Autor Wątek: nasze jelita  (Przeczytany 3604 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
nasze jelita
« dnia: Marca 25, 2016, 05:49:11 pm »
ponieważ na forum już pojawił się temat dotyczący jelit - głównie za sprawą zachwytu nad książką "Historia wewnętrzna" Giulii Enders (której ciągle zamierzam napisać w odpowiednim miejscu), to dziś pozwalam sobie zacząć ten wątek podaniem linku do ciekawego artykułu - jak najbardziej potwierdzającego obserwacje opisane w "Historii wewnętrznej"

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,147124,19819105,nasz-nastroj-zmienia-sie-w-jelitach.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_wysokieobcasy


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: nasze jelita
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 25, 2016, 05:52:57 pm »
Niestety nie mogé przeczytać ,bo podobno limit wyczerpałam ::((
Natalia

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: nasze jelita
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 25, 2016, 05:54:13 pm »
I ja też  :P  Lepiej napiszta o co biega, bo wiekszości tych platnych artykułów nie otworzę
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: nasze jelita
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 25, 2016, 05:58:59 pm »
ale to jest artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej - nie rozumiem, dlaczego się nagle utajnia  >:(

może wpiszcie w wyszukiwarkę tytuł "Nasz nastrój zmienia się w jelitach" Wysokie Obcasy

chodzi o to, że nawet depresja mija po dostarczeniu do jelit odpowiednich bakterii - czyli dbajmy o naszą florę bakteryjną!
jogurt polecam
  :)



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: nasze jelita
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 25, 2016, 06:20:46 pm »
wydaje mi sie, ze pojawia się ten komunikat dlatego, ze próbujemy otworzyć artykuł z linka - który juz był przez kogoś czytany ....
trzeba wtedy/niestety/ wpisac tytuł artykułu w gooogle - i wtenczas powinnien nam sie artykuł otworzyć
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: nasze jelita
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 25, 2016, 07:23:01 pm »
Też nie wiem, dlaczego tak się dzieje, wpisanie tytułu nic nie daje, ale jak poszłam ostatnio za radą którejś z Szanownych Koleżanek i przez operę wlizłam, to se poczytałam - nie było zamknione.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline latek

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 802
    • Arabia Saudyjska oczami Polaka
Odp: nasze jelita
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 26, 2016, 11:07:29 am »
Ja się ostatnio dowiedziałam od osteopaty, że problem dotyczące układu pokarmowego (zaparcia, refluks,  objawy zespołu jelita drażliwego, bóle żołądka, zgaga  itd) ustępują po rozluźnieniu powięzi.
Motto
"Najlepszym sposobem korzystania z życia jest żyć w sposób niebezpieczny.
Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare
("Mad Mike" Hoare)

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: nasze jelita
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 26, 2016, 11:38:55 am »
O jak fajnie...właśnie tej wiadomości mi potrzeba...Onka zasugerowała,że ja to mam zjd...nawet dała receptę na tabletki...Po świętach wykupię i zobaczę czy działają...a artykuł poszukam... :)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: nasze jelita
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 26, 2016, 12:11:16 pm »
Ja się ostatnio dowiedziałam od osteopaty, że problem dotyczące układu pokarmowego (zaparcia, refluks,  objawy zespołu jelita drażliwego, bóle żołądka, zgaga  itd) ustępują po rozluźnieniu powięzi.
A jak to zrobić?
Natalia

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: nasze jelita
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 26, 2016, 12:44:49 pm »
no temat  mnie na tapecie:) tez mam podejrzenie ZJD , przynajmniej tak lekarz mówi. Moje jelita od blisko 2 tygodni do mnie "mówią". Zrobiłam badania , raz lepiej raz gorzej. dziś mamkiepski dzień to znowu mnie boli brzuch:( no cóż...
Dziewczyny może ten link Wam da cały artykuł
http://wyborcza.pl/1,145452,19799907,mikrobiom-nasz-nastroj-zmienia-sie-w-jelitach.html
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2016, 12:47:54 pm wysłana przez anka21 »
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: nasze jelita
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 26, 2016, 01:45:45 pm »
Natalio, sądzę, że to rehabilitant może nam pomóc rozluźnić i zalecić ćwiczenia 


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline latek

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 802
    • Arabia Saudyjska oczami Polaka
Odp: nasze jelita
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 26, 2016, 02:07:46 pm »
Ja się ostatnio dowiedziałam od osteopaty, że problem dotyczące układu pokarmowego (zaparcia, refluks,  objawy zespołu jelita drażliwego, bóle żołądka, zgaga  itd) ustępują po rozluźnieniu powięzi.
A jak to zrobić?

Natalia - mag niestety ma rację, w tym wypadku niezbędny jest fizjoterapeuta, a jeszcze lepiej osteopata.
Motto
"Najlepszym sposobem korzystania z życia jest żyć w sposób niebezpieczny.
Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare
("Mad Mike" Hoare)

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: nasze jelita
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 26, 2016, 05:25:03 pm »
(...)wpisanie tytułu nic nie daje, ale jak poszłam ostatnio za radą którejś z Szanownych Koleżanek i przez operę wlizłam, to se poczytałam - nie było zamknione.
tak, zależy z jakiej przeglądarki korzystamy, w Operze otwiera się cały artykuł  8)
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2016, 05:28:00 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."