Autor Wątek: kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robione mazidła :)  (Przeczytany 27468 razy)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robione mazidła na poprawienie urody:)
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 08, 2013, 01:16:51 pm »
hehe
ja u kosmetyczki byłam 2 razy - pierwszy i ostatni  >:D jakoś tak przed ślubem ....
z wizyty pamiętam jeno, że pani do mnię rzekła, ze niedługo do szkółki czas bedzie (to był końcówka sierpnia)  xhc a ja wtedy już prawie 23 wiesny miałam  >:D

też nie lubiem jak mi kto przy gębie grzebie - i żeby jeszcze za to bulić  :0ulan:
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robione mazidła na poprawienie urody:)
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 08, 2013, 07:45:39 pm »
nigdy w życiu nie byłam u kosmetyczki!!!!!!!!!!!...i raczej siem nie wybieram
u fryzjera byłam ostatnio w 2006 roku...............(nie liczem pokazu...bo to insza_inszość)
sama siem farbujem...cinam...modelujem...mazidła na gebe kładem
tyz nie cierpie jak ktoś mnie gmyra
to ja lubiem gmyrać  ;D xhc
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robione mazidła na poprawienie urody:)
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 11, 2013, 08:46:43 pm »
thx :)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robione mazidła na poprawienie urody:)
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 14, 2014, 09:31:48 pm »
ostatnio podczytywałam trochę blogów tzw "włosomaniaczek"
wiem, brzmi to strasznie (dziewczyny, których pasją są ich własne włosy :P), ale na tych blogach można znaleźć masę fajnych patentów na dobre i tanie różności do włosów (i nie tylko do włosów); ja wybieram rzecz jasna tylko te rzeczy, które nie wymagają zbyt wiele zachodu i nie są bardziej skomplikowane niż: wymieszać składnik x ze składnikiem y w proporcji na oko ;)
i tak np - fajne na włosy są płukanki z soku aloesowego (sok aloesowy + woda), octu jabłkowego (to akurat stary patent), do mycia włosów rewelacyjny jest żel do higieny intymnej (tak tak) facelle z rossmanna;
ja teraz ponownie testuję do mycia włosów glinkę ghassoul - bardzo fajna, dużo lepsza niż profesjonalne szampony fryzjerskie z gatunku "volume", ale robi szopo_kołtun jak się jej nie spłucze w/w płukankami, ew nie wymiesza z w/w żelem ;) używam jej też jako suchego szamponu - jest sto razy lepsza od tych drogeryjnych w sprayu;
blogerki polecają też "laminowanie" włosów żelatyną, brzmi dziwnie, ale wiele jest zadowolonych; ja raczej nie spróbuję (z moim wegetarianizmem to deczko nie współgra ;) )

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robione mazidła na poprawienie urody:)
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 14, 2014, 09:39:45 pm »
 :-*
do mycia włosów rewelacyjny jest żel do higieny intymnej (tak tak) facelle z rossmanna;
xhc
gdzieś czytałam, że jest też dobry do mycia buzi :)  czyli żel do higieny intymnej nadaje się prawie do wszystkiego :)
 

Offline dani

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 2350
Odp: kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robione mazidła na poprawienie urody:)
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 14, 2014, 09:42:28 pm »
Mam ulubiony żel do higieny intymnej. Używam go do mycia całego ciała.  xhc

Nigdy się nie cofał. Odwracał się i szedł naprzód -  S.J.L.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robione mazidła na poprawienie urody:)
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 14, 2014, 09:55:22 pm »
Aquilo, brzmi to ciekawie bardzo. Ten żelatynowy patent to po co się robi? żeby usztywnić?
A glinkę się gdzie nabywa?

A poza wszystkim przy okazji się zapytam: wypadają mi włosy na potęgę (nie mylić z potencją ;). Macie jakiś patent? Bo zaczynam na poważnie się martwić...

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robioneurody:)
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 14, 2014, 10:03:36 pm »
Zrób badania na tarczycę Agawa tym bardziej ,ze masz kłopoty z cholesterolem.
Ta gilnka mnie zaintrygowała!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robione mazidła na poprawienie urody:)
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 14, 2014, 10:09:33 pm »
z tą żelatyną to tak, to powinno nieco usztywnić włosy, prawdopodobnie podziała podobnie jak preparaty keratynowe, czyli na zdrowych włosach może być efekt siana, ale powinno być dobre dla zniszczonych

glinki ja kupuję w internetowych sklepach z kosmetykami naturalnymi, ale trochę taniej można dostać w tych z półproduktami (mazidła, zrób sobie krem, ecospa itp)

z wypadaniem włosów to wszystko zależy od przyczyny, jeśli jest jakaś wewnętrzna - np niedo/nadczynność tarczycy to żadne kosmetyki nie pomogą :(
ja mam wrażenie że przy myciu glinką właśnie mniej mi wypada podczas mycia, poza tym 1-2 razy w tyg używam indyjskiego olejku do włosów, który przyspiesza porost włosów;
mam zamiar jeszcze stestować indyjskie szampony w proszku;
na wypadanie można spróbować wcierek, dobrą opinię na blogach ma wcierka do skóry głowy Jantar Farmony, ale jest na alkoholu (więc dla mnie odpada)

edit - właśnie właśnie Amor dobrze prawi !

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robione mazidła na poprawienie urody:)
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 14, 2014, 10:09:40 pm »
jestem po badaniach; tarczyca z guzkami, ale bez leczenia na razie, nie ma ani nad, ani niedoczynności… chyba je obetnę w cholerę…  :(
o olejku ajurwedyjskim mi Aquilo przypomniałaś ;) gdzieś mam… I te wciski mnie zastanowiły?…
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2014, 10:11:54 pm wysłana przez agawa »

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robione mazidła na poprawienie urody:)
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 14, 2014, 10:12:32 pm »
mi strasznie leciały włosy kilka miesięcy po operacji, ponoć to normalny skutek narkozy
ale przyczyn może być mnóstwo, niedobory lub nadmiary witamin, leki ...

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robione mazidłurody:)
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 14, 2014, 10:14:21 pm »
A idź jeszcze do innego endokrynologa i czy miałas dokładne badania tarczycy . Tzn. TSH, FT3,FT4, antyTPO i antyTG.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robione mazidła na poprawienie urody:)
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 14, 2014, 10:17:04 pm »
miałam wszystko; diagnoza: stan przed haszimoto, gdybym była w wieku rozrodczym to dostałabym leczenie…

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: kosmetyki, maseczki i inne własnoręcznie robione mazidła na poprawienie urody:)
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 14, 2014, 11:58:51 pm »
A mnie odwaliło...Już prawie wszystkie kosmetyki robię sama, ba...eko płyny do szyb, proszki do prania, mleczka do szorowania również. Powoli przemysł kosmetyczny traci mnie , baj baj>:D
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat