Autor Wątek: solarium  (Przeczytany 19410 razy)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
solarium
« dnia: Czerwca 11, 2013, 07:38:02 pm »
Nie wiedziałam gdzie mogę zacząć ten wątek. Jeśli dałam go nie w tym miejscu co trzeba to proszę o przeniesienie.
Wybieram się do solarium i zastawiam się na ile minut maksymalnie mogę sobie pozwolić?
aaa opalam się na czerwono zazwyczaj:/

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: solarium
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 11, 2013, 07:58:11 pm »
Justysiu
na początek proponuję 5 - 7 minutek  O0


pees. ja co roku na wiesnę łykam sobie opakowanie betakarotenu - skóra ma ładniejszy koloryt, i lepiej przyjmuje słońce, i opalenizna się długo trzyma - praktycznie nawet zimą mam ładny kolorek  :))
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: solarium
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 11, 2013, 08:18:54 pm »
 :-* Dzięki :)
beta-karoten tez sobie kupię, żeby w wakacje nie chodzić biała aaa teraz to ja potrzebuję szybkiego efektu :)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: solarium
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 11, 2013, 09:17:51 pm »

pees. ja co roku na wiesnę łykam sobie opakowanie betakarotenu - skóra ma ładniejszy koloryt, i lepiej przyjmuje słońce, i opalenizna się długo trzyma - praktycznie nawet zimą mam ładny kolorek  :))

dawno dawno temu (kiedy nie byłam jeszcze taka white power :P), to próbowałam onego sposobu i nic a nic to nie dało, a tabletki kupiłam niebylejakie i łykałam dość długo; chyba nie na każdego to działa

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: solarium
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 11, 2013, 11:25:15 pm »
A ja choć bywało onegdaj, że przed ważnym wyjściem na balety deko się opalałam (np. 3 x  po 5 min. Było to zwykle zimą, kiedy deko promieniowania jest wskazane, pozrzędzę: solarium szkodzi i postarza skórę. Nie wiem skąd jesteś i czy u Was jest słonko. Jeśli musisz ekspresowo się przybrązowić, to albo słonko, albo samoopalacz. Są takie w sprayu i można to zrobić u kosmetyczki, by równomiernie rozprowadzić na całe ciało.  xhc
 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: solarium
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 12, 2013, 12:18:33 am »
A Sally Hansen ma ekstra bajer na nogi. Tzw.rajstopy w sprayu. Drogie to trochę (pięć dych), ale na letniej imprezce robiło wrażenie jak trzeba. Widziałam podobne kosmetyki na Allegro,dużo tańsze.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: solarium
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 12, 2013, 09:21:55 am »
a czy te "rajstopy w spayu" to się tak zmywają po prostu potem w kąpieli ....czy to na dłużej jest

pytam....bo wiesz....jak by się_mię na ten przykład jakiś alkohol rozlał  ;D na tej imprezie na jedną nogę....to żebym w dziurawych  nie wyszła  xhc
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: solarium
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 12, 2013, 09:24:40 am »
Trzeba je zmyc woda z mydłem! Natomiast by je nałozyc musiałam się bardzo namęczyć. Brudzi to przy pryskaniu jak diabli, wychodziłam w majtkach na trawę:) Jakos wciąż wydawało mi się ,ze jeszcze brzydko jest rozprowadzone. Być może ja nie umiałam sobie dac z tym rady.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: solarium
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 12, 2013, 09:52:12 am »
A czy w Rossmanie dostanę to cudo? I pod jakim hasłem?

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: solarium
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 12, 2013, 11:08:26 am »
Rajstopy w sprayu! W rosmanie jak najbardziej do kupienia nawet w dwoch odcieniach!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: solarium
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 12, 2013, 11:58:37 am »
:-*

A poza wszystkim to jakoś solarium po raku się boję. Unikam. Czasami kremami opalającymi się traktuję, czasami tabletki pamiętam aby łykać. Za to codziennie piję sok z marchwi :) Ładnie 'opala' :)

Kolor trzcionki zmieniam. Nowe idzie ;)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: solarium
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 12, 2013, 12:02:33 pm »
jakby skądeś nam ten kolor   


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: solarium
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 12, 2013, 12:06:36 pm »
Tak, w Rossmannie.. Ten preparat ma b.dużo pigmentu i w pierwszym momencie myślałam, że nogi będą w pomarańczowe, ciemne plamy.. Ale po chwili dosyć szybkiego i intensywnego smarowania wszystko się ujednoliciło i nabrało sensownej barwy. Ale pierwszy moment był dla mnie lekko zaskakujący, fakt. I nie "psikam" już na nogi, w dłoń i wtedy rozsmarowuję. Róża...z alko, trzeba zrobić ćwiczenie praktyczne O0
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: solarium
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 12, 2013, 12:10:08 pm »
jakby skądeś nam ten kolor   

ups...
...lubiem zielonem... do góry...

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: solarium
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 12, 2013, 12:43:19 pm »
 :-* dzięki
lecę na solarium a potem do rosssmana :) znalazłam jedno solarium gdzie mają lampy brązujące i idę się dowiedzieć co to takiego  :)