Inne choróbska > Różne choroby

Niespokojna menopauza

(1/8) > >>

braja:
Nie jest to co prawda choroba, ale nie wiedziałam gdzie wkleić...

10 lat temu wyzbyłam sie macicy bardzo "umięśnionej" i od tamtej pory miesiączki były symboliczne, a w 2011zrobiły się tak skąpe, że ich czasem nie zauważałam. Potem diagnoza rakowa, chemia i od maja 2012 miesiączka zniknęła, pojawiły się za to uroki menopauzy w postaci uderzen goraca i koszmarnej suchości "na dole". W pażdzierniku 2013 zrobiłam USG, gdzie doktor dopatrzył się w jedym jajniku jakichs pecherzyków. Miesiąc później objawy menopauzy ustapiły i pojawił się okres. I potem jeszcze kilka razy, ostatni raz  zauważyłam "coś" w maju ubiegłego roku. Jesienią robilam USG, lekarz orzekł, że jajniki już nie funkcjonują. A teraz wygląda na to, że znowu mam okres!!!  :o Czy to normalne? Jak się dowiedzieć czy mam ta menopauzę czy nie, bo wiadomo czym straszy doktor google?  ::((

Znajoma mojej mamy 2 lata po menopauzie zaszła w ciążę w wieku 54 lat. Lekarz leczył ją przez kilka miesięcy hormonami na... mięśniaki, aż zauważyła, że jej się w brzuchu coś rusza  ::((  Więc może i u mnie te jajniki (czy raczej pewnie jeden z nich) jeszcze czasem odżywa? Nie mam tu gdzie pójść do gina, a ceny są koszmarne nawet w Nicoyi.

Amor:
braju pamiętam jak gina mówila mi, ze mowi się o menopauzie jeśli nie miesiączkuje się rok. Gdy po tym czasie zaczyna się krwawic, bezwzględnie należy to skonsultować z ginekologiem. Być może twój organizm jest bardzo waleczny i nie odpuszcza ;) , ale dobrze byłoby uspokoić się u lekarza ! pewnie wszystko będzie  ok!  :-* :-* :-*

suchal:
Braja, właśnie wczoraj widziałam reklamę "testu" na menopauzę. Mówię do męża..... a po co to komu, albo masz menopauzę, albo nie.
A tu proszę, można nie wiedzieć.
Mimo tego, że jesienią robiłaś USG, zrobiłabym jeszcze raz.
Piszesz, że nie masz gdzie pójść do gina. Przyjeżdżaj do kraju i porób sobie wszystkie badania.
A może już na stałe zostaniesz?
Przytulasy zostawiam. :)

mag:
może zbadanie poziomu hormownów by wniosło jakąś wiedzę?
ale rozumiem, że to wiąże się z wizytą u lekarza, więc nie będzie łatwe

madzia_61:
Po 2 kursie chemii zatrzymało miesiączkę i już nie wróciła ale w przeciągu 9 lat dwa razy zdarzyły się incydenty pojawienia się krwawienia -miesiączki /nie wiem jak to nazwać /za każdym byłam u lekarza i łyżeczkowano macice ,lekarz przy wydawaniu wyniku stwierdzał ze to incydent i po prostu jajniki jeszcze coś próbują działać /usg pokazywało zanik/, Braju koniecznie z ginem skonsultuj  .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej