Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1799354 razy)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8130 dnia: Września 03, 2016, 01:41:21 am »
Tak po prawdzie [i dzięki im za to!]:
Sabaton znalazł kiedyś po prostu
NISZĘ RYNKOWĄ
czyli: ostro śpiewał o walkach, gdzie stosunek sił był absurdalny, znaczy się  gdzie garstka broniła się przed nawałą, lub atakowano rubieże nie do zdobycia. To zawsze i wszędzie ma popyt, bo KAŻDY kraj ma swój 'spartański mit' = bravo_sabaton!

sabaton dostał info z Polski, że 720 polaków 3 dni powstrzymywało twórcę [podobno - jw. jw...] Blietzkriegu i on bardzo był z tego powodu, znaczy ten Guderianek, wściekły rzucając do boju dywizję pancerną na niby 'łatwym odcinku' i się wkurwił na max - już w pierwszym dniu... A co dopiero w trzecim? ;p

szwedzki sabaton ma gdzieś czy śpiewa o dywizji SS, czy o bunkrach na Strękowej Górze - i słusznie. ALE! Byli nad Wizną, zobaczyli ruiny... Zainteresowały ich inne im POTRZEBNE tematy z tak dziwnej historii Polski, b. zdziwiła reakcja polskich fanów... Nagrali teledysk o Powstaniu. Profesjonalny. Odwiedzają Polskę, bo tu na hasło Sabaton ...nawet ja się wybiorę może wreszcie?...... ;-)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8131 dnia: Września 03, 2016, 03:36:15 am »
A spać się nie da. Nic to... ;p

Czy jakikolwiek festiwal rockowy, lub jakakolwiek impreza tego gatunku i skali [samochciejnych widzów]...
..była otwierana przez DWÓCH PREZYDENTÓW PAŃSTW?

Pamiętajmy co dobre - u nas, w nas :-) Albo choć doceńmy zgranie w czasie i przestrzeni pilotów TS-11 ISKRA, którzy wiedzieli DOKŁADNIE gdzie i kiedy na rozpoczęciu się pojawić z narodowymi dymami się_wlokącymi... ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=CYKscnRfnpU#t=19.188916


Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8132 dnia: Września 11, 2016, 01:12:24 pm »
...
11 września = data znana całemu światu...
Dla mnie jest punktem_odniesienia, łatwym do zapamiętania, ot! - wszystkie media trąbią przeca!
[bo facet+data = "przepraszam!_zapomniałem! ...znowu zapomniałem, no popatrz..?" ;-)]
Dzień wcześniej urodziny ma junior, i dzień po teść. Jest 'kotwica pamięciowa'.. Niezła - przyznajcie ;-)
[z największym szacunkiem dla ofiar - ale zamach 11.09 nie był na osoby, tylko na SYSTEM]
Cześć ich pamięci! (zwłaszcza 4tego samolotu, który dzięki interwencji pasażerów wbił się samobojczo_INACZEJ_-_z_woli_pasazerow w szczere pole zamiast w np. Biały Dom...)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8133 dnia: Września 11, 2016, 01:16:02 pm »
Pamiętam ten dzień jak dziś, szok, totalny...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8134 dnia: Września 11, 2016, 01:55:41 pm »
tak, też pamiętam, byłam w domu i prasowałam patrząc na tv, były obrazy na żywo w tvn24, atak na drugą wieżę dział się na moich oczach...
to było przerażające...
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8135 dnia: Września 11, 2016, 02:20:11 pm »
ja też na tvn 24 cały czas chyba od 16 /naszego czasu/ też oglądałam/Tomasz Lis miał relacjonował/ ,myślałam, że to koniec ,że wojna ,strach przerażenie ,niedowierzanie,świat zamarł,do dziś mam ten dzień ,te ataki przed oczami  :(
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8136 dnia: Września 11, 2016, 02:25:03 pm »
Ja byłam na planie "Gulczasa"...gdy toś wpadł krzycząc: wojna!
Gruza próbował zebrać ekipę, ale gdzie...wszystko tego dnia wydawało się takie małe, marne. A już na pewno robienie tandetnej komedyjki.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8138 dnia: Września 11, 2016, 06:55:19 pm »
Reporterka - ze wspominek: "O! mamy JEDYNKĘ! Będzie dobre na wejście - awionetka się wbiła w WTC = Sensacja dnia! Kogo tam mamy? Dawać wszystko"
A tu nagle... zewsząd i wszystko... Aż za dużo...

Mi właściwie [stricte ofiary to ofifista], oprócz tych którzy rzucali się samobójczo z płonących wież i tak EFEKTOWNIE sfilmowani jak jakieś_rozgwiazdy szybowali WRESZCIE UWOLNIENI OD ŻARU... [jak ktoś nie wie o czym mówię, to niech stanie blisko za porządnym ogniskiem pod wiatr i dym albo niech się solidnie pochyli nad rozpalonym grilem ..na np. 43 sekundy; można też trzymać dowolny pręt/blachę/kątownik/ceownik/rurkę wsadzony do ognia - i odliczać sek. do czasu się_puszczenia...] , żal strażaków i policjantów, którzy w ten żar parli, pomimo wszystko i ginęli jak muchy albo raczej jak ćmy. kolejnymi zastępami - nawet kiedy już było wiadomo, że to samobójstwo. I uratowali - kilku swoich kumpli i jakies_tam ofiary cudem_przeżyte.
Warto?
[pyt. retoryczne - i nawet nie moje]
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8139 dnia: Września 11, 2016, 08:43:28 pm »
w ten dzień montowałam ze szwagrem meble kuchenne dla rodziców - prezent i niespodzianka, oni pojechali do wawy odwieźć na lotnisko siostrę, dowiedzieliśmy się jak wrócili
potem te wiadomości w tv i nasze czekanie na telefon z Australii że doleciała szczęśliwie
żadne wiadomości w samolocie nie były podawane i dowiedziała się co się stało dopiero w kangurowie   
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8140 dnia: Września 11, 2016, 09:39:38 pm »
[...]
żadne wiadomości w samolocie nie były podawane i dowiedziała się co się stało dopiero w kangurowie

[Mogła się spodziewać nietypowych reakcji, bo znała z opowieści: przy jej narodzinach tata czuwał nocą w remontowanej części niedoszłego klubu nocnego i co chwilę dzwonił do szpitala, bo w lokalu była 'tymczasowa' linia_tel - nie było komórek wtedy, to takie info dla młodszego pokolenia ;p. Ponownie spokojnie pogadał, dopytał, upewnił się, podziękował - koleżankę i kolegę poprosił o zamówienie taxi ...po czym wyjął broń krótką_osobistą, i wywalił z dzikim okrzykiem w dzikim tańcu cały magazynek w sufit ;-)]
"Staliśmy w korku. Tata odebrał telefon. Na spokojnie pogadał. I wtedy tata zaczął krzyczeć, dziwnie się zachowywywać - i inni kierowcy się dziwnie na niego patrzyli. On im coś pokazywał i oni mu machali i nas przepuszczali. I mi powiedział, że mam braciszka. A potem pojechaliśmy znowu do szpitala, a ja miałam nie mówić NIC co w telewizji mówią."

W szpitalu po "zamachu" była REWELACYJNA cenzura medialna. Nawet byle salowa nic nie wychlapała.
Cisza i spokój = tylko_dziecko. Tylko.
Świat wariował wtedy CAŁY - a tu cisza, spokój i ...tyle.
Full_profeska.
[Świat się wali a Ty se tu rodzisz????  xhc ]....;)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8141 dnia: Września 11, 2016, 09:44:32 pm »
Słuszne to było :oklaski:
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8142 dnia: Września 15, 2016, 12:09:03 am »
Kwestia priorytetów? (coraz częściej to ostatnio słyszę) Ech...
Poprawię chyba naszywkę na plecaku i kurtce flektarn (z odprutymi flagami niemieckimi - ofifista)

"Jak donosi TVP 3, ponad 50 poszukiwaczy amatorów - detektorystów, wspólnie z naukowcami przeczesuje od soboty pola Grunwaldu, by ostatecznie rozstrzygnąć spór historyków o faktyczne miejsce najcięższych starć w największej średniowiecznej bitwie w Europie. Przedsięwzięcie jest jedynym tego typu w Polsce. Już po pierwszych godzinach udało się odkryć kilka przedmiotów, które mogą okazać się cennymi artefaktami.
W poszukiwaniach uczestniczy Adam Sikorski z ekipą programu "Było...nie minęło" - kroniki zwiadowców historii, którzy podczas naszego wydarzenia w dniach 22-23 października  opowiedzą więcej o wyjeździe pod Grunwald."


Adam Sikorski (gdyby ktoś jeszcze nie znał jedynego człowieka dzięki któremu "misja_publiczna_TVP" ma - od lat - JAKIKOLWIEK sens!!) robi swoje. No i Robert Kmieć, z całą jego aparaturą.
Tiaaa...
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8143 dnia: Września 15, 2016, 12:24:14 pm »
btw
tak to u mnie wygląda na działce - ktoś może pamięta się_dodzwaniający txty typu 'to może k... wejdź na drzewo?!' 
ztx
[uwaga! wstawiam po latach tu grafikę... hmm.. tzn... sie postaram ;p ...tiaaaa]
[img - ... - /img] czyli najpierw wsadzić - do zacytowania - obrazek na jakiś serwer, np. na harc. To muszę najpierw dostać się do złoma.
HYH... no nic, i tak miałem dawno to zrobić czyli wynieść to do piwnicy - i żona się ucieszy, a tylko junior zmartwi...
Do_zaś ;p
Próbowałem ;-)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8144 dnia: Września 15, 2016, 02:07:43 pm »
 :D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)