Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2073526 razy)

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9855 dnia: Października 19, 2015, 11:37:25 pm »
Zasmuciła wizyta u onki...skierowanie na rtg klatki piersiowej...morfologia krwi...markery...jutro po 13:00 mam dzwonić... ::((
lulu ...  :oklaski:

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9856 dnia: Października 19, 2015, 11:40:31 pm »
Oj tam, od razu zasmuciła. Porobisz badania i będzie ok.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9857 dnia: Października 20, 2015, 12:47:40 am »
Maju Lulu ma rację. Po co na zapas zaprzątasz sobie głowę   :-\

A a propo markerów. Mam koleżankę amazonkę (pracuje w służbie zdrowia) która bez zaleceń lekarskich zrobiła sobie markery. Były wysokie (600) kolejne badanie i 700. Było to rok temu. Zaczęli ja badać; PET, RM, TK, RTG, scyntografia... i nadal szukają. Nic nie znaleźli, a koleżanka do dziś żałuje, że zrobiła sobie te nieszczęsne markery.
Żyje w ciągłym niepokoju.
Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim  ???
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9858 dnia: Października 20, 2015, 01:34:13 am »
Jestem już po badaniach...mój chemik nie dawał mi skierowania na markery bo uważał,że nie są wiarygodne...Ja  nie prosiłam...sama skierowała...tzn onka...qrde idę spać...sama nic nie wymyślę...to tylko jeszcze 12 godzin... :)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9859 dnia: Października 20, 2015, 09:30:29 am »
Maja, to dobrze, ze dostajesz zlecenia na badania. Inne muszą się o to upominać, wykłócać. Markery rzeczywiście mogą być mocno przekłamane (a nam podnieśc nieźle ciśnienie) - w czerwcu miałam CA125 na poziomie 76 (norma 35). Badanie robione zarz po okresie, w stanie podgorączkowym i wynik....skutecznie zmiękczył mi kostki.
Czystych płucek życzę, co by jesiennym powietrzem na spacerach oddychały!
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9860 dnia: Października 20, 2015, 09:50:44 am »
Ancia wszystko zależy chyba  od laboratorium norma podana na wyniku z ŚCO - do 35 a w laboratorium szpitalne  w moim mieście podają kobieta przed menopauza 3,6-54,6
           kobieta po menopauzie 3,9-68,6
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9861 dnia: Października 20, 2015, 10:10:47 am »
Madziu, dlatego ja się jakoś bardzo tym nie wystraszyłam. Ale to trochę bez sensu, gdy wysyłają na badanie i nie instruują, że powonno być robione w takich i takich okolicznościach. Durne wysysanie kasy z NFZ :-(
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9862 dnia: Października 20, 2015, 10:16:45 am »
A ja na dodatek przeziębiona...

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9863 dnia: Października 20, 2015, 10:27:02 am »
A ja na dodatek przeziębiona...

To zapytaj o sens robienia markerów? Bo jak mają być przekłamane wyniki to szkoda Twojej krwi...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9864 dnia: Października 20, 2015, 03:09:09 pm »
ucieszyło? zmartwiło? - nie wiem, to wczoraj - dziś po nieprzespanej nocy objechałem pół wawy i gotuję właśnie bigos wg jakiegoś - dla mnie durnego - przepisu, no ale..  xhc

wstęp: [w tle groźna muza ;p np. czołówka z GWIEZDNYCH_WOJEN - a btw.. całe 2 sagi lecą właśnie na kanałach AXN = mam co robić w bezsenne przyjuniorowe noce = ...się gapić ;p]
ta sama pani doktor [kiedyś_tam]:
1. w poradni spec_CZD po półrocznym oczekiwaniu na wizytę jakaś taka yyyy niemiła, zdawkowa, zbywająca, opryskliwa; po mojemu wręcz wredna_i_wdupiemająca_z_tumiwisizmem_na_zmęczonej_twarzy_w_tym_gabinecie_"pracą"_wyeksponowanym...
2. w prywatnej przychodni [dla nas drogiej, no ale trza...] yyyy_2 jakaś NAGLE? taka miła, uprzejma, profesjonalna, nadskakująca, dopytująca, zainteresowana, uczynnie rozpromieniona, podpowiadająca, sama szukająca, wystawiająca zlecenia i recepty od ręki [ależ wystarczyło zadzwonić lub bez kolejki wejść w CZD - yhyyy...]
3. tak - nadal ta sama ona.
3a. mechanizm ja qm - jest prosty = $ 'tu a tu'
iiiii z takim nastawieniem..:

no to już n/t: poszlim z platfusowym od zawsze juniorem wreszcie do ortopedy prywatnie/odpłatnie i...
było max_profesjonalnie i naprawdę miło, sympatycznie itd... [a do tego junior_jak_nie_junior w gabinecie lekarskim zachowywał sie tym razem ...wzorowo :D]
załamka

pani_doktor uśmiechnięta półgębkiem zza grubych szkieł na wstępie nas wysłuchała zadając pytania jednocześnie czytając kartę... - i tuż potem nas dobiła (gdy junior się rozebrał do majtek sam chętnie w GABINECIE LEKARSKIM [!]...):
nie, nie! państwo patrzą tu a on tu! nie odsuwać się, on ma patrzyć i stać na wprost! ja zza niego pokazuję dłoniami...:
widać? teraz widać? tu! na moje palce! jedna noga krótsza, tak? miednica krzywo jest, widać? Artur schyl się! nie tak, nie tak... rodzice?
o tak! ślicznie! tu skolioza, tu lordoza - a to tu to garb.
- GARB?
- no tu, nie widać?
- suuuuuuu...

potem tylko załamka_dalej jak u Hitchcock'a = trzesienie ziemi na wejściu i potem już tylko akcja rośśśśśśśśśnie :D
...zmniejszone napięcie mięśniowo-powięziowe...stopy płasko-koślawe [na lustrzanym supersprzęcie zobaczyliśmy aż_JAK! - ...śmy w przedszkolu i podstawówce nogę w michę z wodą i na kartkę i wkładki WYDAĆ nr 3 do rozmiaru stopy dziecka... - dziś ktoś tak_choć bada dzieci? ;p]...klatka piersiowa lejkowata/szewska... itd. itd.
[warto było - zalecenia, program nowych i kontynuacja ćwiczeń tych_a_tych_nie, zlecenia, namiary, zakupy - fullprofeska]

i nie wiem jak ta pani zachowuje w gabinecie NFZ, tu było maxOK.
HOWGH!

[i tylko żal chyba DO tych wszystkich SPECJALISTÓW, lekarzy, rehabilitantów.., którzy go oglądali,badali i nas uspokajali...]
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9865 dnia: Października 20, 2015, 03:19:30 pm »
bardzo dobrze, że został dobrze  zdiagnozowany i można teraz popracowac nad korektą
oby Junior był tylko chętny
 moje dziecię zawsze stawało okoniem ( skolioza) i ostatni raz pozwoliła się wozić na  ćwiczenia korekcyjne jako 16 latka >:( oj odezwie się kiedyś kręgosłup
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9866 dnia: Października 20, 2015, 06:09:27 pm »
bardzo dobrze, że został dobrze  zdiagnozowany i można teraz popracowac nad korektą
oby Junior był tylko chętny
 moje dziecię zawsze stawało okoniem ( skolioza) i ostatni raz pozwoliła się wozić na  ćwiczenia korekcyjne jako 16 latka >:( oj odezwie się kiedyś kręgosłup

tak
wreszcie!
junior z zasady b. STARA SIE [oj b.] nie wejsc wewcale do gabinetu, a junior_juz_w_gabinecie to scenariusz gotowy na topowy grozy_film ..;p
DOPISEK:
z elementami brutalnej sily zastosowanej w celu doprowadzenia i dokonania czynnosci... - ...hyh
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2015, 06:14:02 pm wysłana przez Pilot_613 »
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9867 dnia: Października 20, 2015, 06:57:38 pm »
Byle jeszcze dobry rehabilitant - i do przodu :) A Juniora pochwalić :)
Na pocieszenie: mój kiedyś u dentysty nogą lampę stłukł, tak wierzgał  :o A o rehabilitacji zapomnieliśmy, gdy miał jakies 10 lat; odmówił stanowczo i zdecydowanie  >:D

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9868 dnia: Października 22, 2015, 08:05:56 pm »
Byle jeszcze dobry rehabilitant - i do przodu :) [...]
tiaaa... nadal i OD_zawsze juniorowych, do usług ćwiczeń rehabilitacyjnych, tzw. tata - dla ułatwienia: ja! HA! ;p [to ma, to ćwiczy, to norma, to codziennie... Pani Doktor musiała się wysilić - i się wysiliła.., i fajnie ;p]

i ten, nie chciałem byłem ZATKAĆ wątku - piszcie ;-)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9869 dnia: Października 22, 2015, 11:12:00 pm »
To napiszę: no szlag by trafił tych specjalistów >:( I jakoś tak, nie wiem właściwie czemu, właśnie ci orto wydają mi się tacy najbardziej. Do trafienia ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)