Różności > Kawiarenka

wypiekacz do chleba

(1/2) > >>

słonecznik:
Jaki wypiekacz do chleba polecacie?


chleb bezglutenowy
tańsze pieczenie czy kupowanie?


lulu:
Nie używałam ale jadłam chleb z wypiekacza, można by powiedzieć z wielu wypiekaczy. Nie powinno się narzekać na chleb ale nie trafiłam na smaczny. Ja robię tradycyjnie, ręcznie. Sporo osób z tego forum jadło mój chleb i chyba smakował.

Kela:
Nie pomogę w wyborze, bo swój automat do chleba kupiłam 12 lat temu :) więc nie znam obecnych propozycji rynkowych :)
Nie zgadzam się jednak z lulu, według mnie  chleb z automatu jest pyszny, pulchny, w piekarniku nigdy tak nie wyrasta.
Wypiekam swój własny chleb od 12 lat, eksperymentuję, piekłam i ryżowy, i gryczany, z samych ziaren, bezglutenowy, razowy, jaglany :)
Obecnie piekę na zakwasie, mieszam mąki, piekę w piekarniku większą porcję, bo chleb jedzą także inni domownicy.

AniaM:
Od niedawna mam wypiekacz firmy ZELMER ZBM 0990x. Ma jedno mieszadełko i jak narazie sprawuje się bardzo dobrze. Eksperymentowałam do tej pory z chlebkami na drożdżach lub z gotową mieszanką - rodzinka zajadała się (nawet jeden zakalec zjedli ze smakiem mnx ). Wychodowałam swój pierwszy zakwas i właśnie dziś piekę pierwszy chleb na zakwasie w automacie  mnx . Mam nadzieję, że wyjdzie fajnie i będę mogła spróbować upiec "lulowy chleb"  :)

Lorinka24:
Fajnie, że poruszyłyście taki temat. Już długo chodzi za mną taki opiekacz, bo chleby domowe lubię, jednak nie zawsze mam ochotę je wyrabiać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej