Autor Wątek: Nauczycielskie boje  (Przeczytany 109941 razy)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #405 dnia: Kwietnia 08, 2019, 07:17:27 pm »
Nie robi tego by popierać rząd, a po prostu, tak podchodzi do swojej pracy.
Dana ta Twoja koleżanka, wybacz, ale ma trochę po..... podejście do pracy. Gdyby miała jednoosobową własną firmę, to bym zrozumiała. Ona pracuje w zespole i powinna to brać pod uwagę. Jest łamistrajkiem i koniec.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #406 dnia: Kwietnia 08, 2019, 07:35:17 pm »
Nie sądzę, żeby pojawenie się nauczyciela=łamistrajka cokolwiek zmieniło. Teraz już raczej nie ma guwernerów od wszystkiego, co się na wszystkim znają. Jak pani od geografii miałaby poprowadzić lekcje biologii i angielskiego? A rodzice też raczej dzieci nie przyprowadzą na jedną godzinę.

rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #407 dnia: Kwietnia 08, 2019, 07:44:53 pm »
A weźta się i pozabijajta - skoro nie słuchajeta :D
 xhc
;p
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #408 dnia: Kwietnia 08, 2019, 10:05:12 pm »
A weźta się i pozabijajta - skoro nie słuchajeta :D
 xhc
;p

Pilocie, tata mój zawsze mówił że woli pracować ze setka chłopa niż z 2 kobitami   >:D
ino nie bijcie ;D
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #409 dnia: Kwietnia 08, 2019, 10:28:14 pm »
Zgadzam się z każdym zdaniem Pilota  :oklaski:

Pil
(do powyżej i jeszcze powyżej  ;) )

dołączam do klubu zgadzających się z Pilotem  8)
i dodam, że tym razem KAŻDE Jego słowo zrozumiałam
  ;D
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #410 dnia: Kwietnia 08, 2019, 10:31:39 pm »

dołączam do klubu zgadzających się z Pilotem  8)
i dodam, że tym razem KAŻDE Jego słowo zrozumiałam
  ;D


Ja tez  ztx
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #411 dnia: Kwietnia 08, 2019, 11:48:04 pm »
Oj tam, oj tam = jeszcze, jeszcze [nadal by_moda: "żart_taki" tak?] bo zaraz jeszcze w deszczu bluszczem obrosZnę ..i?
Będziecie miały kłopot...


A weźta się i pozabijajta - skoro nie słuchajeta :D
 xhc
;p

Pilocie, tata mój zawsze mówił że woli pracować ze setka chłopa niż z 2 kobitami   >:D
ino nie bijcie ;D
pozdrów ptaszyno od_mię tatę - b. mądry gość ;)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #412 dnia: Kwietnia 09, 2019, 12:08:14 am »
Pozwolę się nie zgodzić.
W mojej robocie jest ok 10% kobiet.
A najwięcej plotek, intryg wytwarzają właśnie faceci.

Co do łamistrajków, mam wyrobione zdanie.
U nas też tak było, część ludzi zeszmaciło się za parę groszy, a podwyżki przytulili bez oporu.
Wywalczyli ci, którzy się nie bali. Często byli gnębieni przez przełożonych, karnie przeniesieni do innych jednostek, pozbawieni należnego awansu. Mimo to podjęli ryzyko, a podwyżkę dostał każdy, i łamistrajk i przełożeni.

Różnica jest tylko jedna - za nauczycielami stoi zdecydowana większość.
Policji nikt nie lubi - no chyba że Cię napadną, pobiją, okradną lub zgwałcą.
Wtedy mamy być w sekundzie.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #413 dnia: Kwietnia 09, 2019, 12:28:39 am »
Nie będę się wypowiadał za innych, i o policji, jak widać właśnie, nawet nie wspomnę ;p
Lubię betty (i co pan nam zrobisz? hę?)
a reszta jw. i jw. ;)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #414 dnia: Kwietnia 09, 2019, 11:35:59 am »
Ja dorzucę jedno zdanie od siebie nie będę później wchodzić na forum i odpisywać na komentarze bo przeprowadzam się dziś do babci na jakiś tydzień.

Strajk może być pretekstem do wprowadzenie zmian, które były przygotowywane przez środowisko związane z prawicą i PO.

Te rozwiązania o których mówił Pis są proponowane od dawna tylko nikt nie miał odwagi przeprowadzić żadnej reformy i ruszyć karty nauczyciela. PO nie chciała uderzać w swoich bo większość nauczycieli przecież popiera PO.
Jedni są za Większa liczba godzin= większa pensja dla nauczyciela

ale z drugiej strony Większa liczba godzin= większa pensja dla nauczyciela = zwolnienia = oszczędności ( składki, premie, dodatki )
przecież są nauczyciele, którzy mają po kilka godzin albo pół etatu i dla nich pracy zabraknie. Strajkując pół etatowcy według mnie strzelają sobie w kolano. Zyskają nauczyciele w dużych miastach. ( tzn jeżeli konsekwencją strajku będą zmiany bo być może się mylę i nauczyciele wygrają dostaną podwyżki i wszytko zostanie po staremu )
Zwiększenie liczby godzin to też chyba nie najlepszy pomysł bo część nauczycieli i tak jest wypalona zawodowo.

Z drugiej strony słyszę w tv że pis powinien dać nauczycielom a nie emerytom czy 500+.
zwolnienia będą jeżeli nie będzie dzieci a 500 + właśnie po to jest żeby Ci młodzi nauczyciele mieli pracę w przyszłości.

Ja również uważam, że nauczyciele powinni więcej zarabiać, żeby nie było sytuacji, że nauczyciel bierze wolne żeby popracować jako kierowca autobusu.  Mój nauczyciel historii -wice dyrektor pracował w Makro jako magazynier
albo jak w Breaking Bed  ;)
czy taka forma strajku jest odpowiednia?
przekonamy się co On przyniesie.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2019, 11:45:15 am wysłana przez słonecznik »

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #415 dnia: Kwietnia 09, 2019, 10:34:35 pm »
Nie chcę krakać, ale boję się, że PIS nie ustąpi. Dał igrzyska narodowi i zapomina się o aferach, Srebrnej i Bóg wie, jakich jeszcze przekrętach, nominacjach partyjnych i coraz gorszej kondycji firm, gdzie właścicielem jest skarb państwa (od ludzi pracujących w ZCH Police słyszałam, że tak źle jeszcze nie było).

Ja z innej beczki okołostrajkowej. Chodzę na gimnastykę 3x w tygodniu do salki w pobliskiej szkole. Zajęcia odwołane. Nikt z zewnątrz nie ma wstępu do szkoły. W tejże szkole jest duża sala gimnastyczna (dzielona na 3 części) która wynajmowana jest do późnych godzin (karate, tenis, piłka siatkowa, nożna, taniec dzieci, boks). Szkoła ma niezłą kasę z tego. Są umowy z wynajmującymi i co w tej sytuacji?
Moje wnuki chodzą na karate i wnuczka na gimnastykę. Mieli to dziś mieć. Odwołane. Wszystkie te zajęcia płatne i wynajmujący salę w szkole nie zarobi, bo przecież rodzice za brak zajęć nie zapłacą. Oczywiście to pryszcz, w porównaniu z tym, o co walczą nauczyciele, a w porównaniu do wieczności, wojny, to już w ogóle sprawy nie warte uwagi (piszę o stratach okołostrajkowych, dodaję by nie być źle zrozumianą)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #416 dnia: Kwietnia 10, 2019, 09:45:58 am »
Dziewczyny, jak mijają Wam te dni? Czy dzisiaj gimnazjaliści przystąpili do egzaminu?

Podobnie do Dany mam wrażenie, że władza wystrychnęła nauczycieli na dudka :-(

Dyrektor musi stanąć na głowie, by egzaminy się odbyły, tak?

jeśli wyniki będą słabe to ... winę zrzuci się na strajkujących, bo dzieci były zestresowane, bo zamiast szykować je do egzaminu szykowali siebie do strajku.

Za  tydzień rozpoczną się ferie świąteczne. Czy w tym czasie nauczyciele też będą strajkować?

24 kwietnia powrót do szkoły. I wtedy cierpliwość wielu rodziców się skończy. I jeśli do tego czasu jakieś porozumienie nie zostanie podpisane (a po egzaminach władza może nie być już skora do zasiadania i porozumień) to wyrozumiałość społeczna poleci na łeb na szyję.

Trzymam za Was kciuki. Żeby te dni były spokojne. Żeby cała nerwowa sytuacja przyniosła naprawdę korzystny efekt.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #417 dnia: Kwietnia 10, 2019, 10:18:23 am »
Też myślę,że PiS idzie na przetrzymanie taj jak z niepełnosprawnymi.Niestety łamistrajki psują cały efekt strajku-zreasztą jak zawsze.Dzwoniłam do moich koleżanek do szkoły,niestety nie odbierają telefonów-musi być gorąco!!!
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #418 dnia: Kwietnia 10, 2019, 11:11:06 am »
W naszym mieście egzaminy się odbywają we wszystkich szkołach, właśnie zajrzała koleżanka, mówi, że w sąsiednim gimnazjum w komisji m.in. 89-letnia emerytka.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #419 dnia: Kwietnia 10, 2019, 11:12:31 am »
I gdzie tu solidarność ::(( ::((
Natalia