Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1794441 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8430 dnia: Stycznia 18, 2017, 12:50:48 pm »
"babcia Perła przedstawia" że udany wieczór to wg mnie ten z szydełkiem w ręku..
a co nie  ;)
jeszcze tylko wnusia przy spódnicy wpatrzona w babcię, a na stole lampka wina
Już ten obraz widzę oczami wyobraźni
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8431 dnia: Stycznia 18, 2017, 12:53:44 pm »
A tam cudo...I w ogóle "babcia Perła przedstawia". Już ją opier...za ten tekst, że udany wieczór to wg mnie ten z szydełkiem w ręku...A już chciałam na fejsie se udostępnić  ;)
Ależ udostępniaj :D
...I dodaj też koniecznie fotę typu "babcia Perła przedstawia" - znane z zapomnianych dowcipów kilometrowe szaliki dziergane przez przysypiające babcie w fotelu bujanym mantrujące wnukom opowieści z lat zaprzeszłych... ;-) :D

I ten... z 'cudo' się nie dyskutuje, O!
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8432 dnia: Stycznia 18, 2017, 12:58:27 pm »
Hamak, weź mnie nie rozśmieszaj :)



No co, w moim "środowisku" nikt nie zna żadnej, i do tego jednocześnie "malarki, projektantki mody i kostiumograf(ki?)", do tego producentki abażurów - tylko JA :P
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8433 dnia: Stycznia 18, 2017, 01:05:11 pm »
No już dobrze... :-* I tak dzięki!
Mag, a gdzie tam masz "na szydełku", bo redakcja postawiona na nogi (a raczej autorka)...i znaleźć tego błędu nie możemy.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8434 dnia: Stycznia 18, 2017, 01:12:23 pm »
Perło, super fota!
abażury też piękne, te na pierwszym zdjęciu kolor nawet mają taki mój  ;D

no i nie byłabym sobą, gdybym nie zwróciła uwagi na prawidłowe nazwanie techniki wykonania Twoich dzieł - szydełkowanie czyli robota szydełkiem a nie na szydełku  :D 
(co nagminnie zdarza się nawet na specjalistycznych stronach robótkowych)

:oklaski:

Perła ale właśnie Mag Cię pochwaliła, ze jest OK !! Czytaj 'prawidłowe nazwanie techniki' !!!
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8435 dnia: Stycznia 18, 2017, 01:13:04 pm »
No już dobrze... :-* I tak dzięki!
Mag, a gdzie tam masz "na szydełku", bo redakcja postawiona na nogi (a raczej autorka)...i znaleźć tego błędu nie możemy.

"na szydełku" - trza robić screeny, bo po interwencjach oburzalców nagle np. komenty pod artykułem stają się bezzasadne = poprawiają błędy.  Czasem ;-) Czasem natychmiast ;-)

Hamak, weź mnie nie rozśmieszaj :)



No co, w moim "środowisku" nikt nie zna żadnej, i do tego jednocześnie "malarki, projektantki mody i kostiumograf(ki?)", do tego producentki abażurów - tylko JA :P
Się podpisywam i ja :-)

Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8436 dnia: Stycznia 18, 2017, 01:26:25 pm »
 Faktycznie źle przeczytałam! Ale to "nie byłabym sobą", jakoś tak mi  (nie wiedzieć czemu) zasugerowało "nie tak jest" :D
Już się wyjaśniło, z tą dziennikarką szczerze pośmiałyśmy się...A wiecie, że to wisi na pierwszej stronie onetu (na razie), no i autor zdjęć...Marek właśnie się obwołał fotografem. No... bo poetą i mistrzem rozwieszania obwieszczeń po domu, to już jest  :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2017, 01:36:33 pm wysłana przez Perła »
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8437 dnia: Stycznia 18, 2017, 01:44:07 pm »
Pozdrów...
Marka, niech wie! ;-)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8438 dnia: Stycznia 18, 2017, 02:09:43 pm »
A tam cudo...I w ogóle "babcia Perła przedstawia". Już ją opier...za ten tekst, że udany wieczór to wg mnie ten z szydełkiem w ręku...A już chciałam na fejsie se udostępnić  ;)


hehe, niech doda kieliszek wina i będzie git  ;D

no i NIE było błędu przecież, ja pochwaliłam, że dobrze jest!


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8439 dnia: Stycznia 18, 2017, 02:50:47 pm »
Przerywnik [nadal ciekaw co tam u onetowej_Perły ;)]

Zaginione samoloty. Pasażerskie. Cywilne.

"8 marca 2014 roku malezyjski Boeing 777, lecący z Kuala Lumpur do Pekinu, zniknął z radarów nad Morzem Południowochińskim. Na jego pokładzie było w sumie 239 osób. Wiadomo, że samolot skręcił później w kierunku Oceanu Indyjskiego. Dalszy los lotu MH370 pozostaje jednak nieznany. Po blisko trzech latach zakończono bezowocne poszukiwania wraku."

Zakończono. I tyle. Bezowocne. 3 letnie.

Pytań kilka mam:

- mogę śledzić online trasę porannego joggingu znajomej z Australii z przedwczoraj, z przed miesięcy paru?;
- WiFi jest dostępne pasażerom na pokładzie i dziś to prawie standard nawet w klasie ekonomicznej?;
- ten obszar jest monitorowany przez WSZYSTKICH z lądu, morza, powietrza i kosmosu - bo handlowo strategiczny?;
- tzw. 'czarne skrzynki' pikają dlaczemu tylko przez kilkadziesiąt dni i do tego tak słabo, że nienamierzalne?;
- czemu nagrania z kokpitu są ZAWSZE 'trudne do odsłuchania'- polecam na allegro nabyć tani jakowyś rejestrator i go do tej tam puszki wsadzić?;
- na lotnisku trzepią aż furczy, i w bramkach odbierają nawet plastikowe widelce, przy kluczach trzymanych - ofifista - przy dupie wyje alarm i trza się tłumaczyć z breloczka. OK, ale czemu w powietrzu tylko stewardesa na ostatnim szańcu?;
- tzw. 'czarne skrzynki' nadal - a dlaczemu nie mają dodatkowej pancernej_osłony zawierającej otwierany pod wpływem ciśnienia [samolot opada na dno oceanu] BALON - a nawet dwa! A co! - jeden dryfuje PIKAJĄC GŁOŚNO po falach nad miejscem katastrofy, a drugi leci w niebo pikając na częstotliwościach alarmowych już na cały świat. OWSZEM, znoszone oba przez wiatr i fale - no ale wszyscy dokoła WIEDZĄ, gdzie +/- szukać - JAKIE TO dziś KOSZTY DLA LINII LOTNICZYCH?;
- i wracając do jw. AD. 1 - jakiś kłopot żeby ZAPIS GPS z lotu DOWOLNEGO był dostępny NATYCHMIAST?;
- itd...

Ludzi szkoda. I $ na 3letnie poszukiwania...
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8440 dnia: Stycznia 18, 2017, 04:31:06 pm »
http://kobieta.onet.pl/dom/oryginalny-abazur-wyczarowany-szydelkiem-jak-go-zrobic-instrukcja-krok-po-kroku/zvf03g

..i już nie ma na głównej onetowej [albo ócz mych niedozorze mnie zmylają, czy tam inna przeglądarka ;p].
a szkoda - fajne było.
wynik interwencji czy brassensowego "cóż, sława - to jest proszę was - zabawa lub passskudna gra..."? ;-)

Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8441 dnia: Stycznia 18, 2017, 04:51:03 pm »
E, nooo - widzę, że Pilot czuwa (albo pilnie Perłę śledzi ;D ).

Co do skrzynek i takich tam powyżej, to się po całości zgadzam... Czemu się nie da? ...

Tyle że niektórzy (w tym blisko mi znani) twierdzą, że to na pewno sprawka ufo (nie mogę się zdecydować:  ::) czy  ;)  )
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8442 dnia: Stycznia 18, 2017, 05:16:06 pm »
E, nooo - widzę, że Pilot czuwa (albo pilnie Perłę śledzi ;D ).

Co do skrzynek i takich tam powyżej, to się po całości zgadzam... Czemu się nie da? ...

Tyle że niektórzy (w tym blisko mi znani) twierdzą, że to na pewno sprawka ufo (nie mogę się zdecydować:  ::) czy  ;)  )


Perłę - ot, kocham - jak i każdą z Was. Skazany na to jestem, i tyle :D

Ci co mówią, że to sprawka UFO - nie wierzą w UFO, tak zupełnie równolegle - zgadłem? ;)
:D


Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8443 dnia: Stycznia 18, 2017, 05:21:58 pm »
Nie zgadłeś O0 Wręcz przeciwnie - wszystko jest sprawką ufo (poza smoleńskiem, bo to akuratnie wyjątkowo Tusk  C:-) )
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #8444 dnia: Stycznia 18, 2017, 05:26:03 pm »
 xhc
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon