Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1788087 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2505 dnia: Sierpnia 18, 2013, 12:56:31 pm »
Martwię się. Młody wczora z wieczora dotarł do Amsterdamu, planowali tam przetrwać noc bez noclegu >:(, do tej chwili nie ma wieści :( Wprawdzie wcześniej dali znać, że bateria siada, a ładowarki zapomnieli, ale mieli coś wykombinować. Cholera - zwariuję :(
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2506 dnia: Sierpnia 18, 2013, 12:59:30 pm »
Hamaczku, spokojnie. Odezwą się, jak będą mogli. No bo co mogło się im stać? ;)
No chyba, zeby jakieś dziewczyny na trasie poznali i się przedłużyłoooo.... ;)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2507 dnia: Sierpnia 18, 2013, 01:02:59 pm »
Hamak spróbuj się przenieść jakieś 20 lat wstecz, nie było komórek, dzieciaki podróżowały i dawały rade, teraz też tak będzie ... dzieciaki jeszcze czują wakacje, totalny luzik.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2508 dnia: Sierpnia 18, 2013, 01:09:02 pm »
dzięki dziewczyny za Wasze spostrzeżenia:) wezmę pod uwagę
Hamaczku - na pewno wszystko ok, tylko bateria siadła
będzie dobrze:)
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2509 dnia: Sierpnia 18, 2013, 01:12:42 pm »
Hamak spróbuj się przenieść jakieś 20 lat wstecz, nie było komórek
Tak właśnie próbuję sobie tłumaczyć, ale... i niebezpieczeństw chyba było mniej... A czy tam nie ma budek telefonicznych? >:D
Cholibka, z jednej strony się nie wtrącałam w ich plan, cieszyłam się, że zobaczą kawałek świata (zwłaszcza że Amsterdam i Rotterdam to moje wielkie marzenie), a przede wszystkim, że moja pierdoła wreszcie radzi sobie sama, a z drugiej... :(
Ech, chyba byle do poniedziałku :0ulan:
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2510 dnia: Sierpnia 18, 2013, 01:20:08 pm »
A czy tam nie ma budek telefonicznych? >:D

a czy teraz pamięta się jakieś numery telefonów??? ja poza swoim nie pamiętam żadnego...
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2511 dnia: Sierpnia 18, 2013, 01:21:08 pm »
Hamaczku, ja sobie powtarzam: tak los matek ;) Zachęcać do wolności i utrzymywać swój lęk w sobie, nie zarażając nim dzieciaczków. Rozważyć delikatnie, gdzie granica pomiędzy zdrowymi radami a nadmierną ostrożnością.
Mój w Londynie; nie wiem co robi, nie odzywa się prawie wcale. A ja tu... trzymam kciuki i wierzę w niego. Zamartwianie się jeszcze nikomu nic dobrego nie przyniosło. No chyba, że chcemy mieć piękna siwą fryzurę ;) Ale chyba jednak zdrowiej, gdy fryzjer z lekka włosy podkoloryzuje  >:D

Betty, buziak :)


ps. połączenia z budek są masakrycznie drogie...

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2512 dnia: Sierpnia 18, 2013, 05:15:03 pm »
hamaczku, spokojnie, pewnie zwiedza, ogląda, nie ma czasu  8)

moja jak na żagle wybyła, a jeszcze agawa mi powiedziała, żem odważna z tym pozwoleństwem, to mało na miejscu nie osiwiałam  ::((, ale była, wróciła zadowolona  :)

byle do jutra, zajmij się czymś absorbującym, wróci i będzie oki  :)


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2513 dnia: Sierpnia 18, 2013, 07:26:39 pm »
Hamaczku jak już weżmie cię totalna panika, łyknij tableteczkę  i weż na przeczekanie! A ja obiecuję ,ze wszystko będzie dobrze, zobaczysz! Zajmij się czyms!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2514 dnia: Sierpnia 18, 2013, 07:32:27 pm »
Zajęłam się - poplewiłam. Cały czas myśląc o Młodym :( Boli mnie żołądek. Na razie otworzyłam piwo... Cholera, jak nie telefon, to przecież można maila wysłać gdzieś z dworca czy kawiarenki internetowej! Z kawiarni zadzwonić! Telefon od kogoś na chwilę pozyczyć, swoją kartę włożyć i wysłać smsa albo poprosic kogoś, żeby wysłał i zapłacić mu - jest tyle możliwości! Tylko dać znać, że się żyje (i nie siedzi C:-) ). Ale do tego prawdopodobnie potrzebny byłby... mózg ;) Czego ja wymagam od dwóch młodych facetów? ::((
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2013, 07:36:22 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2515 dnia: Sierpnia 18, 2013, 07:33:24 pm »
Kciałam zapytowywać, co z naszym Janiołem????........

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2516 dnia: Sierpnia 18, 2013, 07:42:23 pm »
Ja się już nic nie odzywom.......,
hamaczek musi się po prostu pomartwić i już,
my tu niewiele już poradzimy, a rady padały naprawdę fajne,
hamaczku byle do jutra  :0ulan:

Postaraj się tylko bardzo nie nakręcić, a jutro przeprowadzisz pedagogiczną rozmowę  :0ulan:
Zobaczysz, z ich punktu widzenia nic się niepokojącego nie dzieje/ło  :)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2517 dnia: Sierpnia 18, 2013, 07:42:49 pm »
Zajęłam się - poplewiłam. Cały czas myśląc o Młodym :( Boli mnie żołądek. Na razie otworzyłam piwo... Cholera, jak nie telefon, to przecież można maila wysłać gdzieś z dworca czy kawiarenki internetowej! Z kawiarni zadzwonić! Telefon od kogoś na chwilę pozyczyć, swoją kartę włożyć i wysłać smsa albo poprosic kogoś, żeby wysłał i zapłacić mu - jest tyle możliwości! Tylko dać znać, że się żyje (i nie siedzi C:-) ). Ale do tego prawdopodobnie potrzebny byłby... mózg ;) Czego ja wymagam od dwóch młodych facetów? ::((
Hamaczku rozumiem nerwy, bo sama tak panikuję, z tym ,ze mam lepiej:) Zuza będąc również panikarą wie, co ja mogę czuc i dzwoni od razu. I ona właśnie pomyśli tak jak o tym piszesz. Jednak chłopy stare czy młode myślą inaczej. Im do głowy nie przyjdzie ,ze ty się denerwujesz. A jak nawet przyjdzie ,to za chwilę zapomną! Dokładnie wiem,ze tak jest i staraj się nie denerwować i zamiast piwa zaapilkowałabym ci tabletkę. Albo upij się od razu! :) Olewka ,bo szkoda nerwow. Pojawi się jak gdyby nigdy nic! Zobaczysz!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2518 dnia: Sierpnia 18, 2013, 08:25:27 pm »
Hamaczku tylko na powitanie nie uszkodź dzieciaka, bo będzie miał wymówkę, czemu nie używa mózgu ... obecnie mózg jest na wakacjach.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #2519 dnia: Sierpnia 18, 2013, 09:12:58 pm »
Żyją ztx, ale nie mogę obiecać, że nie uszkodzę >:D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)