Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2073490 razy)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4875 dnia: Czerwca 16, 2014, 11:27:05 pm »
tajest!  :oklaski:

dla wsiech dobrze zgadniętych konisiowa nagroda:

 :0ulan:

jutro przyniesie Wam szczęście, energię i pieniądze! (dajcie znać czy się sprawdziło!  ;) )



(a w razie gdyby ktoś zgadywał dopiero jutro, to powyższe również się liczy)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4876 dnia: Czerwca 16, 2014, 11:44:22 pm »
Akurat - ja już wiem na pewno, że piniądzów ni_chu, wręcz ich ubędzie  >:D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4877 dnia: Czerwca 17, 2014, 10:38:50 am »
Akurat - ja już wiem na pewno, że piniądzów ni_chu, wręcz ich ubędzie  >:D

z tych 6 maili Ci hamaczku tak wyszło  ;D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4878 dnia: Czerwca 17, 2014, 12:02:31 pm »
Hamaczku, może to przejściowe kłopoty. W końcu tam pieniędzy nie rozdają, trza na nie ciężko zapracować. A młody ma pierwsze zderzenie z dorosłością, odpowiedzialnością za swoje finanse. Jeśli się nie uda, trudno, na pewno zostanie lekcja i jak wróci to pomyśli o zakotwiczeniu tutaj. Doceni Wasz wysiłek i zobaczy, że łatwo to się tylko kasę wydaje.
Cokolwiek się dzieje, trzeba znaleźć w tym pozytywy, a nie martwić się na zapas. Hamaczku, wiesz jak mi krwawiło serce, gdy córcia wyjechała do USA, by tam być opeerką. Trafiła na fatalną rodzinę, w której nie utrzymała się żadna przed nią, dłużej niż 2-3 miesiące. A to miał być rok. Miała kryzysy, ale b. polubiła dziewczynki i dotrwała. Wg mnie wróciła dorosła, odpępowiona na dobre. Już pisząc mi mejle, stwierdziła, że wynajmie choćby pokój, a w domu nie zamieszka. Tak jak tam żyją młodzi. Po tym wyjeździe pozostała nie tylko znajomość angielskiego, ale i życia. Taki glejd w dorosłość. Ale by to nastąpiło, niestety trzeba dostać od życia kopa   :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4879 dnia: Czerwca 17, 2014, 03:35:40 pm »
Pośmiejmy się:
Jak dobrze w mediach usłyszałem byłem, to pirata drogowego zdyszana Policja zatrzymała wreszcie gdzieś w Szczecinie nie za piracką jazdę...
...tylko za posiadanie pistoletu/straszaka, kajdanek, kilkunastu komórek, dokumentacji finansowej i kamizelki odblaskowej z napisem "POLICJA" [tonfa gratis]...
i ma zamiar mu postawić za to zarzuty kryminalne  ztx [nie za tę jazdę..........]

= odpalmy wyobraźnię: co wieczór 90letniej sąsiadce przygłuchej spod_dwójki, nakazuję się przebierać w te nabyte oficjalnie gadżety [bo żona mnie wyśmiewa  bxu] - jak już! to wali ślepakami cały magazynek [nic to tu nowego w dzielnicy obok poligonu  xhc ]

teraz śmieszne:

= mogę rozwalić swego starego Lanosa piratując po wawie-jak-on i w razie czego pokazać paragony z_allegro na w/w akcesoria?
:-)
ech.... ;p
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4880 dnia: Czerwca 17, 2014, 05:54:46 pm »
To Polska właśnie >:D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4881 dnia: Czerwca 20, 2014, 12:53:33 pm »
A u mnie jak to w Salzburgu  często bywa pada w w przerwach leje.jutro ma być znòw słonecznie.
Ucieszyło mnie ,że zaliczyłam dzisiaj 10 naświetlanie.Jeszcze 15 i trochę odpoczynu i jazda do senatorium.Miłego weekendu dla Was .Natalia
Natalia

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4882 dnia: Czerwca 20, 2014, 02:54:47 pm »
dla Ciebie również, Natalio!  :) prawie połowę masz już za sobą - zobacz jak to zleciało!  :oklaski:


mój łikend zapowiada się ciekawie, meciątko_młodsze ma jutro urodzinki i zażyczyła sobie spędzić je "w parku linowym". więc załatwiam  :)


a poza tym bardzo się cieszę, że czuję się już lepiej i mogę siedzieć w innych miejscach niż toaleta  ;) co niniejszym wykorzystuję popijając kawę_już_dawno_ostygniętą  ;)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4883 dnia: Czerwca 20, 2014, 08:30:34 pm »
W parku linowym będzie zajefajnie :D

A ja się cieszę, bo malarz dotarł i zaczął był. Dziś miał wprawdzie poślizg...ponad dwie godziny ::(( ale mam naiwną nadzieję, że to nie będzie standard ;)

A martwię się, bo pół dnia spędziłam w markietach i koloru nie nabyłam :( Jutro trza będzie podjąć błyskawiczne decyzje, bo chłop ze mną rano jedzie po farbę... Nie będzie mi się chciało kłócić :P
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4884 dnia: Czerwca 20, 2014, 08:54:38 pm »
byle nie żółta  8) inne będą dobre  ;D

A u mnie zimno, strasznie zimno. A na jutro mam gości na grilla. Już widzę nas z gilami nachylonych nad rusztem z pociągającymi od kataru nosami  >:(
A jak szanowny umawiał ludzi, to mu mówiłam, że tak będzie; jędza jestem, wykrakałam  ::(( Jeszcze dziś mogłam zmienić menu, ale sam zrobił zakupy… Albo będę w piekarniku piec  :(

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4885 dnia: Czerwca 20, 2014, 08:57:58 pm »
byle nie żółta  8) inne będą dobre  ;D
Ha! Do holu właśnie żółta! Tylko jeszcze nie wiem: bardziej cytrynowa czy bardziej bananowa >:D

Albo będę w piekarniku piec  :(
Gościów? ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4886 dnia: Czerwca 20, 2014, 09:05:46 pm »
Hamaczku, teraz w porządnych sklepach mieszają farby na zawołanie, możesz sobie wymyślić (maja takie wzory kolorów do wyboru) kolor.
Jak będzie zimni to i przy piekarniku goście się usadowią, a jak jakiś niechcący tam wpadnie to trudno, będzie pieczeni więcej.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4887 dnia: Czerwca 20, 2014, 09:09:59 pm »
Mowy nie ma! Tych próbników, co to mają tysiące odcieni nawet nie oglądam! Ja muszę mieć konkretne, namalowane na dużej powierzchni ;D
W takich chwilach tęsknię za dawnymi czasami: poszłam do sklepu po kafelki, a tam... jeden jedyny wzór, za to AŻ trzy kolory! Nie było nad czym się głowić - i życie było prostsze :D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4888 dnia: Czerwca 20, 2014, 09:20:37 pm »
byle nie żółta  8) inne będą dobre  ;D
Ha! Do holu właśnie żółta! Tylko jeszcze nie wiem: bardziej cytrynowa czy bardziej bananowa >:D

Byle nie jajeczna  ;D
poważnie, szybko zobaczysz jak po oczach wali i szybko ma się dość; wiem, bo codziennie od ostatniego malowania muszę się patrzyć  >:( I standardowe meble (czyli te w kolorze drewna) gryzą się z żółtym żółteczkiem, czego nie przewidziałam wcześniej  :o

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4889 dnia: Czerwca 20, 2014, 09:41:09 pm »
hamak, wystarczy wej
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym