Autor Wątek: Powstanie Warszawskie  (Przeczytany 4630 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Powstanie Warszawskie
« dnia: Lipca 31, 2015, 11:38:45 pm »
niesamowity projekt - kolaże zdjęć współczesnych i z Powstania Warszawskiego - pomysł Marcina Dziedzica,
w ubiegłym roku widziałam tylko kilka, dziś można już kupić książkę, a tu obejrzeć 17 fotek:



http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/inaczej-spojrzysz-na-warszawe-wyjatkowe-kolaze-zdjec-wspolczesnych-i-z-powstania/q41zfr




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 01, 2015, 01:50:01 am »
Oglądałam, na mnie te zdjęcia robią ogromne wrażenie.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 01, 2015, 09:44:20 am »
prawda?
co innego próbować sobie coś wyobrazić... próby wypadają różnie...
ale tu obraz jest tak dokładny, że ja nie jestem w stanie dogonić swoich myśli, jak patrzę na tych ludzi z WTEDY i w tym samym miejscu ludzie TERAZ sobie idą,
nakłada się na to cały bagaż wojenno-powstańczy i normalnie skóra cierpnie...


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 01, 2015, 10:29:42 am »
o tak....

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 01, 2015, 01:39:47 pm »
niesamowite , już mam łzy w oczach...
ja wzruszam się w miejscach historycznych, gdy zobaczę pamiątkowa tablicę , bądź przechadzając się tylko ulicami ,których dramatyczną historię dobrze znam. Wzrusza mnie powstanie ( masochistycznie oglądam wszystkie filmy, reportaże , rozmowy  dotyczące tych zdarzeń) ,przeżywam i płaczę. Mam tak tez w Krakowie na Kazimierzu mysląc o Zydach ,którzy prowadzili tam zwykłe życie, a potem zostali zagnani do bydlęcych wagonow.( największe moje  przezycia związane były z Muzeum holokaustu w NY , niezwykłe miejsce , ale marzy mi się  Jad,va-szem).
  Podobne porusza  mnie tez tragedia  WTC.
Wzrusza mnie upływ czasu i wyobrażenie ,ze wszyscy jesteśmy tu tylko chwilkę. Nawet widok  koloseum chwyta mnie za gardło.
Troszkę zboczyłam z tematu ,widać ten kolaz tak niesamowicie na mnie wpłynął...piękne
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 01, 2015, 03:31:31 pm »
taaa, niesamowite, wczoraj oglądałam wieczorem Powstanie Warszawskie, też robi wrażenie   
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 01, 2015, 03:46:24 pm »
Mie najbardziej jest żal tych dzieci " rzucanych jak kamienie na szaniec"Tyle bezzensownych śmierci  ::((
Natalia

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 01, 2015, 03:48:05 pm »
o tak Jana  Komasy film "Powstanie Warszawskie" obejrzałam wczoraj robi ,robi wrażenie ,po obejrzeniu filmu nie mogłam przenieść się współczesność /nawet kompa wyłączyłam :oklaski: / ,te zdjęcia kolaże  z powstania i współczesne  niesamowite
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 01, 2015, 07:29:35 pm »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 01, 2015, 08:13:20 pm »
o tak Jana  Komasy film "Powstanie Warszawskie" obejrzałam wczoraj robi ,robi wrażenie ,po obejrzeniu filmu nie mogłam przenieść się współczesność

pisałam o nim w filmach dokumentalnych - mimo sztucznej narracji same zdjęcia są porażające, 
polecam jeszcze tegoż właśnie Jana Komasy "Miasto 44"


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 01, 2015, 08:22:38 pm »
zdjęcia wzruszają
ale tym co wybuchli powstanie to bym jaja urwała  >:(

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 01, 2015, 08:27:06 pm »
to niesłychanie drażliwy dla niektórych temat,
ja patrzę na to zawsze z perspektywy normalnej baby, co ma męża i dziecko i za nic nie chciałaby by im/nam coś złego się stało,
nie dziwię się wcale młodym, co pobiegli na wezwanie by bić niemca,
ale samo wybuchnięcie powstania rzeczywiście mocno osadzone politycznie i niestety pozostawia wiele do życzenia...
a to "niestety" to dwieście tysięcy niepotrzebnych jednak śmierci...
straszne!



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 01, 2015, 08:30:18 pm »
a ja uważam ,że my , siedząc  w wygodnych fotelach, z pełnymi brzuchami ,żyjacy w wolności, nawet nie mamy prawa  oceniac czegos ,o czym nie mamy zielonego pojęcia
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 01, 2015, 08:31:45 pm »
to niesłychanie drażliwy dla niektórych temat, ....


Tia,
dlatego ja staram siem już głośno na ten temat nie wypowiadać, mimo swoich przemyśleń.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 01, 2015, 08:34:12 pm »
dokładnie, ja już się  wypowiedziałam ,a reszta do mnie już nie dotrze bo to "pył" i "kurz" 
CHWAŁA BOHATEROM
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat