Autor Wątek: Agawowy świat  (Przeczytany 681314 razy)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3075 dnia: Grudnia 20, 2016, 11:01:00 pm »
eh, żeby mieć tak 8 tysięcy  ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3076 dnia: Grudnia 20, 2016, 11:09:52 pm »
płakać nie wolno!
wtedy dopiero się to ciśnienie podnosi
???


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3077 dnia: Grudnia 20, 2016, 11:19:01 pm »
nie 8
3 ew x 2
ale można też ustawić się w kolejkę, czas kiedyś nadejdzie... A radocha będzie taka sama :)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3078 dnia: Grudnia 20, 2016, 11:44:41 pm »
u nas trza mieć 8 (już rozpytywałam)

za 3 ToJa chętnie  :)  (jakiś namiar na pw), ino jak się sezon grzewczy skończy   ;)

a stać w kolejce ponad 2 lata nie zamierzam, bo mogę nie dożyć  ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3079 dnia: Grudnia 20, 2016, 11:55:12 pm »
ToJka zapisać się w kolejkę nie zaszkodzi
Tam sporo niezdecydowanych, albo takich, co to nie wytrzymali i prywatnie zrobili, kolejka może się skrócić
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3080 dnia: Grudnia 21, 2016, 07:30:33 am »
Zniechęciło mnie to troszku, za dużo mecyji ......
Dbaj o siebie  :-*

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3081 dnia: Grudnia 21, 2016, 09:30:33 am »
w Lublinie też robią....ino nie wiem za ile
chłopa brat se zrobił na oba oczy....i teraz chodzi bez okularów
pewnie mu lepiej żyć.....ale jakoś mu inteligencji na twarzy ubyło razem z tymi okularami
  xhc
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3082 dnia: Grudnia 21, 2016, 10:04:48 am »
córka (mieszka w W-wie) mówiła mi, że jej sąsiadka własnie zrobiła operacje w czeskim Cieszynie, podobno bardzo dobrze robia i tanio.Mozna się potem ubiegać o refundację. Musiało się jej opłacić, skoro z Warszawy załatwiała czeski Cieszyn. Agawo, Ty też chyba na pewnym etapie myślałaś o Czechach.
Agawo, moja koleżanka miała tą operację w ub. roku w styczniu, też była wystraszona po, że nie jest tak dobrze jak powinno, była na dodatkowej kontroli u mojej siostry (siostra jest okulistka, ale nie miała nic wspólnego z operacją) bo tak się obawiała o efekt, miała załamkę po. wszystko przeszło, jest dobrze i jest zadowolona. Chyba potrzeba cierpliwości...
trzymam za zadowalający efekt i za Twoje nerwy
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3083 dnia: Grudnia 21, 2016, 10:06:05 am »
inteligencja mniej ważna  ;)
ważniejsze coby jakiegoś bruneta wieczorową porą  nie potrącić
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3084 dnia: Grudnia 21, 2016, 10:15:41 am »
Rozpatrywałąm Czechy - nie zdecydowałam się, bo
- zwrot z zusu wcale niepewny, sporo osób walczy do dziś, a zabieg zrobili zaraz, gdy ogłosili, że można - czyli około 2-3 lata
- sporo jest kontroli pozabiegowych - dziń po, tydzień po, miesiąc po - jeśli zabieg w Czechach - trzeba je robić odpłatnie u nas - każda wizyta ok 200-400 zł
- po zabiegu, aby soczewka się nie odkleiła, trzeba ze sobą jak z jajkiem - długie podróże są niewskazane = po zabiegu w Czechach jest sporo powikłań
(2 doby po zabiegu co godzinę trzeba wkraplać odkażające i antybiotyk - ręce sterylne!; niby nie widać, nic nie czuć tzn. bólu nie ma, to może mylić, można łatwo zapomnieć, że w oku jest żywa i otwarta rana...)
Najlepiej by było - zrobić sobie 2 tygodniowe wczasy w Czechach ;)
Fakt - cent w Cieszynie - ok 1000 zł :) 

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3085 dnia: Grudnia 21, 2016, 10:22:06 am »
tak pewnie jest, masz racje, nie wiem czy kobieta tam była dłużej, szczegółów nie znam.Wiem stąd, że proponowała córce drobną pomoc przy bliźnietach (przypilnowanie jednego, kiedy sprowadza dzieci na dół wychodząc na spacer) i mówiła o swojej operacji
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3086 dnia: Grudnia 21, 2016, 04:39:28 pm »
Fajnie, że to już za Tobą  :-*
Dbaj o siebie!!
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3087 dnia: Grudnia 21, 2016, 05:09:09 pm »

Ciągle mam problem z operacjami, które nie ratują życia, a jedynie poprawiają jego komfort...


I oby tylko takie Cię spotykały!
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3088 dnia: Grudnia 29, 2016, 11:26:40 pm »
Melduję, że oczka mają się dobrze. A nawet bardzo dobrze :)
Jedyna upierdliwość, która została na ten moment, to zakraplanie kropli co kilka godzin. W dziwnych momentach telefon mi o tym przypomina i wtedy zaczynam nerwowe poszukiwanie po torebce/kieszeni/szufladzie - gdzie kropelki mam  C:-)
Święta minęły spokojnie. Odpuściłam sobie wszelkie napinki, a moi panowie w odpowiedzi - napinki wzięli na siebie  ;D Booossskoooo  :D
Gościliśmy tłumy różnokolorowe i różnopaństwowe. Było ciekawie i twórczo. Tak jak lubię. Wspomnienia okraszone zdjęciami zostaną na dłużej :)
Pochwalę się - dostałam pod choinkę prezent-cudo-  Nakładkę z szerokokątnym obiektywem do telefonu :) I z obiektywem: rybie oko  ;D Najfajniejsza zabaweczka ever :)

Ponieważ w związku z oczkami również postanowiłam wziąć sobie wolne w pracy, więc od świąt byczę się jakby jeszcze bardziej. Sypiam do 10-tej, chodzę na długie spacery z Alvinem, krzątam się bez zobowiązań po kuchni i takie tam różne  >:D No i pstrykam zdjątka  O0

A dziś - bardziej twórczo się wzięłam - i upiekłam makowce. Na święta niczego nie robiłam, to nadrabiam; tym bardziej, ze jutro nasi przyjezdni przyjaciele nas zaszczycają. Szanowny warzy żurek i kaczuchę, to ja chociaż o ciasto zadbałam ;)
Ale... chyba z wprawy wyszłam. Pierwsze ciasto drożdżowe - okazało się, że masła nie dodałam ;) Drugie, hm... zapomniałam o cukrze, powaznie... Nastawiłam trzecie. I wyszło zbyt rzadkie  ::) Ale co tam - zawinęłam, wsadziłam w foremki. Trochę się powichrowało, ale się upiekło.
Smak - palce lizać :) Wygląd, hm... artystyczny  :P

No i tak mija mi końcówka roku. Spokojnie. Bez ekscytacji. Bez wydarzeń. Ani wesołych, ani smutnych. Uwielbiam codzienność...

Wklejam Wam swojego makowca  >:D Tego mniej zwichrowanego  ;D




A może wiecie, czy to upieczone - beztłuszczowe drożdżowe bez maku - można jakoś wykorzystać? Bo upiekłam. Słodkie i suche okropnie.
Ale pomyślałam, że może mogę je pokroić i wysuszyć w piekarniku na sucharki  ??? Będzie jadalne, jak myślicie  ??? Czy szkoda zachodu i do kosza lepiej  ???
Bo to bez cukru od razu na surowo wywaliłam  :-X

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Agawowy świat
« Odpowiedź #3089 dnia: Grudnia 29, 2016, 11:36:31 pm »
Jak kto lubi, to można pokroić i na śniadanko ciepłym mlekiem zalać :)
To na zdjęciu wygląda  mnx

Ja w piątek, jak chłopaki przylecieli, placki piekłam. Zawołałam M. na pogaduszki i do pomocy - ser mi wrzucał do michy, ja bełtałam. Do połowy dodałam kakao, nadziubdziałam się łyżką, bo sernik-zebrę se umyśliłam, na wierchu piana. Wyrósł cudnie, opadł prawie wcale, pianka idealna :)
Kroję ci ja po wigilii, a on niesłodki kompletnie ;D Znaczy pianka ino słodka :D Zagadalim się ze synem i cukru nie wsypałam - jako i Ty :D
Ja tam go nie ruszam, ale moim nieszczególnie przeszkadza :D- zszedł był jako ostatni, ale już prawie cały xhc

A z oczków się cieszę bardzo, bardzo :-* Oszczędzaj je (czytaj: się ;D ) teraz :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)