Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2080237 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6975 dnia: Stycznia 09, 2015, 03:35:24 pm »

i czasem o tym JAK odczyta się napisane słowa decyduje nie tekst napisany a chwila w jakiej to czytamy,

Muszę się całkowicie zgodzić z mag - czasami pieruńsko wkurzy nas to, na co normalnie nawet nie zwracamy uwagi, a wkurza, bo akurat w tym momencie jestesmy z różnych powodów bardziej drażliwi. I tak jest nie tylko ze słowem pisanym, ale przecież i w realu!
No, rączki na zgodę :-*

Madziu - miłego! I czekamy na relację :)

Co mnie smuci... straszne jest to, co dzieje się we Francji :(
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2015, 03:37:43 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6976 dnia: Stycznia 09, 2015, 03:43:40 pm »

Muszę się całkowicie zgodzić z mag


oj tam, od razu musisz  :P


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6977 dnia: Stycznia 09, 2015, 03:49:05 pm »
Nooooo, ryzykownie byłoby występować przeciwko SPA... ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6978 dnia: Stycznia 09, 2015, 04:04:29 pm »
 C:-)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6979 dnia: Stycznia 09, 2015, 05:26:28 pm »
Fajnie się pisało jak Aga zapodała przez 10 dni pisać co nas cieszy.
Tym razem nie będę się rozpisywać choć przez 2 tyg. nie miałam dostępu do netu.
Wigilia udana, ale reszta świąt do bani....pogrzeb w rodzinie /cioteczna siostra zginęła w wypadku/, potem jeszcze córka mi wyczyta o Joasi.....ech.

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6980 dnia: Stycznia 09, 2015, 06:16:18 pm »
Muszę się całkowicie zgodzić z mag - czasami pieruńsko wkurzy nas to, na co normalnie nawet nie zwracamy uwagi, a wkurza, bo akurat w tym momencie jestesmy z różnych powodów bardziej drażliwi. I tak jest nie tylko ze słowem pisanym, ale przecież i w realu!

oooo tak, mój chłop wie o tym doskonale  xhc
(kiedy np: mam pms a on włoży krzywo talerz do zmywarki)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6981 dnia: Stycznia 09, 2015, 06:34:00 pm »
przepraszam, ale będę sypać pięciozłotówkami (będzie długie pisanie,można nie czytać, ale ja się musiałam wypięciozłotówkować)
bom się dzisiaj kilka razy wpięciozłotówkowała
wczoraj dzwonie do US - dopytuje o dokumenty, zaświadczenia, upoważnienia, koszty - panienka wszystko bardzo ładnie tłumaczy, powolutku, zrozumiale - byłam aż zdziwiona, że takie to teraz urzędniczki ;) - powiedziała cobym z dokumentami podeszła do okienka nr ...., bo ona tam urzęduje
dzisiaj - podchodzę (z uśmiechem) ze wszystkimi dokumentami do panienki - przegląda, daje druki do wypełnienia - wypełniam (choć okazuje się, że do męża muszę co chwila dzwonić, bo od cholery danych potrzeba: jakieś numery, daty...z dokumentów z całego dwudziestolecia ; 5 zł, mogła przeca wczoraj powiedzieć, żebym zabrała dokumenty - wiecie przecież jak chłop szuka, łapy opadają)
uporałam się w całe dwie godziny, 5zł - oddaję druki, a panienka mówi: 68 zł - nosz ,5zł, a wczoraj mówiła, że ino 17zł - no tyle tylko miałam, a kartą płacić nie można , 5 zł, panienka dodała, że jak będę odbierała dokumenty to tez muszę zapłacić 68 zł = a wszystko przez to, że to nie moje ino rodziny (i to za te upoważnienia tyle musiałabym bulić)
a najlepsze jest to, że jak sie napisze, żeby przysłali pocztą, to nie trzeba płacić
nosz 5 zł
pytam się kobity skąd ja to miałam wiedzieć, skoro mi przez tel wczoraj nie powiedziała, że muszę mieć tyle gotówki
a ona: no przecież w ustawie nr ...z dnia.... wszystko jest napisane
nosz 5 zł
byłam już tak wpięciozłotówkowana, że zapytałam ją czy wie jakie druki trzeba wypełnić i ile zapłacić i czy gotówka czy przelewem jesli chciałaby otrzymać duplikat świadectwa szkolnego - oczy jej na wierzch zaczynaja wychodzić - a ja jej na to: no przecież  Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty o tym mówi i pani tego nie wie ;D
Wzięłam czyste druki i se pomyślałam, że rodzina podpisze i zawiozę z powrotem - będzie taniej - a odp niech przyślą pocztą - i znowu będzie taniej
nosz 5 zł
Gdyby na stronie internetowej mojej roboty, nie było jakiegokolwiek załącznika, wniosku, informacji, to zaraz byłby taki alarm, że 150 kontroli by nam nasłali
A taki US se siedzi niekontrolowany i w 5 zł ma wszystkich
Ale ja @  jestem i pismo do naczelnika (odnośnie druków i załączników na stronie internetowej, oraz o osobach pracujących w informacji podatkowej) już wystosowałam, w poniedziałek wysyłam.
nosz 5 zł

w robocie znowu same 5 zł = nie chce mi sie pisać, bo mi się adrenalina podnosi

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6982 dnia: Stycznia 09, 2015, 06:43:57 pm »
no_żesz… 5 złotych  >:(
Przynajmniej na kawie podnoszącej ciśnienie możesz zaoszczędzić  ;)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6983 dnia: Stycznia 09, 2015, 06:51:27 pm »
Tojka, głowa do góry, mam do czynienia z us i zus, i naprawdę us to tylko 5 zł :),
zus jest 10 zł ::(( jeśli nie masz nikogo znajomego >:(
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6984 dnia: Stycznia 09, 2015, 06:52:00 pm »
i bardzo dobrze Tojuś zrobiłaś - brawo!


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6985 dnia: Stycznia 09, 2015, 07:04:00 pm »
jeśli nie masz nikogo znajomego >:(
no akuratnie mam znajomą i tu i tu
ale juz nie chciałam jej dupy truć (bo trułam pod koniec 2013r i co roku około lutego też truje)
nosz przeca mi chodziło tylko i wyłącznie o to aby US wydał zaświadczenie o niezaleganiu z podatkiem ....
ino trudność jest taka, że ma byc jedno zaświadczenie, na którym mają być 4 osoby (bardzo bliskie pokrewieństwo) i te osoby nie mogą jechać aby złożyć wniosek o zaświadczenie i odebrać to zaświadczenie
A ja, po drodze do pracy mogę przecież to załatwić
no i 5 zł - okazuje się, że prostą sprawę jednak nie mogę załatwić.

A powiem Wam,że ogólnie to sprawa ciągnie się od póltora roku i końca nie widać
bo pracownicy starostwa, gminy, us, i inszych urzędów pija kawę zamiast zapie5zł
No bo jak maja termin 30 dni, to po co wczesniej wysłać/zadzwonić/zameilować, że jakiegoś dokumentu brakuje
nieeee , czekają, i w 30-tym dniu wysyłają,że brakuje świstka,
dowożę/dosyłam
za 30 dni znowu okazuje się, że jeszcze jeden świstek brakuje
i tak q5zł od października 2013

Ja się chyba nie nadaje do mieszkania w tym kraju i do załatwiania spraw urzędowych
bo wszędzie widzę niechlujstwo, zaniedbania i olewactwo
Teraz wiem, dlaczego ja pracuje po 12-16 godzin, pomimo, że umowę mam tylko na 6 (i tylko za 6 dostaję pensję).
Chyba zacznę moje dziewczyny uczyć cwaniactwa i olewactwa.
Inaczej sie nie da żyć.
5 zł



operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6986 dnia: Stycznia 09, 2015, 07:17:24 pm »
Tojka ja toże bym z radością uciekła od naszych biurw ::((
problem jest chyba w tym, że jesteśmy pokoleniem przedwojennym i mamy odmienny stosunek do życia :-\ i super, że napisałaś do naczelnika, w którymś momencie cwaniactwo trzeba zwalczać :0ulan:   
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6987 dnia: Stycznia 09, 2015, 07:22:49 pm »
Choć byś chciała je nauczyć, to się chyba nie da; nie słowa ważne w takim przypadku, ale naśladownictwo…

A ja właśnie otworzyłam list od zusu srusu szanownego psia mać, że mi za zwolnienie lekarskie w grudniu nie zapłacą, bo w terminie nie dostarczyłam im druku jakiegoś_tam, tylko samo zwolnienie przesłałam. Na odwołanie i dosłanie dali mi 7 dni, a list na pocztę nadali zaraz przed świętami; doszedł do mnie 2 stycznia, ale mnie nie było, a że nie był polecony, więc trafił do skrzynki i czekał… aż to teraz, gdy postanowiłam do tej skrzynki się doczłapać ;)
Wysłałam młodego na pocztę, coby dany druk im dosłać, ale czarno to widzę…
[
Przy tej samej okazji również wyjęłam karteczki świąteczne. Od Tojki też :) dziękuję :)/i]

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6988 dnia: Stycznia 09, 2015, 07:24:09 pm »
w tym tygodniu jestem bardzo upierdliwym obywatelem
w poniedziałek - dla wielu osób jednak pracujący - oberwało się wójtowi, dyspozytorowi i pracownikowi ztm
nosz qurcze autobusy nie dość,że co dwie godziny (jeździły jak w święta), to na dodatek spóźniony o ponad 30 minut
w środę - firma przewozowo_autobusowa też miała zwrócona uwagę, że od stycznia są źle oznakowane przystanki na rozkładach jazdy - no normalnie nic sie nie zgadza, ani ulica, ani stojący słupek przystankowy
w piatek - jw

jeszcze jeden taki tydzień i chyba zejdę......
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6989 dnia: Stycznia 09, 2015, 07:52:20 pm »
Agawko ;D poprawię Twoje kolorki :)
adin - jeśli dotarł 2 stycznia to dzisiaj mija 7 dni (9 styczeń) - zdążyłaś z terminem
dwa - na pewno jest datownik na Twoim zwolnieniu kiedy wpłynęło i też masz potwierdzenie nadania
więc powinno być wszystko ok, bo tego głupiego druku brakowało, aby dać do realizacji wypłaty  :D
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia