Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2079800 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10080 dnia: Listopada 01, 2015, 08:36:25 pm »
Ja chyba wolę Lindę prywatnie, to uroczy i lekko nieśmiały człowiek! No... w życiu bym wcześniej nie powiedziała ;) W kinie, kocham jego rolę w" Kobiecie samotnej" i wierzę, że u Wajdy również da czadu!
A teraz;
Ucieszyło zwycięstwo Radwańskiej! Pierwsza rakieta!!! Brawo!!!!

słyszałam kilka wywiadów z Lindą i wydało mi się w nich, w sposobie w jaki mówi i patrzy, że nie jest taki hardy jak w filmach,
więc nie dziwi mnie Twoja opinia Perło i cieszę się, że tak go odbierasz,
bardzo go lubię, właśnie od czasów "Kobiety samotnej" (jakże inne były jego następne filmy!)
zobaczymy co teraz u Wajdy będzie...

a Radwańska boska! trzy ostatnie mecze to mistrzostwo - taki tenis kocham, a nie walenie rakietą jak młotem, byle mocniej...

zaś rozmowy na cmentarzach to jeszcze mnie wkurzają, bo ludzie gadają jakby sami byli na całym świecie... albo głusi,
ja dziś miałam wielką ochotę podejść do pani i powiedzieć jej, że dzieli nas taka sama odległość i ona nie słyszy, co ja mówię, nawet nie wie, że ja coś mówię, natomiast ja słyszę dokładnie choć wcale nie chcę  >:(
ale zdzierżyłam!

 


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10081 dnia: Listopada 01, 2015, 08:44:37 pm »
Dziś też zaliczyłam tur po cmentarzach; niedawno wróciliśmy zmęczeni. Wszędzie tłumy, problemy z parkowaniem. I też uchem, choć wcale nie chciałam, wyłapywałam fragmenty rozmów  :-X
I lubię i jednocześnie nie lubię tego dnia. Lubię za nastój zadumy, za rozmowy z synami nad grobami o genealogii ;), za błysk świeczek, za kolor liści, za to że wręcz fizycznie czuję swoje korzenie. Nie lubię za tłok, ale przede wszystkim za ludzi, z którymi trzeba zbyt blisko być - słyszeć ich przekleństwa, widzieć jak licytują się nad grobami swoich bliskich, patrzeć, jak obchodzą się ze swoimi dziećmi, jak kupują i zjadają pieczone kiełbaski pod bramą cmentarza (ten zapach…  :o). Dziś synowi mi powiedzieli, że jestem nie_dzisiejsza. No jestem.

Leżę pod kocykiem, sączę herbatę z malinami. Jest dobrze :)

A w spawie Lindy - miałam przyjemność poznać go, pogadać o psach, dzieciach i pogodzie ;) Fajny, normalny, ciepły facet :)

(mag, ja dziś podeszłam, bo nie wytrzymałam; obok nas stała rozległa rodzina, obgadywali tych, których na cmentarze nie dojechali, a ich dzieci (6-7 lat) ganiały się po grobach przeskakując z jednego na drugi  ::(( nie zdzierżyłam, choć szanowny mnie za kołnierz ciągnął; żałuję…  :-X Usłyszałam, żebym się q_wa nie interesowała  ::(( 
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2015, 08:48:13 pm wysłana przez agawa »

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10082 dnia: Listopada 01, 2015, 08:50:06 pm »
słyszałam kilka wywiadów z Lindą i wydało mi się w nich, w sposobie w jaki mówi i patrzy, że nie jest taki hardy jak w filmach[/size][/color][/font]
Takie samo odnoszę wrażenie, choć w filmach go nie lubię :)

ja dziś miałam wielką ochotę podejść do pani i powiedzieć jej, że dzieli nas taka sama odległość i ona nie słyszy, co ja mówię, nawet nie wie, że ja coś mówię, natomiast ja słyszę dokładnie choć wcale nie chcę  >:(
ale zdzierżyłam![/size][/color][/font]

Dlatego wolę na cmentarz wybrać się po zmroku.
Ale inaczej jest, gdy jadę na groby teściów. Tam jest prawosławny "zakątek", tam wszyscy się znają, właściwie każdy z każdym jest w jakiś sposób skoligacony, spowinowacony i tam rozmawiają głośno wszyscy ze wszystkimi.  Jest tak... domowo :) Lubię :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10083 dnia: Listopada 01, 2015, 09:12:40 pm »
Jutro Dzień zaduszny, nastrój na cmentarzu nie mniej odświętny, a ludzi zdecydowanie mniej, zwykle jak w każdy inny dzień  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10084 dnia: Listopada 01, 2015, 09:25:34 pm »
-O tak głośne rozmowy na cmentarzach o treści nie wspomnę ,dziecka z balonami albo z obwarzankami na sznureczku ,tylko pistoletów strzelających  na korki brakowało/stragany z różnościami odpustowymi są na przeciwko cmentarza/, ja się wyłączam spacerując po cmentarzu .
-Co roku u nas w głównej alei kwestują na rzecz ratowania zabytkowych grobów znane osoby z miasta , oczywiście władze miasta  ,posłowie i dziennikarze i tu dopiero się dzieje,  zwolennicy dochodzą do nich ,wrzucają pieniądze do puszki , wtedy zaczynają się dyskusje ,akurat moja ciocia w tym  jest pochowana więc za plecami słyszałam , jedna była pani poseł a nie obecna ;D dzisiaj obiecywała znajomemu" pożyjemy zobaczymy ,może bedą przedterminowe wybory i  załapię  się wtedy/uff  kobieta -polityk znielubiona i do tego znana,kontrowersyjna z wiejskiej , z ekranu / żadnej świętości  ::((.
No wreszcie Radwańska pokazała  :oklaski: ,muszę powtórkę obaczyć koniecznie  :)   
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10085 dnia: Listopada 01, 2015, 10:10:46 pm »
Po raz pierwszy od lat nie poszłam wieczorem na cmentarz...kaszel nadal męczy i...Moi bracia po szpitalach...grób Rodziców sama umyłam...tak samo dzisiaj , postawiłam kwiaty, stroik, znicze.../ dwa lata temu kupiłam szklane białe znicze i teraz tylko wkłady kupuję /.Pamiętam gdy tylko były otwarte znicze to wieczorem rozbierając się trzeba było wszystko od stóp do pasa wkładać od razu do pralki..."czarne" od dymu...
Przy grobie była ze mną bratanica i bratanek...pod koniec mszy poszli do grobu dziadka a ja zostałam sama... :( i wtedy uzmysłowiłam sobie, że jak dożyję następnych lat to już tak będzie... :(
Młodszy brat przyjedzie jutro...i jutro zapalę znicze na grobach znajomych...dalszej Rodziny...bo jutro jest Dzień Zaduszny...ważniejszy od dzisiaj...i zawsze w tym dniu odwiedzam groby...
Radwańską oglądałam już gotowa do wyjścia i czekając na bratanicę / msza na cmentarzu o 14:00/...nie mieliśmy "wici"...obejrzałam powtórkę...zwieńczenie całego turnieju...i satysfakcja...utarła nosa tym co JĄ już skreślili... :)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10086 dnia: Listopada 01, 2015, 10:14:21 pm »

baby...dziś jest "wszystkich świetych"......to prawie imieniny  ;D...ma być gwarno  ;D
cyganie to nawet gorzałke polewają  :P

"Dzień zaduszny" jest jutro ..będzie cicho i kontemplacyjnie
  ;)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline latek

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 802
    • Arabia Saudyjska oczami Polaka
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10087 dnia: Listopada 01, 2015, 10:18:17 pm »

baby...dziś jest "wszystkich świetych"......to prawie imieniny  ;D...ma być gwarno  ;D
cyganie to nawet gorzałke polewają  :P

"Dzień zaduszny" jest jutro ..będzie cicho i kontemplacyjnie
  ;)

Wśród naszych znajomych też jest zwyczaj, że umawiają się około godz. 23 na cmentarzu i zabierają ze sobą gorzałkę dla najbliższych, którzy już odeszli na zawsze
Motto
"Najlepszym sposobem korzystania z życia jest żyć w sposób niebezpieczny.
Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare
("Mad Mike" Hoare)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10088 dnia: Listopada 01, 2015, 10:25:13 pm »
Boże Latku o 23 pić na cmentarzu? To trzeba mieć niemałe zacięcie ::(( ::((
Natalia

Offline latek

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 802
    • Arabia Saudyjska oczami Polaka
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10089 dnia: Listopada 01, 2015, 10:32:18 pm »
Boże Latku o 23 pić na cmentarzu? To trzeba mieć niemałe zacięcie ::(( ::((

To nie jest jakieś wielkie picie, raczej symboliczne z tymi, których już nie ma.
I bynajmniej nasi znajomi to nie są nastolatki, ale ludzie w wielu +45
Motto
"Najlepszym sposobem korzystania z życia jest żyć w sposób niebezpieczny.
Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare
("Mad Mike" Hoare)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10090 dnia: Listopada 02, 2015, 09:27:06 am »
nie, nie słyszałam o takim zwyczaju  ;)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10091 dnia: Listopada 02, 2015, 09:58:29 am »
bo pewnie to nie ogólnospołeczny zwyczaj, a raczej zwyczaj rodzinny :)
Bracia mojego taty zawsze w Zaduszki, czyli dzisiaj :), przyjeżdżają na  jego grób, aby sobie z nim "pogadać' i też kieliszeczek chlapnąć ;) To zawsze, nawet, gdy tata żył, był dzień spotkań rodzinnych, bo to jego urodziny ;) I tak tradycja się urodziła… i nie umarła ;)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10092 dnia: Listopada 02, 2015, 10:37:41 am »
Policja złapała 1000 nietrzeźwych kierowców  C:-) pewnie znacznie większej części się udało  >:D
Może to właśnie Ci, co kultywują takie zwyczaje  :-\

Dziś szczególnie wspominamy naszych zmarłych  :-[
wieczny odpoczynek Dani, Szarlotko, Deboro daj Wam Panie
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10093 dnia: Listopada 02, 2015, 10:48:06 am »
Policja złapała 1000 nietrzeźwych kierowców  C:-) pewnie znacznie większej części się udało  >:D
Może to właśnie Ci, co kultywują takie zwyczaje  :-\


mówisz Dana, że na wszystkich świetych jest tylu nietrzeźwych, bo se popijają na grobach   ;)
w każdy weekend jeżdzi ich tyle samo....kto ma zwyczaj siadać za kierownicę po kielichu to i tak siądzie...a kto nie_to nie
Ci policjanci tez są przeważnie w domach ...a na 1 listopada jest ich wysyp....i stąd takie wyniki
poza tym na co dzień nie podaje się takich statystyk....tylko na okoliczność długich łikendów 
:P
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10094 dnia: Listopada 02, 2015, 10:54:01 am »
Dziecko chore - znów nie poszedł do szkoły :-(
Mnie na szczęście wit. C postawiła na nogi. :-)
Naszej pani dr nie ma do czwartku, więc znów się nie dowiem co siedzi w moich węzłach :-(
Pogoda cudna - mam jeszcze sporo roboty w ogródku :-)
Ale muszę uważać na rękę :-(

Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.