Autor Wątek: polityka, patriotyzm i ojczyzna  (Przeczytany 199470 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #900 dnia: Marca 25, 2017, 02:42:13 pm »
Dla mnie religie mogłyby nie istnieć. Nie widzę pozytywów.
może nawet nie sama religia ,ale ta " obsługa naziemna" jest do niczego .
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #901 dnia: Marca 25, 2017, 02:57:30 pm »
" obsługa naziemna"

 xhc xhc xhc  :oklaski:  Kupuję :D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #902 dnia: Marca 25, 2017, 04:58:27 pm »
Dana ..nawet nie wiesz, jak bardzy szukam wytłumaczenia świata. Ale sorry...religia to dla mnie bujda na kiju. Nic na to nie poradzę!!! I sorry..Biblia mogła być interesującą ksiażką 1000 lat temu, ale od tamtego czasu ludzkość chyba trochę posunęła się intelektualnie do przodu? Chyba, że się mylę.

część się nie posunęła, a wręcz się cofła  xhc xhc xhc

Islam jako religia niezbyt mnie podnieca, choć prawdę mówiąc Koranu nie czytałam i wiedze czerpie z drugiej ręki. Nie sądzę jednak, zeby Koran jakoś szczególnie róznił sie od Starego Testamentu, a tam mozna znaleźc takie kwiatki, że włos bieleje  :o Zatem jak w kazdej religii, ważne kim sa nauczyciele, interpertujacy swięte teksty.

dlatemu uważam, że człowiek o jako takim sumieniu i poczuciu co jest dobre co złe, odrzuca także chrześcijaństwo, a nie tłumaczy, że ST się nie liczy, po potem przyszedł Hezus i wszystko pozmieniał; no jak, kiedyś bóg był zły, a potem wysłał Hezuska i nagle stał się dobry; ma to sens, faktycznie :P

Cytuj
Muzulamanki mialy prawo do rozwodu, prawo do dziedziczenia, prawo do nauki. W Europie kobieta albo musiala zostać mężatką na zawsze, nieważne czy mąż kat i ile miał bab na boku, albo trafiała do klasztoru, albo palono ją jako czarownice jesli nie pasowała do powyzszych kategorii.  W Szwajcarii kobiety zyskały prawo głosu w latach 70-tych ubiegłego wielu, póxniej niż w Libii, Maroko, Algierii czy Zimbabwe. 

mówimy o tym co jest teraz, nie co było kiedyś; tak niektóre społeczności wręcz cofnęły się w rozwoju, ale ta lepsza część Europy idzie (w sensie obyczajowym) cały czas w dobrym kierunku

Cytuj
Tego wzorca nie pokaże sie jednak plujac na kobiety w chustkach i traktując z pogarda ludzi o ciemniejszym odcieniu skóry.

mówimy o problemie ludzi, którzy odrzucają "nasze" wzorce i chcą je niszczyć tutaj u nas (mówię o Europie, nie o Polsce), tu niezalecana jest cierpliwość tylko natychmiastowa deportacja (a jak urodził się tu, się niezasymilował a teraz służy isis - kulka w łeb)

Cytuj
A muzulmanie sa w Polsce od dawna, od stuleci. Na studiach mialam tatarskiego wykladowcę, który przestrzegał sumiennie ramadanu. A studiujacy z nami Arab ramadan miał w nosie,  ćmił pety jak lokomotywa, pil na umór i zarł wieprzowinę, bo był ateistą

Tatarzy w Polsce byli zawsze pewną normą i nikt do nich zasadniczo nic nie ma; w ogóle jakiś odsetek imigrantów czy innych nacji-niekoniecznie imigrantów jest totalną normą; problem jest tylko wtedy, kiedy do danego kraju napływają fale imigrantów, których nie da się opanować, kontrolować, kiedy zaczynają tworzyć własne enklawy, gdzie prawo tego danego państwa nie sięga i policja boi się wejść; nie mieszajmy pojęć, błagam; jestem totalnie za tolerancyjną Polską, przyjazną obcokrajowcom i wstydzę się za wszystkie rasistowskie ataki, o których ostatnio głośno; ale jestem totalnie przeciw pozwalaniu na powolną islamizację Europy !!!

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #903 dnia: Marca 25, 2017, 05:31:12 pm »
Uważam siebie raczej za kiepską patriotkę, a mimo to byłam dumna jak Tusk przemawiał w Rzymie  :oklaski:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #904 dnia: Marca 26, 2017, 02:52:03 pm »
warto przeczytać, podsumowuje to, co u nas się dzieje, w odniesieniu do wczorajszego świętowania 60-ciu tak wspólnot europejskich
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/wrogowie-ue-ustawiaj%C4%85-si%C4%99-w-kolejce-do-jaros%C5%82awa-kaczy%C5%84skiego/ar-BByN7oe?li=AAaGjkQ&ocid=spartandhp
Zgadzam się ze wszystkim i będzie jak zwykle "mądry Polak po szkodzie"
 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #905 dnia: Marca 29, 2017, 02:55:56 pm »
Zgadzam się ze wszystkim i będzie jak zwykle "mądry Polak po szkodzie"

"Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi"

;p
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #906 dnia: Marca 29, 2017, 02:58:43 pm »
jestem na etapie - nie chcę wiedzieć, nie czytam, nie zajmuję się
Bo i tak jedyny komentarz na 99% informacji mam jeden: ja pie&^%lę  >:(

Jedyne co mnie ostatnio zajmuje to słuchanie ludzi, którzy wierzą w PIS. Słucham, nic nie mówię, i nie rozumiem. Więc słucham nadal. Z nadzieją, że zaczną mówić inaczej.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #907 dnia: Marca 29, 2017, 03:08:17 pm »
mam jak agawa , ale tylko w pierwszej części wypowiedzi
na szczęście  nie mam do czynienia  z osobnikami z drugiej części postu Agi  :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #908 dnia: Marca 29, 2017, 03:11:58 pm »
oni są, są... zamaskowani ;)
bo inaczej skąd brałby się taki wynik?

ostanio sluchałam taksówkarza, a wcześniej pani sprzątającej w robocie, niestety też wysłuchałam kuzynów (tu już język mnie śwież-bił, ale dałam radę ;)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #909 dnia: Marca 29, 2017, 03:37:14 pm »
Jassssne, po co wiedzieć, czytać, znać, się orientować - PO CO? Są hasełka i styknie... ;p


Na pocieszenie - nadal i znowu ;)
Która armia umie dać TAKI pokaz w wiosce pod swoimś_jakimś_tam Cassino, w jakąś tam rocznicę?

https://www.youtube.com/watch?v=ouIC-etWwsY

[stare, ale jare ;p]
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #910 dnia: Marca 29, 2017, 07:34:43 pm »
oni są, są... zamaskowani ;)
bo inaczej skąd brałby się taki wynik?

masz rację...niestety  ::)

ja dopiero w zeszłym tygodniu sie dowiedziałam, że moi jedyni sąsiedzi zza płota to...nawet nie żelazny....to tytanowy elektorat pis-u  :o
do tej pory ani słówka o polityce...i nagle jak mi sie powiedziało tak apropos_czegoś, że "wyszło szydło z worka".......słyszę "sympatyczna ta pani premier...ty tez ja lubisz" :o
i sie zaczęło
::((
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #911 dnia: Marca 30, 2017, 12:25:30 am »
[...] ...i nagle jak mi sie powiedziało tak apropos_czegoś, że "wyszło szydło z worka".......słyszę "sympatyczna ta pani premier...ty tez ja lubisz" :o
i sie zaczęło [...]

Powtórka z rozrywki:
Na działce oglądałem na TVP3..czy_inne_Info jakieś rocznicowe uroczystości/defiladę, na których mi zależało jako trepowi chcącemu się z kolegów pośmiać. Bo to zawsze ubaw jak się z piwkiem przy grillu patrzy a nie maszeruje czy obstawia, nie? ;)
I zostało tak, na tym kanale.
Teściowa wychodzi z domku po "Informacjach" bo coś tam pod obiad szykowała i robiła, a tylko Pilot umie obsługiwać tamtego pilota.. ;p i się drze na pół Pańskiej_Góry:
"To jakby informacje z innej planety! Kto tego słucha? Jakby człowiek w innym kraju żył!" itd. :D ...świadomie i głośno ... i wypadła ..jako ta furia - a w tym jest dobrrrra, ojjj :D  ...i wiedziała, że cała okolica proPiSowska ją słyszy :D :D ...za takie chwile teściowej odpuszczam i anuluję kilka spraw ...WARTO!
;) :D

DOPISEK: PiS był już u władzy i Kurski przejął był... i programy informacyjne różnych stacji się już różniły i rozjeżdżały w omawianiu i interpretacji tych samych zdarzeń... = zeszłe lato? poprzednie? Hmm...
Jak ten czas leci ;) :D
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2017, 12:33:54 am wysłana przez Pilot_613 »
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #912 dnia: Marca 30, 2017, 07:47:10 am »
ano się rozjeżdżało i przed Kurskim, ale nie aż do zmiany i pomijania ważnych faktów; ale tak: częste były różne interpretacje tej samej rzeczywistości
Teraz mamy dwie różne rzeczywistości  :-X

W psychiatrii to się nazywa psychoza.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #913 dnia: Marca 30, 2017, 07:53:00 am »
Ja tylko się zastanawiam dlaczego większa część ich wyborców nie widzi tego.Rozumiem 500+ ,kościół,propaganda ,margines społeczny- ale reszta???
Natalia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polityka, patriotyzm i ojczyzna
« Odpowiedź #914 dnia: Marca 30, 2017, 12:02:01 pm »
jedna strona nie rozumie drugiej
i na odwrót
daleko tak Polska nie pojedzie

Mam paskudne przeczucie, że znowu będzie powtórka z historii - , że będzie 'musiał' pojawić się ktoś z zewnątrz i zaprowadzić 'porządek'. Od wieków Polska cierpi na psychozę. Jesteśmy w fazie zaostrzenia.