Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1788101 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5640 dnia: Maja 21, 2015, 10:05:08 am »
a ja się nie boję PiSu

nie chodzi o to, czy się kto boi i czego, ale o to - w jakim kierunku chcemy, aby Polska się rozwijała :)
Ja na przykład wybieram kierunek w stronę UE, nie odwrotny :) To jeden z przykładów - dlaczego PO :)

Piękny dzień dziś mamy. Właśnie wróciłam z długiego spaceru, zaraz biegnę do pracy. Jest takie czyste, krystaliczne powietrze :)
Miłego  :-*

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5641 dnia: Maja 21, 2015, 02:48:04 pm »

otóż nasunęło mi się takie porównanie blisko ciała: jak idziemy do lekarza i on się okazuje niedouczonym ignorantem, to jednak go zmieniamy (nie szczędząc krytyki) a nie idziemy na medycynę - więc jednak wymaganie od kogoś, kto się za zarządzanie państwem zabiera, by robił to z głową, nie jest bardzo wygórowane  :)   

i nadal nie jest to głos za nikim w naszej politycznej dyskusji, a jedynie głos mówiący o tym, że jest na co narzekać  :D
 
Z porównaniem się nie zgadzam. Lekarza zmieniamy, bo drugi, trzeci jest obok i oczywiście krytykujemy jak zasłużył, by w przyszłości coś zmienił lub wypadł z rynku (jak ja czekam na czasy, gdy lekarz będzie brał pieniądze, za przyjętego i zaopiekowanego pacjenta, a nie tylko za to, ze ma kontrakt z NFZ, bylejacy by się pomału wykruszali  :))  )
Rząd, radnych, prezydenta wybieramy na jakiś czas i nie mamy wyboru (tak prostego, jak ze zmianą lekarza) aż do kolejnych wyborów. Wybiera mniej niż połowa Polski, więc do kogo mamy pretensje za taki, a nie inny wybór. Skutki demokracji  :-\
A co do narzekania: raczej mówię nie, ale konstruktywna krytyka, jak najbardziej tak  :) byleby jeszcze trafiała do krytykowanych osób, partii, urzędów
  :)

Dano, nie zgadzasz się z porównaniem, bo mam wrażenie, że nie przeczytałaś mojego pierwszego zdania - w cytacie je pominęłaś,
a ono do mojego porównania jest bardzo istotne , przypomnę:

ja chciałam tylko wtrącić swoje trzy grosze w sprawie argumentu, że zamiast krytykować mamy działać, czyli że mamy sobie zostać posłem, ministrem, prezydentem itd.

otóż nasunęło mi się takie porównanie blisko ciała: jak idziemy do lekarza i on się okazuje niedouczonym ignorantem, to jednak go zmieniamy (nie szczędząc krytyki) a nie idziemy na medycynę - więc jednak wymaganie od kogoś, kto się za zarządzanie państwem zabiera, by robił to z głową, nie jest bardzo wygórowane  :)


i mogę jeszcze raz wytłumaczyć, o co mi chodziło, bo może wyraziłam się niejasno:

argument, którego ktoś użył w dyskusji powyżej, mówiący o tym, że nie powinno się narzekać, tylko samemu zostać posłem i się wykazać - sam w sobie świetnie brzmi i zamyka usta tym, którzy nigdy w wyborach nie startowali,

ale jak się dłużej zastanowić, to ma się nijak - bo jw napisałam i powtarzam - nie idziesz studiować medycyny, jak lekarz u którego się leczysz jest do bani, idziesz do niego, bo mu ufasz, to on studiował 5 lat i powinien się znać na swojej robocie, wykonywać ją kierując się Twoim dobrem - a nie swoim zyskiem

 
tak samo sprawa wygląda z wymaganiami wobec rządzących - niech swoją robotę robią dla dobra państwa a nie swojego, bo skoro są u steru to znaczy, że się do tego nadają, tak?

oczywiście łatwiej zmienić lekarza (pod warunkiem, że zareagujesz zanim Ci zaszkodzi  ;D ) niż zmienić rząd, sejm itd. - ale w mojej wypowiedzi całkiem nie o zmianę chodziło,

i można by długo wyliczać: jak krawcowa źle uszyje sukienkę - nie idziesz na kurs kroju i szycia, jak szewc spartoli robotę - nie idziesz uczyć się wymieniać zelówki...
dlatego ja nie będę startowała w wyborach i nie zamyka mi to ust, które czasem wyrażają niezadowolenie  :D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5642 dnia: Maja 21, 2015, 03:48:39 pm »
Mag Twoją wypowiedź czytałam całą, ale nie istotne, czy się rozumiemy  :-\
Dodam tylko, ze lekarz musi skończyć medycynę, zrobić staż i specjalizację (i niestety bywa, że nadal bylejaki  :-\) a pośli, radni, którzy decydują o tym, co się dzieje w państwie, gminie, tworzą prawo, wystarczy, że zdobędą zaufanie, narobią wokół siebie szumu i nikt nie pyta o ich kompetencje. Wygra jakaś partia, koalicja i ze swoich dobierają, nie patrząc na talenta tychże. I to jest złe. Ale cóż demokracja. Niewiele by brakowało, a człowiek sceny (Kukiz) który nie ma żadnego przygotowania merytorycznego, stałby na czele państwa  ::((
I Metko (nie bij  :-*) cofając się do Twoich zarzutów w stosunku do pana Komorowskiego, że nie zna ortografii, to wydaje mnie się, że Twój wybranek, robiłby znacznie więcej gaf stylistyczno-ortograficznych i co, mamy go usprawiedliwiać, bo tylko średnie wykształcenie  :-\
czy jednak na głowę Państwa wybierać możliwie najlepiej wykształconego o największej wiedzy i doświadczeniu  ???
No ale szacunek do demokracji mam, więc ktokolwiek będzie, uszanuję wybór, ale póki toczy się walka, nieustannie obcuję za aktualnym prezydentem, panem Komorowskim   :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5643 dnia: Maja 21, 2015, 05:30:44 pm »
nieustannie obcuję za aktualnym prezydentem, panem Komorowskim   :)

jako i ja :) i wielu innych :)
A co z tego wyjdzie - zobaczymy.

ps. myślę, że jednak politykiem łatwiej zostać, niż lekarzem ;) ale ot nie ma nic do rzeczy; jedynie może to, że w polityce mamy bandę byle jakich ludzi i z tej bandy trzeba wybrać tego, który choć w części jakoś opowiadana naszym oczekiwaniom.
Dziś zasłyszane: pan Komorowski ma jedyną zaletę: nie jest panem Dudą  :P

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5644 dnia: Maja 21, 2015, 08:08:48 pm »
Dziwna to dla mnie dyskusja, gdy ktoś najpierw mówi, że się z czymś nie zgadza,
a potem na ripostę respondenta stwierdza, że to nieistotne.
Trochę jakby lekceważące, hę  ;)
Dano ja chcę zażartować, ale jakoś mi się nie udaje dobrać emotki.
Ale tym niemniej, trochę to tak wyszło i przez to Twe słowa obniżają lotów, czyż nie  ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2015, 08:15:12 pm wysłana przez Mirusia »

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5645 dnia: Maja 21, 2015, 08:11:20 pm »
Mirusia, Ty już po spotkaniu  :o :o
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5646 dnia: Maja 21, 2015, 08:16:49 pm »
Nie, ja się nie zapisywałam  ;)
Widzę, że czekasz ptaszyno  ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2015, 08:18:56 pm wysłana przez Mirusia »

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5647 dnia: Maja 21, 2015, 08:20:09 pm »
Nu  ;) , a od jutra na wyjazd do Kozienic  ztx
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5648 dnia: Maja 21, 2015, 09:04:19 pm »
Dziwna to dla mnie dyskusja, gdy ktoś najpierw mówi, że się z czymś nie zgadza,
a potem na ripostę respondenta stwierdza, że to nieistotne.

Mirusiu dla tej naszej przedwyborczej dyskusji, nie jest to istotne, czy się zrozumiałyśmy (chodziło o to, co myśli Mag, a nie napisała i co ja myślę i pisząc skrótowo, nie wyjaśniałam). Tak wychodzi, jak się pisze na skróty. O żadnym lekceważeniu nie ma mowy, zbyt daleko idące wnioski, ale przemyślę to jeszcze, jak przedwyborcze emocje opadną. Mag  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5649 dnia: Maja 21, 2015, 09:11:42 pm »
Oooo, jakie fajne bicie piany ! ;D Czytam...
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5650 dnia: Maja 21, 2015, 09:21:11 pm »
 :P  ;)
Sama też coś napisaj.


Ej_tam_nieistotne,_jak_istotne, czy się zrozumiałyście.
Mag Ciebie doskonale zrozumiała, spokojnie i po zastanowieniu odpowiedziawszy.
Poświęcając na powyższe troszku swego czasu, co widać po sposobie wypowiedzi.
Cosik mnieszasz tera w zeznaniach Dziecko  ;)
Podkreślam !!! Nie kłócem się, a pisam to po to, aby zastanawić nim siem co napisa,
bo potem wychodzom dziwolągi.

« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2015, 09:25:40 pm wysłana przez Mirusia »

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5651 dnia: Maja 21, 2015, 09:28:09 pm »
Mag Twoją wypowiedź czytałam całą, ale nie istotne, czy się rozumiemy  :-\

no jednak dla mnie to jest bardzo istotne - dlatego dopisałam wyjaśnienie,
mam taką poważną wadę, wrodzoną, że niezmiernie zależy mi na tym, by każdy z kim rozmawiam, rozumiał, co mam na myśli - nie żeby podzielał moje zdanie, ale żeby rozumiał, co mówię  :D

i nadal uważam, że mnie nie zrozumiałaś - w całej opowiedzianej historii chodziło o schemat działania, a nie o to, czy ktoś jest lekarzem czy szewcem  8)


I Metko (nie bij  :-* ) cofając się do Twoich zarzutów w stosunku do pana Komorowskiego, że nie zna ortografii, to wydaje mnie się, że Twój wybranek, robiłby znacznie więcej gaf stylistyczno-ortograficznych i co, mamy go usprawiedliwiać, bo tylko średnie wykształcenie  :-\

jako osoba z "tylko średnim wykształceniem" czuję się głęboko wzburzona, kiedy ludzie dzielą innych wg wykształcenia a nie wg tego, co sobą reprezentują  ;)

dlaczego Dano zakładasz, że ktoś z "tylko średnim wykształceniem" będzie robił więcej "gaf stylistyczno-ortograficznych"?
to krzywdzący stereotyp i mam na to wiele dowodów - nie zamierzam ich jednak użyć
  :P


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5652 dnia: Maja 21, 2015, 09:54:54 pm »
 :-X

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5653 dnia: Maja 21, 2015, 10:01:38 pm »
zaleciało moją  teściową 
ona dzieli ludzi na wykształconych ......i innych
   ::)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #5654 dnia: Maja 21, 2015, 10:17:06 pm »
zaleciało moją  teściową 
ona dzieli ludzi na wykształconych ......i innych
   ::)

Różyczko masz rację   :D  ... miałam ciotkę, która zawsze 'wyróżniała_tych _po_studiach'   ::) ..
i szukała swojemu synowi żony z 'mgr' ...  8)
nie studiowałam, ale bólu nie napisze przez 'u'   xhc  xhc  xhc
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska