Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Witamy / usunięcie macicy i jajników
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Małgorzata4 dnia Maja 05, 2024, 05:57:04 pm »
witajcie dziewczyny, jestem 3 lata po mastektomii obustronnej, -hormonozależny,bez chemii i radioterapii, przez półtora roku brałam etruzil który zrobił że mnie prawie niepełnosprawną,lekarka zmieniła mi na tamoksifen,który mam brać jeszcze 2lata.Po ostatniej wizycie kontrolnej u gina,okazało się że mam 5,2 endometrium,i jakiegoś polipa w macicy.Moja onka jak zobaczyła ten wynik od razu dała mi skierowanie na usunięcie całego dołu.Jestem trochę zdziwiona,bo czytam na forum że dziewczyny miały po kilka razy czyszczenie,i obserwacja,a nie od razu usunięcie całego dołu.Jestem troszkę wystraszona bo nie wiem jak po takim radykalnym zabiegu a w zasadzie operacji wygląda komfort życia,Mam 60 lat,więc nie chodzi o dzieci, chciałbym się dowiedzieć jakie skutki niesie za sobą usunięcie macicy i jajników.Jeśli któraś z was to przeszła, proszę, napiszcie,czego mogę się spodziewać.Moja onka twierdzi że nie ma sensu żeby ciągle się skrobać,i narażać na raka dołu, lepiej od razu wszystko wywalić,i mieć spokojną głowę.Proszę was jeśli któraś to przeszła, napiszcie.Boję się trochę
2
Kawiarenka / Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Andzia616 dnia Maja 04, 2024, 03:41:09 pm »
Taka refleksja po obejrzeniu kilku wydań programów informacyjnych na różnych kanałach TV – historia tworzy się na naszych oczach, a nawet już prawie za naszymi oknami  :-\
3
Ankiety / Odp: Ankieta do pracy dyplomowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lulu dnia Kwietnia 27, 2024, 10:53:55 am »
Bardzo chciałam pomoc ale ankieta jest niedokładnie skonstruowana. Skoro zaznaczam, że nie korzystałam z usług fizjoterapii, to dalsze pytania o fizjoterapie nie powinny mnie dotyczyć. Przerwałam ankietę, bo nie chcę bzdur wypisywać, tylko zgodnie z prawdą.
4
Witamy / Odp: Przywitaj się
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lulu dnia Kwietnia 27, 2024, 10:44:57 am »
Dzien dobry wszytskim. Mam nadzieje ze jeszcze sa Panie które odwiedzaja to forum. Mam 33 lata. Wczoraj uslyszalam diagnoze rak trójujemny piersi. Szukam wsparcia w ciezkiej dla mnie chwili
Takie też dobrze się leczy. Wiele koleżanek jest takich , które już zapomniały, że chorowały.
5
Mój jest ten kawałek forum / Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lulu dnia Kwietnia 27, 2024, 10:42:44 am »
Co prawda żal jeszcze świeży ale na urodziny jego mogliście się spotkać i powspominać. My w rodzinie tak robimy ku pamięci mojego brata. Najpierw to były spotkania w dniu jego śmierci ale że to była późna jesień, więc bratowa, za namową reszty przeniosła na czerwiec w jego imieniny.
6
Kawiarenka / Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lulu dnia Kwietnia 27, 2024, 10:36:52 am »
Cmoki przyjęte
7
Wyniki - co oznaczają / Odp: Prośba o pomoc w interpretacji badan
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lulu dnia Kwietnia 27, 2024, 10:36:05 am »
Ja miałam bardzo podobnego, tylko na tyle dawno to było, że wtedy nie badano Ki67. Er i Pr miałam podobne i G2 a było to w roku 2007. Więc widać, że da się wyleczyć. Powodzenia.
8
Wyniki - co oznaczają / Prośba o pomoc w interpretacji badan
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Muzykolozka dnia Kwietnia 25, 2024, 07:23:11 pm »
cześć dziewczyny!

Moja siostra dostała wyniki badan. W tym gąszczu medycznych określeń czujemy się totalnie zagubione. Do tego wszystkiego pojawia się wielki lęk, który wiadomo wyłącza myślenie. Człowiek zapomina jakie powinien zadać pytania. Umawia kolejne konsultacje, a miedzy wizytami mija czas, który wydaje się trwać wieki. Czy któraś z Was spotkała się z takim opisem i będzie w stanie pomóc?

W bioptatach stwierdza się utkanie naciekającego raka gruczołowego, typu przewodowego (wg WHO 2019: Infiltrting duct carcinoma NOS) Grade 1 wg Blooma-Richsrdsona w modyfikacji Ekstona-Ellisa (3+1+1)

Nowotworowi naciekającemu towarzyszy komponent raka wewnątrzprzewodowego (DCIS G1, typ sitowaty). Naciek z kom9rek limfoidalnych w podścielisku nowotworu (TILs)-ok. 10%

Wynik badan immunohitochemicznych:
ER: Reakcja o silnym natężeniu w 100% komorek raka, w skali Allreda 8pkt (PS 5+IS 3) - wynik dodatni
PR: Reakcjano silnym natężeniu w ok. 80-90% komorek raka, w skali Allreda 8 pkt (PS 5+IS 3) - wynik dodatni
HER2: Reakcja ujemna
Ki67: Indeks profileracyjny w przedziale 20-30%

Wg klasyfikacji St. Gallen: Podtyp luminalny B (HER2 ujemny)
Ponadto e-kadheryna (+) w komórkach raka co potwierdza przewodowy typ raka

C50 nowotwór złośliwy piersi

Będziemy bardzo wdzięczne za kilka słów. Czy któraś z Was toczyla walke z takim typem nowotworu? Jakie wdrozono leczenie?
9
Ankiety / Ankieta do pracy dyplomowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez elizam123 dnia Kwietnia 17, 2024, 02:45:47 pm »
Dzień dobry, jestem studentką V roku Fizjoterapii. Piszę pracę na temat usprawniania kobiet po mastektomii i rekonstrukcji piersi. Byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie ankiety. Jest ona w pełni anonimowa. Z góry dziękuję za pomoc :)
https://www.survio.com/survey/d/J6R1S9D5N9G6X2L7P
10
Kawiarenka / Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pilot_613 dnia Kwietnia 16, 2024, 12:13:59 am »
O niczym...
Uprzedzam!
Tak?


1.
Taa... symboliczny odwetowy ostrzał irański Jerozolimy + obrona. ...a na froncie w Ukrainie: OBIE strony patrząc na to WZDYCHAŁY JEDNOCZEŚNIE "K..! jakie marnotrawstwo!" ... :-)

2.
https://www.youtube.com/watch?v=qHJ5ootBVhQ
Uśmiechnąłem się.
Film zobaczyć! Potem czytać, tak? 😉 (nie dotyczy Nalazków, zmecholi itd. - ale i tak warto jw? 😉 )
Znając, OSOBIŚCIE, zalety i wady tego wozu (strzelałem z niego wg WSZYSTKICH pkt-ów instrukcji jawnych/tajnych/spec itd., dowodziłem, wcześniej zapierając się nogą o sufit nogą przed spieszaniem drp BUJAŁEM, i też mi 'automat ładowania" prawie rękę urwał 🙂 ...itd.) ..pewnie przez sentyment - a może kiedy na poligonie ŚP kolega odebrał sygnał, rozsiadł się wygodnie obok mnie na wieży i: "kierowca! NAJSZYBCIEJ  do sztabu!" - "najszybciej?!" - "pokaż MISTRZU co umiesz! Naprzód!" - "takie komendy to ja roozzzuuummmię! Ta_jee! Rozkaz zrozumiałem! Wykonuję!" ..mocno musieliśmy sie trzymać wespół-w_zespół tegoż włazu z Kielonem 😃 Przewiózł nas tak, że BEWUP skakał "jak 'kaczka' puszczona płaskim kamieniem po stawie" - to NA PEWNO  nie było deklarowane 75/h 😃. Zaparkował "na ręcznym" przed sztabem i uśmiechnięty wyskoczył: nam zameldował wykonanie zadania ...gotowy na PAGONOWYCH pierdzistołków, którzy na "taką niesubordynację skandaliczną!" się ze sztabu z rozdartymi ryjami na_ten_tychmiast WYTOCZYLI. ...wspomnień czar!
Wóz nadal POMAGA - jak np. M113 (a wszyscy myśleli że M113 dokonał żywota w filmach o Vietnamie z lat '70.., nie? 😉 )

i NADAL - cmoków ile tylko tam gdzie potrzebne!
Strony: [1] 2 3 ... 10