Autor Wątek: Papryka na różne sposoby  (Przeczytany 23045 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 21, 2015, 10:00:31 pm »
Wprawdzie wikipedia, która niby nie jest wyrocznią, jako blanszowanie określa rzeczywiście obróbkę termiczną na parze lub wew wodzie, ja w programach kulinarnych nie raz_nie dwa słyszałam użycie tego zwrotu, jako obróbkę cieplną warzyw na patelni, w niewielkiej ilości oleju. Wg mojej wiedzy taka obróbka, to też blanszowanie. Można oczywiście określać to jako obsmażanie. Dla mnie zbez różnicy. Zatem pokrojone kawałki papryki w ten sposób należy przez małą chwilę tak potraktować.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 23, 2015, 09:49:57 pm »
Dzisiaj było robione leczo i w ten sposób, smażona, niech wam będzie, papryka,
ani jednej pływającej skórki  :P Z pomidorów zdejmowana po sparzeniu wew wrzontku  :P  mnx

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 25, 2015, 04:03:13 pm »
To niech się małż konkretnym przepisem podzieli ;)
Czuję, że moja papryka zwiędnie na amen, zanim ją przesmażę ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 25, 2015, 08:21:39 pm »
To niech się małż konkretnym przepisem podzieli ;)

Chodzi Ci o konkretny jego przepis na leczo, czy o pomidory bo trochem zgłupłam.
Niech jak ma to zrobić. Jest pełno przepisów (filmików) w necie, z których możesz sobie wybrać co Tobie pasi.
Paprykę tylko parę minut.
A ja myślałam, że leczo to potrawa do której wrzuca się co się chce  :P
W naszym jest kurczak, papryka, pomidory, cebula, cukinia, też jako zagęstnik, dużo czosnku i czasami przecier pomidorowy.



Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 25, 2015, 09:18:22 pm »
Prawdziwe węgierskie leczo  to : najpierw podsmaza się wędzonkę, boczek ,lub smalec na to  paprykę w proszku, do tego cebule poszatkowaną grubo, paprykę , na końcu pomidory ! Po około 10,15 min pieprz, czosnek , sol i gotowe!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 25, 2015, 09:31:43 pm »
Prawie tak robię ;D: kiełbaska (nie zawsze) - cebula - papryka w proszku - papryka świeża - patison - cukinia - pomidory - przyprawy.
No ale papryka już się wtedy nie podsmaża, tylko dusi w sosiku z cebuli. To co - podsmazyć ją w pierwszej kolejności? Bo ja się nie bawię w brudzenie tysiąca garów - leczo to u mnie potrawa zdecydowanie jednogarnkowa.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2015, 09:39:30 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 25, 2015, 09:35:29 pm »
Hamaczku przybij łapkę, jedzonko i 1 garnek.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 25, 2015, 09:39:42 pm »
 :D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 25, 2015, 09:41:29 pm »
Te nasze celowo dietetyczne zbezwędzonkowo_kiełbasowo_boczkowo_smalcowe  ;)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 25, 2015, 09:49:23 pm »
hamaczku właśnie tak, to ma być danie jednogarnkowe , wrzuca się jedno po drugim ! :) wszelakie patiosny, kabaczki,cukinie, pieczarki itp. to już nowa inicjatywa!;) sama tez tak robię!
a jadłyście kiedyś leczo na śniadanie z dorzuconymi jajkami , tak jak do jajecznicy? pycha!!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 25, 2015, 09:56:10 pm »
No, tylko mnie się cały czas o tę paprykę rozchodzi >:D I o te skórki, co mi jednak w mojej wersji odłażą >:( Mirusia twierdzi, że od obsmażonych nie będą odłazić.
Czyli ponawiam pytanie (do Mirusiowego chłopa ;D ): paprykę obsmażyć jako pierwszą?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 25, 2015, 09:59:22 pm »
Ostatnią, lekko zmięknie i wyłączasz wsio  C:-)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 25, 2015, 09:59:53 pm »
hamaczku a ja mam taki sposób- dość grubo kroję paprykę , na duże kawałki  bo i leczo właściwie takie powinno być- duże kawałki jarzyn! I po porządnym uduszeniu dania te skory same odchodżą!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 25, 2015, 10:03:22 pm »
Amorku, chodzi o to, że ja właśnie NIE CHCĘ, żeby odchodziły i mi pływały
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Papryka na różne sposoby
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 25, 2015, 10:04:35 pm »
o sorki! :D no to nad czym się zastanawiać , mają być niedoduszone! :) cha i najlepiej od razu zjedzone bo w gorącym sosie "dojdą"! :D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat