Autor Wątek: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"  (Przeczytany 408267 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2340 dnia: Maja 28, 2018, 10:38:42 pm »
Mag, tak się cieszę  :-*

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2341 dnia: Maja 29, 2018, 02:08:29 pm »
Wspaniałe wieści. Co hematolog powiedział na podpowiedzi mojej dietetyczki? Pozwolił?
Mag ma dietę  dostosowaną do siebie od swojej dietetyczki, tylko żeby wreszcie zaczęła ją stosować!  >:(
Mag  :-* :0ulan:

chciałam pomóc, przykro :(
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2342 dnia: Maja 29, 2018, 02:45:26 pm »
Mag, wspaniale wieści :0ulan: :0ulan: :-*
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2343 dnia: Maja 29, 2018, 11:24:39 pm »
Wspaniałe wieści. Co hematolog powiedział na podpowiedzi mojej dietetyczki? Pozwolił?
no właśnie, wczorajszy hematolog okazał się niewypałem, nie dość, że jechać trzeba było 120 km (2x60), zapłacić 120 złotych, to jeszcze Ameryki nie odkryliśmy... >:( --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------doktor właściwie uznaje tylko to, co medycyna zbadała, cała reszta jest be: na dietę i wskazówki od dietetyczki Keli się tylko uśmiechnął,
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------o suplementach powiedział, że zazwyczaj są drogie i nie ma badań potwierdzających ich działanie, więc mam nie szukać...-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------a na pytanie, czy moja anemia wreszcie się zatrzyma, powiedział, że trzeba mieć taką nadzieję - no, wiem  >:( ale chciałam tej nadziei troszkę pomóc,------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
transfuzja dopiero przy hemoglobinie 6, a mam 9 - to mam czekać na kolejne wyniki,-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------niestety nie odpowiedział mi na pytanie, które mnie mocno nurtuje: czy jeśli leczenie działa i moje dziurawe kości powoli się uwapniają, to będzie tak, że szpik w naprawionych częściach zacznie działać?--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
i dalej gupia jestem!-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(kazał mi jakieś dodatkowe badania zrobić, retikulocyty, elektroforezę, jakieś immunofiksacje  >:D )-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
no ale w dupie to mam, jutro jadę do lasu, aż do poniedziałku będę patrzeć na ładniejsze widoki niż w mieście i słuchać wiejskiej ciszy, nie zamierzam się przejmować tym walniętym szpikiem,
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
za tydzień zrobię badanie krwi i zobaczymy, co tam słychać--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------tymczasem ściskam Was mocno!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Amorku, dieta już niedługo będzie "brana" - dojrzewam  ;D )-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------P.S. nie wiem kto skopał nam forum, ale muszę te kreski wstawiać, bo inaczej cały mój wpis ciśnie się bez enterów i jak widzę taki zbity tekst, to mnie rozrywa na kawałki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  >:(
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2018, 11:29:14 pm wysłana przez mag »


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2344 dnia: Maja 29, 2018, 11:29:53 pm »
no, to se poodsuwałam, wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!  >:(


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2345 dnia: Maja 29, 2018, 11:46:23 pm »
Mag  :) noo nie wiem co napisać !!

Tyś mądra_baba to wiesz  :-* 
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2346 dnia: Maja 30, 2018, 12:28:53 am »
Spoko,  jak chłopina nie zna odpowiedzi  to damy radę bez niego  !   Odpoczywaj , podziwiaj widoki  , dietę  stosuj
  i  ciesz się chwilą !   I niech Cię  czasem nic " nie rozrywa"   😊😍
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2347 dnia: Maja 30, 2018, 01:34:04 am »
Pięknie postanowiłaś i myślę, że mądrze.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2348 dnia: Maja 30, 2018, 07:50:44 am »
czasem "manie" czegoś  w dupie lepiej działa jak suplement  ;)
mag  :-*

myślałam, że mnie tylko coś nawala we forum...a raczej na stronie głównej
nie mam napisów na górnej belce.....tylko widze 1%
dopiero jak przesuwam myszą to mi się pokazują następne
dobrze, że wiem z pamięci, że forum jest ostatnie z prawej to se tam"jade" myszą....gdybym była "nowa"  niczego bym nie widziała
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2349 dnia: Maja 30, 2018, 10:29:40 am »
No właśnie, ja na głównej też nie widzę wszystkiego
entery działają
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2350 dnia: Maja 30, 2018, 10:34:28 am »
czasem "manie" czegoś  w dupie lepiej działa jak suplement  ;)
mag  :-*
Nic mądrzejszego nie przyszło mi do głowy
Odpoczywaj, delikatnie spacerując, by mięśnie nie zastały się  :brzuszki:
Ściskam Mag i dobrego czasu w lesie życzę  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2351 dnia: Maja 30, 2018, 11:55:14 pm »
czasem "manie" czegoś  w dupie lepiej działa jak suplement  ;)


Cytat roku  :)

Mag, dobrego odpoczywanie w Twoim lesie  :-*

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2352 dnia: Maja 31, 2018, 01:42:56 pm »
Wspaniałe wieści. Co hematolog powiedział na podpowiedzi mojej dietetyczki? Pozwolił?
no właśnie, wczorajszy hematolog okazał się niewypałem, nie dość, że jechać trzeba było 120 km (2x60), zapłacić 120 złotych, to jeszcze Ameryki nie odkryliśmy... >:( --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------doktor właściwie uznaje tylko to, co medycyna zbadała, cała reszta jest be: na dietę i wskazówki od dietetyczki Keli się tylko uśmiechnął,
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------o suplementach powiedział, że zazwyczaj są drogie i nie ma badań potwierdzających ich działanie, więc mam nie szukać...-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

lekarz nie ma prawa uznawać czegoś czego medycyna nie zbadała, ani polecać suplementów; znaczy trafiłaś na 100% profesjonalistę; supelementy możemy sobie brać jak uznamy że czegoś w diecie nam brakuje, ale lekarz może polecić tylko to na co są dowody, że działa

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2353 dnia: Maja 31, 2018, 10:52:58 pm »
Zazdroszczę. Ja takiego lekarza nie z tej ziemi, jeszcze w życiu nie spotkałam. Co to wszystko wie i nie ma co z nim dyskutować 8) Zaufać takiemu...piękna rzecz!
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2354 dnia: Maja 31, 2018, 11:44:27 pm »
Ten doktor to chyba jakis kuzyn mojej radioterapeutki. Jak poprosiłam, że potrzebuje wydruk z badaniem krwi dla moejje dietetyczki to tak rozpruła gębę, że słychac ja bylo chyba w sasiednim budynku  :o Że nie będzie się jakis byle dietetyk domagal badań co za ich kase były... Jakoś, że to moje badania i za moja kase z ubezpieczenia to nie pomyslała. Ani, ze moje ledwie żywe zyły znowu bede musiala kłuć, żeby zrobic kolejne badanie  >:(

Aquila, lekarz nie musi być alfa i omegą, wystarczy, żeby uczciwie powiedzial, że nie wie, że się w tej dziedzinie nie szkolił. Po leczeniu onkologicznym dostałam całą masę suplementow oraz środków homeopatycznych z przepisu lekarza, kuracje miałam stosować minimum 7 miesięcy. Natomiast dietetyczka (równiez lekarka) uważala, że wystarczy odpowiednio ułożyc dietę i niczego, oprócz omega 3 i witaminy B12 nie musze suplementować. Olała nawet witamine D, bo mieszkam w tropikach. Postapiłam zgodnie z radami obojga  >:D

Suplementy sa jak najbardziej przebadane medycznie, inaczej nie trafiłyby do aptek. Lekarz stwierdzający, że nie było zadnych badan nad nimi to kpina z pacjenta. On moze mieć odmienne zdanie na temat ich dzialania, inne doswiadczenia osobiste, ale niech nie chrzani, że żadnych badań nie ma.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia