Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2073418 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12240 dnia: Czerwca 17, 2016, 11:11:00 pm »
Ale jak się ma ileś tam dziesiątek to trudno znaleźć pracę bo wszyscy chcą młode/ładne itd...  :o

...ale jeszcze do tego najlepiej z wieloletnim doświadczeniem  ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12241 dnia: Czerwca 18, 2016, 12:17:29 am »
to jak o kasie, to opowiem co mi się zdarzyło i mnie zmartwiło :(, wogle paskudny dzień miałam...
do rzeczy - ok. południa wzięłam zaliczkę z księgowości dla podwykonawcy 282,40, zeszłam pietro niżej do mojego biura, połozyłam na stoliku,
potem do  zamykanej szuflady, co by sie nie plątały, bo miał przyjsc klient po drobne druki z drobną kasą. Przed trzecią przuypomniałam sobie że mam iśc prywatnie do ortopedy za 80zł, a w portmonetce mam tylko całe dwie stówy.Więc chciałam temoje całe rozmienic na dwa po sto ze słuzbowych. Otwieram szufladę - a tam tylko 182,40! ksiegowa zrobiła kasę - wszystko sie jej zgadza. Ja jak wychodze nawet do kibla zamykam pokój na klucz, chwilę byłam w drukarni pietro niżej, klucz zostawiłam w drzwiach, ale jakby kto obcy to nie wpadł by że w szufladzie kasa. Moja torebka też była. Przetrząsnęłam papiery, kolega przesunął szfki, czy co nie sfrunęło - ni ma! muszę wyskoczyć z prywatnej stówy :( ! Coś takiego jak pracuję w tej firmie 14 lat mi sie nie zdarzyło! a wcześniej siedem lat własnej dzaiłalnosci i nigdy nic, żadnego manka!
To mało na dzsiaj! zdenerwowana jadę do tego dra ortopedy - umowiłam się pierwszy raz, do tego co mnie pieć lat temu operował na oddz. kostnym onkologicznym w Piekarach śl. Ma super opinię, a ja już zdesperowana z moim biodrem i kręgosłupem. Wpadam tam rozkojarzona po tej stówie i mówię pani, że ja na 16-tą do ortopedy i zapomniałam nazwiska w tym momencie. Skierowała mnie do pokoju, doktor czekał. Jakoś nie do końca mogłam sobie przypomnieć , że tak wygląda jak wygląda .... I krążę, że przyszłam do pana, bo juz u wielu byłam, ale do Pana, bo mnie pan operował kilka lat temu w Piekarach (daję mu wypis) i mam takie zaufanie, bo wszystko dobrze ze stopą....nawijam, a on nic, obejrzał, pytam czy powinnam po tych paru latach przyjechać do kontroli - nie, nie musi pani. Obejrzał fotki, poruszał nogąlewą, prawej nie ruszył, a zawsze ortopedzi porównują ruchomość lewegio i prawego stawu. Ja czy konieczna endoproteza, on że raczej tak, bo to i tamto...a ja a jakieś komórki macierzyste, nowe technologie? na co on, że właściwie można spróbować osocze bogatopłytkowe, on właśnie kompletuje sprzęt do tego i w innej przychodni będzie to robił, że to drogie, ale jest szansa, nie ma pewności poprawy.Wziął nr telefonu i sie odezwie. Wyszłam i pytam recepcji jak się nazywa ten dr - to był całkiem ktoś inny, lekarz z kliniki dziecięcej, ortopeda a jakże! Bez sensu! mówię mu o operacji, o Piekarach, pary z gęby nie puścił, że on tam nie pracuje i pomyliłam go z kolegą!!!! i to jest uczciwość? lekarska? bał się, że wyjdę z gabinetu! pani recepcjonistka tylko spytała a coś źle? Przekładały mi wizytę umówioną do dr Chroboka i tylko drobiazg nie powiedziały, że wpisuja mnie do innego. Straciułam więć bez sensu dzisiaj 100,- plus 80,- i nerwy. Ciagle mnie męczy ta stówa i to już nie jako wartość pieniądza, tylko jak to się mogło stać?
A wczoraj jechałam okazyjnie (za darmo) do warszawy do wnuczek i wczoraj wracałam - zdązyliśmy na drugą połowę meczu. JUlia i Oliwcia są słodkie, mają już ok3kg. Ale jazda była, wsiadłam do auta zmeczona i obolała.Jak to moje dziecko samo sobie radzi, to jestem pzrerażona. Schodzi z drugiego pietra sama w każdej ręce to co jest górą wózka z dzieckiemplus torba. Po spacerze tudzież zakupach to samo w górę. Obie naraz! Teraz ja jedną niosłam i było  mi cieżko! Zeszczuplała niesamowicie:(. Ale się rozpisałam....
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12242 dnia: Czerwca 18, 2016, 01:04:18 am »
1356 zł  xhc brutto rzecz jasna  xhc



***
Danuto -  :-* :-* :-*

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12243 dnia: Czerwca 18, 2016, 07:35:13 am »
 ::(( ::(( ::((
Natalia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12244 dnia: Czerwca 18, 2016, 02:24:12 pm »
Danusiu,
jestem baaaaardzo..... zaskoczona tym lekarzem ortopedą, dziecięcym (po licho dorosłych przyjmuje),
że sie nie przyznał, że tam nie pracuje  ::((, jedyne co mi w tej chwili pasuje, to to, że też miał zły dzień  ;)

A stówka, no ciekawe.
Myślała, że jednak się wyjaśni  ;)
Ufasz koledze?

Ale najważniejsze, że u maleństw w porząsiu  :)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12245 dnia: Czerwca 18, 2016, 02:45:40 pm »
jakieś nie jasne to zniknięcie 100 zł  ,później ten lekarz ,no niby ortopeda to ortopeda ,
Danusiu no nie Twój  dzień był ale i takie się zdarzają  :(,
super że malutkie rosną,Ania dzielna bardzo  :D,
Danusiu :D :-*
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12246 dnia: Czerwca 18, 2016, 03:10:32 pm »
bardzo nieprzyjemna ta sprawa ze stówką! ciekawa jestem czy będzie jakiś c.d.
a lekarz tez bardzo dziwny, czy nie kapnął się ze o niego nie chodzi?może nie załapał tych Piekar , albo  rozkaojarzony??
 dobrze, że dziewczynki pięknie rosną a córa -dzielna mama, podziwiam ją bardzo!!!!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12247 dnia: Czerwca 18, 2016, 03:27:44 pm »
córa -dzielna mama, podziwiam ją bardzo!!!!
jaka matka, taka córka!
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12248 dnia: Czerwca 18, 2016, 05:06:51 pm »
Danusiu, chciałabym cię uspokoić, ale nie wiem, jakich słów użyć. Będziesz się o nią martwić nieustannie, taki los mam, babć. One mają więcej sił niż my i zwykle dają radę, miłość do maleństw dodaje sił  :)
Dziś bym nie zrobiła 1/5 tego, co robiłam, jak dzieci były malutkie  :-\
Co do kradziejstwa, jakoś nie mogę pojąć. Złodziej wziąłby wszystko, może gdzieś w szufladzie stówka się wsunęła, pomiędzy inne szpargały. Przeszukaj może jeszcze raz, tak na spokojnie
A co do ortopedy, niewielu jest takich, którzy zapamiętują pacjenta (potrzebna pamięć i empatia, a przecież pacjent, to kolejny przypadek) i myślę, że nie zrobił tego z wyrachowania, raczej zwalał to na karb swojej niepamięci. Darowałabym mu....
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12249 dnia: Czerwca 18, 2016, 05:56:48 pm »
ja od rana walcze o dłuższe życie mojego psiaka Macka. Dostał kroplówkę  i przeciwbólowe. Minimalnie lepiej ale chyba powoli czas się z nim żegnać. Nie dam go uspić, nigdy żaden nasz pies nie był uśpiony. Jest już stary ma 14 lat (chyba, bo jest przygarnięty, a w książeczka pierwsze szczepienie ma 2002) to jak na wilczura to dużo. :'(
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12250 dnia: Czerwca 18, 2016, 10:19:44 pm »
Przeszłam na bierzni/elektrycznej ponad 2 km, w różnym tempie i tylko lekka zadyszki, a teraz pokręciłam się w rytm muzyki i też daję radę.💃
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12251 dnia: Czerwca 18, 2016, 10:26:11 pm »
brawo Lulu! a gdzie Ty takie przyjemności uprawiasz? w domciu, tak sama z siebie?
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12252 dnia: Czerwca 18, 2016, 10:30:38 pm »
W ciechu na Rancho.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12253 dnia: Czerwca 18, 2016, 10:33:15 pm »
aaaaa.... :), baw się dobrze!
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12254 dnia: Czerwca 18, 2016, 10:48:32 pm »
W ciechu na Rancho.

Aaa Lulu baluje  ztx super Lulu  :-*
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska