Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 681277 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2655 dnia: Sierpnia 08, 2016, 09:24:18 pm »
Mirusiu, nie wyobrażam sobie Ciebie bez tych 6 kg  ;) Jak jeszcze trochę schudniesz, to chłop w łóżku Cię nie znajdzie  ;)
A co do brzuszka, to w gratisie nie zabrał Ci doktor na rekonstruowanego cycuszka  ???
i czy po cięciu brzucha po całości, bezpieczne będą brzuszki  :-\ lepiej wzmacniać korpus, jak radzi Amorek.
A co do jedzenia i przyjemności z tego płynącej się zgadzam, latem właściwie bez przerwy przegryzam jakiś owoc.
Waga nie rośnie, ale mimo dużej porcji ruchu, ani drgnie w dół :(
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2656 dnia: Sierpnia 08, 2016, 09:27:59 pm »
polecam dietę ortodontyczną ;)
co prawda jem śmietanę 36% żeby nie schuść, ale nigdy nie miałam tak płaskiego brzucha  xhc xhc

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2657 dnia: Sierpnia 08, 2016, 10:21:34 pm »
eeeej, masz aparat?! ale super! gratki! (to moje marzenie niespełnione, dlatemu tak się jaram)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2658 dnia: Sierpnia 08, 2016, 10:33:41 pm »
nie martw się agawo, na drabinkach można dużo ciuchów powiesić  ;D
buty też będą się dobrze prezentować, szpilki  xhc


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2659 dnia: Sierpnia 08, 2016, 10:37:56 pm »
eeeej, masz aparat?! ale super! gratki! (to moje marzenie niespełnione, dlatemu tak się jaram)

jeszcze nie, żeby założyć aparat muszę się najpierw pomęczyć, bo moja szczena należy to tych niełatwych przypadków, na razie mam separatory (to takie gumeczki wsadzone między zęby żeby zrobić trochę miejsca, miałam 4, ale jedną niechcący zjadłam  :o potem będę miała ekspander - to będzie jazda z dietą, mówieniem i wogóle nie wiem jak ja to przeżyję i dopiero potem aparat - jak wytrwam)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2660 dnia: Sierpnia 08, 2016, 10:43:56 pm »
nie martw się agawo, na drabinkach można dużo ciuchów powiesić  ;D
buty też będą się dobrze prezentować, szpilki  xhc


kiedyś, przy okazji rozmów na temat malowania pokoju, przedstawialam szanownemu plan przemeblowania sypialni:
(on) - yyy... ale jak ty to wymyślilaś? przecież tu szafa nam się nie zmieści...
(ja) - a po co nam szafa, skoro i tak wszystko trzymamy na zewnątrz?
malarz, który przy tym był, opluł się ze śmiechu...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2016, 10:46:47 pm wysłana przez metka »
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2661 dnia: Sierpnia 08, 2016, 10:46:03 pm »
eeeej, masz aparat?! ale super! gratki! (to moje marzenie niespełnione, dlatemu tak się jaram)

jeszcze nie, żeby założyć aparat muszę się najpierw pomęczyć, bo moja szczena należy to tych niełatwych przypadków, na razie mam separatory (to takie gumeczki wsadzone między zęby żeby zrobić trochę miejsca, miałam 4, ale jedną niechcący zjadłam  :o potem będę miała ekspander - to będzie jazda z dietą, mówieniem i wogóle nie wiem jak ja to przeżyję i dopiero potem aparat - jak wytrwam)

no to konkretne kroki poczynione. dasz radę! tylko może dietę ciut wzbogać, coby te gumki zbyt atrakcyjne nie były  ;)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2662 dnia: Sierpnia 08, 2016, 10:53:38 pm »
Cytat: metka link=topic=141.msg131835#msg131835date=1470689163
tylko może dietę ciut wzbogać, coby te gumki zbyt atrakcyjne nie były  ;)
xhc
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2016, 10:59:02 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2663 dnia: Sierpnia 08, 2016, 10:54:18 pm »
nie martw się agawo, na drabinkach można dużo ciuchów powiesić  ;D
buty też będą się dobrze prezentować, szpilki  xhc


 xhc
Dokładnie tak  ;D


potem będę miała ekspander [/size])

Mój młody tak się do ekspandera przyzwyczaił, że ma go do dziś  :P Czyli 3 lata po zdjęciu aparatu  ;D

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2664 dnia: Sierpnia 09, 2016, 08:27:14 am »
Mirusiu, nie wyobrażam sobie Ciebie bez tych 6 kg  ;) Jak jeszcze trochę schudniesz, to chłop w łóżku Cię nie znajdzie  ;)
A co do brzuszka, to w gratisie nie zabrał Ci doktor na rekonstruowanego cycuszka  ???

Bo ja zawsze powtarzam, że to wszystko w naszej łepetynie jest  ;)

No ale u mnie jest w rzeczywistości, nie tylko w łepetynie.
Bo jak mi wydłubali podbrzusze, czyli od łona do pępka (tak powyżej 1 cm od niego), to mi została ta piękna łoponka sięgająca do stanika  ;)
No ale na to tylko raczej ćwiczenia, już mam pokazane, co i jak, tylko się nie chce

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2665 dnia: Sierpnia 09, 2016, 09:55:11 am »
Mirusiu, ta łoponka to przychodzi z wiekiem, a u Ciebie jest tak znikoma, więc nie kokietuj  ;) :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2666 dnia: Sierpnia 12, 2016, 10:38:15 am »
Dobre saamopoczucie powakacyjne poszło się bujać.

Mija właśnie tydzień pracy i mieszkania mamy z nami.
Nawet nie to, że jest bardzo źle. Jest 'normalnie'. Tylko jakieś obciążenie we mnie jest. Napięcie. Lęk.
Gdy wychodzę z domu, kilka razy upewniam się, czy mam włączony i nie sciszony telefon, czy mama ma wszystko pod ręką, myślę - co strzeli jej do głowy, czy wejdzie na krzesło, bo wymyśli, że jakiś kwiatek trzeba podlać, albo ćmę zauważy i będzie ją łapać, aby wypuścić (wczorajszy wyczyn  >:().
Z trudem też znoszę to, że noga ją boli. Bo boli, gdy nie łyka przeciwbólowych. Dziwne to bóle, bo nie w miejscu złamania; bolą ją piszczele, jakby 'pod skórą', tak to opisuje; ból jest taki silny, że 'podcina' jej nogi  :(
Lekarze nie potrafią powiedzieć - co to za cholera. Stawiają na bóle psychiczne  ::) Jeszcze przed nami diagnozowanie w poradni reumatologicznej.
I tak w ciągu kilku miesięcy - ze zdrowej, żwawej mamy, mam w domu staruszeczkę...
Choć cieszymy się, że ta kochana staruszeczka - chodzi :) chodzi :) Sama :) Bez chodzika :) Nawet po schodach chodzi :)

Eh, nowy etap życia...

A z innej beczki - dieta vegańska ma się u nas w domu dobrze. Nawet młody zaakceptował ;) Dojada poza domem  >:D Trochę narzeka mama; mówi, że smaczne tylko dziwne to jedzenie ;)
Jogi nie ćwiczyłam ani razu  :-[ Trudno się samej zmotywować, a na razie nie chcę wychodzić poza dom częściej, niż praca moja tego wymaga. Muszą na razie wystarczyć spacery z psem.
Eh  :-X

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2667 dnia: Sierpnia 12, 2016, 08:16:44 pm »
Agawo, a może mama stąpając ostrożnie (zbyt ostrożnie) nadwyręża nogę w innym miejscu.

Obaw współczuję. Nic miłego. Ale qrteczka, fachowcu, nie pozwól by Ci myśli takiej maści radość odebrały, spokój zniszczyły, małp na ramiona nawsadzały. Heloł....do jogi, do wyciszenia, do zdroworozsądkowego podejścia marsz!

Nasza mama odeszła w ciągu 11 dni. Uznała, że to już. I koniec. I nie było mocnych. Więc raduj się tą staruszeczką. Skoro chodzi to nie straciła chęci życia. A to już wiele.
Odzyskania równowagi i niezapomnianych smaków vege-kuchni Agawo!
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2668 dnia: Sierpnia 12, 2016, 10:45:52 pm »
Agawo, szkoda, że tak szybko przepadła ta energia z turnusu. Czułaś się o 20 lat młodsza i co  ??? w zderzeniu z codziennością dnia poszła se w siną dal  :-\ :-\
Mamie współczuję, cieszy że jest samodzielna i że znalazła u was opiekę :oklaski:
Eh, nowy etap życia...
Dla Ciebie nowy, ale też nowy dla mamy: z samodzielnej osoby stać się zależną od innych staruszką  ::((
Dobrze, że ma Was  :-*
Zastanawiam się nie raz (bo powiew starości nie raz czuję na plecach) jak to będzie, ja taka zosia samosia, czy pozwolę sobie pomóc, czy będą grała geroja  :-\ i udawała, że daję radę, czy w domach dzieci znajdzie się miejsce, by nas ptrzygarnąć na.... 

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2669 dnia: Sierpnia 13, 2016, 12:33:23 pm »
Aga mam nadzieję, ze to tylko chwilowe przygnębienie , które szybko minie! :-*
Na pociechę ? może i na pociechę: moja przyjaciólka (  w moim wieku) mieszka całe zycie z mamusią . Za mąz nie wyszła bo mamusi wszyscy" potencjalni"  przeszkadzali , a  tata zmarł jak kolezanka  miała 15 lat. Wszystkie te lata mama codziennie umiera ( ma 93 lata a wyniki lepsze niż my wszystkie)  Krysia lata koło niej i obrywa często fizycznie . Druga corka tez choruje na chorowanie i jest tą  lepszą corką bo w ogole się nie zjawia.. A mamusia na propozycje wakacji w świetnym ośrodku dla starszych osob - mowi- a prawie ci nie pojde !! ostatnio zrobiłą cyrk w oknie ( ze ma zamknięte drzwi i jest niedozywiona i zaniedbana co jest wierutnym kłamstwem) i koleżankę wzywali z pracy bo inaczej wyłamią drzwi. Przed mieszkaniem czekala policja, straz pozarna i pogotowie!:) a mamusia po wejsciu całej grupy siedziała zadowolona na łóżeczku. Straz szybko poszła , policja tez , lekarze orzekli ze jest całkowicie zdrowa na umyśle  i zakończyło się tym ze kolezanka nawet drzwi zamykac na klucz nie może. A mamusia z domu nie chce wyjść od lat tylko wpuszcza roznych oszustow! tak bez wyjścia sytuacja- ubezwłasnowolnic nie ma szans.
To może spojrz na mamę łaskawym okiem, coz starość, jakos będzie trzymaj się  :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat