Autor Wątek: o urodzie i nie tylko  (Przeczytany 134588 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #225 dnia: Września 23, 2014, 11:01:09 pm »
VAX!  :D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #226 dnia: Września 23, 2014, 11:04:35 pm »
Hamaczku dziękuję  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #227 dnia: Września 23, 2014, 11:37:21 pm »
Właśnie dziś znazłam apteki w poszukiwaniu; doopa_blada, w hurtowniach nie ma  :(

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #228 dnia: Września 24, 2014, 05:20:04 pm »
Agawa Vaxy zawsze są w zielarskim koło metra Stokłosy (KEN 95), tel. (22) 644 17 56

ale ja akurat zachwytu nad vaxami nie podzielam

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #229 dnia: Września 24, 2014, 06:15:21 pm »
Vaxa można kupić na allegro.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #230 dnia: Września 24, 2014, 06:45:35 pm »
albo olej rycynowy. nabyłam dziś. myślę kiedy zrobić.
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #231 dnia: Października 09, 2014, 11:02:18 am »
olej rycynowy na razie zrobiłam raz, na brwiach i rzęsach, na noc. nic się nie działo (nie piekło, nie podrażniło). efektów żadnych nie ma, no ale nie spodziewałam się ich po pierwszym razie. tyle tylko, że jak rano umyłam oczy, to miałam wrażenie, że potem lepiej mi się rzęsy maluje, takie sprężyste i gładkie się zrobiły, zupełnie inaczej tusz się na nich rozprowadzał. były bardzo ładnie rozdzielone, nic się nie sklejało. to tyle, tytułem sprawozdania.

a teraz z innej beczki. pomocy mi trza!!!!!!!!!

za 1,5 tygodnia będę miała Bardzo Ważne Spotkanie. dzień jedyny w życiu. i MUSZĘ wyglądać oszałamiająco. na operację plastyczną nie mam szans, idę zatem w innym kierunku.

buty. wyszperałam w szafce, bo przypomniało mi się, że mam cudne. 9 cm czarne pantofelki (Ryłko), skóra, jeden raz założone (rok temu) - i to była moja droga krzyżowa. nie powiem, że są niewygodne, bo byłby to dla nich komplement. są masakryczne!  ::(( ale innych nie mam i teraz nie kupię. jest szansa na jakieś naukowe rozbicie? na moje oko (a raczej: na paznokcie moich stóp) są o pół numeru za małe (pamiętam, że numer większe mi spadywały, więc wzięłam te) i skóra, z której są zrobione jest bardzo sztywna. ale muszę w nich pojechać i nie zaciskać za mocno szczęki. próbuję w nich chodzić teraz po mieszkaniu, ciężko jest, raczej same się nie rozejdą. czy jakiś szewc rozbije mi je na długość nic nie robiąc szerokości? co radzicie?

kapelusz. wczoraj wymyśliłam sobie, że w końcu kupię. przeszłam na razie jeden centrum handlowy i nigdzie nie ma! w stradivariusie jest jeden, brązowy. mógłby być, tylko że chyba ciut mi za duży. ale może gdybym kok sobie zrobiła, to leżałby lepiej? w życiu kapelusza nie miałam! mierzyłam raz, niektóre z Was może pamiętają, zaraz zdjęcie tu wstawię. wydaje mi się, że całkiem nieźle, nie? w dwóch innych sklepach są czarne - odpadają. w tym kolorze wyglądam jak szara śmierć na chorągwi. koloru z resztą też nie umiem dopasować (do tej brązowej kurtki, brązową spódnicę też będę miała), o rozmiarach nie mam pojęcia, fasony... ech... może sobie jednak odpuścić? a jeśli nie, to gdzie mam tego szukać? w centrumach? u modystki? boję się trochę tych cen, w centrumie jednak do 70 zł bym kupiła... bym - gdyby nie rozszalały się już czapki zimowe!!! wrrrr...

włosy. rany_julek, co z nimi zrobić?!  ::(( na fryzjera szans nie ma, bo w sobotę o 6 rano nikt nie działa (ja też nie...  :-\ ) znacie jakieś łatwe i szybkie fryzury na długich włosach, takie dla tumanów herowych? będę ćwiczyła codziennie...

korektor pod oczy. potrzebuję sprawdzony i dobrze kryjący. ten, który mam ślicznie rozświetla, ale jest za lekki - jak się przyjrzałam, to cienie pod oczami zakrywają go, a nie odwrotnie. czego używacie?

na razie tyle. wydaje mi się, że resztę mam opanowaną, ale jak coś jeszcze się wykluje, to dopiszę.
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #232 dnia: Października 09, 2014, 11:32:08 am »
Metko wszystko zależy, jakie to spotkanie
Na zdjęciu wyglądasz szalowo, jeśli to spotkanie prywatne (nie o pracę staranie się, chyba że w teatrze) to możesz tak wystąpić.
Z butami mam podobnie. Ubranie szpilek, to dla mnie katorga. Zbliża się sezon zimowy, może jakieś lżejsze kozaczki  ???

Uśmiech, wypoczęta buźka i pewność siebie (cokolwiek ubierzesz - masz być przekonana, że jest super) to elementy sukcesu. Powodzenia  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #233 dnia: Października 09, 2014, 11:33:33 am »
korektor pod oczy mam Celia. Z jednej strony jest jasny a z drugiej rozświetlający. U mnie działa. Korektor podwójny w płynie nr 1.

co do fryzur to moja siostra ogląda na youtube i potem próbuje robić sama ( po ang jest mnóstwo filmików)
aaa i kupowała sobie lokówkę taką grubą - jak robiła sobie włosy na ślub.  a jak gdzieś się stroi to czasem nakłada piankę do loków, suszy i ma takie kręcone  u mnie na krótkich to nie działa.
 zgadzam się z Daną
co do życiowych spotkań to ubiór ma znaczenie ale jeszcze większe znaczenie ma to jak się czujesz :) największą Twoją zaleta jest radość, uśmiech, bycie taką pogodną osobą, pokaż siebie i swoją osobowość :) bo to najważniejsze :)
ile razy tak miałam, że się wystroiłam na spotkanie np w sprawie pracy a byłam za bardzo zdenrwowana i to było widać i np  jeden project manager mi to wprost powiedział, tak samo z egzaminami, czy spotkaniami z nowymi znajomymi.
Pewność siebie to jest klucz do wszytkiego :)
zawsze gdy szłam sobie na rozmowę na luzie w sprawdzonym zestawie ubrankowym zawsze było ok :)
wg mnie lepsze jakiekolwiek sprawdzone wygodne buty niż takie za małe.
:)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #234 dnia: Października 09, 2014, 04:09:45 pm »
Jestem biegła w temacie korektorów, bo sińce pod oczami to mam jak stąd do... Polecam Bourjois healthy mix korektor rozświetlający. Najlepszy jaki miałam i ma fajne neutralne odcienie (najjaśniejszy jest baaaardzo jasny). Niezły jest też inglot w słoiczku. Oba lubią trochę wysuszać - nie można z nimi przesadzić i dobry krem pod spód.
Buty na długość to chyba problem :( Na szerokość łatwiej.
Fryzury, hm... To chyba zależy od rodzaju spotkania. Pomyślałam o jakimś luźnym koczku dla Cię, ale jakby to miało być coś formalnego, to raczej nie...
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #235 dnia: Października 09, 2014, 06:37:54 pm »
z fryzurą zawsze mam problem  ::) ostatnio wyćwiczyłam się w takim zabiegu: zawijam papiloty (mam takie z gąbki; wcześniej pianka, coby wyszły skręty), gdy wysuszę, odwijam i mam burzę wokół buzi; i teraz zaczyna się zabawa - takie burzliwe lekko rozczesane bardzo luźno spinam dość wysoko z tyłu głowy ozdobną spinką. Żałuję, że w tej chwili mam zgoła co innego na głowie, bo bym pokazała  O0
Sprawdzają się też grube wałki na rzepy… Wtedy luźne fale dokładnie rozczesane mogą być :)
Możesz też wypróbować jedwab do włosów (w sklepach dla fryzjerów, firma Joanna); ładnie nabłyszcza włosy i podkreśla fale.
Ale sobie  myślę - jeśli kapelusz (rewelacyjny i Ty rewelacyjnie w nim wyglądasz :)), to po co fryzura? Może wystarczą świeże i luźno puszczone?
O cieniach pod oczami dziewczyny napisały :) Ale jeśli będziesz w Seforze poproś o próbkę ich podkładu pod oczy; u mnie się sprawdza :) I jeszcze w aptece maść ze świetlikiem do używania kilka dni "przed".
Buty - ponoć, choć nigdy nie sprawdziłam, pomaga wacik namoczony octem wepchnięty w czubki i dopchnięty stopami i tak pochodzić odrobinę i zostawić i znowu i znowu; po 1-2 dniach powinnaś zobaczyć, czy pomaga :)

Umieram z ciekawości  8) >:D C:-) :0ulan:

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #236 dnia: Października 09, 2014, 06:53:57 pm »
Może i ja cos dorzucę:
buty- kupiłaś bardzo dobrze ,mają być pół nr mniejsze ,tylko trzeba  w nich chodzic, wtedy się dopasowują!:)Mozesz kupic specjalny spray popsikac i załozyc na nożęta . Powinny się dopasować ,ale zrob to wcześniej. Można zostawić je tez do wyschniecia na prawidłach.
kapelusz- widzisz trzeba było kupic we Wrocławiu!:) A teraz szukaj , ten kolor bardzo dobry i wcale nie musisz go zgrywać z resztą ubrania. Teraz już passe jest strojenie się "pod kolor". Szczegolnie torebka -bron boze "pod buty"!Taki kapelusz mogłby być tym elementem rzucającym się w oczy!
Włosy jeśli z kapeluszem to tylko pięknie błyszczące i wyprostowane  prostownicą! Super elegancja, tylko powinny być obcięte mistrzowsko!
korektor- biegiem do sephory tam najlepiej ci dobiorą i wcale nie musi  być  bardzo drogi!
Powodzenia!i luzik kobitko, luzik, w końcu jesteś zwycięską amazonką! Badz dumna z siebie! :0ulan:
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #237 dnia: Października 09, 2014, 08:24:37 pm »
Metko,
buty można też delikatnie obtłuc młotkiem od środka, ale naprawdę delikatnie,
następnie popsikać tym co poradził Amor, albo też znowu delikatnie od wewnątrz denaturatem, i dać na noc w prawidła.

Co do kapelusza (zdjęcie znane_nam_znane), też uważam, że pod niego włoski gładkie. Szkoda, że go wtedy nie wzięłaś. Takich sklepów chyba teraz mało jest.

I te zdanie o zwycięskiej amazonce_podoba_się  :0ulan:

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #238 dnia: Października 09, 2014, 10:03:20 pm »
w końcu jesteś zwycięską amazonką! Badz dumna z siebie! :0ulan:
:0ulan: ztx

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: o urodzie i nie tylko
« Odpowiedź #239 dnia: Października 09, 2014, 10:06:15 pm »
[quote author=Mirusia link=topic=265.msg57854#msg57854 date=1412879077
Co do kapelusza (zdjęcie znane_nam_znane), też uważam, że pod niego włoski gładkie. Szkoda, że go wtedy nie wzięłaś. Takich sklepów chyba teraz mało jest.
[/quote]

Ja zdjęcie widzę pierwszy raz, ale się pod tym podpisuję. Kapelusz jest cudny! Ten kolor! Szukaj może jakiegoś podobnego...
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)