Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2081342 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11610 dnia: Kwietnia 02, 2016, 12:44:09 pm »
chyba mam dziś gorszy dzień , ale dobrze , że słoneczko świeci, jest nadzieja na poprawę nastroju.
Usłyszałam od całkiem bliskiej osoby, współczującej mi problemu z zębem, że nie ma się co dziwic, że takie rzeczy się ze mną dzieją, skoro mam zniszczony organizm po chemii! zaszokowała mnie myśl jak jestem postrzegana przez tych "zdrowych" - 10 lat po chemioterapii . Czy  ja nadmiernie się tym przejęłam? czy tez was to zadziwia? a może to całkiem normalne i prawidłowe spostrzeżenie?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11611 dnia: Kwietnia 02, 2016, 12:59:56 pm »
[...] A propo "niezdrowe"...a co mi może coś szkodzić serwowane w małych ilościach...bez przesady...[..]

"My młodzi, my młodzi! nam [wódka/słońce_marcowe/solarium itd..] nie zaszkodzi..!"
;-)
:0ulan:

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11612 dnia: Kwietnia 02, 2016, 01:03:29 pm »
jak jestem postrzegana przez tych "zdrowych" - ?


jesssuuu, głupota ludzka  >:(
Się mi przypomniała anegdota o Sokratesie; jak znalazł w podobnej sytuacji -


Do mądrego Sokratesa przybiegł ktoś wzburzony i rzekł:

- Posłuchaj Sokratesie, tego, co ci muszę powiedzieć, jako twój przyjaciel...

- Stój, zaczekaj - przerwał mędrzec. - Czyś przesiał to, co mi chcesz powiedzieć przez trzy sita?

- Jakie to sita? - zapytał przybyły ze zdziwieniem.

- Tak, drogi przyjacielu, przez trzy sita! Zobaczymy, czy to, co mi zamierzasz oznajmić, przejdzie przez te trzy sita. Pierwszym sitem jest prawda. Czy sprawdziłeś, czy to, co chcesz mi opowiedzieć, jest prawdą?

- Nie, tego nie sprawdziłem, ja tylko słyszałem i...

- A więc tak. W takim razie może sprawdziłeś to sitem dobroci? Skoro nie wiadomo, czy to prawda, może jest to przynajmniej dobre?

Rozmówca stwierdził, ociągając się:

- Nie mogę powiedzieć, aby to było dobre, przeciwnie.

- Hm, hm! - przerwał mu mędrzec. - Skoro tak, to zastosujemy trzecie sito: czy uważasz za konieczne opowiadać mi o czymś, co ciebie samego tak podnieca?

- Nie, nie uważam tego za konieczne...

- W takim razie - uśmiechnął się mędrzec - skoro to, co chcesz mi opowiedzieć, nie jest ani prawdziwe, ani dobre, ani konieczne, zapomnij o tym i nie obciążaj samego siebie ani mnie takimi rzeczami.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11613 dnia: Kwietnia 02, 2016, 01:06:44 pm »
dzięki ci mądra kobieto  :-* :-* :-* :0ulan:
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11614 dnia: Kwietnia 02, 2016, 01:09:31 pm »
chyba mam dziś gorszy dzień , ale dobrze , że słoneczko świeci, jest nadzieja na poprawę nastroju.
Usłyszałam od całkiem bliskiej osoby, współczującej mi problemu z zębem, że nie ma się co dziwic, że takie rzeczy się ze mną dzieją, skoro mam zniszczony organizm po chemii! zaszokowała mnie myśl jak jestem postrzegana przez tych "zdrowych" - 10 lat po chemioterapii . Czy  ja nadmiernie się tym przejęłam? czy tez was to zadziwia? a może to całkiem normalne i prawidłowe spostrzeżenie?

Amorku, toż to śmieszne jest i wynika tylko z niewiedzy tej osoby, a zapewne troską spowodowane - postaraj się o tym nie myśleć  :)
już pierwsze sito Sokratesa posłałoby tę wypowiedź w kosmos
  8)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11615 dnia: Kwietnia 02, 2016, 01:25:44 pm »
Super opowieść. Sita wsadzić do kieszeni. I używać, używać, używać...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11616 dnia: Kwietnia 02, 2016, 02:51:56 pm »
Skopiowałam. Przyda_się :-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11617 dnia: Kwietnia 02, 2016, 03:02:03 pm »
Mnie chemia niestety skatowała serce, w zębach zamiast kości mam jakieś wypełniacze, więc jak dożyję, to za 10 lat jak najbardziej będzie to prawdziwa opinia, że dzięki niej te atrakcje... Mogę se przesiewać przez te sita ;)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11618 dnia: Kwietnia 02, 2016, 04:31:38 pm »
hmm Perła, mam nadzieję, ze nie jesteś wolontariuszką
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11619 dnia: Kwietnia 02, 2016, 04:32:01 pm »
Amorku chyba bym takiej odpowiedziała, że jej to jakaś niewidzialna chemia zniszczyła resztki szarych komórek. A tak w ogóle to nie przejmaj się goopim gadaniem. No wiesz pył i te sprawy  :)
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11620 dnia: Kwietnia 02, 2016, 04:58:42 pm »
to rzeczywiście było powiedziane z głupoty 
właściwie się nie przejmuję, tylko wciąż zadziwiona jestem  ?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11621 dnia: Kwietnia 02, 2016, 05:29:19 pm »
Dajcież spokój, pracujcie nad tym, żeby takie uwagi puszczać mino uszu  :) One zresztą przeważnie nie z głupoty, tylko jednak z troski wynikają.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11622 dnia: Kwietnia 02, 2016, 05:36:17 pm »
ja wciąż nad tym pracuję i naprawdę staram się puszczac gdzies dalej, tylko zadziwia mnie ta głupota palnięta z troski xhc
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11623 dnia: Kwietnia 02, 2016, 06:01:28 pm »
 xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11624 dnia: Kwietnia 02, 2016, 06:38:17 pm »
One zresztą przeważnie nie z głupoty, tylko jednak z troski wynikają.

poważnie  :o ::) ??? :-X
Z troski to by było tak: kochana, pójdę z Tobą do dentysty, potrzymam za rękę, pożyczę kasę jeśli trzeba będzie.