Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2073397 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11175 dnia: Lutego 23, 2016, 08:59:47 am »
Zarząd Zakł. Chemicznych tez wymieniony. Działo się ostatnio nieźle zakładom, choć i tak uważam, że spółki gdzie przeważa kapitał skarbu państwa, to nie najlepsze rozwiązanie.
Danuta, widzisz, burzy nie ma, mamy na forum demokrację, każdy może napisać, co mu w duszy gra  ztx
A Pana Wałęsę i tak szanuję, niezależnie co podpisał, czy nie podpisał. Współczuję tylko jego Danuśce; przychodził, płodził kolejne dziecko, a ona zostawała w strachu i z niekończącą się pracą...
Widziałam zakłady w Gorzowie obstawione czołgami. Byłam wtedy na macierzyńskim, więc działo to się tak trochę obok, ale potrafię sobie wyobrazić strach ludzi, będących w środku (strajkowali) w których wymierzone były lufy. W Gorzowie na szczęście skończyło się bez rozlewu krwi, jak np. w kopalni Wujek.
Wałęsa stanął na czele, porwał naród; nawet mając 5 fakultetów, nie uda się tego dokonać, jeśli nie ma się odwagi i charyzmy i za to mu chwała  :oklaski: i jestem mu i Wszystkim, którzy wtedy z taką determinacją stanęli, by obalić komunę, ogromnie wdzięczna.
A Polak by nie był Polakiem, gdyby nie szukał dziury w całym  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11176 dnia: Lutego 23, 2016, 09:05:24 am »
Ja się cieszę,  że jest ten KOD...Mnie osobiście,  to jednak coś daje.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11177 dnia: Lutego 23, 2016, 09:37:11 am »
Mnie nie daje, ale też się cieszę, że ludziskom się chce manifestować w obronie demokracji i chwała im za to.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11178 dnia: Lutego 23, 2016, 09:44:17 am »
Ja się cieszę,  że jest ten KOD...Mnie osobiście,  to jednak coś daje.

mnie daje poczucie, że nie jestem sama
bo czym innym jest narzekanie po kątach, a zupełnie inne jest pójście i poczucie/zobaczenie/doświadczenie, że jest się w ogromnej, różnorodnej, zaangażowanej grupie. I że to ma sens.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11179 dnia: Lutego 23, 2016, 10:01:28 am »
Mnie wkurza ta bezsilność na działanie rządu ,na nieszczenie tego co dało się zbudować.To istna targowica i prywata .Ten durnowaty uśmiech prezesa,oh szkoda mówić ::(( ::((
Natalia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11180 dnia: Lutego 23, 2016, 10:13:29 am »
Współczuję tylko jego Danuśce; przychodził, płodził kolejne dziecko, a ona zostawała w strachu i z niekończącą się pracą...
dzisiaj to by choć po pińcet na twarz dostała  ;D
oczywiście od drugiego w zwyż  xhc xhc


dodam....już na poważnie....że kto nie żył w tamtych czasach....trudno mu się wczuć
i choć wielka miłością do Wałęsy nie pałam....to brzydzi mnie to wywlekanie ciągłe onego Bolka
miał odwagę i determinację dociągnąć sprawę do końca....chwała mu za to
a pani Kiszczakowa to ma raczej jakąś  dysfunkcję systemu motywacyjnego  ::) ::)

 
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11181 dnia: Lutego 23, 2016, 11:10:46 am »
zgadzam się z właściwie wszystkimi Waszymi wpisami,
na Wałęsę nigdy nie głosowałam, ale doceniam to co zrobił dla wolności i chwała mu za to. I powiedzenie, że tyle wiesz o sobie, na ile się sprawdzisz (może trochę przekręciłam) jest bardzo prawdziwe i nie mają prawa oceniać go ci, którzy niczego nie doświadczyli w tamtych czasach. Może zbłądził (skandaliczne jest dla mnie publikowanie materiałów bez opinii grafologa, choćby tylko dla zasady), choć publikowane skany są pisane ładnym wyrobionym pismem, czy mlody robotnik po zawodówce miał taki ładny charakter pisma? więc może zbłądził, ale może też swoim dalszym działaniem chciał odkupić swoją winę?
Co do obecnej władzy - przed wyborami mieli tyle marchewki dla ludu, a teraz jest wielki skok na stanowiska, obsadzanie ważnych stanowisk bez konkursów, bez kwalifikacji (stażysta z apteki bez wykształcenia doradcą w wysokiej randze w MON-ie i dużo takich kwiatków). Z marchewką też kiepsko...bo nie ma na nią kasy, bo źle wymyślili nawet 500+.
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11182 dnia: Lutego 23, 2016, 11:19:19 am »
-no i co dostaną dzieci po 500 zl a później kto to będzie spłacał ?,Danuta i Róża chyba wszytko napisały choć nie /przemilczę / ,idźmy do przodu,polityka jest w każdym domu czy chcemy czy nie a polityka to nie leczenie a polityka to nie oświata ,a polityka to nasza praca a polityka jest obecna wszędzie ?
- agawo ludzie mówią po kątach dlaczego bo nie ma teraz przywódcy który pociągnie,ja wyrażam tylko swoje ubolewanie że doczekałam tak złych czasów ,ja nie mam już czasu na czekanie ,na lepsze moment ,
-Wałęsę  cenie za to co zrobił ,że mu się chciało ,że pociągnął ludzi ,ma swoje zasługi jest bez wątpienia bohaterem tamtych czasów a ja nie godzę się  jak ktoś w białych rękawiczkach niszczy to co było budowane ponad 30 lat i sam swój piedestał konsekwentnie buduje,
- ja tez chciałabym słyszeć że wybudowano nowa fabrykę i będzie 500 nowych miejsc pracy ,ja chciałabym żeby moja córka mogła spokojnie studiować bo chce coś w życiu osiągnąć,ja chciałabym żeby moja druga córka mogła pracować i spokojnie wychowywać dziecko,
- dobra zmiana będzie wtedy jak każdy będzie miał lepiej a nie wybrani i kazdego bez względu na "wszystko" będzie się szanować ,a ja bym nie chciała żadnej emigracji tylko spokój godne ,spokojne życie /pracę ,odpowiednie zarobki i rodzinę obok/    :)     
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11183 dnia: Lutego 23, 2016, 12:44:24 pm »
Właśnie skończyłam rozmawiać ze znajomą. Zadzwoniła. Słyszę, że cos ważnego...
- Słuchaj, jest sprawa...
- Tak?
- Zadzwonili do mnie z NFZ..
- I? (zaczyna mi bić serce....)
- Wiesz, bo ja 2 i pół roku temu składałam wniosek o sanatorium. I zadzwonili. I turnus zaczyna się jutro. Co mam zrobić????!!!

Proszę Państwa: kurtyna! ;-)
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11184 dnia: Lutego 23, 2016, 12:47:22 pm »
Znajomek nagle zrezygnował i może musiałby pokryć część/całość kosztów ::(( ::(( szukają więc zastępstwa!!!!
Ja bym pojechała ,jeżeli da rada się przygotować ztx
Natalia

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11185 dnia: Lutego 23, 2016, 04:16:35 pm »
- Wiesz, bo ja 2 i pół roku temu składałam wniosek o sanatorium. I zadzwonili. I turnus zaczyna się jutro. Co mam zrobić????!!!
odmówić  ;) jeśli nie chce jechać  ;) - chyba, że chce, bo to wypasne_vipowskie miejsce (np kołobrzeska Arka )
decyzje powinna otrzymać pisemnie i w terminie iluś dniowym poprzedzającym wyjazd (jest w przepisach)
odmowę uzasadnić pracą (jeśli pracuje) i organizacją życia rodzinnego  ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11186 dnia: Lutego 23, 2016, 05:12:12 pm »
trafił nam się w mieszkaniu lokator - szczur  >:( - wielkie bydle - pisku narobiłam wczora
a w środku nocy ślubny go ganiał po chaupie z laczkiem w garści  xhc
no i się boje wejść do kuchni - stamtąd wyłazi  :0ulan:
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11187 dnia: Lutego 23, 2016, 05:19:13 pm »
To nie musisz gotować ,stres jest zabroniony!!!! :oklaski:
Natalia

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11188 dnia: Lutego 23, 2016, 05:22:08 pm »
O matko, ja bym na stole już dawno siedziała  ::((
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11189 dnia: Lutego 23, 2016, 05:30:46 pm »
trafił nam się w mieszkaniu lokator

We_w bloku mieszkawszy, na parterze a do tego nad pomieszczeniem zsypowym - miewałam. To szczwana bestia jest >:( Łapki, trutki w koszu i takie tam słabo działały, skubane potrafiły kabel od lodówki przegryźć, a ich nie poraziło >:(
Nasza metoda: trutka wieczorem wyspana w dużej ilości na kupkę bezpośrednio na podłogę kuchenną, drzwi na noc zamknięte. Nie było siły :0ulan:

Tyle że jeden jak zdechł to się tak zadekował, żeśmy go rozpękniętego dopiero po jakimś czasie po smrodzie gdzieś głęboko w nieużywanej wersalce najszli ::((
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)