Autor Wątek: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię  (Przeczytany 31477 razy)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię
« Odpowiedź #105 dnia: Maja 21, 2013, 06:32:50 pm »
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię
« Odpowiedź #106 dnia: Maja 21, 2013, 06:59:34 pm »
Hanna Lis


za panią_Hanią jakoś nigdy szczególnie nie przepadałam, ale teraz to bym wódki jej polała !!!

A i jeszcze jedno - kiedy jeszcze mało wiedziałam na temat raka piersi (nie żebym teraz wiedziała jakoś strasznie dużo :P), to też profilaktyczne usuwanie części wydawało mi się zbyt_drastyczne i bardzo_wątpliwe, ale jak się deczko dokształciłam, to zmieniłam zdanie ! Czasem wystarczy ociupinka wiedzy, ech...

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię
« Odpowiedź #107 dnia: Maja 21, 2013, 07:26:59 pm »
tego Lisa do oglądania, to nie mogę zobaczyć, bo mi komp o jakąś wtyczkę woła  >:(
ale Lisową doczytałam - coś czuję, że byśmy znalazły wspólny język  8)

tak aquilo, ociupinka wiedzy tu gra kluczową rolę, bo najlepiej to wychodzi wymądrzanie tym, co nic nie wiedzę, ale za to głośno to będą komunikować, wrrrr...


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię
« Odpowiedź #108 dnia: Maja 21, 2013, 09:16:41 pm »
W dzisiejszym "Po prostu" (środek programu, czyli materiał drugi z trzech) było o kobietach po mastektomii.

Między innymi ...
... było CO-I na Roentgena, była "rehabilitacja" czyli łóżka i bloczki, no i sala do ćwiczeń.
Były znajome twarze  :) : mój Pan Doktor/onkolog, p.Lidzia z rehabilitacji, bohaterka wczorajszego spotkania u Lisa, i jeszcze kilka twarzy znanych z "tematycznych" reportaży.

Były zdjęcia z zeszłorocznej wystawy (powtórzonej w tym roku), były ujęcia z zajęć "terapeutycznych" dla pań  :)

... a przed ekranem była ... łezka w oku. Wzruszeniowa ...  :)
Echhh ...

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię
« Odpowiedź #110 dnia: Maja 27, 2013, 04:48:22 pm »
 :(  aż się poryczałam jak przeczytałam artykuł :(  wyobraziłam sobie co ona musiała czuć :/ masakra :/ 
 jakie to dla Angeliny musiało być trudne :/ stracić babcię, matkę, ciocię :(

Ja miałam może z 5 czy 6 lat jak zmarła moja babcia. Nie miałam z nią kontaktu i rzadko ją odwiedzaliśmy ale pamiętam jedne odwiedziny pod koniec choroby jak w domu cierpiała i jak dostawała zastrzyki z morfiny:( potem Gliwice, jak czekałam w jakieś poczekalni gdzie stały papierośnice na wysokich metalowych nóżkach, sale, szpitalne łóżko, ostatnie pożegnanie. Wtedy prawe nie rozumiałam co się działo. Teraz jakoś te wspomnienia wróciły:( smutne wspomnienia związane z rakiem :(

czytałam komentarze.... w większości są zupełnie inne. Nikt już nie powątpiewa w zasadność wyboru Angeliny i dobrze! Mam nadzieje, że głupich komentarzy będzie coraz mniej :) i że Ci co sądzili, że wiedza lepiej od amerykańskich lekarzy zastanowią się nad sobą. ( chociaż tacy jak pan minister to pewni są nie reformowalni :/ )

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię
« Odpowiedź #111 dnia: Maja 27, 2013, 06:40:04 pm »
Mam nadzieje, że zamkną gęby PANOWIE, którzy wiedzą lepiej....

...."No ale katotaliby i pissdzielce wiedza swoje, aktorka chciala sobie cycki poprawic i zrobic event!
 A przeciez mogla sie modlic o zdrowie, kapliczke ufundowac, trawke dla danieli kupic.... Dzialke pod kosciolek podarowac..... Tyle innych mozliwosci....."


to kawałek komentarza z pod artykułu....przypomniał mi jak umierała moja mama.....przerzuty raka piersi do móżgu......umierała w domu
przyszła w odwiedziny siostra mego ojca....od której nikt nigdy pomocy nikakiej nie do dostał....poza "dobrymi" radami......i mówi do mamy, która już czasen nas nie poznawała....imion nie pamiętała
...Marysiu...ja się tak za Ciebie modlę.......a mama po długim patrzeniu na nią.....Ola...Ty się lepiej módl za siebie :o
dodam, że w/w ciocia...jak umierała jej matka....a moja babcia.....to przychodziła "poprawiać" lekarza w dawkowaniu leków......modlic się za babcię.......ale pampersy to już ja zmieniałam  ::)

 jak słysze co mają do powiedzenia nasi posłowie....księża.....i inni nawiedzeni... ....normalne mam alergię na "dobre rady" tych co nie mają pojęcia nawet o czym mówią
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię
« Odpowiedź #112 dnia: Maja 27, 2013, 09:20:24 pm »
Też mam taką nadzieję, że już tych beznadziejnych komentarzy nie będzie.  Kler i środowisko Pis-u ma swoją wizję i już. 
ja nie tylko mam alergie ale mnie cos trafia......
Uważam się za chrześcijanina, co prawda do kościoła już nie chodzę ale dużo czytam. Zaraz po oświadczeniu Angeliny czytałam artykuł na DEON.pl i oczom nie wierzyłam, że ktoś wykształcony potrafi straszne brednie pisać, że wszystkiemu winna antykoncepcja. Na szczęście nie wszyscy ludzie to barany i w komentarzach większość  nie wtóruje takim poglądom.
Wczoraj ukazał się drugi artykuł:/ ( Usunięcie piersi przez Angelinę Jolie jest zapewne jakimś znakiem pokazującym nowy etap zmagania się człowieka ze swoją śmiercią, próbą oszukania jej...... Być może jest to zwiastun szerszego zjawiska: kuracji odmładzającej przy pomocy wymiany organów.itp) i w sumie nie wiem do czego ten ksiądz dążył w artykule bo jest on nie spójny. Pisanie, żeby coś napisać :/  bo dla mnie grzechem jest nie leczenie się i nie podejmowanie walki z chorobą i myślę, że też grzechem będzie nie podejmowanie prewencji choroby:/ ehhhh głupi Ci nasi księżą :/




 


Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię
« Odpowiedź #113 dnia: Maja 27, 2013, 09:23:07 pm »
o matuniu, straszliwy ciemnogród ...
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię
« Odpowiedź #114 dnia: Maja 27, 2013, 09:26:37 pm »
Wczoraj ukazał się drugi artykuł:/ ( Usunięcie piersi przez Angelinę Jolie jest zapewne jakimś znakiem pokazującym nowy etap zmagania się człowieka ze swoją śmiercią, próbą oszukania jej......

o tej "próbie oszukania śmierci" też się dzisiaj naczytałam w komentarzach , ja tylko jestem ciekawa co te mądrale będą robić jak im śmierć do *upy zajrzy

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię
« Odpowiedź #115 dnia: Maja 27, 2013, 11:16:17 pm »
ja tylko jestem ciekawa co te mądrale będą robić jak im śmierć do *upy zajrzy

usunom_se_dupy....z jednoczesnom_rekonstrukcjom xhc

błędy w pisowni zamierzone
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię
« Odpowiedź #116 dnia: Maja 27, 2013, 11:18:36 pm »
xhc
I jak Was nie kochać?  :-*

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię
« Odpowiedź #117 dnia: Maja 27, 2013, 11:21:08 pm »
Róża zabiłaś mnie !  xhc xhc xhc

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię
« Odpowiedź #118 dnia: Maja 27, 2013, 11:25:20 pm »
A mnie i Róża zabiła i Ty Aqila tak samo xhc
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię
« Odpowiedź #119 dnia: Maja 27, 2013, 11:41:29 pm »
Róża ma zawsze świetne riposty .... brakowało tego na ruszofym
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska