Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2073405 razy)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4965 dnia: Czerwca 23, 2014, 10:55:44 pm »
mamy mamy, zwłaszcza przed okresem :P
\
Ale ja ni mam okresu. Menopauzę mam za to...  >:(

dlatemu czasem mawiam, że okres to stan umysłu :P

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4966 dnia: Czerwca 23, 2014, 11:02:06 pm »
ej, napisałam, wysłałam i mi wcięło!  >:(
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4967 dnia: Czerwca 23, 2014, 11:49:13 pm »
Muszę Wam powiedzieć, że te wk...y o drobne i większe rzeczy, mijają z czasem. Teraz jeszcze pracuje nad tym, by zdroworozsądkowo podchodzić i się nie zamartwiać (głównie o wnuki, dzieci, choć prawdę mówiąc grzeszyłabym, gdybym powiedziała, ze mam po temu istotne powody).
Reniferku, maluszek z czasem zacznie dobrze sypiać, za to Ty niekoniecznie.  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4968 dnia: Czerwca 24, 2014, 07:51:52 am »
A u mnie pada od samego rana i podobno ma jutro przestać ,ale czy to możliwe ?Miłego dnia dziewczyny xhc
Natalia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4969 dnia: Czerwca 24, 2014, 03:49:06 pm »
U mnie nie pada, trochę wieje, trochę chłodzi ;) Miałam 2 godziny przerwy w pracy; zamiast siedzieć, uzupełniać dokumentację, odpowiadać na maile_telefony i inne - poszłam w miasto. Zlazłam się okrutnie, obiad w barze mlecznym  mnx zjadłam, do rożnych sklepów pozaglądałam; głupotek kilka kupiłam  8) na przykałd bajecznie kolorowy parasol  >:D
Teraz mogę dalej siedzieć do wieczora  :0ulan:

Miłego dla Was. Bez względu na pogodę  :-*

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4970 dnia: Czerwca 24, 2014, 11:20:14 pm »
wkurzyłam się  >:(
bo jak już wreszcie dojszło do tego, że poszłam do jednego doktora a potem nawet do drugiego i umówiłam się na wycinanie z ramienia jakiegoś podejrzanego gówna, to pojechawszy na umówioną wieczorną godzinę (dziś) dowiedziałam się, że doktor zaniemógł biedaczysko, wrrr

ale się troszkę z tego cieszę, bo po pierwsze primo umyję w sobotę okna w lesie (chyba mi na zryty beret padło, że się z tego cieszę, no ale coś trzeba znaleźć  ;D ) a po drugie primo na wyjazd lipcowy pojadę bezszwowo
  :D   - a to dlatego, że zaproponowany termin zabiegu - 8 lipca - zdecydowanie odrzuciłam z wyjazdowego powodu właśnie

P.S. Natalko, przyszła babciu - gratuluję i cieszę się razem z Tobą!  :D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4971 dnia: Czerwca 25, 2014, 12:42:28 pm »
Dzisiaj byłam u mojej lekarki domowej i dostałam porzadny opiernicz.Ponieważ wròciła moja polimyalgia reumatyczna ,zaczęłam brać sama bez konsultacji steryd.Powiedziała mi ,że w moim przypadku dostałabym natychmiast termin do reumatologa,gdybym powiedziała o co chodzi a po drugie dawka sterydu jest stanowczo za mała ,bo to nie chodzi o to ,że boli ale żebym nie dostała zapalenia żył.Pani doktor sama telefonicznie skonsultowała się z lekarzem i dostałam 15 mg cortizonu dziennie do 7 lipca .We wtorek badania krwi i zobaczymy .Następne gó..o nie chce mnie zostawić w spokoju ::((
Natalia

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4972 dnia: Czerwca 25, 2014, 04:01:35 pm »
ej, napisałam, wysłałam i mi wcięło!  >:(

metka, w chwili wolnego napisz jeszcze raz  8)

mag, nie ma tego złego...  :D

Natalia, ta Wasza służba zdrowia jest do pozazdroszczenia  :)
moje dziecko w nowej firmie zadowolone z prywatnej opieki medycznej firmy na "M"; wszystkie wizyty umawia przez internet, wybiera sobie lekarza jakiego chce i godzinę jaka Mu pasuje, na ten przykład w poniedziałek internista skierował Go do pulmonologa, a wizytę miał już następnego dnia  :o
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4973 dnia: Czerwca 25, 2014, 05:12:06 pm »
Zła jestem >:( Małż się ciągle w malarską robotę wpitala >:( Sam robić nie chciał, a teraz wie lepiej >:(
A pan malarz nie jakiś całkiem obcy, tylko mąż pani porządkowej z mojej roboty i wicie.. rozumicie... chciałabym po prostu, żeby było czysto i świeżo, a przy tym kontaktowo, kompromisowo i komfortowo >:( Zwłaszcza że nie bierze dużo...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4974 dnia: Czerwca 25, 2014, 06:20:50 pm »
rozumim, hamaczku. ale wiesz, jakby co, to będzie, że to on jest ciężki_w_pożyciu, a Ty bidulo masz z nim krzyż_pański. ludzie też oczy majom i widzom kto stwarza problemy. (inna sprawa, że widzą to, co chcą widzieć  ;) albo są letko ślepawi  ;) )
a jeśli ten Wasz fachman nie pierwszy raz maluje, to i pewnie nie pierwszy raz nadgorliwy pan_domu mu się do roboty wpitala... da sobie radę, a Ty między chłopów nie właź, niech sami rozwiązują swoje sprawy.
tak czy inaczej przytulam i dużo cierpliwości przesyłam  :-*
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4975 dnia: Czerwca 25, 2014, 07:51:42 pm »
Metka dobrze prawi  :)

Pamiętasz może opowiadałam Ci, Hamaczku, o swoich rodzicach.
U nich 8 lat różnicy, ale przy trudnym charakterze ojca różnica na jego niekorzyść wydawa siem o wiele więksiejsza. I każdy na zewnątrz, tzn. nie wtajemniczony,
od razu orientuje siem, kto jest tym bardziej uciążliwym. Nie mieszaj siem. Pan malarz sam siem zorientuje  C:-)

(druga sprawa, moja mama tak się nauczyła "lawirować" przy ojcu, aby cokolwiek gładko, zbez wpinkalania z komentarzem, załatwić, że jej to weszło w krew) 

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4976 dnia: Czerwca 26, 2014, 08:29:24 am »
oj jak czytam to jakby o moim pisały wielebnym ,z moim jest tak pada jakaś propozycja to  słyszę ale ........ ale sam nic nie umie w domu zrobić ,najwyżej popsuć ,po-kurwić  i winę na kogoś zwalić a teraz z innej beczki he he ja już po kawce w domku ,do roboty o 5 pobiegłam ,teraz na pana hydraulika czekam/wymieni wodomierze/ a później  idę spać/na 2 godzinki/ ,pogoda prawie jesienna  ,bbbry deszczycho pada non stop ,zimno ......
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4977 dnia: Czerwca 26, 2014, 10:02:32 am »
U. Nie znów świeci słońce.Ruszam na wycieczke w góry.Dolina do marszu w lesie ,bo słońca muszę unikać..Dosyć promieni dostaje w szpitalu.Dziś zaliczyłam 14 lampy.Do tego czasu nic się z piersią nie dzieje :oklaski:Oby tak do końca.Bóle mięśni po leku prawie zginęły i mam nadzieję ,że nie bedę musiała długo połykać sterydów.Miłego dnia dla Was. mnx
Natalia

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4978 dnia: Czerwca 26, 2014, 11:31:08 am »
Ucieszyło wczoraj wyczytane w necie info, że:

stomatologia bez borowania i podróże w czasie
... są możliwe !!!



P.s. kiedyś prawie płakałyśmy na koloniach z koleżanką na rowerze wodnym na środku jeziora, bo klapek jej wpadł do wody i poszedł na dno, i ona chciała zadzwonić do mamy do pracy (bo nie mieli stacjonarnego) ... żeby mamie się pożalić.
Dopłynęłyśmy, a ona poleciała do gabinetu pani kierownik ośrodka, żeby wykonać telefon.

Minęło prawie dwadzieścia lat i dzwonić można było np. z plaży, łóżka, szczytu góry, środka jeziora, a jak ktoś chce to i z WC  ztx

Więc ... pomarzyć można  ;)





Musiałam napisać coś optymistycznego z tego dołka, w którym od kilku dni siedzę.
Znalazłam więc temat dentysty i podróży w czasie  :)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4979 dnia: Czerwca 26, 2014, 04:04:11 pm »
Sasky dziś tych telefonów wszędzie jest za dużo. Gdziekolwiek jesteś, ze wszystkich stron dochodzi czyjaś rozmowa  :-\

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++