Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
41
Ogólnie o leczeniu / Odp: Immunoterapia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez braja dnia Stycznia 24, 2024, 11:47:41 pm »
 :oklaski: :oklaski: :oklaski: Super! Jak dobrze wiedzieć że medycyna idzie do przodu, za moich starożytnych czasów immuno nie było dla takich jak my nawet bez refundacji  Teraz już tylko odliczj kolejne etapy :0ulan: :0ulan: :0ulan:
42
Ogólnie o leczeniu / Odp: Immunoterapia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zuzka dnia Stycznia 24, 2024, 03:26:20 pm »
Obiecałam, że dam znać, więc śpiesznie informuję: miałam dziś konsylium i dostanę immuno. Chemioterapia przez 5 miesięcy, immuno przez rok (czyli jeszcze ma być kontynuowana po operacji, już bez chemii). Na 3- zazwyczaj dają, przynajmniej w UCK w Gdańsku. Z tego co się dowiedziałam z polskich internetów, immuno refundowana jest w PL od 1 lipca. W internetach zagranicznych, gdzie już jest od dawna, czytałam o immuno bardzo obiecujące rzeczy, więc bardzo się cieszę. Pozdrawiam wszystkie Waleczne! Ja jestem szczęśliwa, że już po diagnostyce i zacznę tępić dziada, chemię mam zacząć w przeciągu 2 tygodni max  :)
43
Kawiarenka / Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pilot_613 dnia Stycznia 24, 2024, 07:05:41 am »
z FB
bo_mię_to_tkło_było_O

Chcielibyście mieć takiego pra-pra-wnuka?
Ja bym chciał 😃
Takiej prośbie trudno się oprzeć. Posłuchajcie (najdosłowniej, bo można zamknąć oczy) a może coś w Was drgnie? 😉
Ja oglądałem z rozpędu z auto-napisami do momentu kiedy zorientowałem się, że słyszę śliczne "śledzikowanie" i napisy niepotrzebne 🙂
Duża praca i wielki wysiłek włożony w poszukiwania.
Więc
może ktoś/coś..?
😉
https://www.youtube.com/watch?v=326MpVojj0E


A w Nowym Roku nadal corocznie Wam naj naj ;p
44
Ankiety / Odp: THE HERO czyli badanie partnerów kobiet chorych onkologicznie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez braja dnia Stycznia 15, 2024, 11:11:42 pm »
Bardzo ciekawy temat, jeszcze takiego nie widziałłam. Ja nie mam partnera ale zerknęlam na ankietę z ciekawości, bo tata i mama też mieli raka,  jak również ciocia i wujek. Z tego co widzę to ankieta odnosi się wyłącznie od partnerów  osób aktualnie chorujących a także osoby na emeryturze oraz wdowcy  nie mogą jej wypełnić. Warto to uwzględnić w opisie żeby niepotrzebnie nie stresować ludzi. Trochę szkoda że pominięto emerytów ponieważ jest to grupa wiekowa w której jest największa liczba chorych na nowotwory. Zyczę powodzenia!
45
Ankiety / THE HERO czyli badanie partnerów kobiet chorych onkologicznie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AgnieszkaSWPS dnia Stycznia 15, 2024, 03:48:28 pm »
dzień dobry ,
zwracam się z wielką prośbą o pomoc.
Wspólnie z koleżanką Ada Fit pod czujnym okien znakomitej psychoonkolog Agnieszka Trawicka prowadzimy badania do pracy magisterskiej na bardzo niszowej grupie. Przyglądamy się partnerom kobiet, będących w różnych stadiach choroby onkologicznej gruczołu piersiowego.
Pragniemy poznać bliżej potrzeby wspierających mężczyzn oraz zaobserwować, w jaki sposób i z jaką siłą choroba partnerki wpłynęła na nich samych.
Mamy wielki problem w uzyskaniu odpowiedniej ilości ankiet - brakuje nam zaledwie 15, aby cała praca nie poszła na marne.


Będziemy niezwykle wdzięczne jeśli zdecydujecie się Panie nam pomóc
https://docs.google.com/forms/d/1AAzQ8CNlRuO9qoH-YNInfX58KvzNeDZq3LOffRgazow/edit?ts=6513368a


Z góry dziękujemy i życzymy dużo siły i zdrowia!

46
Mój jest ten kawałek forum / Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez braja dnia Stycznia 11, 2024, 08:28:33 pm »
Jeszcze tydzień zadymy ale napięcie rośnie, jak i liczba gości, tych oczekiwanych i tych spontanicznych. Dziś rano ledwie zmieściłam owsiankę na śniadanie w największym garnku.  Tymczasem wieczorem przylatuje kolejny gość a jutro jeszcze jeden. Jak ja mam ich wszyskich nakarmić, to będzie 20 i pół człeka na śniadaniu (jeden śniadań nie jada a 2,5 latka nie liczy się jeszcze jako pełny konsument ) ::(( ::(( ::((
47
Witamy / Odp: Przywitaj się
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zuzka dnia Stycznia 11, 2024, 01:35:44 am »
Dziękuję za słowo otuchy jak zwykle. Radiolog też powiedział mi, że zmiany w węzłach chłonnych mogą być po prostu wynikiem uprzedniej biospji piersi. Podobno pachy często szaleją po biopsji gruboigłowej. Every day is a school day:) nadzieja jest, że nie jest źle:)

Zadymy trochę współczuję, a trochę zazdroszczę szczerze mówiąc, to jednak Kostaryka... ale niezmiennie życzę siły, spokoju i zdrowia. I dzięki jeszcze raz za takie ciepłe przyjęcie mnie do grupy. Jest to ogromna zgroza, ale też zaszczyt być w gronie takich niezwykłych kobiet.
48
Witamy / Odp: Przywitaj się
« Ostatnia wiadomość wysłana przez braja dnia Stycznia 08, 2024, 04:32:35 am »
Fajnie że odpoczełaś!  :oklaski:  Co do studentów to wszystko załeży od tego jak Twój organizm zareaguje na chemię, niektóre dziewczyny normalnie pracują, może też nie będziesz miała skutków ubocznych? A z węzłami to różnie bywa, niekoniecznie coś tam urosło.

A u mnie nadal zadyma. już noc a ja dopiero mam czas zerknąć w kompa



49
Witamy / Odp: Przywitaj się
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zuzka dnia Stycznia 08, 2024, 04:06:26 am »
Mam nadzieję, że turnus (nie wiem, czy to dobre słowo) się udał i że już odpoczęłaś. I dużo zdrowia w nowym roku  :)

Ja trochę zamilkłam, bo na swięta, z błogoslawieństwem onkologa, wyjechałam do Anglii (mąż jest Anglikiem, więc często tam bywam) i postanowiłam przez ten tydzień za granicą nie myśleć o chorobie. Udało się, do pewnego stopnia... Pierwszy szok zresztą minął, teraz bardziej zadaniowo podchodzę do sprawy. Aha, i znalazłam też grupę na fb.

W ostatnim USG znaleźli jednak coś w węzłach, więc jutro mam biopsję węzła. Martwię się, bo wygląda na to, że choroba szybko postępuje (odstęp między badaniami zaledwie 3 tygodnie, a w poprzednim węzły były czyste). Martwię się też, że diagnostyka tak się przeciąga. Z drugiej strony, aż tak do rozpoczęcia chemii mi się nie spieszy i może uda mi się przynajmniej doprowadzić studentów do końca semestru (pracuję na uczelni, 2 semestr chyba wezmę wolny, ale teraz w środku głupio by mi było tak porzucić studentów).
50
Ogólnie o leczeniu / Odp: Immunoterapia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez braja dnia Stycznia 02, 2024, 12:47:59 am »
Witaj! jeżeli uda się ustabilizować chorobę to zrobią operację. Czy wiesz jakie leczenie ma przyjaciółka?
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10