Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2080293 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5550 dnia: Sierpnia 28, 2014, 09:24:01 pm »
Patrzę u Deborki dzień szósty... ??? Się zastanawiam - ale_jak_to ??? Bo u mnie piąty wychodzi  O0 Aż do swoich postów wróciłam i zobaczyłam, że ja dwa razy miałam dzień czwarty  ;D aż tak mi dni umykają  >:D
No więc:
dzień szósty (bo piątego nie miałam  :P)
1. o świcie lało, trawnik znakomicie podlany  ;D, a gdy wychodziłam z domu, już przestało  ztx W ciągu dnia też padało dwukrotnie i za każdym razem byłam właśnie w samochodzie  ;D Gdy wysiadałam - przestawało. To się nazywa fart nad fartami; bo parasolka oczywiście została w domu  :P Na prawdę miłe :)
2. miłe i przypadkowe spotkanie ze znajomą w środku dnia; ot_tak - na ulicy na siebie wpadłyśmy i obie miałyśmy pół godziny na szybkie espresso :)
3. wieczór spędzony na spotkaniu z oboma (to rzadkość  8)) synkami na miłej rozmowie przy ciastkach i herbacie w miłym miejscu na mieście; taka randka  ;D Dołączył do nas szanowny. I to też (dodaję po zastanowieniu i delikatnym zdumieniu  :P) było miłe :)

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5551 dnia: Sierpnia 28, 2014, 09:50:30 pm »
Betty współczuje  :-* ja jutro mam pogrzeb najstarszego brata mojej mamy  :(

1. Tak bardzo nie chciało mi się dzisiaj wstać z wyrka, zimno i mokro było z rana !! Ale po spacerze z sunią i kawusi przy kompie zabrałam się ochoczo do roboty.
2. Zakupy spożywcze jakie to nudne jest, ale zrobione. Przy okazji nakupiłam konserw rybnych w biedrze bo promocja - 25%  :D
3. Po południu wyciągnęłam maszynę do szycia ponieważ miałam uskładane takie małe co nieco do przeszycia. Zdążyłam uszyć dwie poszewki kiedy się coś zepsuło i stopka się nie przesuwała. Zawezwany małż stwierdził, że coś tam do tego przesuwania się rozleciało i trzeba ją dać do naprawy, lub kupić nową  ztx Tak bardzo się ucieszyłam, że JA chciałam, ale się nie da, że szok !!  xhc  xhc  xhc Teraz czekam bo pewnie trzeba będzie kupić nową bo ta moja "staruszka" ma pewnie z 25 lat  8)
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5552 dnia: Sierpnia 28, 2014, 09:58:27 pm »
Parablko, mam maszynę walizkową, która zbliża się do  40-stki  >:D Twoja to młódka jest  ;D
Dziś jeszcze (to do listy miłych rzeczy doliczam) kupiłam w grzebałce cudnej urody zasłony ogromne w cudnie słoneczno pomarańczowym kolorze za całe 6 złociszy  ztx; dokładnie takiego koloru szukałam na obrus  ;D W weekend rozstawię swoją staruszkę i będę obszywać :)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5553 dnia: Sierpnia 28, 2014, 10:03:38 pm »
betty, wyrazy współczucia  :-*


szarlotko, a o tatuażu_nagłownym nie myślałaś? henną robiony nie boli, a zmywa się w ciągu kilku(?) tygodni - widziałam kiedyś jak robili takie nad morzem, pewnie w wawie też takie cuda malują
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5554 dnia: Sierpnia 28, 2014, 10:05:54 pm »

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5555 dnia: Sierpnia 28, 2014, 10:10:56 pm »
Metko, super myśl  :oklaski:
Poszperam w necie i się  przyjrzę tematowi  ztx
Jedyny sęk jaki na tę chwile widzę, to kształt mojej głowy - niezbyt mi się podoba  ::) , ale zobaczymy...  ;D
Agawo - baaaardzo zachęcająca fotka, dzięki!  ztx
Contra spem spero 

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5556 dnia: Sierpnia 28, 2014, 11:32:34 pm »
myślę, że kształt głowy tatuażem można jakoś "podrasować"  ;)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5557 dnia: Sierpnia 29, 2014, 12:53:04 am »
Betty przepraszam i na przyszłość proszę, jeśli kogokolwiek urażę niepoprawnym zwracaniem się, nieużyciem nicu, czy błędem, byście natychmiast reagowały i mi zwróciły uwagę.
A ja postaram się być w tym względzie uważniejsza. Co zaś mnie tyczy, to proszę byście zwracały się do mnie Dana (chyba drugiej na forum nie ma) bez dopisku Par. Tak się kiedyś zbez sensu zalogowałam. Potem chciałam zmienić, ale uznało SPA, że za dużo zamieszania i tak pozostało.

A teraz innej beczki. Dziś wieczorem dowiedziałam się, że dziś był pogrzeb naszego znajomego. Zawał. Nie mogę odżałować, że nie wiedzieliśmy wcześniej. Z pewnością byśmy go pożegnali  :(
Parę lat temu spędzaliśmy razem z nim i jego zoną wiele czasu. Nie była to przyjaźń, ale milo nam się we czworo spędzało czas. Były wspólne wyjścia na balety, wieczory brydżowe. Byli od nas parę lat młodsi, ale świetnie się dogadywaliśmy.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5558 dnia: Sierpnia 29, 2014, 09:08:54 am »
Co zaś mnie tyczy, to proszę byście zwracały się do mnie Dana (chyba drugiej na forum nie ma) bez dopisku Par. Tak się kiedyś zbez sensu zalogowałam. Potem chciałam zmienić, ale uznało SPA, że za dużo zamieszania i tak pozostało.
Dana -czy wszyscy to przyswoją to nie wiadomo. Ja tez chciałam zmienić z Amora na amor ,ale tez już się nie dało. Pytanie- jak powinnismy pisać nicki? Bo ja staram się pisać tak jak widzę przy użytkowniku- jak z małej to z małej ,jak z duzej litery to z dużej. Najlepiej gdyby wszystkie zmienić na małą.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5559 dnia: Sierpnia 29, 2014, 10:57:49 am »
bardzo ładnie się starasz Amorku, nick każdy sobie wybrał sam i zdecydował jaką literką się zaczyna, w związku z moim wyborem też wolę jak do mnie piszecie "mag" a nie "Mag"  8)

natomiast skróty, przy dłuższych, dwuczłonowych nickach są chyba dopuszczalne,
piszę "Dano" do  DanyPar, bo nie ma na forum nikogo o nicku "Dana" i myślę, że wszyscy wiedzą o kogo chodzi


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5560 dnia: Sierpnia 29, 2014, 11:33:54 am »
A mnie tam wszystko jedno  :D
Bylebym wiedziała, że o mnie chodzi  ;D

Zauważyłyście, że dziś znacznie cieplej niż wczoraj? Na tą okoliczność wyszłam wcześniej z domu, kupiłam sobie po drodze kawę i zaplanowałam przechadzkę przed robotą w parku nieopodal. I wysiadając z samochodu wylałam tą kawę na swoją dziś czyściutko założoną białą bluzkę  >:( I siedzę teraz taka upszczona w robocie  ;D
Po południu mam jakieś spotkanie poważno_zawodowe; ciekawam bardzo jak w obecnych okolicznościach przyrody zachowa się mój interlokutor  >:D

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5561 dnia: Sierpnia 29, 2014, 01:12:26 pm »
Betty współczuje !!!! ja swoich dziadków nie znałam ,jeden zginał w Oświęcimiu/nawet moja mam go nie znała miała 2 latka jak go zabrali  /,a drugi nie był z moją babcią ,odszedł o niej ,zawiadomiono mojego tatę po jego śmierci o spadku  ;D  ale miałam 2 bacie -jedna najukochańszą na świecie a z druga bez wylewności była ,ale miałam tez prababcie/piękna kobieta ,drobna lecz wewnętrznie silna a jaki rozum /  miała 91 lat jak umarła wtedy właśnie urodził się mój najstarszy syn/razem mieszkaliśmy 5 pokoleń.
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5562 dnia: Sierpnia 29, 2014, 06:41:35 pm »
w związku z moim wyborem też wolę jak do mnie piszecie "mag" a nie "Mag"  8)
Kurczę, Dziewczynki, no jak napisze mi się małą, to mam wyrzuty sumienia, że brak szacunku, te rzeczy... :( Ale fakt - mnie samej wszystko jedno ??? Coż, popróbuję ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5563 dnia: Sierpnia 29, 2014, 09:21:09 pm »
Pozytywy- dzień siódmy.
1. Na 9 tą idę do dziewczynek, najważniejsze, żebym nie zapomniała zabrać zabawkowe koraliki takie do nawlekania na sznurki, układania w jednakowe kolory, wielkości, kształty. Dziewczynki siedzą wtedy grzecznie przy stoliczku i tak zabawa trwa prawie godzinę, potem drugie śniadanko, obiad....już jedzą same, nauczyłam ich jeść ekologiczne bo ze swojej działki ogórki i pomidory.
2. Wracam do domu, obiad, potem wyszłam do sklepów....kupiłam trochę osobistych drobiazgów, a w aptece zakupiłam super rękawiczki na moją spuchniętą łapę co by jej nie zranić/niebieskie medyczne/
3.Zadzwoniła siostra, żeby podzielić się miłymi wrażeniami z pobytu nad morzem......rozmowa ponad pół godziny.
To tyle na dziś......nic złego się nie wydarzyło.

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5564 dnia: Sierpnia 29, 2014, 09:24:46 pm »
bardzo ładnie się starasz Amorku, nick każdy sobie wybrał sam i zdecydował jaką literką się zaczyna, w związku z moim wyborem też wolę jak do mnie piszecie "mag" a nie "Mag"  8)

Ok, a co z początkiem zdania?
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen