Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1788108 razy)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5190 dnia: Kwietnia 02, 2015, 02:49:09 am »
Z nadmorza Was całuję bardzo_bardzo! Tuż przed północą dotarliśmy (23.30 jakoś tak) z jedną tylko myślą - SPAĆ!  (kaszel mnie obudził teraz, to się komórkowo melduję)
Nadmorze_właściwe, to z plażą, pooglądamy później, bo teraz wszędzie ciemno - i tak nic nie widać ;)
Świszcze niemiłosiernie. Wzięłam przykład z meciątek, nasunęłam koc na łeb i jest cieplutko i cudownie :)

Róża, domyślam się, że to synonim słowa "skutecznie" ;)
Lulu, niestety, nie ten powód, choć wiele bym dała, by mogło tak być. Obstawiam bardziej prozaiczną skórkę z pomidora_niedzielnego, choć też pewności nie mam. Co tam, najważniejsze, że już jest ok. Teraz przydałoby mi się ze 3 dni pospać... A wychodzi na to, że wew drodze szanownego rozłożyło!
Niezależnie od wszystkiego, blogość się po mnie rozpływa... Potem jeszcze poczytam i ponapisuję, jak już normalnego laptoka będę miała. Ściskam i dziękuję za towarzyszenie w trudnych chwilach ;)  :*
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5191 dnia: Kwietnia 02, 2015, 08:45:28 am »
ależ oczywiście....wprawdzie długo ale skutecznie  ;)
cieszę się, że już tam jesteś...w tym nadmorzu
wieje...to znaczy, że dużo jodu z morza wam nawieje ;), czyli zaraz wam przejdą te gardłowo_nosowe przypadłości....i może chłopina się szybciej zregeneruje
ucałuj Go od nas świątecznie_przy_jajkach  >:D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5192 dnia: Kwietnia 02, 2015, 09:11:24 am »
spacery przy wietrze najfajniejsze :)
a nocami kołdry na głowy;
Odpoczywajcie twórczo :) czekam na zapiski :)

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5193 dnia: Kwietnia 02, 2015, 10:06:51 am »
wyśpijta się za wszystkie czasy zanim małż powróci na Śląsk. No i dobrze, że rzyganko minęło, teraz tylko lepiej, świeżej w płucach,
udanego ze wszech miar pobytu :)
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5194 dnia: Kwietnia 02, 2015, 12:18:23 pm »
metka, kurujcie się tam, jodem oddychajcie!
dobrej pogody Wam życzę i żeby wszystkie dolegliwości zdrowotne meciątek i Twoje popłynęły w siną dal...  :-*

a ja niestety muszę dołączyć do zasmarkanych i kaszlących :(
od piątku cosik mnie brało, ale w związku z bilansem musiałam iść do pracy jeszcze w poniedziałek i we wtorek
no i prosto z pracy przed 17tą (ToJka jestem w Twoim klubie pracusiów  :P) kolega zawiózł mnie do lekarza POZ... nowa pani doktor zapisała 5 różnych lekarstw (syrop, scorbolamid, Eurespal, neosine  ::)), a w razie gdy nie poprawi mi się do czwartku wieczora, to zapisała receptę na biseptol
mam tak zatkany nos, że wczoraj (przyjmowała "moja" rodzinna) wysłałam Artura po skierowanie do laryngologa z adnotacją "pilne", zobaczymy co dzisiaj powie laryngolog... oj trudna była rozmowa z panią w rejestracji, stanęło na tym, że mam przyjść, ale nie wiadomo, czy pani doktor mnie przyjmie, mam nadzieję, że tak, bo w niektórych naszych poradniach panie w rejestracji są ważniejsze od lekarza...
wrrrr... służba zdrowia  >:(
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5195 dnia: Kwietnia 02, 2015, 03:48:50 pm »
Beciu, mam nadzieję, że dostałaś się do lekarza i szybko wydobrzejesz,
metkowa_rodzinka też niech nie traci czasu na chorowanie, bo nadmorze czeka!

a u mnie właśnie za oknem pada śliczny, grubiutki, bielusieńki śnieżek i jest jak nie_na_te_święta  ;D
ponieważ jutro, z mazurkami i innemi jajami,  jedziemy do lasu na te świąteczne dni, to może być, że ulepimy tam jakiegoś zająca  ztx

a przed chwilą równocześnie z tym śniegiem grzmiało sobie...



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5196 dnia: Kwietnia 02, 2015, 04:31:27 pm »
U nas dziś też na przemian słonko i śnieg. Cóż zima nadrabia, to czego nie dała na święta Bożego Narodzenia  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5197 dnia: Kwietnia 02, 2015, 04:51:32 pm »
To zdrowych pogodnych Świąt dziewczyny.A u mnie w dalszym ciągu Irlandzko pogodowo.Może jedynie mniej wieje.Jutro syn wziął wolne wiec razem wybieramy się na przechadzkę ,mam nadzieję pogoda dopisze.Mam pecha co do tych wyjazdów ,jeszcze nie trafiłam na ciepłe dni ::((
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5198 dnia: Kwietnia 02, 2015, 06:32:24 pm »
u mnie właśnie za oknem pada śliczny, grubiutki, bielusieńki śnieżek 
/.../
a przed chwilą równocześnie z tym śniegiem grzmiało sobie...

A ja w największy śnieg , umówiwszy się kilka dni wcześniej, byłam wymieniać opony na...letnie ::((
Hm, hm - przed chwilą walił grad, aktualnie leniwie lecą z nieba ogromne płaty śniegu ::) No i dobrze - nie ma sensu okien ruszać ani tarasu sprzątać ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5199 dnia: Kwietnia 02, 2015, 06:41:29 pm »
W Austrii zimówki muszę mieć do 15 kwietnia
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5200 dnia: Kwietnia 02, 2015, 06:50:14 pm »
W Polsce w ogóle nie ma obowiązku używania zimówek, można sobie jeździć na jakich się chce, byle bieżnik miał jakąś określoną minimalną grubość.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5201 dnia: Kwietnia 02, 2015, 07:38:56 pm »
no ni ma....ale jak kolega miał wypadek w zimie.....służbowym samochodem.....to jakiegoś_tam odszkodowania nie chcieli mu wypłacić.......(szczegółów nie pomne)...........i się tłumaczyli, że to jego wina, bo na letnich oponach jechał
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5202 dnia: Kwietnia 02, 2015, 08:03:45 pm »
To absolutnie i zupełnie niesłusznie! Ale z firmami ubezpieczeniowymi tak już jest >:( >:( >:(
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5203 dnia: Kwietnia 02, 2015, 08:12:01 pm »
mogli mieć dopisane w swojej umowie
drobnym druczkiem…

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5204 dnia: Kwietnia 02, 2015, 10:23:18 pm »
Becia udało Ci się dostać przed oblicze laryngologa  ::)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia