Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1788081 razy)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2100 dnia: Lipca 04, 2013, 08:37:25 pm »
agawa poczytaj tutaj 

http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/286FDEDE-C0EB-4254-8C23-F9300DA80BA7,frameless.htm

szczególnie załacznik pkt 5 paragraf 11
5. Podmioty odbierające odpady komunalne zapewniają właścicielom nieruchomości
możliwość korzystania z dostarczonych przez nie pojemników spełniających powyższe
kryteria, w szczególności na podstawie najmu lub dzierżawy.

chyba, że cos zmienili, bo to ustawa ze stycznia
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline magdap

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2101 dnia: Lipca 04, 2013, 09:28:38 pm »
nam dostarczyli tylko worki -pojemniki można sobie od nowego dostawcy kupić w opcji -używane lub nowe ( 89 lub 150zł wry... 5 zł) mam jeden duży pojemnik-chyba 240 l i sama nie wiem na co go teraz przeznaczyć .a wydać ok 3 stówek na 3 mniejsze nie mam ochoty, pi... 5zł ustawa
co mnie nie zabije -to mnie wzmocni

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2102 dnia: Lipca 04, 2013, 09:36:34 pm »
ja w bloku mieszkam
i też mnie 5 zł strzela, bo:
zaznaczyłam opcję bez segregacji (nie mam warunków, możliwości, nie chce mi się, niepotrzebne skreślić)
płacę w związku z tym drożej
tylko że ci co płacą taniej, wrzucają śmieci równie niesegregowane jak moje do wspólnego pojemnika
tylko tyle, że mają taniej
zawzinam się że do urzędu na dniach zadzwonię
bo mam informację ze spółdzielni, że 90% wybrało wersję z segregacją, a wrzucają jak wrzucali
i obawiam się, że za kawałek my "niesegregujący" będziemy musieli dopłacać, bo śmieci jest duuuużo
ale - cwaniaki mają się dobrze..
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2103 dnia: Lipca 04, 2013, 09:39:28 pm »
No i właśnie tak to będzie niestety wyglądać  :-\

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2104 dnia: Lipca 04, 2013, 09:49:21 pm »
Beciu, ja też w bloku, ale my nic nie podpisywaliśmy. Podobno zarządca (spółdzielnia) w naszym imieniu coś podpisała i w mediach lokalnych było głośno, bo spółdzielnia powiedziała, że odprowadzi podatek tylko za tych co jej zapłacą. A urząd na to nie chciał się zgodzić. Nie wiem czym to się skończyło. Przyjdzie opłata za czynsz i zobaczę, jak w moim imieniu (mimo iż nic  nie podpisywałam) zadecydowała spółdzielnia. A tak swoja drogą ja segreguję śmieci już wiele lat. W okolicy bloku stoją pojemniki na PET, papier, szkło i tego nie mieszam z ogólnymi. Nawet puszek po piwie nie wrzucam do ogólnych śmieci, tylko stawiam obok pojemników, by ci, co zbierają nie musieli ich szukać. Uważam, że bez segregacji i odzysku (np. z PET robi się rewelacyjną żywicę tereftalową (przepraszam nie chemików). Ten proces znam i wiem, jak to jest ważne dla nas wszystkich.  :0ulan:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2105 dnia: Lipca 04, 2013, 09:51:23 pm »
Nie skończyłam zdania: bez odzysku zasypiemy się śmieciami, a cenę zapłacą nasze dzieci. C:-)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2106 dnia: Lipca 04, 2013, 11:34:10 pm »
chyba, że cos zmienili, bo to ustawa ze stycznia [/b][/font][/size][/color]

Dzięki_bardzo :) Zanotowałam. Jutro rano jadę do nich i będę gadać  C:-)

A w sprawie segregacji też jestem wkurzona - za dziecko swoje, bo dziecko mam samodzielnie mieszkające w bloku, a do tego ekologiczne, a więc segregujące. I tak dziecko zaznaczyło. I teraz się piekli tak jak Betty  ::(( I dziecko powiedziało, że będzie na sąsiadów donosić  C:-)


Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2107 dnia: Lipca 04, 2013, 11:47:36 pm »
A tak swoja drogą ja segreguję śmieci już wiele lat. W okolicy bloku stoją pojemniki na PET, papier, szkło i tego nie mieszam z ogólnymi. Nawet puszek po piwie nie wrzucam do ogólnych śmieci, tylko stawiam obok pojemników, by ci, co zbierają nie musieli ich szukać. :0ulan:

U nas na osiedlu od lat stoją pojemniki i segregujemy tak jak Dana.
Inny problem to poszukiwacze puszek po piwie, co to maja klucze, wchodzą i rozgrzebują wszystkie worki...wala się to wszystko na ziemi w pomieszczeniu niby zamkniętym.
A żeby było ciekawiej to późnym wieczorem jak już ciemno, przyjeżdzają wypasionymi furami z okolicznych wsi / mieszkam na obrzeżach miasta/ nowobogaccy właściciele domów, co nie mają pojemników i nie płacą za wywóz śmieci. Wyciągają z bagażnika wory i pod osłoną nocy bach do osiedlowego śmietnika.
Pamiętam jak pewnego razu wracając ze spaceru z pieskiem wyciągnęłam komórkę i robiłam fotki.
Efekt był bo lampa błyskowa działała, facet uciekał aż gumy piszczały  xhc bidok nie wiedział ze nic na tych fotkach nie wyszło  >:D
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2108 dnia: Lipca 04, 2013, 11:55:23 pm »
Wyciągają z bagażnika wory i pod osłoną nocy bach do osiedlowego śmietnika.[/size]

Dokładnie  >:( Albo do lasu podrzucają  >:( Tuż obok  nas jest pusta działka, cała zarośnięta. I podrzucają też na nią. Kilka razy fotki też robiłam  8) Bo to zbrodnia, hańba, wstyd.

I dlatego wydawało mi się, że ustawa śmimeciowa jest dobrym rozwiązaniem. Bo każdy musi płacić, więc wyrzucać obok nie będzie.
Ale teraz, jeśłi tylko jutro nie załatwię pozytywnie sprawy, to sama zapakuję swoje wory i pod gminą_naszą zostawię  >:(

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2109 dnia: Lipca 05, 2013, 11:19:25 am »
Byłam rano w siedzibie odbiorców moich ;) śmieci. No i... szacunek :) Wszystko jak nalezy, miło do tego :)

Gdyby tak działała moja gmina, nie byłoby całego zamieszania. W każdym razie wszystko zalatwione - łącznie z kontenerem i torbami na segregację. Ufff...

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2110 dnia: Lipca 05, 2013, 11:22:28 am »
a u nasz w spółdzielni nawet nie zapytali chamy, czy kcemy segrgować :0ulan:
i mamy opcję droższą, zbez segragacji
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2111 dnia: Lipca 05, 2013, 01:33:23 pm »
No to ci, co dotychczas tak podrzucali, niezależnie, czy podpiszą z kimś umowę na odbiór śmieci i tak zapłacą. Mam nadzieję, że nie będą już podrzucać byle gdzie xhc i dlatego cieszę się, że jest ta ustawa. A początki, jak zawsze są trudne, ale od czegoś trzeba zacząć, by było co poprawiać xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2112 dnia: Lipca 11, 2013, 09:56:42 pm »
Idę sobie jutro do szpitala z nadzieją dokończenia mojej wieloczasowej rekonstrukcji. Zabieg pewnikiem po weekendzie, ale możeta już kciuki trzymać - za dobry pomyślunek dochtorów ;) I wkrówiona jestem, bo moja tradycyjna torba szpitalna wyparowała :o Nikt nie wie/nie pamięta, gdzie i kiedy mogła zaginąć >:( I chyba gacie i kosmetyczkę w garści do Wrocka zawiozę >:(
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2113 dnia: Lipca 11, 2013, 10:02:58 pm »
Ja już trzymam  :)
Napisałabyś cóś więcej na ten temat, tj. co będziesz robić?

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2114 dnia: Lipca 11, 2013, 10:07:17 pm »
Lepiej nie - po co straszyć ludzi ;D
Otóż po skomplikowanej, pokręconej i dłuuuuuuugotrwałej rekonstrukcji... hm... jednoczasowej :P moja brodawka się przemieściła bardzo do góry i będą mi ją przesuwać. Jaką metodą - tego nie wiem (o dziwo, bo ja lubię wszystko wiedzieć wcześniej, dokładnie i ze szczegółami).
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)