Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2073422 razy)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3240 dnia: Stycznia 14, 2014, 03:28:12 pm »
Media podają statystyki. Czy wszyscy zarabiają średnią krajową?, nie. Więc i z wyznaniami jest podobnie. Ksiądz płaci podatek od ilości osób w parafii, a nie od ilości chodzących do kościoła. Jeśli na terenie danej parafii nie ma innego wyznania to statystycznie 100% katolików. Ot i cała matematyka.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3241 dnia: Stycznia 14, 2014, 03:30:35 pm »
Ja z kolei nie rozumiem ( nie chce oceniać ,ale po ludzku nie rozumiem ) właśnie osób ubiegających się o "wypisanie " z kościoła.

Nie wiem, co myśli Aquila, ale mnie po prostu wkurza, gdy media podają, że 90% Polaków to katolicy. Myślę, że jest inaczej, natomiast fakt przynależności, czyli figurowania w księgach kościelnych, jest niby dowodem na prawdę powyższych danych. Dane te pociągają  za sobą wiele różnych ustaleń społecznych.




Acha, o to chodzi. No, to prawda ,ale to do rodzicow  teraz trzeba by mieć pretensje.  Jestem za tym, by  przynaleznosc do kościoła, czy religię , wybierały już osoby dorosłe,świadome.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3242 dnia: Stycznia 14, 2014, 03:34:03 pm »
Manie pretensji to kiepski stan ;) Lepiej chyba wziąć sprawy w swoje ręce i się wypisać :)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3243 dnia: Stycznia 14, 2014, 03:34:39 pm »
A jak dorosły ma wiedzieć, czy chce, czy nie, jak nie poznał. W jaki sposób ma dokonać wyboru.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3244 dnia: Stycznia 14, 2014, 03:47:38 pm »
Normalnie, tak jak dokonujemy wielu innych ważnych wyborów w swoim życiu. Najpierw mając otwartą głowę dzięki rodzicom, później mając dużo wiedzy dzięki możliwości zaspakajania swojej ciekawości, ale głównie dzięki dojrzałości osiąganej stopniowo, dzięki rozwojowi do podejmowania decyzji.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3245 dnia: Stycznia 14, 2014, 03:54:48 pm »
Manie pretensji to kiepski stan ;) Lepiej chyba wziąć sprawy w swoje ręce i się wypisać :)
Dokładnie tak  ;)
Lulu , jak się czegos chce, to się i  pozna i  zapragnie. Rodzice mogą  tez poznawać dziecko z religią ,jakąkolwiek ,a dorosłe powinno samo decydować. Co oczywiście nie oznacza ,ze i dorosłemu się nie odechce tego lub mu obmierznie  po kilku latach jak z wieloma sprawami w życiu bywa. ( bo iluż dorosłych jest tak naprawdę dojrzałych???)
Jest dla mnie nie do pojęcia łatwość otrzymywania rozwodów kościelnych.Rozumiem jak jest prawdziwa przyczyna , ale ile jest takich naciąganych??
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2014, 03:57:08 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3246 dnia: Stycznia 14, 2014, 03:57:11 pm »
Ksiądz płaci podatek od ilości osób w parafii, a nie od ilości chodzących do kościoła. Jeśli na terenie danej parafii nie ma innego wyznania to statystycznie 100% katolików. Ot i cała matematyka.

Lulu a o jaki podatek chodzi ??... bo chyba nie do US ??
Pewnie chodzi, że dochody z tacy zbierane w jedna konkretną niedzielę miesiąca są przekazywane do diecezji na utrzymanie purpuratów, którzy jeżdzą drogimi samochodami i np. hodują daniele !!
Cała instytucja Kościoła jest konserwatywna, roszczeniowa i skostniała, zwłaszcza w naszym kraju.
Papież Franciszek usiłuje pokazać jak isć z "duchem_czasu" .... wytyka błędy duchownym i dlatego boję się, że długo może nie pożyć, jest niewygodny  ::((

Dodam jeszcze, że nie jest mi wstyd, że to napisałam.  8)
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3247 dnia: Stycznia 14, 2014, 04:00:00 pm »
Parabola ,dlaczego w ogóle przychodzi ci do głowy ten wstyd??? :o :o :o
To prawda ,ze kościołowi są potrzebne wielkie zmiany, wielkie reformy. Obysmy ich doczekali.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3248 dnia: Stycznia 14, 2014, 04:01:09 pm »
Lulu z potrzeby zrozumienia świata, cierpienia.....
A reszta to w dużej mierze zależy jakich ludzi spotkają na swojej drodze. Czy są świadectwem wyznawanej wiary, czy jej zaprzeczeniem.
Nie oszukujmy się z faktu ochrzczenia, czy chodzenia na religię nie staniemy się katolikami, czy wyznawcami innej religii. Wiara to wg mnie łaska, która najpierw trzeba potrzebować, potem o nia się modlić i zgłębiać daną religię, by z czasem stwierdzić, że się chce być jej wiernym.
Z deszczem ani z wolą rodziców ona nie spada na nas. xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3249 dnia: Stycznia 14, 2014, 04:02:03 pm »
Parabolka...I niech Ci nie będzie wstyd. To, co u kleru obserwuję w moim otoczeniu, to się w pale nie mieści. A o Franciszku, wiesz że to samo pomyślałam? ::((
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3250 dnia: Stycznia 14, 2014, 04:02:41 pm »
Moja droga Agawo, "głównie dzięki dojrzałości osiąganej stopniowo, dzięki rozwojowi do podejmowania decyzji".
Żeby coś osiągać stopniowo, to trzeba zaliczyć te stopnie, prawda?

Mam obrazek z dzieciństwa, maj, ja szykowałam się do I komunii. Przyszła do nas uczennica mojej mamy (w tym czasie mama pracowała w szkole), zobaczyła moją sukienkę wiszącą na wieszaku. Zainteresowała się, co to jest (była to biała sukienka ze złotym haftem liturgicznym), więc moja mama powiedziała, że ja idę do I komunii, a ona powiedziała, ja też bym tak chciała. Mnie zdziwiło to ogromnie, była w moim wieku, chciałam coś na ten temat mówić, ale mama skierowała rozmowę na inny temat. Po jej wyjściu powiedziała mi, że ta dziewczynka należy do jehowych.

Podatek od każdej głowy, i jeśli się nie mylę, to albo do US, albo do Gminy (coś jakby działalność).
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3251 dnia: Stycznia 14, 2014, 04:07:26 pm »
Lulu ok, poznawać , to zaliczać stopnie . Tak jak powoli  uczymy się jezyka ,a dopiero na końcu zdajemy egzamin i dostajemy swiadectwo.
NIe za bardzo rozumiem ten przykład z sukienką. Co słonko chciałaś  przez to powiedzieć? Bo  ja zrozumiałam ,ze kolezance było przykro z powodu fajnej kiecki jaką miałas załozyc. A to chyba nie o to biega w sakramentach. NO i mama jehówki tez poniekąd wciągnęła ją na siłę w religię.U nich to jeszcze większe są obostrzenia i wymogi.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3252 dnia: Stycznia 14, 2014, 04:13:01 pm »
Podatek dochodowy od osób prawnych, ale dziwna to ta osoba prawna  :0ulan:

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3253 dnia: Stycznia 14, 2014, 04:16:17 pm »
mama skierowała rozmowę na inny temat.

Miałaś mądrą mamę, Lulu :)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3254 dnia: Stycznia 14, 2014, 04:21:21 pm »
Amorku, miałam na myśli, to, że jeśli nie mamy mocnego "kręgosłupa", można nami sterować, manewrować, nawet dorosłym. W taki razie jak bardzo dziecko jest narażone na tego typu możliwości. Ta dziewczynka, zobaczyła ładna sukienkę ... to wystarczyło, aby w tym momencie już chciała.
Myślę, że bardzo potrzebne są nam stałe punkty odniesienia. Pewnie dla różnych osób będą różne, ale powinny być stale. Nie mam zamiaru przekonywać kogokolwiek, że  religia jest właśnie tym.
W przypadku dziecka, trzeba, tak ja uważam, wskazać drogę ... jaką, to już każdy rodzic musi zdecydować sam.

Agawo, wiem :)
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna