Autor Wątek: Gwiazdka 2018  (Przeczytany 15289 razy)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 20, 2018, 01:47:18 am »
Kurna... jak się cieszę, że mam już dorosłe dziecko  ;) I tak w ogóle... Mnie akurat metko nie odciągasz od żadnych świątecznych napinek. Nie sprzątam "bardziej", jakieś tam prezenty ogarnęłam "po drodze", na składkową wigilię robię tylko czerwony barszcz i uszka... więc tak naprawdę nic. Mam luzik.. Bo tak postanowiłam i jest cudownie. Wstaję rano i właściwie zastanawiam się co z wolnym czasem robić?
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 20, 2018, 10:31:41 am »
nie sprzątam, nie gotuję, w dooopie mam wszystko  >:D
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 20, 2018, 10:47:21 am »
Angel, że nie sprzątasz i nie gotujesz (można kupić coś gotowego, albo zamówić pizzę) ale że masz wszystko w dupie  ??? :(
Martwię się, co się dzieje? Jak czujesz się po operacji? Jak córcia?
Może właśnie magia świąt (bez napinki na sprzątanie i gotowanie) sprawi, że coś Ci się zechce  ??? :-*
Ja za to robię za dużo. Córka przyjeżdża z Niemiec (mało ogarnia gotowanie) synowa zarobiona (3 dzieci, pies, praca i duża chałupa) to biorę dużo na siebie. Pierogi, uszka już w zamrażarce. Dziś robię pasztet. Na szczęście mąż pomaga mi przy mięsie, którego nie cierpię nawet dotykać. Upiekę tez dwa pierniki, jutro tort, a pojutrze kapusta z grzybami, makowce i chlebek lulowy. W niedzielę pakowanko i w drogę. Mam nadzieję, że mimo wielu problemów (kto ich nie ma  ::(() święta będą, jak u mnie w domu rodzinnym, kiedy to nie było łatwo, ale święta były czymś ważnym, uroczystym i zwykle w dużym rodzinnym gronie. Oprócz domowników, zawsze ktoś dojechał z daleka  ztx
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 20, 2018, 12:54:04 pm »
13-naście lat temu byłam po czwartej chemii (AT). Chciałam, by święta były jak zwykle. Zaprosiliśmy kuzyna z rodziną. Zdążyłam przygotować całą wigilię, zrobiłam tort, makowce, jak co roku i w dzień wigilii jakaś infekcja (było to prawie dwa tygodnie od chemii) Leciało ze mnie z przodu i z tyłu. Temperatura prawie 39. Do wigilii usiadłam. Żona kuzyna i córka pomagały. Ale po już do łóżeczka. Tak też było w święta. Rodzinka się gościła, a ja w łóżeczku. Nic mi nie smakowało, z wyjątkiem ulubionego makowca, makiełek i tortu  :) A po świętach szykowałam się do szpitala na operację. Jeszcze przed sylwestrem tam wylądowałam, potem przepustka, by pierwszego stycznia 2006 r. zgłosić się do szpitala. Pod nóż następnego dnia o 8-mej rano. Nie omieszkałam spytać operatora, jak z kacem, co by mi piersi nie pomylił  ;)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 20, 2018, 03:40:35 pm »
Cztery lata temu 2-3 dni przed Wigilją byłam po II chemii .Przyleciały dzieci i to one zajęły się przygotowaniem polskiej uroczystości.Było fajnie ,wesoło ale i tak mało z tego okresu pamiętam.
Natalia

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 20, 2018, 07:26:51 pm »
Mam (dla dorosłych, dla dzieci tym razem insze rzeczy)  choć podpowiedzi, szczególnie dla dzieci w wieku 7-12 lat, zawsze mile widziane. Jeżdżę do nich co jakiś czas i zwykle oprócz czegoś upieczonego, czy jakichś słodkości, daję książki. Komentarz na te ostatnie "znowu książki"  ;). Na szczęście nie wszystkich wnuków. [...]

"mały książę" ...jak jeszcze BABCIA do snu poczyta tłumacząc..? ;) ... ztx
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 20, 2018, 09:38:17 pm »
pierwszy raz od niepamiętnych czasów robię wigilie i święta u siebie i tylko dla nas (3 baby+dziecko)
w wigilie będziemy tylko we trzy, w święta ktoś tam się przewinie przez dom
ze świątecznych przygotowań mam kupione ryby: karp, szczupak i amur i prezent dla wnuczki
i to tyle z tych przygotowań
reszta tylko w głowie ;)
na razie robota mi nie pozwala ani sprzątać, ani zakupów robić, ani w ogóle cokolwiek świątecznego.
Siedzę w robocie od rana do wieczora - jak zwykle przed końcem roku kalendarzowego: robię zamówienia, wydaje ostatnie pieniądze, sprawdzam faktury, uzgadniam  kartoteki i konta.... hm, dzisiaj koło 18-tej szukałam 13 tu tysięcy z haczykiem. No nijak mi się syntetyka z analityką nie chce zgodzić. Ale to pewnie jakiś czeski błąd, jutro ze świeżym umysłem może znajdę ;)
dobrze, że przed świętami sobota i niedziela jest, to może  uda mi się jakoś ogarnąć te święta :)


operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 20, 2018, 09:49:05 pm »
13 nie jest czeskim błęde, no chyba, że się więcej takich błędów zeszło. Jeśli liczba o którą się nie zgadza jest podzielna przez 9, to jest czeski błąd. Np 96 i 69, 96-69=27, 72 i 27, itp. Łatwiej się ich szuka, bo szukasz przestawionych cyfr. Nim nastały komputery, to kilometry taśm papierowych przeglądałam w poszukiwaniu takowych.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 20, 2018, 10:17:12 pm »
jw!

Ty się TOJKA posłuchaj lulu ;p
No i może se dychnij czasem?
Już czas? ;)
mojego_harley/ja se DO SNU - albo co? ..:-)

Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Basia75

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1861
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 21, 2018, 02:18:30 pm »
Ja się zarzekałam że święta ogarnę najmniejszym nakładem sił ale jednak się nie da.
Mąż umył okna w kuchni i salonie,ja ogarnęłam sobie z grubsza sypialnię,jeszcze tylko pokój młodej łącznie z oknem ale tam zawsze sajgon więc na koniec zostawiłam  >:D
Kuba u siebie posprzątał sam,dodatkowo umył wszystkie drzwi w domu (z dwóch stron  :o ) i grzejniki.
Gotowanie na luzie zacznę w niedzielę,będą sami swoi - łącznie 12 osób razem z dziećmi.
Małżonek pracuje sobotę,niedzielę i poniedziałek także za dużo nie pomoże.
Dam radę  :)
Szczęścia nie można kupić.Ale można je sobie urodzić.:)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 21, 2018, 02:47:55 pm »
12 osób to już gromada.Podziwiam Basiu :oklaski: :oklaski:Nakarmić tyle osób -Boże to dla mnie nie do ogarnięcia.Coraz bardziej podoba mi się ta organizacja w Austrii .Podawana jest zupa ( rodzaj żurku) na bialej kiełbasie i to wszystko/Może być jakieś ciasto  ztx ztx.Nagminnie jednak są wyjścia na długie spacery itd
Natalia

Offline Basia75

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1861
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 21, 2018, 02:59:39 pm »
U nas też minimalizm na pierwszym miejscu  ;D
Nie będzie zachowanej tradycji 12 potraw,w zasadzie to będzie to co lubimy czyli czerwony barszcz z uszkami,ryba smażona i po żydowsku czy jakoś tam (teściowa robi rewelacyjną) plus po grecku ,pierogi,kapusta wigilijna,śledzie,kilka sałatek i wsio  :)
Na dni świąteczne mąż starszej zaoferował pomoc w pieczeniu i gotowaniu więc liczę na chwilę odpoczynku.
A dziś zaplanowałam z młodą ciasteczka korzenne bo pierniczki zawsze twarde mi wychodzą.
Aaa,jeszcze sukienkę dla Natalki muszę skończyć szyć,co by nie było jak z tym szewcem  :-X
Szczęścia nie można kupić.Ale można je sobie urodzić.:)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 21, 2018, 03:22:02 pm »
uszka i pierogi juz odebrałam, barsz czerwony stoi w kartonie, karp mieszka w zamrażarce od 2 tygodni
a ja teraz jem nalesniki z selgrosa i sie ciesze, że będziemy w świeta tylko we  trójke...ja, chłop i kocica  :P >:D
nawet mam  nową koszule nocną na tę okoliczność
>:D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 21, 2018, 03:25:49 pm »
Basiu pełen szacun, za ogarnięcie wszystkiego  :oklaski:
Natalko, Austriacki zwyczaj jedzeniowy by mi się nie podobał, za to spacery bardzo

Każdego roku mówię sobie, że będzie mniej, ale się nie da. W sumie to lubię ten zgiełk przedświąteczny i z wiekiem, zajmuje mi to coraz więcej czasu. Przyjdzie moment, że przerzucę się na kupne dania lub przejmą dziewczyny. Synowa daje radę w kuchni. Ale praca, trója dzieci, duży dom, to zarobiona po pachy i póki mam siłę, chcę ją jak najbardziej odciążyć. Córka lesza jest w organizowaniu czasu dzieciakom, w kuchni tylko jako podkuchenny. Mogłaby pice zamówić, za to ważne jest by było spotkanie rodzinne, gry. Wokół może być bajzer.

Już za dwa dni wyściskam wszystkie wnuki  ztx

nawet mam  nową koszule nocną na tę okoliczność [/b][/size]>:D

Brawo Róża, koszula najważniejsza  ;) >:D
A teściowej nie zaprosisz  >:D może trzeba kobiecinie dać szansę  ;)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 21, 2018, 03:28:21 pm »
już jej kiedyś dałam.....nie skorzystała  :P
a teraz  to ona po schodach juz nie wejdzie...skończyła 90 lat......ale w gębie dalej mocna
  ;D   ::((
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1