Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2080903 razy)

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3855 dnia: Marca 05, 2014, 09:49:43 pm »
(torebka nie, bo Ty implanta nie masz, ale ten tłuszczak... hm... hm... ;) )

Mirusiu, sorki, zapomniałam, że miałaś rekonstrukcję inną metodą  :-[
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2928
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3856 dnia: Marca 05, 2014, 09:55:33 pm »
Mirusiu, przeciez napisali "najprawdopodobniej zmiana pooperacyjna". Pewnie, że będzie się róznic echem od miejsc niezmienionych, jakby sie nie różniła to by jej nie zauważyli. Dobrze, że sprawdzisz to u fachowców. Ja się też denerwowałam jak 2 różnych lekarzy w usg dołu wykryło mi 'macicę w prawidłowych rozmiarach' choć jej nie miałam na dlugo przed rakiem, po prostu lekarze co nie są chirurgami nie znają się tak dobrze jak odczytywac takie badania. Z pewnoscią wszystko masz w porzadku!  :-*
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3857 dnia: Marca 05, 2014, 10:00:12 pm »
No i tej "zmiany pooperacyjnej" na razie się trzymam  :-*

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2928
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3858 dnia: Marca 05, 2014, 11:04:50 pm »
Nie wiem czy to wkurzające czy bardziej niepokojaco-zasmucające. Calkiem "przypadkiem" zgadała do mnie na FB koleżanka z którą sie dawno nie widziałam i której jakos umkneło, że miałam raka. Ona ma pare guzów w piersi i guza na tarczycy i chce się leczyć surowkami.... bo mówi że dziecka nie ma z kim zostawić, nawet zeby zdiagnozowac co to jest!  ::((

Jak takiej przemówić do rozsadku? Już jako nastolatka miała cos usuwane z piersi, teraz pojawiły się jakies guzy w czasie ciąży w obu piersiach, ale po ciąży nie zniknęły, nadal rosną. Nie powiedziała jakiej sa wielkości, wygląda na to że niektóre z nich nieco "wieksze" i usuniecie ich będzie wymagało operacji. Nie miałam z nia od dawna kontaktu, więc nie będe nietaktownie pytać czy nie ma jakiejś babci czy siostry... Czy sa jakies miejsca gdzie dziecko może bezpiecznie zostawic całkiem samotna matka? Prócz domów dziecka?
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3859 dnia: Marca 05, 2014, 11:11:28 pm »
tak kompletnie nie ma nikogo, z kim by mogła dziecko zostawić? na czas wizyt po doktorach?
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3860 dnia: Marca 05, 2014, 11:14:14 pm »
bo mówi że dziecka nie ma z kim zostawić, nawet zeby zdiagnozowac co to jest!  ::((

hm, teraz nie ma z kim zostawić na chwilę diagnozowania i ewentualnego leczenia?
to zapytam z grubej rury:
a jak bez leczenia zostanie (jeśli by było konieczne) to niby ma z kim dziecko zostawić? wtedy już na całkiem długo...

na pewno jest ktoś, kto jej dziecka przypilnuje, tylko trzeba się rozejrzeć i wyartykułować potrzebę - ludzie chętnie pomagają,
a jest im łatwiej - gdy znają potrzeby innych i nie muszą zgadywać


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3861 dnia: Marca 06, 2014, 07:35:11 am »
Jak czytam posty to skora mi cierpnie jakie problemy ludzie maja w życiu.Choroba ,dzieci ,.jak samotna matka ,ale dziecko ma przecież ojca ,jego rodzinę itp. Myślałam ,że rekonstrukcja piersi to zabawa a tu czytam tez o ogromnych problemach.pozdrawiam was przesalam buziaki Natalia
Natalia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3862 dnia: Marca 06, 2014, 08:06:23 am »
Rekonstrukcja, jak każda operacja niesie za sobą możliwość wystąpienia powikłań.
A jeśli myślisz, Natalko, o mojej, to był to przeszczep. Tak, że możliwość powikłan jest większa, bo przecie stwarzają zupełnie coś nowego, w nowym miejscu, wprawdzie z własnych tkanek, ale rozległość takiego zabiegu jest o wiele większa, niż np. mastektomia. Zatem i możliwość wystąpienia powikłań, też jest większa.
Dodam też, że pomimo tych powikłań moja decyzja co do przeprowadzenia rekontrukcji i tą właśnie metodą byłaby identyczna, czyli na tak. Wczoraj właśnie zastanawiałam sie nad tym.

Braju,
ja też bym koleżance walnęła z grubej rury, może to ją oprzytomni i zmusi do działania  :0ulan:
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2014, 08:11:35 am wysłana przez Mirusia »

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3863 dnia: Marca 06, 2014, 08:51:44 am »
To forum dużo mnie uczy i dowiaduje się nowych rzeczy o chorobie.Daje  nadzieje ze z ta Chrobak można normalnie Zych.jestem sercem i dusza z wami.Teraz doceniam sytuacje w jakiej ja jestem ze wiele problemów nie mam jak Wy w Polsce.Jak mydle o walce jaka musicie  by dostać się do lekarza mimo choroby to jest mi przykro.Jestem na obczyźnie i nie zawsze jest lekko ale sama opieka medyczna jest nie do porównania.buziaki Natalia
Natalia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3864 dnia: Marca 06, 2014, 08:57:46 am »
Jestem na obczyźnie i nie zawsze jest lekko ale sama opieka medyczna jest nie do porównania.buziaki Natalia

No i tego Ci zazdraszczm, bo my tu niejednokrotnie walki musimy toczyć z naszą służbą zdrowia  :0ulan:

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3865 dnia: Marca 06, 2014, 12:08:16 pm »
Jestem na obczyźnie i nie zawsze jest lekko ale sama opieka medyczna jest nie do porównania.buziaki Natalia

No i tego Ci zazdraszczm, bo my tu niejednokrotnie walki musimy toczyć z naszą służbą zdrowia  :0ulan:

mi szczęka opadła, jak usłyszałam w filmie "piękne i bestia": "w poniedziałek mnie zdiagnozowano, a w czwartek już byłam na stole"
nie to co u nas
ja czekałam dwa miesiące, a tymczasem raczysko rosło
do dziś się zastanawiam, czy gdyby udało się wcześniej usunąć pierś, to byłaby konieczność docinania węzłów...

2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3866 dnia: Marca 06, 2014, 01:54:28 pm »
Ja w styczniu miałam mamografie i nic nie było a w pazdzierniku juz sama wyczulam .Czekanie na wyniki histopatologi 10 dni wydalo mi sie wiecznoscia .Nie wyobrazam sobie czekac 2 miesiace.Tak nasza sluzba zdrowia powinna popatrzec jak to inni robia a nie ciagle reformowac i dokladac papierkow.Natalia
Natalia

Offline anulka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3867 dnia: Marca 06, 2014, 07:31:19 pm »
wkurzam sie dzis jak niewiem od godzin y probuje dodzwonic sie do syna do osrodka i lipa.. nie idzie sie dodzwonic .... sekretarka l aczy laczy i polaczyc nie moze ... co za telefonia

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3868 dnia: Marca 07, 2014, 10:51:08 pm »
Daty nie pisam, bo ja, sorki, zez tych co nie lubiom trzymania kciukasów.


wedle życzenia - czymać nie będę, ale jak chcesz, to przyjadę, coby Tobie i Twojej echogeniczności raźniej było  :-*


Ja się też denerwowałam jak 2 różnych lekarzy w usg dołu wykryło mi 'macicę w prawidłowych rozmiarach' choć jej nie miałam na dlugo przed rakiem


 :o no to już miszczostwo! chyba bym po takim "badaniu" letką rozróbę zrobiła... bo jaka jest ich wiarygodność przy oglądaniu innych narządów, skoro podstaw nie zauważają? matko... z jakimi kretynami przychodzi nam mieć do czynienia... zgroza ogarnia...  ::((



a co do koleżanki... skoro do Ciebie napisała, to po mojemu to jak wyciągnięcie ręki i Twoje pytania nie powinny być odbierane jako nietaktowne. rozumiem że ona może się bać i każda wymówka dobra, ale niestety z rakiem żartów nie ma. jak się za długo czeka, to czasem nic już nie daje się zrobić, a dzieciątku mama potrzebna
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3869 dnia: Marca 08, 2014, 11:00:29 am »
Metuś,
dobre dziecko z Ciebie   :)
Bardzo dziękuję, ale nie ma potrzeby, jadę, jak zwykle, z małżem.
Ale też bardzo rozumiem Twoje pytanie, pewnie też bym zaproponowała.
Big buziak  :-*