Autor Wątek: polityka, patriotyzm i ojczyzna  (Przeczytany 198395 razy)

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #795 dnia: Lutego 10, 2017, 12:34:50 pm »
Danusiu tez o tym w radio słyszałam :)niech żyje wolnośc i swoboda :)
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #796 dnia: Lutego 10, 2017, 06:21:52 pm »
Zdanie z TYN: " nauczycielki z Zabrza odpowiedzą za udział w czarnym marszu" czy ja dobrze kumam  ??? C:-)

Cooooooooo??? Gdzie my żyjemy? Czas podszkolić obce języki.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #797 dnia: Lutego 10, 2017, 07:17:01 pm »
Doczytałam właśnie ,że poparcie PiS podskoczylo do 40%.Wierzyć się nie chce.Czy to 500+ aż tak działa?
Natalia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #798 dnia: Lutego 10, 2017, 08:50:30 pm »
tak Natalio...działa
i ja się nawet ludziom nie dziwię....bo jak ma sie tróję dzieci np.....to lepiej z nimi siedzieć w domu za 1500 , niż iść do pracy za te same pieniadze czy wynając opiekunkę
i każda z nas by tak zrobiła....pomimo, że nie lubimy pisu....że nam sie ich polityka nie podoba......ale jak idzie o kase i własne dzieci to gdzies mamy politykę i dobro ogółu...liczy sie to co MY możemy uzyskać
i nie ma co protestować gdy ma się dorosłe_samodzielne  dzieci.....wczuć sie należy w potrzeby matek małych dzieci
zapewne sama bym brała, skoro dają
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #799 dnia: Lutego 10, 2017, 09:16:39 pm »
Że każdy by brał, to oczywiste i w ogóle się temu nie dziwię. Gorzej, że większość biorących myśli, że ta kasa jak manna im z nieba spada, albo może prezio z kieszeni wyciąga i rozdaje. Zero refleksji nad tym, że nie ma NIC za darmo, a jak zawsze: pan płaci, pani płaci...
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #800 dnia: Lutego 10, 2017, 09:30:30 pm »
tak Natalio...działa
i ja się nawet ludziom nie dziwię....bo jak ma sie tróję dzieci np.....to lepiej z nimi siedzieć w domu za 1500 , niż iść do pracy za te same pieniadze czy wynając opiekunkę
i każda z nas by tak zrobiła....pomimo, że nie lubimy pisu....że nam sie ich polityka nie podoba......ale jak idzie o kase i własne dzieci to gdzies mamy politykę i dobro ogółu...liczy sie to co MY możemy uzyskać
i nie ma co protestować gdy ma się dorosłe_samodzielne  dzieci.....wczuć sie należy w potrzeby matek małych dzieci
zapewne sama bym brała, skoro dają



Róża  :-*  .. no właśnie, brawo  :oklaski: 

Dobrze się mówi, jak się nie ma problemów finansowych i duże dzieci  :D

Ps... no dlaczego pis ma poparcie ??  ...ano dlatego, że spełnia 'obietnice_wyborcze' ! ... no jakim kosztem w przyszłości to to pominę....  ::((



listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #801 dnia: Lutego 10, 2017, 09:44:30 pm »
tak Natalio...działa
i ja się nawet ludziom nie dziwię....bo jak ma sie tróję dzieci np.....to lepiej z nimi siedzieć w domu za 1500 , niż iść do pracy za te same pieniadze czy wynając opiekunkę
i każda z nas by tak zrobiła....pomimo, że nie lubimy pisu....że nam sie ich polityka nie podoba......ale jak idzie o kase i własne dzieci to gdzies mamy politykę i dobro ogółu...liczy sie to co MY możemy uzyskać
i nie ma co protestować gdy ma się dorosłe_samodzielne  dzieci.....wczuć sie należy w potrzeby matek małych dzieci
zapewne sama bym brała, skoro dają



Róża  :-*  .. no właśnie, brawo  :oklaski: 

Dobrze się mówi, jak się nie ma problemów finansowych i duże dzieci  :D

Ps... no dlaczego pis ma poparcie ??  ...ano dlatego, że spełnia 'obietnice_wyborcze' ! ... no jakim kosztem w przyszłości to to pominę....  ::((
jak spelna obietnice wyborcze? Tą jedną i to nie całkiem.Resztę tylko rozwala .Ci co teraz mają dorosłe dzieci ,kiedyś mieli małe.Zresztą to 500+ mało pomaga faktycznie tym co potrzebują .Bo wielu z marginesu po prostu to przelewa.
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #802 dnia: Lutego 10, 2017, 09:55:59 pm »
Wydaje mi się że ci, co przelewają/przepijają to raczej nie jest większość.
Ale, pracując z dziećmi z takich przeciętnych materialnie rodzin (a pieniądze te są z założenia na/dla dzieci), nie zauważam szczególnego polepszenia sytuacji zgodnie z założeniami: ani dzieci nie są jakoś lepiej ubrane, ani nie kupują/czytają więcej książek, ani ich więcej nie wyjeżdża na kolonie czy zimowiska (wiem, bo karty wypełniam), ani nadal nie mogę zorganizować kilkudniowej wycieczki do Warszawy, bo chętnych jest tyle samo, co przed 500+ (a koszt takiej wycieczki to niecałe miesięczne świadczenie). Zresztą na wycieczkę jednodniową do Czech za 90 zł też chętnych tylko kilkoro. Za to wiem na przykład, że sobie jeden rodzic motor wreszcie kupił...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #803 dnia: Lutego 10, 2017, 09:57:58 pm »
[ale  o przyszłości się nie myśli, gdy dziś się nie ma na życie.....dzisiaj trzeba zapłacic czynsz...dzisiaj zrobic zakupy

a z drugiej strony....czy przypadkiem nie mówimy tu, że liczy sie tylko tu i teraz  ;)...że przeszłość nie wróci...a przyszłości może nie być
dla matki ważne jest tylko "tu i teraz"...nakarmic i ubrać dziecko...kupic ksiązki do szkoły...zadbać o zdrowie...
weżmie każde 500 , które dadzą....też bym wzięła
a o przyszłości pomyślę póżniej...jak mówiła Scarlet

no uderzcie się w piersi....nawet puste ;D...te które by przedłożyły polityke ponad dobro własnych dzieci

nie mówię tu o marginesie społ. [/b]
:P
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #804 dnia: Lutego 10, 2017, 10:00:15 pm »
Jasne, że bym brała. Tylko - znając siebie - raczej z roboty bym nie zrezygnowała ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #805 dnia: Lutego 10, 2017, 10:07:51 pm »
ano nie mowię o rezygnacji......ale znam po prostu takie, które mając trójke dzieci żyją tylko z pensji chłopa....a raczej bide klepią.....a do roboty nie bardzo, bo kto sie zajmie tą  trójką jak babci np. nie ma....a teraz jak dostały 1500 to chociaż z czynszem nie zalegają...a jak dzieckom kompa kupią, to chyba nie jest to az taki luksus

i to jest własnie elektorat pisu

zaraz obok tercjanek w beretach
;D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #806 dnia: Lutego 10, 2017, 10:32:53 pm »
Czyli sa to patrioci pieniedzy ;) Jesli za parę lat Putin ogłosi, ze da rodzinie 600+ to z taka samą chęcia go poprą. Dlatego czarno widze przyszłośc kraju, w którym zamiast narodu czy narodów jest grupa kłocących sie ze soba plemion i klanów, nie potrafiacych spojrzeć na nic w szerszej perspektywie  :(
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #807 dnia: Lutego 10, 2017, 11:07:45 pm »
jak spelna obietnice wyborcze? Tą jedną i to nie całkiem.Resztę tylko rozwala .Ci co teraz mają dorosłe dzieci ,kiedyś mieli małe.Zresztą to 500+ mało pomaga faktycznie tym co potrzebują .Bo wielu z marginesu po prostu to przelewa.
[/quote]

Tak spełnia nie tylko 500+ ... ale obniżenie wieku emerytalnego też...  :)  NIE_ jestem za pisem ani po !!!
Może komuś jest to potrzebne !! ... i oni podnoszą te sondaże ...

Natalio   :) mam teraz dorosłe dzieci, i co z tego wynika ??? ..
Że za komuny  ::)  Miałyśmy_Małe  ::) ...  wtedy było lepiej dla dzieci ??? //  ... bo trzeba było 'zdobywać' podstawowe_produkty jak kawa, mięso, ser czy papier t ... albo kupować je w komercyjnych_sklepach  ::)

Może teraz nie stać mnie co roku na zagraniczne wakacje  ;) ...ale co roku nie muszę wyjeżdzać !! // za komuny nawet o tym 'nie_śniłam' // ..
Teraz idę i kupuję co chcę ... mam kasę to jadę na wczasy ... mam kasę to jak CHCĘ to pomagam dzieciom czy 'rozpieszczam' wnuka  ztx

Ps.. sorry cytowanie mi nie wyszło ...






« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2017, 11:13:30 pm wysłana przez Parabola »
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #808 dnia: Lutego 11, 2017, 07:55:51 am »
Parabola ,ale obniżony wiek emerytalny to FIKCJA!!!Przecież na emeryturze dostanie się grosze i każdy kto będzie mógł będzie pracować.
Ludzie nie myślą ,z 500+ nie ma odprowadzanych składek ,tak że w przyszłości ,te matki będą na emeryturze socjalnej a państwo ( przy rozrzutności PiS) też ma określoną ilość pieniędzy.
Co do brania 500+ ,to dziwiłabym się jakby ktoś nie wziął- moje siostrzenice mimo ,że ich sytuacja finansowa jest więcej niż b.dobra-biorą.Uzasadniają to tym,że to właśnie z ich podatków płacone jest 500+.Moim zdaniem mają rację.
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #809 dnia: Lutego 11, 2017, 11:29:24 am »
Wczoraj nie miałam natchnienia do włączenia się w dyskusję, choć język mnie świerzbił  >:D
Natalko oczywiście podzielam zdanie, że jak dają +500, to trzeba brać, bo przecież to odebranie części swoich zapłaconych podatków, z którymi rządzący robią co chcą (choćby to ujeżdżanie limuzynami - jedna osoba wożona a limuzyn trzy  ::((, a w auta u nas produkowane to nie łaska, w końcu mają wspierać rodzinną produkcję)
Mniej etyczne wg mnie jest branie przez tych, co nie odprowadzają nic lub prawie nic, na to nasze wspólne dobro  :-\
Dla nich jest to pomoc z opieki społecznej. Pomagać słabszym należy, jak najbardziej, ale niekoniecznie cwaniakom 
Wiecie ile jest osób, które prosiły o obniżenie pensji, lub wręcz (jeśli tylko się da) pracują na czarno, by wziąć też +500 na pierwsze dziecko (przy kilkorgu dzieciach łatwo osiągnąć dochód na osobę <800 zł) A samotna matka, ojciec mając jedno dziecko i dochód 1650 zł nie dostaną, a gwarantuje, że dwie osoby za to nie wyżyją, alimentów często nie mają, a z funduszu nie dostaną, bo tam bodajże trzeba też mieć poniżej 800 zł/os (ale tego sprawdziłam).
To się nazywa sprawiedliwość  C:-)
Czyli sa to patrioci pieniedzy ;) Jesli za parę lat Putin ogłosi, ze da rodzinie 600+ to z taka samą chęcia go poprą. Dlatego czarno widze przyszłośc kraju, w którym zamiast narodu czy narodów jest grupa kłocących sie ze soba plemion i klanów, nie potrafiacych spojrzeć na nic w szerszej perspektywie  :(
przykre, ale tak, historia nasza pokazała to wielokrotnie.
Mnie się komuna przypomina. Nie należysz do jedynie słusznej partii, nie awansujesz. A przekupywali nie tylko stanowiskami. Telefon to był luksus. A I sekretarz mógł się wstawić  >:D Można by przykłady mnożyć

Na rzecz sukcesu PIS-u w sondażach, też nie jest bez wpływu wykrywanie afer korupcyjnych, i gospodarczych, jak choćby Wołomin
 
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2017, 11:31:26 am wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++