Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2073536 razy)

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5445 dnia: Sierpnia 22, 2014, 10:33:48 pm »
dajcie chłopom żyć, urwiesz szkodę sobie uczynisz :),
a propos tytułu wątku- cały piateczek nic specjalnie mnie nie ucieszyło, robota jak zwykle, wizyta u Taty - trudne przejście, walka o jego godziwy byt, ale... przełączam tv m/y jedynką i polsatem i leciało - będzie, będzie zabawa.... mój przebój ze styczniowego sanatorium w Polanicy - było pięknie, fajne dziewczyny, radośnie - no i to mnie ucieszyło :)
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5446 dnia: Sierpnia 22, 2014, 10:41:27 pm »
a propos tytułu wątku-

chodzę z myślą - i może tu jest jej miejsce - dziś do mnie dotarło z mocą wodospadu, że myślenie o tym, co mają inni, a ja jestem tego pozbawiona - zabija we mnie to, co jest wartościowe i warte utrzymywania żywym, bo to właśnie daje mi żywość, życie, radość, twórczość, nadzieję. Wszystko.
I to było dziś dobre :)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5447 dnia: Sierpnia 22, 2014, 10:52:54 pm »
a propos tytułu wątku-

myślenie o tym, co mają inni, a ja jestem tego pozbawiona
Ale czemu zaraz pozbawiona :o Może kiedyś też będziesz to mieć :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5448 dnia: Sierpnia 22, 2014, 10:59:51 pm »
To ślepa uliczka… Może być tak, że czegoś mieć nie będziemy/ nie będę… Nikt tego nie wie. Można oczywiście się starać ;) ale na ten przykład - młoda już nie będę  :P
I dopóki myslę o tym, czego nie mam - nie mogę docenić tego co mam  C:-)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5449 dnia: Sierpnia 22, 2014, 11:02:18 pm »
Niom OK  C:-)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5450 dnia: Sierpnia 23, 2014, 10:28:13 am »

I dopóki myslę o tym, czego nie mam - nie mogę docenić tego co mam  C:-)


Zdanie, które powinno być powtarzane jak najczęściej, by jak lampka alarmowa wyłączało nas, gdy wpadamy doła dlatego, że czegoś nie mamy i to coś nie będzie możliwe do osiągnięcia  C:-)

dziś do mnie dotarło z mocą wodospadu, że myślenie o tym, co mają inni, a ja jestem tego pozbawiona - zabija we mnie to, co jest wartościowe i warte utrzymywania żywym, bo to właśnie daje mi żywość, życie, radość, twórczość, nadzieję. Wszystko.
I to było dziś dobre :)[/i][/font][/size][/color]

Tego co wytłuściłam w kontekście poprzednich słów nie rozumiem.  :-\

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2014, 10:30:15 am wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5451 dnia: Sierpnia 23, 2014, 10:42:18 am »
Pokiełbasiło mi się cytowanie wiec napiszę bez tego. Jasne,ze szkoda zycia na wyliczanie tego czego zostaliśmy pozbawieni. I tak mamy wszyscy więcej niż biedniejsza , większa niestety część  świata. TYle o materialnych , a inne? Codziennie ( szczególnie w te " ciężkie" dni ) jeszcze leząc w łóżku  staram się wyliczać wszystko co dobre, za co mogę podziękować i często szukam nawet tych najzwyklejszych rzeczy, jak ładna pogoda, wczorajszy udany trening, spokojna noc. Dziś  noc była niezwykle niespokojna , ale i tak było za co dziękować. Przeciez nie bolało nic az tak ,ze musiałabym brac leki.NO i skończyłam książkę!:) Szykuje się luzacki weekend, mogę zrobić cos w domu ,ale nie muszę. Z tego co wiem ,wszyscy zdrowi. NO i ja wciąż i wciąż mam za co dziekowac ,bo szczesciarą jak do tej pory jestem- dwa razy miałam raka i podobno jestem zdrowa! Farciara ( nie zapeszać!!)OJ wyliczać można  w nieskończoność , tylko uwaga- nie szukac w głowie tego ,ze cos mogłoby być lepsze , to pułapka.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2014, 10:52:50 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5452 dnia: Sierpnia 23, 2014, 01:05:05 pm »
Ja pozdrawiam już z Salzburga.Fajni jednak u siebie.Gorzej bo pada i jest zimno.Amorku masz racjé ,życie jest piękne i cieszmy sié z tego co mamy. :oklaski: :oklaski:
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5453 dnia: Sierpnia 23, 2014, 01:11:54 pm »
Mnie dziś ucieszyło, że poprasowałam wsio po gościach (nie cierpię prasować) i teraz idę robić "leniucha" bo popołudniu mamy turniej tenisomy im. Pekola (nasz ramol, niestety zmogła go choroba  :( ale super grał w pingla) w ogrodach naszych znajomych. Jest to już bodajże siódmy raz. Pierwszy raz rozdzielili kobiety i mężczyzn, więc moje szanse wzrosły. A dotychczas zwykle załapywałam się na trzecie miejsce. Dwóch panów nie dałam rady pokonać. No a potem jest biesiadowanie (każdy coś przynosi) i śpiewy prawie do białego rana.  ztx
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5454 dnia: Sierpnia 23, 2014, 03:31:30 pm »
metko, spóźnione (nadrabiam zaległości) urodzinowe życzenia  :)
duuużo zdrowia, radości, pomyślności i miłości oraz pociechy z meciątek  :-*
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2014, 03:33:12 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5455 dnia: Sierpnia 23, 2014, 05:10:43 pm »
Danusiu_Par :) Będzie temat do pogadania przy najbliższym spotkaniu; wytłuszczę czyli wyłuszczę z chęcią i radością; jeśli jeszcze będe pamiętać, o co mi chodziło  ;D >:D :-* :-* :-*
*
Codziennie ( szczególnie w te " ciężkie" dni ) jeszcze leząc w łóżku  staram się wyliczać wszystko co dobre, za co mogę podziękować (…)

Jakiś czas temu na FB zostałam zaproszona do zabawy - zadanie dostałam, aby przez równo tydzień pisać codziennie i publicznie 3 rzeczy, które tego dnia były dla mnie dobre, miłe; jednocześnie każdego dnia mam wskazać osobę, którą wyznaczam do tego samego przedsięwzięcia.
Spróbujemy tutaj?
Zaczynam:

Dziś rano - budzę się, patrzę, słońce, ciepło. Miło. Druga rzecz: pod pracą pani sprzedaje piękne śliwki węgierki, kupuję na ciasto poobiednie; uwielbiam :) Trzecia rzecz: mój starszy chce iść dziś ze mną do kina na Dawcę pamięci :) Pamięta, że lubię takie filmy, że kocham Meryl Streep. Bardzo miłe :)

A do zabawy zapraszam od razu Amorka :) Bo ma wprawę :)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5456 dnia: Sierpnia 23, 2014, 05:39:31 pm »
1.Mam dwa dni dla siebie ( byłam asertywna) :)
2.Zaliczyłam w tym tygodniu mammo i cały czas mnie to niezmiernie cieszy!
3.Przemaszerowałam dziś z męzulkiem sporo km i być może jeszcze dziś poćwiczę!.
4. Jest tak cudownie na dworze!:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5457 dnia: Sierpnia 23, 2014, 06:02:49 pm »
Cholewcia nie wyznaczyłam kolejnej osoby!:)
To może madzia 61!:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5458 dnia: Sierpnia 23, 2014, 06:45:07 pm »
u mnie sobota jest zawsze zakupowa, dziś z sąsiadeczką ,która przyjeżdża z Holandii na targu byłyśmy  :0ulan:
później  fajnie sobie z młodą pogadałyśmy  ztx
następnie spacer z Franiem po jego mamę/piękne pytania / i później zakupy spożywcze w markecie  ztx
a  teraz muzyczka gra , mąż na działce u znajomych ,ja klikam ,Franio z mamą na spacerku ,młoda poszła spotkać się  wakacyjnie z koleżankami z klasy a ja wtranżoliłam pół czekolady z orzechami ,do pracy dziś nie poszłam po ustaleniach
pogoda fajna  :oklaski:
a wieczorem sąsiadeczka wpadnie na herbatkę i lampkę winka  mnx
jest dobrze !!!!!!  :)   

hamaczka poproszę  :-*
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5459 dnia: Sierpnia 23, 2014, 06:51:07 pm »
Wyspałam się, bo nie miałam nic do załatwienia z samego rana :)
Ugotowałam pyszne leczo mnx Właśnie dojadam resztę - nie zdążyło się "przegryźć" ;)
Sfinalizowałam pewną sprawę finansową, więc mam to z głowy ;)

Poza tym nuda, panie, nuuuuuda... ;)

Mirusia, dawaj >:D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)