Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 681298 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2190 dnia: Lutego 11, 2016, 06:51:50 pm »
na dźwiganie się nie umawiałam  8) niech sobie leżą i odpoczywają  ;D

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2191 dnia: Lutego 13, 2016, 06:51:48 pm »
Właśnie wróciłam z kolacji. Ale się porobiło  ::(( >:( ;D Do 'mojego' ośrodka odchudzającego przyjechały na weekend walentynkowe pary, bo hotel zrobił do nich skierowaną ofertę. Wiecie: cudowne chwile w spa i tak dalej. Wchodzę dziś na  kolację, jak zwykle - w dresie, z włosami w strąkach po basenie i saunie, a wcześniej gimnastyce (komu, na litość boską, chciałoby się czesać w takich warunkach co godzinę kilka razy dziennie  :-X), w klapkach na grube skarpety (chłodno jednak bywa), w dodatku z niegrzecznym psem między nogami (bo on tak uwielbia, gdy się boi, a tego co tam było każdy pies by się przestraszył…), a tam stoły na czerwono, róże w wazonach, baloniki serduszkowe i pełno ludzi odstrzelonych jak mrówki na święto lasu  ::(( Wiecie: szpilki, koronki, krawaty etc  >:(.
Nasza grupka, mocno przerzedzona, bo większość odchudzających się i sportujących się, wyjechała rano, stanęła w zamieszaniu i dysonansie  :o
Ale daliśmy radę  ;D Ostatecznie stwierdziliśmy, że to 'nasz' ośrodek, i że oni są nie na miejscu w takim ubraniu  ;D
Jutro wieczorem wracamy do domu. I dobrze. Bo chyba zaczynam być z lekka zmęczona tym odpoczywaniem  >:D

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2192 dnia: Lutego 13, 2016, 06:54:38 pm »
 xhc
Skąd mogłaś wiedzieć? Przecie Walenty dopiro jutro ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2193 dnia: Lutego 13, 2016, 06:59:22 pm »
haha, przynajmniej mój szanowny się dowiedział, że jutro Walenty  :D

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2194 dnia: Lutego 13, 2016, 10:06:56 pm »
Mnie by to zupełnie nie ruszyło, znaczy, że ja w dresach, a ktoś inny wystrojony
Po to się wyjeżdża, by ucieszył nas powrót, też tak mam  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2195 dnia: Lutego 21, 2016, 10:57:40 pm »
przyszłam się poskarżyć  :(
bo mój Alvin cierpiący  :(
W zeszłym tygodniu poszedł z szanownym na spacer (i jak to z tatusiem…) wdał się w spięcie z innym psem i ma ranę na łopatce. Jakieś 7 cm rany ciętej szarpanej  ::) Oczywiście było szycie, są codzienne zastrzyki z antybiotykiem i przemywania. Ale ciągle się rozłazi  >:( I babrze  >:(
Opatrunku założyć nie można, bo ciągle się zsuwa. Zakładam mu moje t-szorty, ale też nie wystarcza, bo co go spuszczę z oczu, to zaczyna drapać  :-X I sobie rozdrapuje.
Mam dosyć. Wiem, że to pestka. I że powinno się goić jak na psie. Ale się nie goi  ::)
Macie jakiś pomysł - jak to zabezpieczyć ??? Przecież plastra nie przykleję  :-\ Nie potrafię tak zabandażować, coby się nie przesuwało  :'(

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2196 dnia: Lutego 21, 2016, 11:09:30 pm »
Agawa, a taki krzyżowy opatrunek jak ( szelki na proste plecy) ....... pod jedną łapą, przez łopatki do - pod drugą łapą.....wiesz? prawda? może nie spadnie.
Albo takie coś jak koło, jak kotom zakłada się aby nie lizały po sterylizacji rany. Wtedy tylną łapą nie sięgnie do rany i nie rozdrapie.
Myślę, że masz zagwostkę. :-\

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2197 dnia: Lutego 21, 2016, 11:13:43 pm »
Agawka tak jak Suchalek pisze, u weteryniarzy są takie plastikowe nakładki i robi się z tego tubę na szyję Alvina i nie dosięgnie pysiem do rany
kiedyś na animalsie widziałam jak weteryniarze robili opatrunki z miodem bo ma właściwości ziarnikowania skóry
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2198 dnia: Lutego 21, 2016, 11:18:02 pm »
A może jakieś niemowlęce ubranko (bluzkę z rękawem/kaftanik) dałoby się wykorzystać, żeby mu założyć na przednie łapy i ten zaopatrunkowany jak potrafisz grzbiet ?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2199 dnia: Lutego 21, 2016, 11:24:39 pm »
krzyżowo - mówisz Suchalku… Próbuję :) Bo ja ciągle na jedną łapę i pod brzuchem ciągnęłam  :-\ Te plastikowe kołnierze się nie sprawdzają, bo nie może się w tym położyć  :( On nietypowy jest. Łepek maleńki, a klata ogromna  :-X

Hamaczku - właśnie ubranka takie zakładam. Nawet zaczął już je lubić. A nawet jak modelka na wybiegu w nich paraduje z dumą  :D Tylko ranka ciągle krwawi i się babrają od krwi. I ciągle go przebieram. I już t-szertów nie starcza. Tym bardziej, że każde siusianie to ich moczenie  ::) Podwiązuję je kokardką, ale ciągle się zsuwa. Bo to hm… dość żywy i ruchliwy pies.
Nie miała baba kłopotu, to se pasa wzięła  ::)

Dobra, nie narzekam. Kiedyś się zagoi.
Tak tylko chciałam się poskarżyć  ::)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2200 dnia: Lutego 21, 2016, 11:30:24 pm »
biedny piesio

wiem, że tera to już nie ma znaczenia, ale czy przynajmniej sprawca (w sensie właściciel sprawcy) jakowoś się poczuł ?

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2201 dnia: Lutego 21, 2016, 11:32:58 pm »
… się nie poczuł…  >:(

Natalio, poczytałam o tych opatrunkach z miodu; spróbuję… 
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2016, 11:36:10 pm wysłana przez agawa »

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2202 dnia: Lutego 29, 2016, 08:42:07 pm »
Melduję żem wrócona  :)
Było cudnie, bo Odessa jest cudna. Wszystko opiszę, gdy swój ogon złapię po tym szalonym weekendzie  >:D
Na razie zbieram się do rozpakowania walizek, eh… nie lubię  8)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2203 dnia: Lutego 29, 2016, 08:43:04 pm »
super_super! na fejsie widziałam  :P


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2204 dnia: Lutego 29, 2016, 08:43:20 pm »
Miło CIę widziec z powrotem. Ale zobaczyć w takiej kreacji w operze....wów! :oklaski:
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.