Autor Wątek: Boląca pięta  (Przeczytany 7247 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Boląca pięta
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 15, 2014, 09:40:00 pm »
Deborko, przepis na miksturę:
1 żółtko
50g terpentyny (z apteki)
100g octu 10%

Wymieszać i odstawić w ciemne miejsce. Codziennie należy przemieszać i po 10 dniach smarować codziennie piętę.

Zdaje się, że mój tato robił sobie na noc okłady: mikstura cienko na płócienko, skarpeta i lulu (nie nasza kochana lulu ;) ). Na pewno toto śmierdoli ;)
Poza tym nagrzewał piętę takim tanim masażerem z marketu, co to ma niby podczerwień. I jakiś czas tę wkładkę silikonową do butów używał. Powodzenia :-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Boląca pięta
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 15, 2014, 10:02:17 pm »
dzięki Hamaczku, dziś już dużo lepiej bo nie wychodziłam z domu.....miksturkę zrobię będę stosować, jak nie pomoże to pewnie i nie zaszkodzi. :-*

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Boląca pięta
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 30, 2015, 10:01:24 pm »
Hamaczku, miksturę wg przepisu zrobiłam, okłady na piętę przez blisko miesiąc robiłam, potem były Święta , zmieniłam pościel i trochę sobie odpuściłam te "pachnące" okłady,ale muszę powiedzieć, że tak w połowie to ból minął. Zrobiłam zdjęcie rtg, no i wyszła ostroga, skierowanie do ortopedy, wizyta 11 lutego, ale podpatrzyłam w Warszawie w sklepie medycznym, że są specjalne wkładki na ostrogi, zapytałam o cenę, coś ponad 50 zł/ nie kupiłam/. Po powrocie w swojej wkładce w sportowym bucie wycięłam podobną dziurę i całkiem dobrze mi się chodzi. Porobię jeszcze trochę tych okładów to może bardziej zmięknie.......ale jest już o wiele lepiej.
 :-*

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Boląca pięta
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 30, 2015, 10:16:34 pm »
  :D I oby było jeszcze lepiej :-* Nie daj się przypadkiem od razu wziąć pod nóż!
Spróbuj jeszcze tego nagrzewania, jak Ty nie masz, to może ktoś ze znajomych jakąś lampę z podczerwienią, jakiś mini-solux.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Boląca pięta
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 31, 2015, 02:01:13 pm »
Deborko teraz jest leczona na ostrogę w pięcie moja koleżanka ,,boli ja jak cholera ,wkładki pomagają ale jak prawie nie chodzi  ,ma mieć robiony jakiś zabieg przez ortopedę,podpytam ją  to  napisze  :).
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Boląca pięta
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 31, 2015, 04:41:51 pm »
Madzia to popytaj tą koleżankę co ma mieć robione, ja do 11 lutego jeszcze będę się leczyć sama, na jakieś ostre zabiegi to się nie zgodzę......mówią coś o ultradźwiękach.
Dziś, poszłam z mężem po zakupy do naszych marketów,ale ledwo przyszłam ....choć to blisko.

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Boląca pięta
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 31, 2015, 04:48:15 pm »
dostała rehabilitacje czyli krio + laser + wodne zbiegi od poniedziałku zaczyna  /nasz onko jej zezwolił pomimo ze jest krotko po leczeniu raka /,dostała tez zalecenie kupienia tego korka z dziurka ,ponadto ma w przyszłym tygodniu jakiś żelowy zastrzyk w piętę będzie miała  robiony przez ortopedę/zabieg dwukrotnie będzie powtarzany / ,smaruje teraz Olfenem ,bierze przeciwbólowe tabletki  i jak tylko po domu się miota jest w mare dobrze ale jak w butach pochodzi więcej od razu ból straszny
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Boląca pięta
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 31, 2015, 05:02:37 pm »
Dzięki , zapiszę sobie, te zalecenia......w domu to jakoś wytrzymuję, smaruję maścią  opokan, tabletek nie muszę brać, bo ból do wytrzymania, ale zaraz idę moczyć w wodzie, a potem okład z mikstury octowej. :-*

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Boląca pięta
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 31, 2015, 08:00:12 pm »
Deborko, dyć to jest pięta. Ultradźwięki byłyby najbardziej trafionym zabiegiem.

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Boląca pięta
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 31, 2015, 08:19:31 pm »
Suchalku chyba dobrze mi radzisz....dzięki :-*