Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 681206 razy)

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2730 dnia: Września 24, 2016, 05:30:51 pm »
Madzia, dziś lekarze ginekolodzy zaczna się bać robić zabiegi prenatalne jutro Ziobro weźmie się się za kardiochirurgów. Masakra
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2731 dnia: Września 24, 2016, 08:46:50 pm »
Nie mogę uwierzyć, że ludzie patrzą na to samo, co ja, a widzą całkiem coś innego.
Nie mogę zrozumiec, skąd się bierze poparcie dla pis.

Juz pomijam tak bulwersujące tematy, jak aborcja czy in vitro.
Ale codzienność - ta buta, arogancja władzy, bezczelność, wszechobecny nepotyzm, pogarda dla ludzi spoza własnego kręgu.
Mój rozum tego nie ogarnia.

(-)  Żeby była jasność: na wyborach byłam.


Mój rozum też tego nie ogarnia !! .... nie jestem w 'wieku_rozrodczym' ale nóż się w kieszeni_otwiera jak słyszę o czym p/osły debatują !!!   >:(  >:(  >:(
Byłam na wyborach, ale 'mój_głos' nie miał 'większego_znaczenia' na wynik głosowania...  :(

Może jakoś_dożyjemy do następnych wyborów  :0ulan: 

Ale ... noo ale ?? ...  czy pojawi się 'coś/ktoś' ...  :oklaski:   ktoś/co_porwie Naród_do_wyborów ?????
Wątpliwe to !!!  ...  sama nie wiem na kogo_głosowałabym w tym czasie   ::(( 

 
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2016, 08:49:41 pm wysłana przez Parabola »
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2732 dnia: Września 24, 2016, 10:21:30 pm »
Moi znajmomi Belgowie maja obowiązek chodzić na wybory. Jest to ich obowiązek, zdarza się ,że czasami banki sprawdzaja czy przyzniu kredyty czy spełniasz obowiązek obywatelski. Nikt tego nie rozpatruje  w kategorii przymusu.U nas pewnie by się to nie przyjęło, zaraz by było ,że do czegos się obywateli zmusza
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2733 dnia: Września 24, 2016, 10:50:30 pm »
Potwierdzam - mam szwagra w Belgii. Są też kary pieniężne, choć nie aż tak bardzo dotkliwe. Tu przymus, ale jednocześnie np. badania prenatalne są standardem, a aborcja do któregoś tygodnia dopuszczalna z woli kobiety...

Co to najgorętszych ostatnio tematów to mam wrażenie, że decydenci nie odróżniają, że kobietom chodzi o PRAWO do aborcji , do podjęcia takiej decyzji - albo niepodjęcia - zgodnie ze swoim sumieniem, a nie o PRZYMUS dokonywania aborcji  ::)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2734 dnia: Września 25, 2016, 09:18:14 am »
Hamaczek trafił w sedno , to prawo decydowania o sobie jest dowodem na to , ze żyjemy lub w nie w  państwie demokratycznym
Na razie zagraża nam autorytaryzm
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2016, 09:21:18 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2735 dnia: Września 25, 2016, 09:44:10 am »
Moi znajmomi Belgowie maja obowiązek chodzić na wybory. Jest to ich obowiązek, zdarza się ,że czasami banki sprawdzaja czy przyzniu kredyty czy spełniasz obowiązek obywatelski. Nikt tego nie rozpatruje  w kategorii przymusu.U nas pewnie by się to nie przyjęło, zaraz by było ,że do czegos się obywateli zmusza

ten obowiązek to faszyzm jakiś, to też nie jest dobre
ja jestem w zasadzie anarchistą, nie chodzę na wybory, jak mam wybierać między złodziejami a głupkami to sory, dla mnie żaden wybór
to co wyprawia pis jest przerażające, ale to jak platformersi rozkradali państwo po cichu też jest przerażające

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2736 dnia: Września 25, 2016, 10:38:30 am »
Aquilo, anarchizm w dużej grupie się nie sprawdza  :( Niestety zależności wzajemnych w społeczeństwie nie da się wyeliminować, chyba że wyniesiemy się na bezludną wyspę i z żadnej ze struktur, co się zowie "państwo" nie będziemy korzystać. Stawiam raczej na to, że jeśli korzystasz  z przywilejów jakie daje (lub nie daje  C:-)) państwo, to musisz też mieć obowiązki, w tym również uczestniczenie w wyborach. Pójście i skreślenie wszystkich (jeśli nie ma się na kogo głosować) jest wg mnie lepsze niż nie pójście.
Pamiętam wybory za komuny, były wtedy odważne osoby, które nie szły, ale te w większości były zgarniane przez suki i dowożone do urn, chyba że schowały się do mysiej dziury. Wtedy nawet nie wypadało wchodzić do kabiny, brało się kartę do głosowania i nic nie odnotowując wrzucało do urny, oddając głos na jedynie słuszną partię  ::((
Jestem przekorą, która nie lubi podporządkowywania się, więc choć weszłam do kabiny z zasłonką. Byłam jedyna, koledzy pytali, nie boisz się  C:-)
Czasy niedawne, dla młodych nie do uwierzenia, że tak było. Dlatego cenię sobie demokrację, choć ona u nas szczególnie nieciekawie wygląda, ta Polska buta, pseudopatriotyzm, przechodzący często w nacjonalizm są wstrętne  >:(
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2737 dnia: Września 25, 2016, 10:40:43 am »
Nie ma władzy, która nie karmi się przy rządzeniu. Przyznanie, że tak jest, i że inaczej nie będzie - to rodzaj zobaczenie rzeczywistości bez różowych okularów.
Ale bezradność patrzenia, jak ślepi, głupi, niewykształceni, chamscy rządzący - niszczą podstawy gospodarcze kraju, patrzenie na podkopywanie podstaw gospodarki - bez możliwości zrobienia czegokolwiek... z wiedzą, że zapłacimy za to wszyscy, ale przede wszystkim zapłacą nasze dzieci - bo na podstawach, które były budowane przez 20 ostatnich lat, Polska wg ekonomistów pojedzie jeszcze rok - góra 2 lata. Później będzie krach.

***
Emocje we mnie troszkę mniejsze. Głównie smutek i rezygnacja w tej chwili.
Wczoraj tylko na pół godziny udało mi się dołączyć do marszu. Jestem też zmartwiona, że nie było zbyt wiele osób. Myślałam, że przyjdą wszystkie kobiety.
Mam myśl, że żyję w kraju, gdzie większość uważa, że jego chata skraja. A chyba jedynie masowy ruch mógłby zatrzymać chorą machinę.

***
Dana - boję się, że już niedługo klimaty nie wchodzenie do kabiny przy głosowaniu, wrócą. Będziemy musieli głosować na jedyną i słuszną.

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2738 dnia: Września 25, 2016, 12:28:07 pm »

***
Dana - boję się, że już niedługo klimaty nie wchodzenie do kabiny przy głosowaniu, wrócą. Będziemy musieli głosować na jedyną i słuszną.[/i][/font]
[/color]
[/quote]
strach się bać  ;D,
obowiązek a nie przymus to dwie insze sprawy,
smutek jest bo zaprzepaszczamy to co już osiągnęliśmy,wywalczyliśmy ciężką pracą ,cofamy się,zamykamy się i to dosłownie,
to co było nie powróci , już takiego zrywu nie będzie,
lepiej nie będzie przynajmniej do następnych wyborów,
temat rzeka ,nóż się otwiera ale jednostki nic nie mogą  :( 
[/color][/size]
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2739 dnia: Września 25, 2016, 02:09:49 pm »
Aquila Belgowie tego tak nie odbierają.
 Człowiek ma prawa i obowiązki, tak jak każdy z nas w każdej dziedzinie życia.
Nie przeżyłam głębokiej komuny, rodzice nie należeli do żadnej partii, pewnie dlatego tata pomimo wykształcenia nie mógł zostać dyrektorem.
Ale skoro pokolenia walczyły o wolną Polskę, w której przywilejem jest głosowanie na wybory , korzystam z tego.
Nigdy nie byłam za PiS-em , ani nikt z moich bliskich. Boję się ich ::(( hahah pewnie zaraz wprowadzą podatek od bycia singlem :)
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2740 dnia: Września 25, 2016, 04:19:05 pm »
Raczej nie bo by musieli od przywódcy zacząć i jeszcze trzeba by mu dosolić bykowe  ;)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2741 dnia: Września 25, 2016, 05:58:37 pm »
 ;D

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2742 dnia: Września 25, 2016, 06:26:39 pm »
Aquila Belgowie tego tak nie odbierają.
 Człowiek ma prawa i obowiązki, tak jak każdy z nas w każdej dziedzinie życia.

płacę podatki, nie robię nic nielegalnego (no dobra, czasem przechodzę ulicę w miejscu niedozwolonym) i nie poczuwam się do niczego więcej i nikt mnie do niczego więcej nie zmusi; jak wprowadzą obowiązek - nie pójdę tym bardziej; zmuszanie do uczestnictwa w wyborach to taki sam faszyzm jak zmuszanie kobiet do rodzenia niechcianych dzieci
Dano - państwo nie daje żadnych przywilejów, bo państwo samo w sobie niczego nie ma, opieka zdrowotna, szkoły czy policja jest opłacana z naszych pieniędzy, więc sory - do niczego poza płaceniem podatków się nie poczuwam, a już na pewno nie do ułatwiania kolejnym świniom drogi do koryta

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2743 dnia: Września 25, 2016, 07:19:51 pm »
Można i tak myśleć  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #2744 dnia: Września 25, 2016, 07:33:22 pm »
Aquila Belgowie tego tak nie odbierają.
 Człowiek ma prawa i obowiązki, tak jak każdy z nas w każdej dziedzinie życia.

płacę podatki, nie robię nic nielegalnego (no dobra, czasem przechodzę ulicę w miejscu niedozwolonym) i nie poczuwam się do niczego więcej i nikt mnie do niczego więcej nie zmusi; jak wprowadzą obowiązek - nie pójdę tym bardziej; zmuszanie do uczestnictwa w wyborach to taki sam faszyzm jak zmuszanie kobiet do rodzenia niechcianych dzieci
Dano - państwo nie daje żadnych przywilejów, bo państwo samo w sobie niczego nie ma, opieka zdrowotna, szkoły czy policja jest opłacana z naszych pieniędzy, więc sory - do niczego poza płaceniem podatków się nie poczuwam, a już na pewno nie do ułatwiania kolejnym świniom drogi do koryta
Nikt do niczego Cię nie zmusza , a skoro im to odpowiada to chyba nie trzeba to od razu nazywac faszyzmem.
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat