Autor Wątek: Wątek remontowo - budowlany  (Przeczytany 153111 razy)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #270 dnia: Lipca 16, 2015, 11:23:29 am »
Dzięki za wszelakie rady i przemyslenia.
Hamaczku - parterowy dom też mi się marzy, zobaczymy.
Lulu - mnie się drewniane domy bardzo, bardzo podobają
- nie na darmo się za młodu wyło: "a jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny..." ;)
Chłopa mi przekonać trudniej, tym bardziej że ceny drewnianych i murowanych porównywalne.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #271 dnia: Lipca 16, 2015, 10:48:29 pm »

Teraz tylko mijto & nogi wysoko  :) C:-)


nie wiem o co agawie konkretnie  chodzi
ale przeczytałam, że każe metce myć to i nogi trzymać wysoko  bxu
 xhc
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #272 dnia: Lipca 16, 2015, 10:52:37 pm »
 xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #273 dnia: Lipca 16, 2015, 11:27:20 pm »
;D
a wiecie, że dziś w KFC nabyłam mojito  8) Zresztą całkiem niezłe. Ino b/a  C:-)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #274 dnia: Lipca 20, 2015, 05:28:29 pm »
wedle zaleceń nogi umyte i utrzymane (na krześle obok - liczy się?  ;) ), a teraz do reniferka chciałam


moje doświadczenie w kupowaniu domu z rynku wtórnego jest baaardzo skromne.
tutaj Ci taką linkę znalazłam: http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/dom-na-rynku-wtornym-jak-bezpiecznie-kupic,132_2435.html


po mojemu lepiej kupić/wybudować nowe. jasne, wszystko ma swoje zady i walety, ale to niestety jest taki temat, że albo rybki, albo akwarium, no i przede wszystkim każdemu co innego pasi, każdy co innego potrzebuje.
teraz żeby wybudować dom nie trzeba wcale dużo czasu - można to zrobić z prefabrykatów (różne materiały, nie tylko drewno), w dwa miesiące taki dom postawią. linków jest dużo, jeśli chcesz, to poszukam, a jak masz czas, to zajrzyj sama.


jak wybudujesz sama, to wiesz przynajmniej co, kiedy, jak i z czego było zrobione i w jakim jest stanie teraz. dla mnie w kupowaniu już gotowego to jest właśnie ryzyko - że nie wiem




napiszę Ci mniej więcej o co ja się dowiadywałam (dom z rynku wtórnego, chociaż oglądałam też nówkę w stanie deweloperskim - część pytań się pokryła, a część wiadomo nie była potrzebna) i na co zwracałam uwagę:


- (lokalizacja) odległość do szkoły/przedszkola, czy w pobliżu jest kościół (to i + i -), basen, sklepy, gdzie i jak często komunikacja miejska; plan rozbudowy okolicy (czy Ci średnicówki nie walną za płotem); linie kolejowe, autostrady, lotniska (hałas)

- (ogólne) kiedy był budowany, z czego, jaki jest mniej więcej kosztorys, wartość domu - podstawa wyceny, czy na nieruchomości jest hipoteka, nr KW i działki, ile osób mieszkało i jakie są miesięczne koszty utrzymania domu, dodatkowe opłaty (roczne, półroczne - niektóre są specyficzne w zależności od lokalizacji), dokumenty, rzuty, plany architektoniczne, czy są podpisane jakieś zobowiązania, usługi, coś trzeba kontynuować, co jest wliczone w cenę, jeśli jest sprawa spadkowa, to na jakim etapie i ilu jest spadkobierców, kiedy realnie można się wprowadzić

- (wnętrze) stan instalacji grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej, elektrycznej, wod-kan, czy coś się psuło, czy były jakieś usterki, naprawy, kontrole, stan podłóg i całej stolarki (z czego są jeśli nie trzeba wymieniać), ścian - gładź/kafle/grzyb/pleśń, klimatyzacja i ogrzewanie - jakie, czy możesz je zmienić (nie w sensie: czy Ci wolno, tylko: czy jest taka możliwość, np. odpowiednia przestrzeń w kotłowni), stan pieca, kanalizacja czy szambo, jakie są najbliższe planowane naprawy/remonty


poza tym chodząc patrzysz i wąchasz: czy trzeba odnawiać i w jakim zakresie, czy czuć wilgoć, grzyb, czy widać mokre plamy, czy pokoje są wystarczająco duże/ustawne, czy strych jest dobrze zaizolowany, co z piwnicą, czy działają klucze w drzwiach (pokoje, łazienka), czy dużo światła naturalnego i wystarczająca liczba gniazdek elektrycznych (gniazdka to niby mały pikuś, ale jeśli trafi Ci się dom "do zamieszkania", a w każdym pomieszczeniu będzie po 1 gniazdku, to weź pod uwagę, że czeka Cię albo kucie+gładź+malowanie albo plątanina kabli i przedłużaczy)

- (zewnętrze) stan dachu, przecieki, ogólne uszkodzenia, zniszczenia, rynny, stan ogrodzenia, podjazdu, garażu (+wymiary garażu), stan tarasu/balkonów, ogrodu (możesz popytać właścicieli o wykaz roślin, ale to już przy kupnie - to w przypadku takich osób upośledzonych ogrodniczo jak ja, cobym krzywdy roślinkom nie zrobiła i poczytała o nich najpierw. albo wziąć telefon do ich ogrodnika...), czy wszysto działa - domofon, brama, garaż, czy ściany są ocieplone, czy widoczne są jakiekolwiek znaki przemieszczania/zapadania/osuwania się domu, pęknięcia w ścianach, niezamykające się drzwi


tutaj masz jeszcze link o stanie technicznym domu, też bardzo ważne, bo sama stanu stropów i fundamentów nie ocenisz
http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/ocena-stanu-technicznego-budynku-opinia-i-ekspertyza-techniczna,13_7403.html
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #275 dnia: Lipca 20, 2015, 06:10:47 pm »
noo metka, fajnie to opisałaś, ale:
- lekki grzyb, przemarzanie ścian, dachu można ukryć - umiem zrobić tak, że nie ma śladu
- miesięczne koszty utrzymania domu poprzednich właścicieli mogą się mieć nijak do obecnych właścicieli
- stan instalacji i nie tylko (nikt ci prawdy nie powie co się psuło i jakie były awarie)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #276 dnia: Lipca 20, 2015, 06:23:06 pm »
co do pierwszego i trzeciego - właśnie dlatego napisałam to, co pogrubiłam - że nigdy nie ma się tej pewności i ja bym wolała jak już, to robić po swojemu. no ale różnie to jest, reniferek może akurat woleć/musieć woleć brać to, co jest. no a poza tym o coś pytać trzeba, nie? po reakcji właścicieli też można się czasem czegoś dowiedzieć ;)
a co do drugiego - no oczywiście. w mieszkaniach też tak jest, ale z grubsza przynajmniej.
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #277 dnia: Lipca 25, 2015, 09:06:00 am »
No dobra - wieści z placu boju. Oglądalim, oglądalim... I tak: ma być nówka, bo starszych się nijak nie opłaca. Wolimy nowego bliźniaka/szeregowca, niż stary wolnostojący, który trza remontować, ocieplać (albo płacić ogromne rachunki). I tu zaczynają się schody.
Dwa domy niesamowicie nam się podobały.
Pierwszy: bliźniak, ale z osobną ścianą, w świetnych pieniądzach, stan deweloperski, bardzo porządnie zrobiony, dobre materiały, ustawny, piękne okna, w środku wszystko super, mega wygodna lokalizacja, ALE...
Wciśnięty na malutką działkę, z oknami tarasowymi wychodzącymi na drugi dom, blisko, kurdę, bardzo blisko!
Drugi: wolnostojący, śliczny, piękna działka, okna na ogródki sąsiadów (i swój po drodze oczywiście), zgrabny i powabny, świetna cena, ALE... obrzeża TG, wieś, krówki się pasą, kózki takoż.
Jest, owszem, przedszkole, szkoła. I autobus do centrum miasta. Co półtorej godziny  ::(( JEDEN. Dojazd do Katowic bez auta nawet ciężko sobie wyobrazić.
Oglądaliśmy jeszcze szeregówki, ale te znów były ciasnawe, a pieniądze baaardzo podobne.
Jak żyć, panie premierze, i co robić?
Oczywiście na takie domy, ale pozbawione powyższych wad, nas nie stać.
A! budować nie chcemy- za dużo czasu, którego nie mamy, nerwów, no i gdybyśmy się budowali tam, gdzie się rozglądamy za domem, to zarżnęłyby nas dojazdy przez te 1,5 roku, zakładając wariant optymistyczny.
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2015, 09:09:05 am wysłana przez renifer »
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #278 dnia: Lipca 25, 2015, 10:02:00 am »
Drugi: wolnostojący, śliczny, piękna działka, okna na ogródki sąsiadów (i swój po drodze oczywiście), zgrabny i powabny, świetna cena, ALE... obrzeża TG, wieś, krówki się pasą, kózki takoż.
Jest, owszem, przedszkole, szkoła. I autobus do centrum miasta. Co półtorej godziny  ::(( JEDEN. Dojazd do Katowic bez auta nawet ciężko sobie wyobrazić.

Bez dwóch zdań brałabym ten i kupiła drugie auto (przecie nie musi być nowe)! Naprawdę, nie żartuję! Wprowadziwszy się do naszej chałupy, też musieliśmy, bo ja do roboty w jedną stronę, chłop w przeciwną, a autobusy - równie rzadkie - to nawet naówczas do wsi nie dojeżdżały. Dzieciaki na te autobusy trochę psioczyły, ale dopiero nastolatkami będąc ;) Się przyzwyczailiśmy. A do apteki na ten przykład przecie nie musi człowiek codziennie!

W ogóle jak zaczęłam czytać Twój post, to od razu chciałam Ci odradzać bliźniak. W końcu dom człek chce mieć po to, żeby nie mieszkać ciasno jak w bloku, c'nie?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #279 dnia: Lipca 25, 2015, 10:12:22 am »
jeśli JA miałabym wybierać z tych dwóch
wybrałabym wariant drugi, bo bardzo ważna jest duża działka
nawet najpiękniejszy i największy taras jest funta kłaków warty jeśli sąsiad będzie ci zaglądał jakiego drinka pijesz ;)
bardzo_bardzo prawdopodobne jest, że tam gdzie się pasą krówki za parę lat będą też stały domy
(tak było u mojej siostry - jeszcze parę lat temu przy ulicy stały dwa domy, a teraz jest ich sporo)
jak będzie więcej domów, więcej ludzi, to i więcej autobusów
dziecko będzie starsze - wsiądzie na rower i wszędzie dojedzie

większość życia mieszkałam w bloku - wszędzie było blisko
gdy zamieszkałam na wsi w swoim domu, psiocyłam na wszystko - szczególnie, że sklepów w pobliżu nie było - nooooo i brakowało mi zapachu spalin, he_he niemożliwe? a jednak prawdziwe; w każda sobotę chyba przez pół roku jeździłam do miasta coby se pobiegać po sklepach i spalin powdychać :)
od kilku lat narzekam, że do roboty muszę do miasta dojeżdżać ;)






operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #280 dnia: Lipca 25, 2015, 10:21:10 am »
Fakt - i do mojej wsi miasto się wyraźnie zbliża. Dziś autobusy kursują częściej (co godzinę ;), choć tylko do 19,30), ale za to wjeżdżają "do centrum"

jeśli JA miałabym wybierać z tych dwóch
gdy zamieszkałam na wsi w swoim domu, psiocyłam na wszystko - szczególnie, że sklepów w pobliżu nie było - nooooo i brakowało mi zapachu spalin, he_he niemożliwe?


Miałam tak samo :D I hałasu mi brakowało ;) Jak czasami przyjeżdżałam w trakcie budowy, to wytrzymywałam max pół godziny, a potem... cisza mnie normalnie fizycznie bolała ::(( I choć do dziś tak mam, że np. w wakacje MUSZĘ co kilka dni do miasta, ludzi zobaczyć ;), to nie zamieniłabym tej ciszy na nic :)

PS. A krówki, kurki i koguty ::(( - jak tu zamieszkałam, to było tego niewiele, a teraz wraca :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #281 dnia: Lipca 25, 2015, 10:29:56 am »
nie będę się wypowiadała ,bo nie jestem miłośniczką własnego domu.Mnie tam w bloku dużo lepiej  ztx ztx
Natalia

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #282 dnia: Lipca 25, 2015, 10:39:48 am »
Natalio, ja też chętnie wróciłabym do bloku - takiego ciut na uboczu
bo ja jestem blokowa dziewczyna
W swoim domu jest fajnie od maja do października
później już mniej fajnie - całe szczęście, że zimy w ostatnich latach prawie nie ma
Nooo i wnerwiają mnie te ciągłe remonty
mieszkanie w bloku to ino rach_ciach i po remoncie
a tu jak nie rynny, to dach, to płot, to wjazd, to schody wewnętrzne, to schody zewnętrzne, to ściany,to podłogi, to łazienki - eh, końca nie widać - a metraż sporawy
Być może jak ktoś ma więcej kasy to mieszkanie w swoim domu mu się podoba.
Nic to, trza patrzeć na te dobre strony - nie mam "obcych" zapachów, nie wiem kiedy sąsiad spuszcza wodę w kiblu, nikt mi na klatce schodowej nie przesiaduje, obiad se na tarasie mogę zjeść, i co nieco wypić, i poleżeć, pranie jest gdzie suszyć, grila se mogę zrobić, auta mi nikt nie porysuje, do pojemnika na smieci nikt nic nie podrzuci ;)

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #283 dnia: Lipca 25, 2015, 10:43:15 am »
jednym słowem : jak się nie ma co się lubi,to się lubi co się ma!!!!
Natalia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #284 dnia: Lipca 25, 2015, 11:05:26 am »
Tojka....auto Ci mogą porysować pod marketem.....a worek ze  śmieciami podrzycić  pod płotem  ;D ....jako i mnie  ::(( ::((
z tych minusów to jeszcze odśnieżanie
>:(
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1