Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2080383 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1815 dnia: Września 26, 2013, 04:30:35 pm »
ja też w tym temacie napisałam i skasowałam  ;) za to chciałam napisać co mnie ucieszyło. spełniło się moje marzenie!!!!  ztx
a w instrukcji obsługi do onego, w pierwszym rozdziale pod tytułem "Wprowadzenie", stoi (pisownia oryginalna):

"Serdeczne życzenia dla kupna maszyny szwalniczej. (...)
Życzymy dużo uciechy."
xhc Uciecha po pachy xhc

I w tem mniejscu podziękowuję Kuleżankom Gazelom, że miało mię co dziś ucieszyć - w sensie za karteluszkę, pamięć i pozdrowienia wsiem serdeczne dzięki :-* :-* :-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1816 dnia: Września 26, 2013, 11:04:28 pm »
co mnie dzisiaj ucieszyło  - kartka w skrzynce pocztowej :) z pozdrowieniami od paczki :) - proszę o wpisanie mnie na listę kolejnegospotkania paczki :), ucieszyło mnie, że po pięciodniowej fieście w Barcelonie wróciłam szczęśliwie i zastałam rodziców w stanie
 nie najgorszym - kilka dni przed wyjazdem ojciec był w szpitalu, nafaszerowany psychotropami (ma Alzhaimera i 89,5 lat), kórych normalnnie mu nie podajemy, przestał w ogóle wstawać z łożka, ja mu na własną odpowiedzialność wycofałam i zaczął znowu chodzić z pomocą do lazienki, kuchni i teraz stan jest constans... ufff... ja przez pieć dni oderwałam się od normalności, zachwyciłam się Barceloną, zwiedziłam mnóstwo, poradziłam sobie ze wszystkim - komunikacją, dotarciem do wszystkich wyznaczonych miejsc, cudowną kąpiela w morzu ok. 18=tej po pierwszej turze zwiedzania, druga tura to wieczorne wyjścia na wszelkie koncerty np. pod Katedrą św. Eulalii orkiestry symfonicznej, spiewaka katalońskiego z bandem, pokazy pirotechniczne na plazy Barcelonetty, na placu hiszpańskim kończące parodniową fiestę LA MERCE i długo by opowiadać.... wybaczcie- jestem jeszcze w pozytywnej emocji :),
wczoraj wieczorem wróciłam :), śniło mi się , że jade do pracy metrem :))..... było pięknie, czuję jak bym wróciła z dlugiej podróży, a to
"tylko" pieć pieknych choć b. intensywnych dni
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1817 dnia: Września 26, 2013, 11:12:12 pm »
Danuto (kurde, a nie można Danusiu? :) )..mieszkałam w Barcelonie w okresie "emigracyjnym" . Pod koniec lat 80-tych, prawie wszyscy moi kumple z roku tam właśnie spruli. Mój chłopak zresztą też. Najeździłam się w te i we wte. Ciężko było, ważyły się moje losy, ale Barcelona pozostanie w moim sercu na zawsze :)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1818 dnia: Września 26, 2013, 11:39:17 pm »
Perełko;), danusiu - brzmi pięknie - tak kiedyś(danuta - tak kiedyś w 2006 r. sie zalogowałam i zostalo),
wracając do sedna :) - poleciałam do B. ale wiedzę o niej "zdobywałam" krótko przed wylotem, córcia, ktora kocha B. zarezerwowała lot, pomogła znaleźć i zarezerwować mieszkanko w cudnym miejscu koło Barcelonetty,  w dz.El Gotic - z tarasu na 6-tym pietrze miałam widok na zabytkową wieżę poczty, na kopułe kościoła M. de la merce i kolumnę Kolumba, no i cały czas trwała fiesta La Merce - było cudnie,
jestem pod wielkim wrażeniem, a z Katedrą związałam się emocjonalnie ;), dwa wieczory spędziłam na jej schodach słuchając koncertów symfonicznego i katalońskiego artysty (gitara, śpiew), było cudnie.....
szkoda, że nie możemy np. spotkanka zrobić w Barca :(
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1819 dnia: Września 26, 2013, 11:47:18 pm »
A czemu nie? Loty są tanie, mam informatora, to i jakiś hostel, czy cóś taniego by się znalazło...Jestem pewna, że za chwilę pojawią się tu jeszcze bardziej egzotyczne pomysły O0 Mnie się marzą Hawaje >:D Polećmy dokądś!
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1820 dnia: Września 26, 2013, 11:53:05 pm »
oh, Barcelona :) i koncerty słuchane na schodach katedry... :)
Danusiu, czyż to nie fascynujące, że takie same doświadczenia mamy, choć w róznym czasie. Gdy pomyślimy, że swoimi śładami chodzimy po świece... Cudne uczucie :)
A Hawaje - moim zdaniem przereklamowane ;) Lepiej Bahama  ztx Bliżej, taniej, mniej turystów, przyroda ta sama :) Choć i tak 'taniej' w tym wypadku brzmi nieco dekadencko ;)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1821 dnia: Września 26, 2013, 11:57:32 pm »
Bardzo, bardzo chciałabym osobiście sprawdzić to przereklamowanie O0 Ale najbardziej, to chciałbym się teraz znaleźć na jakieś małej polinezyjskiej wysepce, albo gdzieś w tych okolicach na Pacyfiku ^-^
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1822 dnia: Września 27, 2013, 12:05:22 am »
wiesz co, Perła, nie będe się kłócić - byle gdzie, byle ciepło, daleko i w dobrym towarzystwie  :0ulan:

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1823 dnia: Września 27, 2013, 12:27:46 am »
rozmarzyłam się:) brzmi dobrze Bahama, Hawaje,Barcelona może być Pszczyna, Paprocany (to w Tychach jezioro) - byle ciepełko i dobre towarzystwo :), zapomniałam - po koncercie mojito na ulicy, robione przez Kubankę  na poczekaniu - bezcenne ;)
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1824 dnia: Września 27, 2013, 12:06:24 pm »
matko Barcelona i te schodki ,zazdroszczam  :D,ale Danusiu  dobrze ,odpoczęłaś   ztx,a ja się ciesze  dzisiaj piątek i weekend wreszcie/mam nadzieje że bez niespodzianek/ ,wczoraj zapitalałam 12 godzin w robocie /znowu awaria i nagle wezwanie do pracy / i ciesze się że nasze spotkanko było tydzień temu bo teraz by nam doopki trochę zmarzły /w nocy jak wczoraj wracałam ,naprawdę zimno było ,a nie ciesze się bo mi się xhc nic nie chce ,a nic
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1825 dnia: Września 27, 2013, 12:32:45 pm »
Pozazdrościć Danusiu  :)
Jeszcze byłaś o fajnej porze roku  :)

Ale z tym doborowy towarzystwem bele gdzie, tyż prowda  :)
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2013, 12:37:57 pm wysłana przez MIRUSIA6625 »

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1826 dnia: Września 27, 2013, 12:49:14 pm »
Na jedynce leci właśnie znowu film o M. Prokop.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1827 dnia: Września 27, 2013, 01:48:27 pm »
Lubię popatrzeć na ten obraz. Dobrze zrobiony :)
Są w nim wszystkie również i moje przemyślenia
i niezależnie od od tego w jaki sposób ta historia się akurat skończyła, jest dla mnie optymistyczny :)
Oprócz tego piękna kobieta i fajna relacja kobiety z facetem w takim okresie, trudnym dla obojga :)

W kwestii wyjaśnienia, zrobiłam se dziś wolne i spałam do 12.00, jeszcze siedzę w piżamie i fajnie mi z tym  :)
Totalne lenistwo :) Wczoraj dostałam laurkę z okazji 25 lat
pracy. Nie wiem, czy siem cieszyć, czy płakać. Szmat czasu  :-\ 

Kurcza idem, bo widzem, że zaś ja siem tylko rozpisujem.
 
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2013, 01:55:32 pm wysłana przez MIRUSIA6625 »

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1828 dnia: Września 27, 2013, 02:12:54 pm »
Mirusiu błogie lenistwo wskazane ,ja tam w poniedziałek pospałam to od razu inaczej było,a dni pidżamowe uwielbiam i nic nie musieć  ;D ,a ja poleciałam po zakupy  pranka dwa uprałam ;),pywszna pamidorowka i pichci ,mąż dzisiaj zjechał do domu /urzędowe załatwiać sprawy/ , Francia z przedszkola  odbierze /dwa ajdole xhc / ,młoda wyręczyła mnie i do babci po szkole pobiegła pomoc i zaraz do roboty  :P ,oby nie zapeszać  ztx
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline dani

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 2350
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1829 dnia: Września 27, 2013, 05:26:49 pm »
Na jedynce leci właśnie znowu film o M. Prokop.

http://ksiazki.wp.pl/gid,16022089,tytul,Magda-milosc-i-rak-Leb-do-slonca-i-never-give-up,galeria.html
Tylko nie czytajcie komentarzy internautów. Jak zwykle żenada.
Mirusiu, to Magda Prokopowicz, a nie Prokop  ;)

Nigdy się nie cofał. Odwracał się i szedł naprzód -  S.J.L.