Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2080864 razy)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7740 dnia: Marca 31, 2015, 07:33:33 pm »
dopierom z roboty wrócona
i wkurzona - hehe, jak zwykle ;)
no bo powiedzcie mi po jaką choinkę robić ze sprawdzianu po 6 klasie prawie maturę
raaaany jakie procedury, jakie midryjajcazpomidorajcami
na angielskim nawet zadania z odsłuchem z CD
a 90% uczniów i tak olewa ten sprawdzian, bo wystarczy na niego przyjść, żeby go zaliczyć
I pytam, po co ta cała biurokracja
komisje, nadzory, szkolenia, procedury, przygotowania sal, sprzętu: rtv, komp, CD, pendrivy, dyktafony no i do tego niepotrzebny stres uczniów i pracowników
a wcześniej n-le uczą dzieciaki jak rozwiązywać testy zgodnie z kluczem, bo przecież dziecko nie może samo tworzyć odpowiedzi, bo będzie niezgodność z kluczem = niezaliczone pytanie

a na dodatek, żeby 6-o klasiści pisali w spokoju i ciszy to reszta dzieciaków nie przychodzi do szkoły
ale dyrektor musi zapewnić zajęcia świetlicowe dla tych co przyjdą
A i genialna minister podtrzymuje decyzje co do zajęć dla dzieciaków w przerwę świąteczną, którą to w czasie wakacji ustaliła jako dni wolne

ręce mi opadają na myśl o polskiej "oświacie"
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7741 dnia: Marca 31, 2015, 07:38:40 pm »
dlatego Tojuś chylę eb przed "Wami z powołania", bo można bez szczęki i członków zostać jak się to widzi  ::(( ::((
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7742 dnia: Marca 31, 2015, 07:49:03 pm »
Tak, wszystko prawda i racja, Tojuś >:(
He, he, lubię np. szczelne zakrywanie plansz, na które dzieciaki nie patrzą nawet na normalnych sprawdzianach ;)
I ten czas - 80 minut, jak nasi kończlyli wszystkie próbne przważnie z 20 minut wcześniej. I u nas mają siedzieć w sali egzaminacyjnej do końca - ci, co niewiele umieją i skończą po 30 minutach, i będą sie śmiertelnie nudzić, też.
I potem dłuuuga przerwa przed angielskim, podczas której trza się zająć szóstakami - ale nie wolno odsyłać ich do świetlicy.   
No a nauczyciele też u nas wszyscy muszą w robocie być, choć na sprawdzianie potrzeba ich tylko kilkoro. Ja w tym roku po raz pierwszy nie jestem w komisji, więc idę do świetlicy - w tym samym czasie będzie nas tam chyba z 5 sztuk, a dzieciaków do pilnowania pewnie ze 3  :P I dzień przerypany >:( Wolałabym normalnie pracować (albo normalnie mieć wolne ;) ).
A ministra to nam się wyjątkowo udała - jest nawet lepsza od pana Gie ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7743 dnia: Kwietnia 01, 2015, 01:42:11 am »
zapytałabym kto wogle jest tą genialną ministrą, ale i tak nie zapamiętam...

w sumie to przy takich akcjach cieszę się, że się z tej branży wymiksowałam...

ciśnienie mi się podnosi jak słyszę o tym ogłupianiu ludzi  >:(
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2015, 01:45:45 am wysłana przez metka »
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7744 dnia: Kwietnia 01, 2015, 11:53:35 am »
moje dzieci mają to wątpliwe "szczęście", że idą reformą
właśnie piszą swój egzamin
dla mnie to całkiem bez sensu biorąc pod uwagę, że wyniki tego egzaminu nie mają żadnego wpływu na nic

a stres niepotrzebny jest, mimo że im powiedziałam, że tak naprawdę to jest egzamin dla szkoły, nie dla nich
po co to?...


2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7745 dnia: Kwietnia 01, 2015, 01:40:35 pm »
Betty moja koleżanka matematyczka powiedziała, ze to jest sprawdzian nauczycieli, czy potrafią nauczyć, nie tylko uczyć. B. się denerwuje, bo robi materiał b. dokładnie i nie dotarła jeszcze do końca materiału, a egzamin z całości. W ogóle to nauczycielka jakich nie ma lub jest niewielu. W każdym tygodniu za darmochę doucza (tych słabych i tych, co chcą więcej, oczywiści nie razem, są to zajęcia indywidualne) ca 5 godzin. W ogóle dziewczyna nie do zdarcia. Prowadzi gimnastykę dla chętnych w szkole 3 x w tygodniu (też za dziękuję). Basen co drugi dzień i jeszcze biega na przemian z basenem. Tak ją wychwalam, bo też jest amazonką. Miała GIII, jest po oszczędzającej, chemio i radioterapii. Zachęcam ją do forum, ale twierdzi, że niestety czasu już niet.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7746 dnia: Kwietnia 01, 2015, 04:25:43 pm »
Dano, jest bardzo_bardzo dużo takich nauczycieli, którzy poświęcają swój czas dla uczniów (jest to bardzo widoczne zwłaszcza w szkołach podstawowych, integracyjnych i specjalnych)
Większość społeczeństwa widzi jednak te przysłowiowe dydaktyczne 18h .
I tak do końca nie jest prawdą to o czym piszesz, że jest to sprawdzian  nauczyciela czy potrafi nauczyć.
W obecnych czasach  nie jest ważne dziecko_uczeń, najważniejsze są tabelki, analizy, ewaluacje i cała reszta bezsensownej dokumentacji.


operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7747 dnia: Kwietnia 01, 2015, 06:51:42 pm »
I tak do końca nie jest prawdą to o czym piszesz, że jest to sprawdzian  nauczyciela czy potrafi nauczyć.

Święta prawda! Jeśli już to raczej czy nauczył "obycia testowego" >:D , bo faktycznie...

W obecnych czasach  nie jest ważne dziecko_uczeń, najważniejsze są tabelki, analizy, ewaluacje i cała reszta bezsensownej dokumentacji.[/font][/size][/color]

A tak na marginesie: Dano, a czy Twoja koleżanka, a raczej jej uczniowie od jej poświęcenia (za darmochę) osiągają same wysokie wyniki? Bo to nie jest, niestety, takie czarno-białe.
Ja na przykład w tym roku mam taką 6 klasę, w której "chcąca" jest jedna dziewczynka, a  na słabych, żeby zostali po lekcjach, urządzam wręcz łapankę >:( Rodzice też nijak nie pomagają. Na sprawdzian przewidziano 80 minut, a połowa uczniów po 30 minutach była już - z uśmiechem na twarzy - gotowa oddać arkusze (jak zwykle zresztą). Nie będę bardziej rozwijać tematu, niemniej ja po prostu wiem, że wyniki będą marne (ze wszystkich sprawdzanych przedmiotów, nie tylko z mojego) - czy to znaczy, że jestem kiepskim nauczycielem?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2015, 07:00:12 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7748 dnia: Kwietnia 01, 2015, 06:58:07 pm »
żeby zrozumieć dzisiejsze realia szkolne trzeba w  szkole popracować
i nieważne na jakim stanowisku: dyrektor, nauczyciel, administracja, woźna, sprzątaczka, konserwator
Bo tak jak można uwierzyć w ogrom papierów sporządzanych przez administracje , dyrektora, nauczyciela, to chyba nikt (spoza szkoły) by nie uwierzył,że pani sprzątająca lub konserwator mają również papierkową robotę
A tak jest. 
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7749 dnia: Kwietnia 01, 2015, 07:29:06 pm »
papierów mooooooooc jest nie tylko w szkołach
leżąc w szpitalu na erce obserwowałam w nocy dyżurująca pielęgniarkę
każda pierdoła wpisana_opisana w książkę.....a rano trza napisać raport z dyżuru i przekazać następnej zmianie
słyszałam jak mówi do koleżanki, że przez te papiery człowiek się nie ma kiedy chorymi  zajmować  ::)
i wierzcie, że w każdej innej działalność....prywatnej również..... papierów też jest na tony
a tabelki i bezsensowną dokumentacje pisze się po robocie, po nocach i we święta
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7750 dnia: Kwietnia 01, 2015, 07:34:27 pm »
Wiemy i wierzymy. Tylko gdzie tu miejsce na człowieka, szczególnie właśnie w zawodach, gdzie człowiek teoretycznie ma być podmiotem?
A o pielęgniarkach to wiem, że nawet każde mycie rąk muszą odnotować, przynajmniej w niektórych ośrodkach. Rozumiem higienę i bezpieczeństwo, ale bez przesady. Powinny odnotowywać i każde piernięcie, bo też może być szkodliwe  ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7751 dnia: Kwietnia 01, 2015, 07:40:54 pm »
pierdnięcie podpada pod ochronę środowiska
należy  do Marszałka województwa  złożyć coroczny  raport KOBIZE  o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji
i wcale nie żartuje...ja takie robię  >:(
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7752 dnia: Kwietnia 01, 2015, 07:42:09 pm »
pierdnięcie podpada pod ochronę środowiska
 

xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7753 dnia: Kwietnia 01, 2015, 07:44:19 pm »
taaaaa, a żebyście wiedziały ile papierów/raportów muszą policjanci pisać

taaaaaa, ale przecież ci z budżetówki mają najlepiej ;)

podwyżkę dostałam :)   11,35 na rękę na miesiąc hehehehehehehe
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7754 dnia: Kwietnia 01, 2015, 07:45:46 pm »
ja też coś koło tego...............z zusu ;D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1