Autor Wątek: Kotlet zabójczy jak papieros  (Przeczytany 2792 razy)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Kotlet zabójczy jak papieros
« dnia: Marca 22, 2014, 12:14:19 am »
Jedzenie mięsa sprzyja nowotworom – dowiedli naukowcy. To, że przyspiesza rozwój chorób układu krążenia, wiadomo od dawna. Czy powinniśmy całkiem zrezygnować z mięsa? Lubisz mięso? Nie jedz go zbyt wiele, namawia prof. Valter Longo z Uniwersytetu Południowej Kalifornii w Davis. Jego zespół wykazał właśnie, że wielbiciele krwistych steków i soczystych hamburgerów są cztery razy bardziej zagrożeni rakiem niż osoby, które jedzą mało mięsa i nabiału. Dieta bogata w białko zwierzęce sprzyja nowotworom i jest tak samo groźna jak wypalanie każdego dnia 20 papierosów. Profesor swoje wnioski oparł na 20-letniej analizie menu ponad 6,3 tys. osób w średnim wieku.

http://nauka.newsweek.onet.pl/jedzenie-miesa-nowotwory-zdorwa-dieta-newsweek-pl,artykuly,282188,1.html
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Kotlet zabójczy jak papieros
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 22, 2014, 12:30:00 am »
Jeśli miałabym uwierzyć tej tezie, to naukowcy, którzy dokonali tych odkryć, musieliby mnie przekonać, że wszyscy nasi przodkowie zmarli na raka. Przecież podstawą wyżywienia kiedyś było mięso, z taką tylko różnicą, że było normalne. Z nowoczesnością przyszły pasze, modyfikacje genetyczne i to właśnie USA przoduje w tych nowinkach. Nasuwa mi się takie skojarzenie, złodziej krzyczy, łapcie złodzieja.
Zaznaczam, że nie przeczytałam linka.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Kotlet zabójczy jak papieros
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 22, 2014, 12:36:34 am »
przeczytaj  O0
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Kotlet zabójczy jak papieros
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 22, 2014, 12:43:53 am »
Cytuj
Zaznaczam, że nie przeczytałam linka.

Lulu, ja przeczytałam i moja opinia jest taka jak i Twoja.
To Amerykanie wciąż wymyślają sposoby jak produkować tanią żywność w wielkiej ilości, nie zważając, czy metody jej otrzymywania będą dobre i zdrowe dla ludzi. Już 30 lat temu, kiedy byłam w USA, przerażające wrażenie zrobili na mnie Amerykanie w monstrualnych rozmiarach. Oczywiste jest, że ich problem, to problem z niezdrową żywnością. Modyfikacje genetyczne, hormony i inne paskudztwa.

A w ogóle to już naukowcy mówili, ze pomidory niezdrowe, masło niezdrowe, ze margaryna to sedno zdrowia i wiele wiele innych głupot, które po latach odszczekują za przeproszeniem. Ale co złego narobili takimi opiniami, to się nie wytrze gumką.
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2014, 12:45:38 am wysłana przez szarlotka »
Contra spem spero 

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Kotlet zabójczy jak papieros
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 22, 2014, 08:59:55 am »
lulu
artykuł przecież wyraźnie mówi, ze nasi przodkowie jedli zupełnie inne mięso niż my
tezy tego artykułu pokrywają się mniej więcej z tym co pisał w Antyraku dr Schreiber ....

szarlotko
problem z niezdrową żywnością dotarł już dawno i do nas, niestety ...
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Kotlet zabójczy jak papieros
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 22, 2014, 10:18:57 am »

...szarlotko
problem z niezdrową żywnością dotarł już dawno i do nas, niestety ...


Otóż to :0ulan:
W tej chwili "kręcą lody", czyli wymyślają sposoby, żeby jak najszybciej i najtaniej wyprodukować żarcie i co by się jeszcze nie spsuło wszyscy.

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Kotlet zabójczy jak papieros
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 22, 2014, 10:56:42 am »
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Kotlet zabójczy jak papieros
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 22, 2014, 10:58:22 am »
 ::((

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Kotlet zabójczy jak papieros
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 22, 2014, 11:06:46 am »
srali muchy
nie jem mięsa od 16 lat
i jakoś mi to nie pomogło
tera mówią, że dużo białka zwierzęcego powoduje raka, niedawno mówili, że to nadmiar węglowodanów, jeszcze kiedy indziej z kolei że to od tłuszczów nasyconych, a innem razem że to oleje roślinne (czyli głównie nienasycone) sprzyjają rakowi, a niedawno też czytałam, że człowiek nie jest przystosowany do jedzenia zbóż, oraz że owoce w zasadzie też są niepolecane; orzechów jak wiadomo dużo zjeść się nie da, a na samych warzywach to się nie da przecie; a no bo nabiał też pono powoduje raka :P
 

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Kotlet zabójczy jak papieros
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 22, 2014, 11:16:39 am »
czytając te wszystkie njusy
czeba dla się przefiltrować informacje - są złe i dobre wąglowodany, złe i dobre tłuszcze i_tak_dalej  >:D i_tak_dalej ...
ja nie ukrywam, że po lekturze Antyraka też dojszłąm do wniuosku , że nie ma za bardzo czym się żywić  :P

      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Kotlet zabójczy jak papieros
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 22, 2014, 11:23:41 am »

czeba dla się przefiltrować informacje - są złe i dobre wąglowodany, złe i dobre tłuszcze i_tak_dalej 


jak się poczyta kilka różnych źródeł to się dochodzi do wniosku że wszystkie białka, tłuszcze i węglowodany są złe  xhc
białko zwierzęce złe, bo jw + siada na nerki, białko roślinne złe bo niepełnowartościowe (a strączki ciężkostrawne), tłuszcze nasycone złe bo miażdżyca i rak, nienasycone też złe, bo rak (omega-6), węgle proste - wiadomo złe, bo otyłość itp, ale złożone też pono złe, bo rzekomo słabo je trawimy  xhc a i jeszcze jest taki błonnik np, o którym niedawno mówili, że bardzo dobry, a teraz mówią że już niekoniecznie  xhc

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Kotlet zabójczy jak papieros
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 22, 2014, 12:37:46 pm »
Wg mnie umiar w jedzeniu czegokolwiek jest najlepszy. A zamiast tracić czas na analizowanie co jeść, na szykowanie wymyślnych potraw, to lepiej wybrać się na spacer, molo spędzić czas, np. z psiapsiółka i się odstresować. Mocy przerobowych naszej wątróbki (która po to w końcu jest by odtruć nasze jedzonko) i naszych genetycznych, klimatycznych uwarunkowań, nie przeskoczymy. A więc do boju  :brzuszki:  :0ulan:  bxu
A papierosom i krwistym stekom, mówię zdecydowane NIE  :))
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Kotlet zabójczy jak papieros
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 22, 2014, 12:50:46 pm »

Papierosy - stanowcze NIE
Steki, to już co innego, może nie pełnokrwiste, ale jednak.
Dziś na obiad zrobię zabójcze schabowe, jutro będą zabójcze mielone ... albo kotlety, albo posmażone mielone z sosem pomidorowym. Jak już się dobijać, to chociaż smacznie  mnx .
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna