Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2073475 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6390 dnia: Listopada 17, 2014, 03:36:07 pm »
Agawo, wielkie dzięki. Ja jeżdżę sporo w trasy przeróżne. Zwykle termin jest taki bez możliwości podania go z wyprzedzeniem. Najgorszą moją zmorą jest jazda w pojedynkę. Boję się, że na autostradach przysnę.
Agawo, a koszty takich przejazdów jak się szacuje. Pisałaś, że wpadł grosik. To też ważne. Dla mnie listopad to szok kosztowy z tytułu mojego autka. Ubezpieczenie, przegląd i tym razem wymiana klocków hamulcowych. Idzie to w tysiące  :(

około 21 lutego jadę do Włoch na narty (znaczy dojeżdżam do dzieci, by się tam opiekować Hanią i czasem zamiennie z synową pojeździć). Będę jechać sama około 1200 km. I najbardziej boję się samotnej jazdy  :-[
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6391 dnia: Listopada 17, 2014, 04:01:53 pm »
Dana, gdy się zalogujesz i wrzucisz swoją trasę, to wyświetlą się proponowane opłaty; wtedy na ich przykładzie ustalasz swoją. Mój przykład - trasa Wa-wa - Bydgoszcz: 30 zł od pasażera; a znajomy jechał do  w zeszłym tyg Paryża i zabrał 2 pasażerów, każdy po 180 zł.
Przed trasą z pasażerem ustalasz  w miarę dokładnie - czy możesz gdzieś z trasy zboczyć, aby go wysadzić, czy odjeżdżasz punktualnie, jak duży bagaż pasażer może zabrać etc.
Np jadąc do Bydgoszczy miałam zapytanie, czy mogę kogoś zabrać z Ciechocinka, czyli zjechać po niego z autostrady na stację benzynową, na której on by czekał; uznałam, ze to żaden kłopot i tak się umówiłam :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2014, 04:04:52 pm wysłana przez agawa »

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6392 dnia: Listopada 17, 2014, 07:24:12 pm »
A znacie portal http://www.blablacar.pl
[/i][/font][/size][/color]
Znacie  :) Chłopaki moje czasem korzystają (nad morze, w nasze górki na narty, raz do Berlina na samolot) i jak dotąd zawsze wsio było ok.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6393 dnia: Listopada 17, 2014, 07:43:24 pm »
To dobry pomysł.Może ja też pomyśle o czymś takim,żeby samej nie jechać.A jak jest z ubezpieczeniem takiego pasażera?
Natalia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6394 dnia: Listopada 17, 2014, 08:02:50 pm »
Szkoda, że do służbowych nie mogę wykorzystać, bo tu by się najbardziej przydało.
Musam bilety do rozliczenia delegacji przedstawić.
Nie tak jak co niektórzy  ::((
Nie mam już dyra z którym się raz umówiłam na zgubienie biletu i późniejsze pisemne oświadczenie o takim zdarzeniu, a rzeczywistą jazdę prywatnym samochodem  ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2014, 08:05:55 pm wysłana przez Mirusia »

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6395 dnia: Listopada 17, 2014, 08:53:44 pm »
.A jak jest z ubezpieczeniem takiego pasażera?

Masz OC i nie czerpiesz zysku, czyli nie zarabiasz - czyli nie ma obowiązku ubezpieczenia.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6396 dnia: Listopada 17, 2014, 09:00:52 pm »
chyba bym się bała wsiąść do obcego auta...zabrać obcego też bym się bała...

za dużo sonkowych książek się naczytałam?
  :o


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6397 dnia: Listopada 17, 2014, 09:08:41 pm »
Od momentu zarejestrowania się w Blabla się zastanawiam - co mi do łba strzeliło  ;D Bo ja niezbyt wyrywna do takich akcji. Właśnie tak jak Mag pisze - z obcym w jednym pudełeczku może być różnie. I chyba po prostu chciałam sprawdzić, czy rzeczywiście istnieje świat, w którym ludzie sobie ufają :)
Pierwsza próba/doświadczenie tego typu wyszło bardzo na plus :)

Ale nikogo nie namawiam  :) Moje wariactwo jest tyko moim; nie zarażajcie się nim  ;D
W międzyczasie (bo dostałam swoją pierwszą ocenę jako kierowcy  ;D ztx) poczytałam profile kierowców; hm… jestem prawie ewenementem - nie znalazłam nikogo ponad 50 lat  >:D Same młodziaki  :P Może dlatego właśnie mnie wybrały moje pasażerki, same w podobnym wieku?…

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6398 dnia: Listopada 17, 2014, 09:50:22 pm »
Z oc musze spytać mojego ubezpieczyciela.Wiem np ,że w przypadku wypadku tu w Austrii może mnie taka osoba podać do sadu i wymagać np odszkodowania lub renty.Pomyśle,ale chyba jednak pojade sama ,bo przerwy zrobie kiedy chce i nie muszę ogladać się na innych.
Natalia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6399 dnia: Listopada 17, 2014, 10:14:46 pm »
To dobry pomysł.Może ja też pomyśle o czymś takim,żeby samej nie jechać.A jak jest z ubezpieczeniem takiego pasażera?

a to będąc kierowcą nie wykupuje się ubezpieczenia NNW dla pasażerów?
(sory jeśli palnęłam totalną gupotę, się na tym nie znam wogle bom niezmotoryzowana od zawsze)

a co do samej akcji - podobają mi się tego typu akcje bardzo, bo ogólnie chcę wierzyć, że ludzie są fajni i świat jest dobry, ale jakbym sama miała ... z obcym w aucie ? zara by mi się włączyło: a co jak będzie jechał jak wariat ? porwania się nie boję, bo kto tam by mnie chciał porywać, ale 200 na liczniku i mam pełne gacie !

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6400 dnia: Listopada 17, 2014, 10:24:39 pm »
Coś jest z tym ubezpieczeniem,ale nigdy nie pytałam bo obcych nie woziłam. [url=http://www.greensmilies.c
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6401 dnia: Listopada 17, 2014, 10:34:15 pm »
Jest NW i obowiązuje na tyle osób, na ile jest zarejestrowany samochód.
Mnie coś takiego, znaczy wypadek (odpukać!) i potem odszkodowania specjalnie bym nie przyjmowała się.
Przecież wciąż się kogoś gdzieś wiezie (np. jak ja Mirusię  :)).
Bardziej bałabym się nieuczciwych ludzi, którzy z góry zakładają coś złego (np. okraść....)
- pisze to autostopowiczka z lat siedemdziesiątych i początku osiemdziesiątych (potem miałam swoje autko)No i pisania o sobie, gdzie jadę, czym itd. nie lubię :o
Nie mogę zaufać internetowi, logując się gdzieś i pisząc coś o sobie  :-\

Natomiast przeciwwagą jest towarzystwo w czasie jazdy i to bardzo lubię  :)

Agawo spróbuję na pewno, dzięki jeszcze raz  :-*
Ale zdziwią się, jak zobaczą, że 62-latka szuka towarzystwa  xhc
no i czy taka jeszcze widzi  :o
 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6402 dnia: Listopada 17, 2014, 10:42:23 pm »
 xhc xhc xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6403 dnia: Listopada 17, 2014, 10:46:19 pm »
no i czy taka jeszcze widzi  :o
xhc
jakby co - poświadczę  ;D

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6404 dnia: Listopada 17, 2014, 10:49:41 pm »
Ale zdziwią się, jak zobaczą, że 62-latka szuka towarzystwa  xhc
no i czy taka jeszcze widzi  :o

wisz, ja bym teretycznie prędzej się dosiadła do 62latki niż do 20latka, bo bym miała przekonanie, że pani po 60tce to na pewno spokojna, opanowana ... ALE kiedyś mieszkałam na stancji u babki ok 60letniej, wdowa religina, wierna słuchaczka radia rydzykowego (serio serio  xhc) i jak ona mnie przewiozła parę razy swoim samochodzikiem po mieście to ... ja dziękuję !