Autor Wątek: polityka, patriotyzm i ojczyzna  (Przeczytany 198404 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #720 dnia: Lutego 04, 2017, 01:21:18 pm »
Pożyjesz zobaczysz jak to jest w reżimie ,jeszcze trochę.Stać z boku ,bardzo wygodnie-niech inni za mnie to załatwią.1000x wolę Kijewskiego ( chociaż nie jest moim idolem) niż Misiaczka,Piotrowicza ,czy Kaczora.Gdyby nie chodziło o zmianę histori w szkołach ,to Wałęsę zostawiliby w spokoju.Zawistny mały karzeł,który jest jednym ze współwinnych katastrofy Smoleńskiej,chce przez to wszystko wymazać z pamięci.Powiem Ci dokładnie ,ten rząd ma naród w dupie-i to bardzo głęboko.
Natalia

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #721 dnia: Lutego 04, 2017, 01:36:18 pm »

nie róbcie bohaterów z cwaniaków, Kijowski też jest dla Was bohaterem? w dupie macie, że kradnie, bo stoi po właściwej stronie barykady?
[/quote]

Nie mam  i kijowski nie jest dla mnie bohaterem !!  ... czytałam wywiad z jego siostrą  8)

Nie nie mamy w dupie,że kradnie.On musi za coś żyć!!!


Natalia  ::)  ... i to ma byś argument dla przywódcy kodu, że musi za_coś_żyć ???
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #722 dnia: Lutego 04, 2017, 01:47:08 pm »
Sorry Parabola ,wystawił faktury za usługi,dla mnie to NORMALNE!!! Tak on musi jeść tak jak my wszyscy.Może mi powiesz jak ma zarabiać???
Natalia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #723 dnia: Lutego 04, 2017, 01:58:19 pm »
faktury zawyżone, Natalia otwórz oczy, rozumiem, że nienawiść do PiSu zaślepia, ale nie zamykajmy się na FAKTY
czemu KOD nie znajdzie kogoś bardziej godnego? nie mówię kryształowego, ale chociaż nie-cwaniaka???

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #724 dnia: Lutego 04, 2017, 02:06:00 pm »
Sorry Parabola ,wystawił faktury za usługi,dla mnie to NORMALNE!!! Tak on musi jeść tak jak my wszyscy.Może mi powiesz jak ma zarabiać???


Ale nie wszyscy tak 'dobrze_jedzą'  :-[


czemu KOD nie znajdzie kogoś bardziej godnego? nie mówię kryształowego, ale chociaż nie-cwaniaka???


Aquila  :oklaski:  :oklaski:  :oklaski:
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #725 dnia: Lutego 04, 2017, 02:13:44 pm »
To nie jest nienawiść do PiS-to strach przed tym co już raz przeżyłam i nie chciałabym drugi raz .Nie masz pojęcia jaki był wtedy strach w narodzie. Nawet na urlopie będąc w resteuracji ,było widać Polaków.Oni nawet tam bali się głośno śmiać ,żeby nie zwracać na siebie uwagi.Kiedy każdy wyjazd wiązał się z rozmowami na MO gdzie,za co jedziesz a po powrocie odpytanka ,jak ci się podobało.Za wszystko mogłaś " beknąć" a prokurator był prawie bogiem ,który decydował o twoim być,albo nie być.Faktury Kijewskiego najmniej mi przeszkadzają -to nie jest kwota na której by się wzbogacił.Nie przesadzaj. Trzeba zacięcia żeby działać i za to go cenię.
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #726 dnia: Lutego 04, 2017, 02:32:50 pm »
Całkowicie zgadzam się z Natalią. Ci którzy w jakiś sposób byli "ustawieni" to tych czasów nie wspominają źle, nie przeszkadzało im to. Nie musieli starać się o przepustkę aby do szpitala, do śmiertelnie chorej babci pojechać. Cóż młodość ma prawo do swoich doświadczeń. Ja tylko mam taką satysfakcję, że mam normalne dzieci, z normalnym kręgosłupem i to nie znaczy, że myślą pod moje dyktando.
A swoją drogą w czasie wojennym też zbierałam pieniądze na takiego "darmozjada", co to sobie wygodnie siedział w celi więziennej.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #727 dnia: Lutego 04, 2017, 03:28:10 pm »
czemu KOD nie znajdzie kogoś bardziej godnego?

Zapotrzebowanie na drugiego Wałęsę? Chyba w tej chwili takiego nikogo nie ma. I dzięki Bogu, że choć Kijowski jest. Bo jakoś nie widzę nikogo innego, kto może swoją charyzmą pociągnąć tłumy. I to jest tragedia - w szambie wokoło mamy jedynie nie_krysztalowych_zwykłych_ludzi, na których psy wieszamy rozglądając się za zbawcą.
Dopóki będziemy zbawiciela poszukiwać, zamiast stanąć i zjednoczyć się wokół zwykłych ludzi, którzy popełniają blędy, dopóty ten, co za zbawcę się podaje będzie zalewał nas swoją wizją zbawienia narodu.
Mam też silne przeczucie, że na absolutnie każdego, kto łeb podniesie - natychmiast 'teczki' i inne 'podpisy' się znajdą.

Aby jasność była: alimenciarzom mówię stanowcze NIE. Kijowskiemu też. I trzeba mu wytykać. A jednocześnie trzeba stać za nim, bo innego jakoś nie widać.

A jak już piszę, to wkleję - bo ważne i trzeba wiedzieć:
„Wieczny faszyzm”
http://strajk.eu/czternascie-cech-faszyzmu-wedlug-umberto-eco/
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2017, 03:33:33 pm wysłana przez agawa »

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #728 dnia: Lutego 04, 2017, 03:50:48 pm »
I w tym problem ...

"Zwracam się do inteligentnego czytelnika, więc nie muszę stawiać kropki na i. Dodam tylko, że Eco ostrzegł przed nawrotem faszyzmu, pisząc, że jeśli powróci, to początkowo ukryty pod bardzo niewinną postacią."

U nas pod bardzo " niewinną postacią"
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #729 dnia: Lutego 04, 2017, 04:17:15 pm »
na razie Lulu  ,ale z tego co widzę mocno prze do innej postaci ::(( ::(( i za rok nie będzie taki" niewinny". ::((
Natalia

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #730 dnia: Lutego 04, 2017, 04:19:01 pm »
czemu KOD nie znajdzie kogoś bardziej godnego?

Zapotrzebowanie na drugiego Wałęsę? Chyba w tej chwili takiego nikogo nie ma.

i szkoda, że nie ma... ale
taka smutna refleksja ogólna... wściekamy się na naszych posłów, rządzących, itp,, niezależnie od naszych sympatii politycznych, a to przecież też Polacy...
przecież cwaniactwo, buta, oszustwo nie jest tylko zarezerwowane dla "elit"
takie stare czasy - moja szkoła podstawowa, czy średnia... ściąganie na klasówkach...
wtedy i dziś - konkursy pro forma na stanowiska urzędnicze, branie łapówek przez lekarzy, itd., przykłady można mnożyć i chyba każdy może takie podać "ze swojego podwórka" ...
to my "zwykli ludzie", Polacy  :(
z tą różnicą, że nieuczciwość, przekręty w małych sprawach, w życiu codziennym, są mniejszej wagi, u góry bardziej spektakularne, mające niejednokrotnie wpływ na całe państwo...
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2017, 04:28:24 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #731 dnia: Lutego 04, 2017, 04:35:47 pm »
Nie wiem kto to powiedział, ale stwierdził ,że potrzeba będzie 2-3 pokoleń ,żeby Polacy ( narody socjalizmu) zaczęły normalnie żyć ,myśleć i działać.Ta postawa roszczeniowa,łapówkarstwo,cwaniactwo ,przekręty są jakby częścią nas.Jak lekarz nie weźmie łapówki-to jest jakiś dziwny ,NIENORMALNY.Załatwienie sprawy zależy od" widzi mi się " panienki za biurkiem.Policjant biorący w łapę zamiast mandatu-super glina itd itp.Nawet ja walcząc o naprawę komina byłam kłamana przez zarządce nieruchomości( a przecież ja mu płacę)-tego jest cała masa.Cokolwiek załatwiasz jesteś osobą proszącą ( wręcz żebrzącą) a nie petentem ,którego należycie i pozytywnie trzeba obsłużyć .Lepiej nie myśleć ,bo szlak trafia.Dlatego Polacy nie powinni dać się w ponowną PARANOJE komunizmu.
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #732 dnia: Lutego 04, 2017, 05:02:53 pm »
Natalia jak widać po przykładach ze świata, obecnie USA, wystarczy trochę pożyć w spokoju, i już z lekka szajba odbija. Młodzi przecież mają tak bardzo źle, bo mogą wynająć mieszkanie, spróbowali by tego za naszych czasów. Mogą sobie wyjechać za granicę, spróbowaliby za naszych czasów. Mogą iść na zakupy i szkoda, że nie ma zaopatrzenia za naszych czasów, kartek, makaronu i octu, kolejek całonocnych, zapisów na meble, o samochodach nie wspomnę, śmiech na sali. Wiem, nudna jestem, tak, ale ja to znam i pamiętam jak zdobywało się ubranka dla niemowlaków, jak namawiałam koleżankę (wyprosiłam u przełożonego aby też mogła w czasie pracy stać ze mną w kolejce) aby kupiła mi drugą zasłonkę, bo materiału sprzedawali tylko po 2,5 metra na osobę i jak uczynna ekspedientka zgodziła się sprzedać 2,7 m, bo mieszkanie miałam wtedy 3 m wysokie. Tego młodym trzeba, ale będą mieli, bo przy obecnym systemie rabunkowej gospodarki to Gierek był geniusz. Jego zadłużenie to pikuś, ale wyjątkowo będę egoistką mnie to już nie będzie dotyczyło, to nie moja przyszłość.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #733 dnia: Lutego 04, 2017, 05:09:21 pm »
Prawdą jest, że się urodziliśmy i umrzemy, prawdą jest, że są pory roku,świeci słońce itd...

A to co się dzieje między ludźmi to zawsze trzeba rozpatrywać w kontekście. Obiektywnej prawdy w tym względzie nie ma (tylko PISI-ory tak twierdzą, że jest). Jest prawo, są przepisy i ich interpretacja, wszystko w jakimś tle, w jakiejś konkretnej sytuacji.

Miałaś kiedyś lufę przystawioną do skroni  ??? a gdybyś miała, jak byś się zachowała  ???

AMEN  :oklaski:

nie przepadam za wałęsą...nie głosowałam na niego...ale
ale to był dobry człowiek "na te czasy"...innego nie było
i jeżeli nawet był bolkiem to co???....miał inne wyjście mając szóstkę dzieci?.....wiem .........inni nie podpisywali lojalki i jakoś żyli
ale paradoks tkwi w tym, że komuniści do końca byli "lojalni" w tej umowie....nawet Kiszczak
dopiero "SWOI" dobrali sie do bolka......a kiszczakowa to juz dla mnie totalne dno....za pare srebrników

i nie chodzi tutaj o nazwiska ani o poglądy polityczne........ale o zasady........a tych już dzisiaj  NIE MA

2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #734 dnia: Lutego 04, 2017, 05:16:04 pm »
potrzeba będzie 2-3 pokoleń

jak widać zdecydowanie jedno pokolenie - dzisiejszych 20-30 latków - żadnej nauki nie niesie ze sobą...
Mam osobiste poczucie winy wynikające z faktu, że czuję - dałam plamę; my jako ostatnie pokolenie PRLu daliśmy plamę... Wyrywając się na wolność zapomnieliśmy, że istnieje coś więcej niż własny tyłek. Że wolność nie jest dana raz na zawsze, że trzeba ciągle i ciągle o nią dbać, a młodsze pokolenia uczyć i demokracji, i myślenia, i historii. Że wywyższanie się ponad innych, zadzieranie głowy, często poniżanie innych prowadzi jedynie do wzrostu frustracji i potrzeby wzięcia odwetu.
Wydaje mi się, że żelazny elektorat PISu to właśnie ludzie, o których poprzednia władza zapomniała. To te 'mohery wyśmiewane nareszcie poczuły, że ich głos się liczy, że są ważni/e.
Gdy słuchałam przemówienia prezesa na którejś z ostatnich miesiącznic - ciarki po plecach mi chodziły - Jarosław bezbłędnie wyczuwa te klimaty i potrafi je wydobyć: "oni odbierają wam praco, aby się modlić, aby być tym kim jesteście, oni chcieli was zniszczyć, ale nie pozwolimy, nie damy się..." itd Wszyscy, którzy wcześnie czuli się nieważni, zlekceważeni - teraz idą jak w dym.
Odpowiedzialność, za to, że tak się czuli ponoszą ludzie, którzy wcześniej myśleli o sobie, że są 'elitą'.