Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2081317 razy)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9210 dnia: Sierpnia 04, 2015, 03:25:47 pm »
ja dopiero godzinę temu śniadanie zjadłam, a Wy tu o obiedzie... teraz zimne winko popijam. spałam do 13 - dziecka mam na wakacjach!  ztx pierwszy raz wew życiu! ulicę dalej są, no ale zawsze to wyjazd wakacyjny  ;)


rety, luz taki, że szok.  :o chyba się jeszcze położę na kwilkę, poczytam może - z tej wolności aż nie wiem co robić  ;)
ziemniaczków w domu nie mam, jadam kilka razy do roku, więc kupuję "na bieżąco" - to nawet nie wiem co na obiad zapodać (a ziem+kefir by mi pasiły dziś). szanowny będzie miał kałbaskę_zez_grilla + paprykę (muszę zrobić, ale to tylko kwilkę zajmnie), a ja...?  ::)


hamaczku, to, co piszesz brzmi zajefajnie! szczególnie ten cień na plaży! wow! super! odpoczywaj!

 
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9211 dnia: Sierpnia 04, 2015, 04:08:14 pm »
Hamaczku, czy lokum z namiaru, czy z przypadku?
A tak w ogóle to przenieś się z opisem wrażeń do wątku o Chorwacji. Łatwiej będzie odgrzebać i skorzystać z Twojego doświadczenia. Odpoczywaj, ładuj akumulatory, bo dziecka czekają  :D
Powodzenia  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9212 dnia: Sierpnia 04, 2015, 05:57:34 pm »
z tej wolności aż nie wiem co robić  ;)

Moje dziecko na tak długo jeszcze nie zostaje, ale znam to uczucie :) Normalnie nie wiadomo, co ze sobą zrobić :)
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9213 dnia: Sierpnia 04, 2015, 08:23:45 pm »
(...)
Pozdrawiam z dziury ;) zwanej Seline, z apartmanu 50 m od morza :-* :-* :-* (...)

... to masz rzut beretem do Paklenicy, i do ... Malego Alana, i "na księżyc" ...  i jeszcze w kilka miejsc  :)
Ale może wolisz statyczniej  ;) ?

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9214 dnia: Sierpnia 04, 2015, 08:51:53 pm »
Po obiadku poszłam sobie na leżaczek na podwórko i...obudziłam się po 1,5 godz. Jutro też to uskutecznię...przyjemne z pożytecznym...
Wnerwiłam się dzisiaj u Optyka. Zabrałam z domu wszystkie okulary / może nada się jakaś oprawka? / i ostatnie potwierdzenia odbioru okularów. Miła młoda panienka posprawdzała mi szkła...oprawki i tu szok. Nie mogła przypasować żadnych okularów , choć to było 2 lata temu, a cena była bardzo wysoka. Pamiętam gdy odbierałam, to się zdziwiłam ,że tak dużo muszę jeszcze dopłacić...Doszłam do wniosku, że podmieniono mi oprawki na tańsze.Teraz pokazała mi gdzie wpisuje nazwę oprawki...symbol, bo można do roku reklamować...No cóż...do śmierci człowiek się uczy i tak głupi umrze...A wczoraj u okulisty się dowiedziałam,że jak będzie mi się powiększał wynik w minusie, to będzie się zmniejszał w plusie... miałam -1,5 mam -1,75; miałam +1,5 mam +1,25...W czwartek odbieram do czytania i na dal fotochromy / 2 w 1.../  :)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9215 dnia: Sierpnia 06, 2015, 11:49:06 am »
Maju mam dobrego sprawdzaonego optyka w Wolsztynie. Progresy z najnowszymi soczewkami robię u niego taniej, niż u jakiegokolwiek optyka w P. Mogę pozostawić te same oprawki i jak przyjeżdżam wyjmuje stare szkła i zakłada nowe. Trwa to nie więcej jak godzinkę.
Też muszę się już do niego wybrać.

A co mnie dziś ucieszyło, dwie sprawy  :)
Dziecka szczęśliwie wyjechały z Czarnogóry (wcześniej byłą Grecja i Albania). Morza, plaży i tłoków mają dość, no i adrenaliny, której było aż nadto, jadąc z dużą przyczepą przez góry  ::((
Podobno Albania i Czarnogóra to bród i mnóstwo śmieci. Już tęsknią za cywilizacją, więc jadą do Austrii na kemping, po drodze zatrzymując się nad Pitwickimi Jeziorami.

Cieszy też, że wkładam do weków ogórki na kiszone. Już drugi rzut i będzie fajrant z tematem  ztx
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9216 dnia: Sierpnia 07, 2015, 12:17:42 pm »
raczej zażenowało   ::)

czytałyście zapewne o pewnej pani aktorce_emerytowanej co to w wieku 60 lat powiła bliźniaki i :

..." Łukaszewicz zaapelował do premier, by wsparła 60-latkę. Nie chce jednak zdradzać jej tożsamości.

Moim marzeniem jest, że pani premier zaprosi tę panią z dziećmi do kancelarii, mamusi przyzna, co przyzna i da piękne kwiatki, i uśmiechnie się razem z nimi do fotografii - wyznał tabloidowi..."


a reszta aktorów robi zrzutkę
no ja rozumiem ciężką sytuację, bo podobno musi się utrzymać sama z maluchami za 1250 zł emerytury

ale zaznaczam...EMERYTURY!!!!!!  ::((..............a gdzie OJCIEC !!!!!!
....no chyba , że to było niepokalane poczęcie....bo w tym wieku to jednak do cudu można zaliczyć

ale niby dlaczego zaraz pani premier ma przyznawać cuś......przecie nie da swojej pensji....od geby se nie odejmie.......raczej ujmie innej matce z zasiłku rodzinnego  ::)

 a może by się tak pani przyznała z kim robiła barabara  i tatusia ścignęła za alimenty....no chyba, że ma 80-kę i jeszcze niższą emeryture

żenujące 
::((
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9217 dnia: Sierpnia 07, 2015, 12:32:08 pm »
Tak żenujące .Ja w moim wieku dzieci???? ::((
Ale ona pierwiastka ,może i cnotliwa była ? Masz babo placek!!!!!
Natalia

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9218 dnia: Sierpnia 07, 2015, 12:34:02 pm »
Ewenement na skale światową /bez invitro/,czytałam i mnie tez zażenowało  ::) ,jakoś nie umiem w tym wypadku współczuć .
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9219 dnia: Sierpnia 07, 2015, 12:38:26 pm »
ale co Was żenuje?
że 60 letnia kobieta współżyje?

przecież na pewno nie miesiączkowała regularnie, więc nie możecie jej zarzucać tego, że się nie zabezpieczyła...

więc co proponujecie kobiecie, która zajdzie w ciążę w podeszłym wieku?



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9220 dnia: Sierpnia 07, 2015, 12:53:23 pm »
to nie chodzi że współżyje, że 60- latka ,tylko cała ta sytuacja bardzo późne macierzyństwo, kobieta nie ma środków wystarczających na utrzymanie / niska emerytura /, Łukaszewicza apel/jest przewodniczącym ZASP/,dzieci maja już 7 miesięcy i teraz akurat do pani premier się zwraca o pomoc ,nagłaśnia w mediach,czy nie można tego inaczej załatwiać ?
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9221 dnia: Sierpnia 07, 2015, 12:55:18 pm »
Tak żenujące .Ja w moim wieku dzieci???? ::((
Ale ona pierwiastka ,może i cnotliwa była ? Masz babo placek!!!!!

Natalio....przeczytaj uważnie ze zrozumieniem co napisałam
reszta też ustosunkowała się do Twojego wpisu

wyjaśniam co autor miał na myśli:  ;D

mnie NIE zażenowało to, że kobieta w tym wieku uprawia seks i rodzi dzieci!!!!!!!!!!!!!!

bulwersujące jest dla mnie stanowisko Łukasiewicza i prośba o wsparcie do pani premier........dlatego umieściłam cytat z gazety z jego wypowiedzią

niech sobie aktorzy robią charytatywne występy.........ale KTOŚ te dzieci począł
i konsekwencje niech  ponosi
a jeżeli pan Łukasiewicz chciał prosić o pomoc pania premier....a nie rozumiem dlaczego nie np. pana prezesa...w końcu bezdzietny  ;)................to mógł se napisać prywatny list o prywatną  pomoc

to jest moje zdanie, do którego mam prawo


2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9222 dnia: Sierpnia 07, 2015, 01:05:40 pm »
Żenujące dla mnie ,że kobieta w wieku 60 lat nie myśli.To ,że współżyje to normalnie.Przecież ona nie ma dużej szansy wychować tych dzieci.Zresztą to nie ten wiek.Napisałam ,że może cnotliwa była( ironicznie) i nie wiedziała skąd się dzieci biorą!!!! Macieżyństwo powinno być świadome z myśleniem( przede wszystkim) czy jestem w stanie te dzieci wychować!!!
Co do finansów to przypuszczam ,że jest wiele samotnych matek,które mają jeszcze wieksze finansowe problemy
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9223 dnia: Sierpnia 07, 2015, 01:51:08 pm »
Mogło być jak pisze Mag, brak miesiączki, a tu trach jakieś jajeczko się ostało.
Co do reszty zgadzam się z Różą. Kolega, któremu urodziły się czworaczki nie poszedł na żebry do aktorów, czy pani premier. Stara się pozyskać fundusze na rehabilitację, poprzez darowizny 1 % na te dzieciątka, przez jedną z fundacji.
Cóż, wiele rodzin nie ma na chleb dla swoich dzieci, nawet im się je z tego powodu zabiera (niewydolność rodzica)  C:-) I nie ważne, w jakim wieku jest kobieta, która rodzi, bo nikt nie jest duchem świętym i nei wie, czy zdąży swoje potomstwo wychować :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9224 dnia: Sierpnia 07, 2015, 02:05:40 pm »
Masz rację różo  C:-), też mnie dziwi jego stanowisko.

A wy dajta spokój kobicie  ;),
choć może już nie powinno, ale przeca może siem zdarzyć,
no i siem zdarzyło  ;)