Autor Wątek: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!  (Przeczytany 169880 razy)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 21, 2014, 05:39:25 pm »
W zielarskim kupuje się babkę płesznik (nasiona) i babkę jajowatą (łuski). I robi mieszankę 2:1. Potem łyżeczkę (ja daję dwie ;) ) zalewamy wodą (temp.pokojowa) i pijemy . Najlepiej godzinę przed jedzeniem, a jeszcze lepiej dwa razy dziennie. Z tego, co mi pisała Kela, te babki są w różnych wersjach. Płesznik też bywa w łuskach, a jajowata w nasionach...to chyba bez znaczenia. Obie świetnie nadają się jako dodatek do ciasta chlebowego. Ja zawsze z nimi piekę mój razowiec.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 21, 2014, 07:01:34 pm »
Dzięki  :)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 21, 2014, 07:12:52 pm »
no to Wam kibicuję z ławki rezerwowej  xhc  :oklaski: :oklaski: :oklaski:

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 21, 2014, 07:16:39 pm »
Dorzucam coś od mojej doktorki, która miała 2 lata temu pomóc mi pożegnać się z nadwagą (i pewnie by pomogła, gdyby nie ... same_wiecie_co):

- bez nakładu środków ;): biorąc prysznic, na zakończenie, polewamy się im zimniejszą wodą - tym lepiej.

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 21, 2014, 07:20:44 pm »
Atansjon! Wnimanije! Tę szklankę kleiku trzeba koniecznie popić drugą szklanką czystej wody! Inaczej może być ciężko z pewną czynnością...wiecie >:D
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 21, 2014, 07:46:37 pm »
To pamiętam  ;)

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 21, 2014, 09:04:49 pm »
nie łudzę się, że wypiję to cudo, ale z wodą muszę poprawić średnią, bo piję za mało.
ruch dzisiaj = troszkę ponad godzinę b. intensywnie z kijami,
jedzenie niezazbytnio kaloryczne, słodyczy=zero (choć nosi mnie bardzo),
Mirusiu, pisząc, że nie ma tu z nadwagą zapomniałaś o mnie - strach się przyznać, ale wzrostu mam 153 a waga... :(, BMI dalekie od normy. No nic to - nie będę się już biczować i hop szklankę...wody :(
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 21, 2014, 09:19:37 pm »
...... pisząc, że nie ma tu z nadwagą zapomniałaś o mnie.......

No właśnie nie zapomniałam  :)
Nie powiem, że się przyglądałam, bo tak nie było.
Ale jako, że też mam ten sam problem i stale się muszę od jakiegoś czasu pilnować, z miernymi zresztą wynikami, na pewno zerknęłam.
Dla mnie jesteś kobitką, w tzw. normie, zresztą tak jak reszta towarzystwa.
Najważniejsze są proporcje.

Nie ulega jednak wątpliwości, że warto powalczyć z kilogramami.

Tylko też nie można przesadzać, np.: żeby sobie nie zaszkodzić, żeby brzydko nie wyglądać, żeby po prostu nie paść.

Często gęsto jest to problem siedzący w naszej łepetynie,
niekoniecznie istniejący w rzeczywistości.

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 21, 2014, 09:30:51 pm »
 Mój nie siedzi w lepetynie, jeno w d...sku >:D 10 kilo, to 10 kilo i ja muszę się tego pozbyć. Choćby dlatego, że hormonozależne lepiej, żeby były szczupłe (pomijając inne argumenty). Ja dziś wody dużo piłam, ale teraz lekka przestawka na wino O0
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 21, 2014, 09:55:04 pm »
...Choćby dlatego, że hormonozależne lepiej, żeby były szczupłe (pomijając inne argumenty)....

Ten argument też mocno do mnie przemawia.
Zresztą te inne też.
Pomarudzę.
Najgorsze jest to, że człowiek zrzuca tłuszcz z miejsc,
w których mógłby on pozostać, a te newralgiczne miejsca pozostają niewzruszone  >:(

No ale, działać trzeba  ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2014, 09:56:56 pm wysłana przez Mirusia »

Offline dunia

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 21, 2014, 10:04:36 pm »
Jak już żłopiecie ;)  tą wodę to na pół litra wciśnijcie całą cytrynę.................,gdybym gdzieś na tą opcję nie wpadła,to na bank ważyłabym już z siedem dych!!!!!!!!!
W necie znalazłam też taki przepis-wieczorem do litra wody wyciskamy cytrynę,dodajemy startą łyżeczkę imbiru,wrzucamy parę plasterków świerzego ogórka i  do lodówki,rano zaczynamy od szklanki tego napoju,resztę wypijamy w trakcie dnia-jak dla mnie za leniwa jezdem  ;D
No i ruch,ruch,tak jak Amor pisze,plus oglądanie tego co się w buzie wkłada parę razy,potem zdrowy rozsądek ma zwyciężyć :D...............,powodzenia sobie i Wam życzę

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 21, 2014, 10:05:22 pm »
nooo, i ja się witam  :-* :-* :-* w zeszłym roku pięknie schudłam - dycha w sześć_miesięcy. kupiłam książkę (montiniaka), postawiłam na półce i samo mi się tak zrobiło. ciutkę się bałam, że to wiecie_co, ale nie powiem, z efektów byłam zadowolona. szczególnie jak kupowałam sukienkę w rozmiarze 36(!) (z 40-42).

potem do mojego pożywienia (normalnego, żeby nie było, żadnych diet ani nic) dodałam kilka słoiczków nutelli, kilka tabliczek czekolady (zdrowiej dla zębów zjeść całą czekoladę na raz niż po kosteczce - serio, dentyści tak mówią, słyszałam). teraz byłam na "wakacjach" - na stołówce codziennie ziemniaki, białe pieczywo i czarna herbata. brzuch mam większy niż biust, jak siadam na ekhm kiblu, to mogę go sobie na udach wygodnie ułożyć.
mówię: stop. co prawda BMI twierdzi, że jestem po prostu za niska, ale ja tam swoje wiem - brzucha trza się pozbyć, bo sukienka ciążowa ino jedna mi się ostała, na ramiączkach, nie mogę w niej chodzić ciągle.

moja waga z wczoraj 63,700, w pasie prawie metr (waga w sumie mi zwisa i powiewa, najważniejsze, żebym się w swojej skórze dobrze czuła, a właśnie się NIE czuję)

przełożyłam montiniaka ("szczupła bez wyrzeczeń") na inną półkę i czekam czy zadziała... w tak zwanym międzyczasie pożyczyłam dwa inne ("m. nad wisłą" i "jeść aby schudnąć") (wszystkie 3 - mm), już zdążyłam okładki pooglądać. no i nagrodę sobie kupiłam - za to traumatyczne przeżycie, jakim była mammografia dwa tygodnie temu - należała mi się - mam "rok z ewą chodakowską". też przejrzałam. więc merytorycznie nie jest źle. teraz tylko d... ruszyć z miejsca...  ::((
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 21, 2014, 10:25:52 pm »
 xhc
A ja siedzę sobie TUŻ OBOK maszyny wytrząsającej tłuszcz ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 21, 2014, 11:19:44 pm »
a ja sypiam na sali gimnastycznej  8) powaga  C:-)
Moi faceci kiedyś sobie kupili - atlas + rowerek + wiosła. A że nie było gdzie tego trzymać, to wylądował sprzęt w mojej sypialni. I stoi. Gdy idę spać, to sobie patrzę  :P Ale kilogramów nie ubywa…
Aha, a pod łóżkiem mam steper  :o >:( ::) Trudno się z niego kurz usuwa  ::((

Dziś miałam wolne od ćwiczeń. Jutro nie będzie już ściemy. Plan - 6 km z kijami i gimnastyka. Dietę trzymam. 5 posiłków, 2 litry wody.

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 22, 2014, 12:13:29 am »
Do babki koniecznie dużo wody. Dziś koleżanka taką nowiną mnie uraczyła: znajomy lekarz operował kobietę z niedrożnymi jelitami. Co znalazł? Korek z błonnika ::(( A drugi ciekawy przypadek - kobieta z korkiem z wafli ryżowych. Może babka z korkiem błonnikowym przedobrzyła, zwiększyła porcję błonnika?
Dziś jedzeniowo było u mnie ok. Wieczorem 10 km z kijami
PS o swoich kilogramach nie chcę gadać ::((
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen