Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2073539 razy)

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5625 dnia: Września 03, 2014, 08:08:05 pm »
Matko..
Pamiętam, jak moje Młode chodziły do przedszkola..
Pan maż prowadzał na początku, ja nie.dawałam rady..masakra..
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5626 dnia: Września 03, 2014, 08:39:41 pm »
Nadabiam zaległości  ;)


Dzień trzeci:
1. Posługując się sługą uniżonym - robotem, pokroiłam  w zgrabną kosteczkę sałatkę jarzynową w 2 minuty, wprawiając w osłupienie mojego małża, krytycznie nastawionego do nowego domownika  xhc
2. Oglądając TV ukręciłam (za pomocą sługi zostawionego w kuchni) - ciasto biszkoptowe na placek z jabłkiem.  ztx
3. Sporo czasu poświęciłam na wymyślanie pomysłów, które by mnie jeszcze ucieszyły  O0


Dzień czwarty:
1. Dowiedziałam się, że nowe leczenie reperuje moją wątróbkę - mam to na papierze w postaci wyników badania krwi  ztx
2. Sterydy podziałały i krwinki białe solidnie wskoczyły w normę  ztx
3. W klinice, podczas wlewu odwiedziła mnie koleżanka i fajnie sobie pogadałyśmy  :D


Dzień piąty (dziś):
1. Kupuję sobie nowy dysk zewnętrzny z obudową, bo zdjęcia już mi się nie mieszczą na kompie  ztx
2. Dokupiłam misę dodatkową dla robocika - niezbędna  :D
3. Juz mam zaproszenia na...  O0 ... ztx
Contra spem spero 

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5627 dnia: Września 03, 2014, 10:54:23 pm »
Szarlotko, zdolniacha z Ciebie  :oklaski: Mój mikser z czasów komunizmu (sokowirówka też) wciąż działa i nie wiem, czy umiała bym się z takim cudem obejść  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5628 dnia: Września 03, 2014, 11:02:12 pm »
Szarlotko, a jakiż to cudowny model robota tak sam sieka warzywa w zgrabną kosteczkę ??? Gdzieś przegapiłam ???
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5629 dnia: Września 03, 2014, 11:19:35 pm »
Syn mi kupił na urodziny - pomogłam mu wymyślić prezent, a umotywowałam, że sam skorzysta na tym przy okazji  >:D
Ten robocik to BOSCH MUM54251 . Kupiony tu: http://www.electro-outlet.pl/product-pol-30360-Robot-BOSCH-MUM-54251-.html
Tak więc cena robocika nie jest powalająca, a spryciarz wiele może i czytałam mnóstwo pozytywnych komentarzy na jego temat.
W przyszłości syn ma zamiar mi dokupić przystawkę do robienia lodów i młynek... mam chęć też na tarkę do suchej bułki i na wyciskarkę do miękkich owoców i pomidorów.
Mankament jeden -  trzeba przeznaczyć dużą półkę na wyposażenie. Jest tego od groma, ale tak musi być, bo robocik wiele może  ztx

PS. Zawsze miałam problem z grudkami w cieście (mikser ręczny, ciężki jak... nie wiem co ::(( ), a ten spryciarz nie ma z tym żadnego problemu!
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2014, 11:22:18 pm wysłana przez szarlotka »
Contra spem spero 

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5630 dnia: Września 03, 2014, 11:27:34 pm »
No, fajny :) Mam coś podobnego, ale - kurna - na sałatkę nie sieka >:(  ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5631 dnia: Września 03, 2014, 11:32:03 pm »
Chyba żaden nie pokroi w kosteczkę  ::) Mój jest podobny, ale ewentualnie może zetrzeć na grubej tarce…
Szarlotko, myślę, że przystawka do bułki tartej to ściema/dodatkowy pochłaniacz kurzu/część do zmywania  ;D Bułkę zetrzesz tam gdzie jarzyny dociskając mocniej  O0 A lody zrobisz używając ostrego noża w misce; może nie będą gładkie jak śmietana, za to kasa zostanie w kieszeni :) A lody zrobisz najpierw przez tydzień codziennie, później raz na tydzień, a później raz na rok :)

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5632 dnia: Września 03, 2014, 11:38:13 pm »
Chyba żaden nie pokroi w kosteczkę  ::) Mój jest podobny, ale ewentualnie może zetrzeć na grubej tarce…


Ten model kroi w kostkę! Na prawdę.
A jeśli masz MUM5 bez tej przystawki, to jest ona osobno do kupienia, ale osobno wychodzi drożej.

Link:  http://www.ceneo.pl/17507501

Co do tarki, to się nie wypowiem, bo nie mam, ale widziałąm u mojej siostry i widziałąm, że super sprawa.
Lody - też nie jestem przekonana, ale łakomczuch-syn ma na to chęć... Najwyżej sam sobie będzie robił  ;)  >:D
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2014, 11:47:30 pm wysłana przez szarlotka »
Contra spem spero 

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5633 dnia: Września 04, 2014, 12:16:08 am »
I dla niedowiarków  ;) - robot w akcji http://www.youtube.com/watch?v=v32-CKHwqIM
Contra spem spero 

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5634 dnia: Września 04, 2014, 12:21:44 am »
w pierś się biję  8) uwierzyłam, że w kosteczkę  :oklaski:

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5635 dnia: Września 04, 2014, 09:42:56 am »
dobrze, że o tym piszesz. "dostałam" takie cudo kilka lat temu na urodziny od szanownego  :D cudzysłów specjalnie tu stoi, bo "dostanie" polegało na stercie ulotek i zapewnieniu "wybierz coś, kochanie, to będzie prezent ode mnie, ale ty sama wybierz, bo wiesz najlepiej co ci potrzebne". no dobra, pooglądałam, wybrałam. no i się okazało (szanowny nosem kręcił): że tu moc nie taka, a tu dodatki beznadziejne, a tu nie taka jakość części, a tu coś_tam itd. w efekcie do dzisiaj prezentu nie odebrałam  xhc

dobrze, szarlotko, że mi o tym przypomniałaś! cóż, wtedy wybierałam tańsze, ale odsetki rosną, więc przyjrzę się temu MUMowi  ;)
na razie i tak nie mam co na niego liczyć, bo w tej chwili zastanawiam się CO do garnka włożyć, a nie W JAKIM KSZTAŁCIE  ;) ale ponieważ nic nie trwa wiecznie, to wierzę w jakąś poprawę. kiedyś.
a poza tym lubię myśleć o miłych rzeczach  :)


a propos rzeczy miłych i dobrych:

dzień drugi, wczorajszy, 3 IX:

1. zrobiłam sama zakupy budowlane! nie duże, ale skomplikowane: krzywki, uszczelki, emalia alkilowa (+wybór koloru  ;) ), filtr węża pralki, reduktorki, obejmy do rur z wkrętami, węże, silikon sanitarny itp. SAMA! trudność polegała na tym, że większości słów nie znałam, a sklep był samoobsługowy. więc nie dość, że musiałam literować sobie co mam kupić, to jeszcze nie miałam bladego pojęcia jak to wygląda i gdzie tego szukać. DAŁAM RADĘ!  :0ulan:
2. ślicznie wyszła farba na ścianie - połączenie kolorów, baaardzo mi się podobuje  :)
3. meciątko_starsze było na basenie ze szkoły i nie dostało uczulenia!  ztx
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5636 dnia: Września 04, 2014, 09:51:19 am »
Metko chcieć to móc  :oklaski:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5637 dnia: Września 04, 2014, 09:53:14 am »
A ja bym takie cudo chciała i może nawet dałoby się na nie odłożyć, ino gdzie to, panie, trzymać? Mam strasznie mało miejsca w kuchni. Jakieś twórcze patenty na małą kuchnię?
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5638 dnia: Września 04, 2014, 10:15:04 am »
Meciu, tak jak Dana powiedziała - chcieć to móc!
A na prawdę robocik ułatwia pracę w kuchni, a już przy dzieciach, to super sprawa!
I tak sobie myślę, że właśnie wtedy, kiedy nie ma co dogara wrzucić - często wiele żmudnej pracy kosztuje upichcenie czegoś z niczego. A z robotem - łatwo i przyjemnie.
Teraz mąż ma zadanie -  kupić żonce obiecanego pomocnika.
I ja bym sobie go sama nie kupiła, ale dostałam od dziecka  :D
Ja mam jedno, a Ty dwoje, więc sobie wyobraź jak za parę lat będziesz miała fajnie  :-* :-* :-*

reniferku, ja mam małą kuchnię i po prostu przejrzałam szafki i powywalałam różne rzeczy, które trzymałam, bo "szkoda wyrzucić a może się przyda".  Jak nie używałam 15-20 lat - to nie użyję tych rzeczy nigdy! A więc fruuu... do kosza  >:D
Contra spem spero 

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5639 dnia: Września 04, 2014, 10:22:39 am »
stronę temu zostałam wyzwana, ale niee to że ignoruję, tylko we stresie jestę od wczoraj i nic mnie nie cieszy  >:(