Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2080385 razy)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5505 dnia: Sierpnia 26, 2014, 12:40:05 am »
dzień trzeci
 1.wreszcie poniedziałek i błogi spokój  :P
 2.lenistwo ,lenistwo  :D
 3.żeby nie było  8)praca a w pracy prezent dostałam od firmy  mnx sie na razie ciesze ztx
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5506 dnia: Sierpnia 26, 2014, 07:35:36 pm »
Dzień czwarty.
1. Pogoda do siedzenia w domu, od rana pada deszcz, trzeba było choć zapachem placków z jabłkami rozweselić dom. Placki smażyłam dla dzieci.
2.Potem na pocztę wysłać list, a w drodze powrotnej wstąpiłam do dawnej pracy.....miłe przyjęcie, a to cieszy.
3. Zięć uporządkował mi komputer, bo ja tuman komputerowy.....wszystkie zdjęcia posegregował, przegrał na pendrajfa/chyba źle napisałam/ co by nie zginęły i to mnie też cieszy.

Niby zabawa ztx, ale to mobilizuje do pisania

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5507 dnia: Sierpnia 26, 2014, 08:10:42 pm »
1. Pogoda okropna, pada prawie cały czas, więc zabrałam się za porządek w szufladzie, gdzie wrzucało się różne dokumenty i papiery  ztx
2. Ugotowałam rosołek, bo przy takie zimnicy to najlepiej wchodzi.
3. Wyprasowałam górę prania, co mnie bardzo cieszy, bo nie cierpię prasować  xhc
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5508 dnia: Sierpnia 26, 2014, 09:35:14 pm »
czytam od paru dni Wasze wpisy - trzy powody do radości....czytam i chciałam coś wpisać , wywołana/niewywołana wszystko jedno...
ale jakoś ostatnie parę dni nie dają powodów... choć w niedzielę, odwiedzając mojego Tatę, który jak niektóre wiecie niestety nie jest w domu, nie ma pełnej świadomości bytu (Alzchaimer), nie poznaje mnie, mojej mamy - pytam go - czy jesteś smutny - nie wiem, czy masz się z czego cieszyć - nie wiem...
a ja- zastanówmy się jakie masz powody do radości - znalazłam mu 5 - świeci słońce (było pół godz. ładnej pogody), przyjechałyśmy do Ciebie, nic Cię nie boli, itd. - uśmiechnął się - to rzadkość.
dzisiaj mój małż miał badanie dolne - jest coś dużego, trzeba wycinać, tymczasem pobrali wycinek do hist-patu,
na zabieg musi być przygotowany kardiologicznie, bo w ub. roku były by pasy, martwię się...

mały uśmiech dzisiaj - moją córcię wyznaczył do splashu (oblewanie się kubłem wody z lodem) jej szef - oblała się dzisiaj na balkonie,
brrr, Kubuś filmował :), ale musiała robić to dwa razy, bo za pierwszym wyłączył kamerę :(




6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5509 dnia: Sierpnia 26, 2014, 09:40:54 pm »
Danusiu, fajnie, że wpisałaś się niewywołana :)  :-* Nawet jeśli dni nie dają powodu, to jest to dobre - choć cholernie trudne - ćwiczenie na przestawianie się na pozytywne myślenie. Ja bym na dziś miała jeden plus, to nie piszę - może jeszcze do nocy znajdą się dwa? ;) Jak będę miała czas spokojnie, pozytywnie :D pomyśleć o tym ponad czekającą mnie kupą papiórkowej roboty - z przewagą kupy >:D

brrr, Kubuś filmował :), ale musiała robić to dwa razy, bo za pierwszym wyłączył kamerę :(
Może zrobił to specjalnie ??? ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2014, 09:49:15 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5511 dnia: Sierpnia 26, 2014, 11:43:58 pm »
Danusiu, z fb nic nie zobaczymy, bo nie jesteśmy znajomymi ;) Musimy sobie wyobrazić; jakie to piękne ćwiczenie dla naszego umysłu :)
*
Czwarty dzień:
Rano przebiegłam/przemaszerowałam 3 km - bardzo sie cieszę, że się sama zmotywowałam :)
Pracy jak na lekarstwo, więc mnóstwo czasu dla przyjaciół i dla domu; odwiedziłam przyjaciółkę, zawiozłam jej ser własnej roboty :) Bardzo się ucieszyła; to miłe robić miłe rzeczy innym :)
Wieczorem mężowaty zaprosił mnie do kina - to już tradycja, aby razem (najwcześniej jak się da) obejrzeć nowy film Woodego Allena; nie tylko miłe, nie tylko romantyczne, ale prawdziwie wspólne przeżycie :)
***

znalazłam mu 5 - świeci słońce (było pół godz. ładnej pogody), przyjechałyśmy do Ciebie, nic Cię nie boli, itd. - uśmiechnął się - to rzadkość.
:-* :-* :-*

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5512 dnia: Sierpnia 27, 2014, 08:57:13 pm »
Dzień piąty.
1. Dziś z rana, idę do dzieci. Cieszę się, że mam motywacje, żeby rano wstać, zadbać o siebie i wyjść z domu, niby krótka droga do celu, ale po drodze zwykle spotykam trochę znajomych, czasami z kimś miło z rana porozmawiam, a to przekłada się na cały dzień.
2.Wracając weszłam do garmażerki, kupiłam dla siebie pierogów z sera, dla mena pierożki z mięsem i kapustą i tym sposobem załatwiłam dla nas obiad na dziś., a  że dowieźli świeżutką cielęcinę kupiłam na pulpety dla bliźniaczek.
3. Trochę odpoczęłam i popołudnie zeszło mi na ugotowaniu trzech obiadków w różnych sosach dla dzieci.....cieszę się jak dzieci wcinają babcine obiadki. Mam to chyba po mojej mamie, ona nigdy jak to się mówi z pustymi rękami nie przyjeżdżała do nas, do dzieci. Uczyła nas,że jak się idzie do nowo narodzonego dziecka, to trzeba mu dać : coś do jedzenia, coś do ubrania i coś do zabawy.........miło wspominam te życiowe mądrości mojej mamy.

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5513 dnia: Sierpnia 27, 2014, 09:21:21 pm »
dzień drugi:
1. ułożyłam z koleżankami plan
2. dostałam głupawki przy układaniu planu (mniej więcej po ośmiu godzinach stania nad tablicą z kołkami) i popłakałam się ze śmiechu
3. wreszcie wyszło słońce
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5514 dnia: Sierpnia 27, 2014, 09:27:38 pm »
za wszystkie 3 punkty wystarczy mi to, że córkowata przejechała dziś z Jastrzębiej Góry do Kobiernic - zerknijcie sobie na mapę - prosta kreska z samej góry na sam dół - 643 km

w 8 i pół godziny (z postojami)
::((


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5515 dnia: Sierpnia 27, 2014, 09:29:10 pm »
Brawo Sonka :oklaski:
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5516 dnia: Sierpnia 27, 2014, 09:29:32 pm »
Dzień piąty :D

1. Rano razem z Kicią / niektóre ją znają / pojechałyśmy do Krakowa. Siąpiło cały czas, ale w autobusie czas nam szybko zleciał, bo gadania było mnóstwo..... jakbyśmy się ze "dwa lata" nie widziały  ;)
2. Wyniki mammo czyli układ zagęszczeń bez podejrzanych zmian Ogniskowych !!   ztx .. bardzo mi się podoba to zdanie !!
Nie było mojego dr ale był młody rezydent i na pytanie jak się pani czuje powiedziałam, ze biodra mnie bolą i ciężko mi chodzić ponieważ noga mi drętwieje, pewnie to od kręgosłupa, muszę zrobić rtg.  Dr... A nie chce pani zrobić scyntygrafii ?? Ja no już robiłam  :) .. wiem, czytałam były zmiany na żebrach :o no to zrobimy i rozwieje to wszystkie pani wątpliwości .... a ja mówię zgadzam się, jak potwierdzi, że to tylko starość  to OK xhc
3. Czekam bo mój syn został zaproszony do nooo jak to się zwie to zwie, ale trzeba się oblać zimną_wodą_z_lodem  :D .. ma czas do jutra  xhc  xhc  xhc

Ps. Danuta tak jak Twoja córcia  :D

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2014, 09:32:13 pm wysłana przez Parabola »
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5517 dnia: Sierpnia 27, 2014, 09:30:34 pm »
za wszystkie 3 punkty wystarczy mi to, że córkowata przejechała dziś z Jastrzębiej Góry do Kobiernic - zerknijcie sobie na mapę - prosta kreska z samej góry na sam dół - 643 km

w 8 i pół godziny (z postojami)
::((

Eee no nie pogada, Sonka to_kierowiec_rajdowiec  :oklaski:  :oklaski:  :oklaski:
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5518 dnia: Sierpnia 27, 2014, 09:33:30 pm »
Jakoś w te liczne postoje to nie chce mi się wierzyć. Pamiętam jazdę przez Łódź ...
Ale kierowiec z niej całkiem, całkiem.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5519 dnia: Sierpnia 27, 2014, 09:36:23 pm »
ale jechała autostradą - to Łódź z boku została, nie?


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich