Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1788159 razy)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5595 dnia: Maja 20, 2015, 10:05:02 am »
Przed chwilą na tablicy na fejsie jeden ze znajomych napisał: Głosujesz na Bronka, usuń się z moich znajomych  :(
(...)
nie warto przez jeden mało znaczący wpis ryzykować utraty przyjaciół.


ja nie ryzykuję - nie mam fejsa  xhc


poza tym jedna istotna rzecz - jestem zdecydowanie PRZECIW Komorowskiemu (którego marynarka mnie nie uwiera, ale brak znajomości ortografii języka ojczystego już tak :P ), a nie przeciw ludziom, którzy na niego głosują.


boję się co będzie dalej. czy nie trzeba będzie się stąd zwijać. wiem, że dzieci mają mieć swoje życie, że pewnego dnia wyfruną... ale bardzo bym chciała, żebyśmy nie musieli być rodzielani tylko dlatego, że tutaj nie da się żyć...
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5596 dnia: Maja 20, 2015, 10:23:57 am »
...... ale bardzo bym chciała, żebyśmy nie musieli być rodzielani tylko dlatego, że tutaj nie da się żyć...
ja też bardzo_bardzo nie chcę
jednak..... zachęcam je do tego
bo TU już się nie da żyć

a najbardziej ze wszystkiego chcę dobra mych dzieci

Jestem osobą wierzącą, ale o wartościach chrześcijańskich naszych polityków i inszych panów/pań nie chciałabym się wypowiadać
i to co piszesz met
ko "nie, nie przeszkadza mi część kadry chrześcijańskiej. byle to byli ludzie wierzący, a nie fanatycy. ateiści też mi w rządzie nie przeszkadzają." jakoś mi nijak nie pasuje (na podstawie lat przeszłych i obecnych) coby tacy ludzie znaleźli się w polityce
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5597 dnia: Maja 20, 2015, 10:48:24 am »
a dlaczego tutaj nie da się żyć ? jejciu  ::(( ,hmy nie człowiek się liczy jego dokonania ,to co zrobił dla ojczyzny ,za co walczył ,dla nas ,tylko znajomość ortografii  xhc
myślę podobnie jak agawa ,Dana ,rożnie życie mi się układa ale nie winie za to władzy ,cóż z tego że obniża podatki ,że obniżą wiek emerytalny /cały świat podnosi wiek /,to tez sprawa zaradności i uczciwości pracodawcow a nie ustaw ,
metko mój syn mieszkał na emigracji i powiedział nigdy ,tu tez można żyć i pracować  normalnie ,drugi mieszka od lat ,owszem da się tam  żyć bo nie ma innego wyboru
wychowałam się w tym kraju ,tu wychowałam 4 dzieci,wykształciły się i naprawdę teraz jest dobrze-uwierz  ,owszem wiele zależy od nas samych jak  i co chcemy osiągnąć w swoim życiu ,trzeba spojrzeć wstecz w historie naszego kraju ,były już obiecanki Japonii ,CIESZMY SIĘ ŻE ŻYJEMY WOLNYM KRAJU ŻE MAMY WYBÓR /że właśnie możemy swobodnie dyskutować i żyć  :)
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5598 dnia: Maja 20, 2015, 11:04:11 am »
a dlaczego tutaj nie da się żyć ? metko mój syn mieszkał na emigracji i powiedział nigdy ,tu tez można żyć i pracować  normalnie

drugi mieszka od lat ,owszem da się tam  żyć bo nie ma innego wyboru


troszkę się zgubiłam madziu w Twoich argumentach - jeden syn sądzi, że można tu żyć, a drugi żyje za granicą, bo nie ma innego wyboru...


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5599 dnia: Maja 20, 2015, 11:40:30 am »
jeden wie co chce robić i osiągnąć w życiu i konsekwetnie to realizuje /tu na miejscu /świat to może zwiedzać uważa / a drugi  swoim zawodzie nie chce pracować ,ma lekkie podejście do życia i stąd nie ma wyjścia musi pracować i mieszkać zagranicom /bo tam raj /ale płaci za to wysoka cenę
nie będę szczegółowo wyjaśniać  :)
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5600 dnia: Maja 20, 2015, 11:41:20 am »
a dlaczego tutaj nie da się żyć ? jejciu  ::((
wychowałam się w tym kraju ,tu wychowałam 4 dzieci,wykształciły się i naprawdę teraz jest dobrze-uwierz  ,owszem wiele zależy od nas samych jak  i co chcemy osiągnąć w swoim życiu ,trzeba spojrzeć wstecz w historie naszego kraju ,były już obiecanki Japonii ,CIESZMY SIĘ ŻE ŻYJEMY WOLNYM KRAJU ŻE MAMY WYBÓR /że właśnie możemy swobodnie dyskutować i żyć  :)


Madziu wyjęłaś mi te słowa z ust  :-*
Dlaczego nie cieszymy się z tego, co mamy, a narzekamy wciąż. W tym kraju da się żyć
U mnie córka na emigracji, ale nie z musu, tylko z wyboru i zastanawiają się czy nie wrócić. I tu by też sobie dali rade  :) Nie wkomponują się w inny naród, tęsknią  :-\
A syn twierdzi, że tu mu dobrze, choć biegle zna dwa języki, nie wyobraża sobie życia za granicą. I nie był w żadnych układach, partiach, rodzice mu też niewiele mogli pomóc. Troje dzieci i żyje im się super. Czyżby moja rodzina była wyjątkiem na tej pustyni (czytaj Polska) pełnej niemocy i biedy, układów....
Byle zdrowie było, reszta w dużej mierze zależy od nas  :0ulan:
Moja teoria jest taka: zacznij od siebie i jeśli Ci sił starcza, zataczaj coraz większe okręgi, by najpierw rodzinie, potem sąsiadom, potem znajomym, było lepiej żyć, dzięki tobie. Dodam, ze nie mam na myśli pracy społecznej, a uczciwe wykonywanie, tego, do czego się zobowiązujemy. Przyzwoitość na co dzień  :)
I musi to dać owoce  :)

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5601 dnia: Maja 20, 2015, 01:10:38 pm »
madziu, ja uważam tak:


PRYWATNIE prezydent może sobie być analfabetą i podpisywać się krzyżykami - naprawdę mi to nic nie przeszkadza, nie wykształcenie świadczy o człowieku; poza tym to jego osobista sprawa - nie moja broszka.


ALE. jeśli jedzie z OFICJALNĄ WIZYTĄ, jako GŁOWA PAŃSTWA, i w OFICJALNYCH DOKUMENTACH robi błędy używając SWOJEGO WŁASNEGO JĘZYKA OJCZYSTEGO, to takie coś uważam za niedopuszczalne.


(celowo pomijam tutaj inne uchybienia względem etykiety dyplomatycznej i odnoszę się tylko do tego jednego przypadku)


takie jest moje zdanie. i bądź uprzejma się z niego nie wyśmiewać.
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5602 dnia: Maja 20, 2015, 02:30:20 pm »
metko ja się nie wyśmiewam z Ciebie ani z Twojego zdania ,ja mam inne zdanie - to mnie śmieszy, tez do tego mam prawo  :D,jesteśmy tylko ludźmi każdy może popełniać błędy bez względu na sprawowany urząd,sory  nie mam zamiaru nikogo przekonywać do mojego zdania /wolność słowa/,kurcze przecież to nie dyskusja życia i śmierci ,luzik już nic nie będę pisać
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5603 dnia: Maja 20, 2015, 02:44:43 pm »
a mnie śmieszy pisanie - w sytuacji, gdy ktoś inny ma odmienne zdanie - że się już nie będzie pisać - bo to wygląda jak szantaż: "nie podoba ci się moje zdanie, to sobie idę"
a przecież można mieć zupełnie inne poglądy i się nimi normalnie wymieniać, prawda?

i to też jest moje prywatne zdanie do którego mam prawo  xhc

i napisałam to tylko jako ilustrację, że czasem nasze prywatne zdanie (do którego oczywiście wszyscy mamy prawo) może być napisane w sposób, który innym sprawia przykrość  - i jeśli ja zrobię coś takiego, to proszę mi zwrócić uwagę - nie obrażę się!

i oczywiście zdaję sobie sprawę, że ten wpis może być uznany za niedelikatne wypowiedzenie swojego zdania, ale bardzo się starałam


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5604 dnia: Maja 20, 2015, 02:51:26 pm »
mag ja nie szantażuje ani nie obrażam ,sory Twoja  interpretacja ,po po prostu napisałam że nie będę pisać dalej bo po co ? i tak nie mogę mieć swojego zdania i tu wyrażać ,a że komuś można sprawić przykrość to wiem doświadczyłam tego wiele razy  :)
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5605 dnia: Maja 20, 2015, 03:13:47 pm »
ale chodzi mi tylko o to, że to działa w dwie strony - metka odczytała turlającą się emotkę jako wyśmiewanie się z jej zdania i napisała to - grzecznie, do Ciebie,

a Ty na to, że jej nie wyśmiewasz, ale to co napisała Cię śmieszy i masz do tego prawo i luzik już nic nie będziesz pisać - ale dlaczego? uważasz, że to oznacza, że nie możesz mieć własnego zdania?

bo ja teraz mogę zrobić to samo, napisać: nie mogę mieć swojego zdania, bo jak je wyraziłam, to madzia napisała, że nie może mieć swojego ...  ;D

każdy może mieć swoje zdanie - tylko starajmy się je tak wypowiadać, by nie urażać innych,
a gdy nam się to przytrafi, bo każdemu może się coś takiego przytrafić (sama napisałaś, że każdy może popełniać błędy) to nie wycofujmy się z dyskusji tylko dlatego, że nam zwrócił uwagę

« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2015, 03:16:00 pm wysłana przez mag »


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5606 dnia: Maja 20, 2015, 03:37:58 pm »
napisałam nie wyśmiewam się z metki ani z jej zdania,napisałam że mnie śmieszy że mam inne zdanie ,kurcze na litość bóg w czym metkę  uraziłam ,sory ,powtarzam nie obrażam się, luzik w tym znaczeniu  życie jest za krótkie żeby udowadniać,argumentować swoje racje tym bardziej dotyczące polityki , mag spokojnie Twoje uwagi przyjęłam ,dziękuję  :)   
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5607 dnia: Maja 20, 2015, 03:52:05 pm »
no i fajnie, że się nie obrażasz  :D
ja akurat dyskusje na tematy polityczne uważam za stratę czasu  :P więc się nie odzywam - i żeby było jasne - chodzi mi o dyskusję na forum za pomocą literek, bo rozmowa na żywo to całkiem co innego




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5608 dnia: Maja 20, 2015, 04:02:57 pm »

ja akurat dyskusje na tematy polityczne uważam za stratę czasu  :P więc się nie odzywam - i żeby było jasne - chodzi mi o dyskusję na forum za pomocą literek, bo rozmowa na żywo to całkiem co innego


Uczmy się :) Idzie nam całkiem nieźle, w porównaniu z rozmowami na żywo, na ten przykłada dziś o świcie w tramwaju - doniósł właśnie mój młody, że ludziska mięsem w siebie rzucali w sprawie powyższej  C:-)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5609 dnia: Maja 20, 2015, 04:13:50 pm »
dobrze, że mieli mięso, kiedyś mięso było na kartki xhc


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich